کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 خرداد 1399   Wednesday 27 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اسفند 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2055- روزنامه همشهری نوشته: «راز بی‌سرانجامی تحقیق و تفحص‌ها» بعد نمونه‌هایی هم از تحقیق و تفحص‌هایی که به نتیجه نرسیده آورده. از سازمان تربیت بدنی، شرکت مخابرات، شرکت سایپا، صنایع خودروسازی، دانشگاه آزاد و... وقتی اینها به نتیجه نرسیده، یعنی چه مسائلی بوده؟ صدایش بعدا در می‌آید! این چه وضعی است. همین است که امثال خاوری و این خانم جدید پول‌ها را می‌برند و فرار
می‌کنند. (19/12)
2038- این خانم شیخ‌الاسلامی که 7 میلیارد یورو رانت و دزدی کرده گروه‌های چپ و اصولگرا و میانه رو همه ارتباط با او را رد می‌کنند، در حالی که این خانم با همه این جناح‌ها بوده. حالا می‌خواهند این مشکل را هم روی دوش مردم بیندازند. اما چطور در این چند سال به این خانم شکی نبردند؟ (19/12)
1936- یادم هست در سال‌های 90 و 92 دلسوزان و کارشناسان فریاد می‌زدند برخی در پتروشیمی‌ها ثروت را غارت می‌کنند، کسی توجهی نکرد و گوش شنوایی نداشت. اما امروز لایحه اف‌ای‌تی‌اف را می‌خواهند رد کنند. دور زدن تحریم‌ها چقدر هزینه به ما تحمیل می‌کند؟ (19/12)
1933- ماه اسفند هم در حال اتمام است. اما بازار چندان رونق ندارد، چون مردم قدرت خرید ندارند. بی‌سابقه‌ترین شب عید را داریم. واقعا دست مریزاد. در ضمن آقای احمدی‌نژاد می‌گوید یارانه دادم نوش جان مردم. آیا قیمت‌هایی هم که چند برابر شد نوش
جانمان؟ (19/12)
1325- جواد اصغرزاده شبستری: سلام به آفتاب. در مورد پیامی که پیرامون هنرمند جهانی خانم ایران درودی. من که نگفتم باغ میوه ایشان در یوسف‌آباد، بلکه زمینی که با هزینه خود ایشان در یوسف‌آباد تهیه شده و آرزوی ایشان این است تابلوها را به ملت ایران تقدیم و در آنجا گردآوری شود. در ضمن برخی از پیام‌های ارسالی جز وقت‌گیری و هدر دادن کاغذ روزنامه چیزی نیست. (20/12)
1512- من دارم روزنامه آفتاب یزد روز دوشنبه 20 اسفند را مرور می‌کنم. بحث و جدل آقای نوروزی عضو کمیسیون قضائی مجلس با خانم مهناز افشار را خواندم. ایشان کلمات فیزیولوژی را بارها تکرار کردند. (20/12)
1301- ‌ای مسئولین! منِ شهروند حاضرم فشار گرسنگی را تحمل کنم اما به اسم دور زدن تحریم‌ها یک عده ثروتمند نشوند که ثروت بیت‌المال را غارت کنند و زن و بچه هایشان در خارج لذت ببرند. اگر نظارت خوب بود جلو این غارتگری‌ها را می‌گرفتند. (20/12)
1258- آیا اگر مسئولین نظارتی بر واردات و صادرات پتروشیمی داشتند این غارتگران بیت‌المال موفق به این کارها می‌شدند؟ کسی نبود از این‌ها سوال کند محصولی که خارج کردید ارز حاصل از آن کجاست؟ مشکل اینجاست برخی افراد سودجو در پتروشیمی بودند که با عدم نظارت صحیح غارتگری
کردند. (20/12)
1246- شایعه کردند اکثر بانک ورشکسته هستند. سوالم این است در خیابان جانبازان غربی چند ماه است الکی خرج‌تراشی در یکی از شعب بانک... می‌کنند. کاشی‌کاری جدید می‌کنند. خرج می‌کنند. چرا بیت‌المال را هزینه می‌کنند؟ اگر وضع بانک‌ها خوب نیست چرا این هزینه‌ها را می‌کند؟ روابط عمومی بانک جواب ما را بدهد. (20/12)
1234- از هموطنان و مردم کشورم خواهش می‌کنم وقتی در مورد اف‌ای‌تی‌اف نظر می‌دهند با مطالعه نظر بدهند. افزایش قیمت گوشت به خاطر برجام نبود. به خاطر تحریم‌ها و سوءاستفاده برخی‌ها بود. آمریکا نگذاشت برجام سرانجام بگیرد. (20/12)
1230- آقای مصباحی مقدم عزیز! شما خود نماینده مجلس بودید چطور می‌گویید اف‌ای‌تی‌اف جلو دور زدن تحریم‌ها را می‌گیرد؟ آیا باید به اسم دور زدن تحریم‌ها در پتروشیمی ثروت مردم را به تاراج ببرند؟ آقای مصباحی مقدم! دور زدن تحریم‌ها یعنی مثل موضوع پیش آمده در پتروشیمی؟! (20/12)
1228- یکی از پیام‌دهندگان گوشت کیلو
100 تومان را به پای برجام انداخته بود. برادر من! حداقل مطالعه کنید قیمت گوشت چه ربطی به برجام دارد؟ اگر آمریکا از برجام خارج نمی‌شد این مشکلات امروز حاصل از تحریم
به وجود می‌آمد؟ (20/12)
0912- سلام روزنامه امروز دوشنبه 20/12/97 مقاله‌ای در مورد ازدواج خیابانی داشتند. شما در خیابان‌ها ببینید بعضی‌ها به اعتیاد روی آوردند. این بد است، اما چه اشکالی دارد که تقاضای ازدواج در خیابان صورت گیرد. اینکه کسی در خیابان تقاضای ازدواج کند الگوی غربی است؟ (20/12)
0901- صبح از تلویزیون در برنامه «حالا خورشید» از قول آقای رشیدپور شنیدم که گفت ما دیگر این صفرها را نمی‌توانیم بشماریم، گیج شدیم. این آقایان یا خانمی که این اختلاس‌ها را کردند چه کسانی باید پاسخگو باشند. اما آن خانمی که آنگونه فرار کرده چگونه توانسته فرار کند؟ (20/12)
0858- تیم‌های ملی فوتبال کشورهای جهان مرتبا در بازی‌های تدارکاتی مرتبا با هم بازی و تمرین می‌کنند اما تیم‌ملی مربی ندارد. با اینکه بازیکنان ما در باشگاه‌های خود موفق هستند اما با نبود مربی تمرین در تیم ملی زیر نظر یک مربی آزموده را به سرعت از دست
می‌دهند. (20/12)
0837- هر نوع فساد بزرگ به اسم دور زدن تحریم‌ها در زمان احمدی نژاد و وزارت نفت وی انجام شده است. بابک زنجانی و فساد بزرگ در پتروشیمی که اخیرا خبرساز شده در زمان احمدی‌نژاد بود. گم شدن دکل‌های نفتی و شاید ده‌ها اختلاس دیگر باید از مسئولان سابق سوال شود. (20/12)
0745- کشور در زمان معجزه هزاره سوم که می‌خواست مدیریت جهان را به عهده بگیرد اختلاس‌های بزرگ 3 میلیارد دلاری بابک زنجانی و 7 میلیاردی پتروشیمی انجام شده است. هیچ کسی هم تاکنون پاسخگوی کارهای احمدی نژاد و وزیر نفت او نیست. (20/12)
0723- در خبرها از آمادگی ایران برای بازسازی طاق کسری خبر دادند؟ هزینه آن به چه صورت است؟ (20/12)
0204- چطور زوجی که در ملا عام ازدواج قانونی داشتند باید سر از کلانتری در بیاورند؟ من که این امر مبارک را به آنها تبریک می‌گویم. (20/12)
1957- صحبتی با مخالفان سی‌اف‌تی و برجام دارم، خداوکیلی آیا همین 7 میلیاردی که خانم شیخ الاسلامی برده است با همین مبلغ نمی‌شد مشکلات کل کشور را حل کرد، آیا اگر لوایح سی‌اف‌تی را قبلا تصویب می‌کردیم جلو این فسادها گرفته نمی‌شد؟ (20/12)
1954- یکی از مهم‌ترین مشکلات امروز کشور ضعف مدیریت است. وگرنه چطور یک پتروشیمی با این همه سالمند این همه اموال ملت از آن خارج شد اما در عرض چند سال ارزی از فروش محصولات به کشور برنگشته. آیا در این چند سال مدیریتی نبود که سوال کند این ثروت برده شده چرا برنگشته. آقای مصباحی مقدم! مگر این اختلاس‌ها به اسم دور زدن تحریم‌ها اتفاق نیفتاد؟ اگر قانون اجرا می‌شد چنین مسائلی پیش می‌آمد؟ (20/12)
1950- برای چندمین بار از شما کمک می‌خواهم چون جز شما کسی را نداریم حرفمان را به مسئولین بزنیم. از ساکنین غرب ساختمان وزارت کشور هستیم. خانه ما در دهه چهل با خشت و گل آن موقع ساخته شده، یک زلزله کوچک این خانه‌ها را تخریب می‌کند. از یک طرف دولت می‌گوید می‌خواهد بافت‌های فرسوده را ترمیم کند. از یک طرف ما خودمان می‌خواهیم مقاوم‌سازی کنیم، نه اجازه این کار را می‌دهند نه تکلیف ما را روشن می‌کنند. بیایند خانه‌ها را بخرند ما برویم. (20/12)
1921- نمایندگان مجلس وقتی می‌خواهند برای کارگران رقمی را بنویسند و تا حدودی برای کارگران و بازنشستگان کاری انجام دهند صد جور بهانه می‌آورند. اما یک نماینده با حقوق 8 میلیون زندگی سختی می‌گذرانند. پس دلشان برای مردم که در سختی با حقوق ناچیز زندگی می‌کنند هم بسوزد. (20/12)
1917- آقای مظفری! چرا تیتر بزرگ در روزنامه روز دوشنبه زده‌اید که نماینده مجلس که این همه خرج کرده تا نماینده ما بشود می‌گوید 8 میلیون حقوق می‌گیرد و زندگی‌اش را به سختی می‌گذراند. واقعا دلم ریش شد. چگونه می‌خواهد سال نویی را با این وضع آغاز کند؟ خدا به ایشان کمک کند یک گنجی پیدا کنند که کم نیاورند. می‌خواهید شماره حساب بدهند مردم برایشان پول جمع کنیم. ممنون که این تیتر را
زدید. (20/12)
1602- به آقای احمدی‌نژاد می‌گویم حرف‌هایی که الان می‌زنند اگر آن موقع که رئیس‌جمهور بودند می‌گفتند بهتر بود. پس الان هم بهتر است صحبت نکنند. بخشی از مشکلات مربوط به عملکرد ایشان هم هست. چرا ایشان می‌خواهد خود را دانشمند و متفکر نشان دهد؟ (20/12)
بیست دوم اسفند پیامکی با مضمون 200000 هزار تومان به عنوان کمک دولت به باز نشسته‌های زیر یک میلیون حقوق برای چند ثانیه روی گوشی‌ها آمد و فورا حذف شد و پولی هم به حسابمان نیامد؟ از مسئولین و دولت انتظار داریم پیگیری کنند جریان چه بود.
...0918
سلام. خوب شد رئیسی، رئیس قوه‌قضائیه شد. جلو این مفاسد اقتصادی و گرانی‌ها رو باید بگیره. عجب سال سختی بود. آقای روحانی هم که عین خیالش نیس. انگار نه انگار که گرانی هست.
...0919
حضرت امام صادق (ع) می‌فرمایند: نوروز، روزی است که قائم ما اهل بیت درآن ظهور می‌کند.
...0938
حضرت امام جعفر
صادق (ع) می‌فرمایند: هیچ نوروزی نیست مگر آنکه ما در آن روز منتظر
فرج (ظهورقائم آل محمد صلی ا...علیه وآله) هستیم، چرا که نوروز از روزهای ما و شیعیان ما است.
...0938
ما مردم به برخی سلبریتی‌ها به اصطلاح هنرمند که با در آمدهای آنچنانی به رفاه رسیدند توصیه می‌کنیم روی روان ما مردم راه نرن.
...0936
امام حسن (علیه السلام): حلم (صبر) زینت مومن است.
...0912
آمار و ارقام نشان می‌دهد که متاسفانه بیشتر اختلاس‌های کلان از سوی برخی مدیران و رئیسان و کارمندان بعضی بانک‌های خصوصی و دولتی و معاونین آنها از حساب مشتریان برداشت غیرمتعارف و غیر قانونی یا به وسیله زد و بندها صورت گرفته است، کسانی که مشتریان بانک‌ها آنها را امین خود دانسته‌اند، که تازه‌ترین آن اختلاس چند میلیارد تومانی بوده که توسط رئیس یکی از شعبات بانک کشاورزی در بیرجند صورت گرفته یا یکی از شهرهای دیگر استان خراسان طی دو سه سال اخیر رخ داده است. لذا ضمن کنترل کلی و مرتب و غیر محسوس لازم است بازرسان محترم ویژه بانک‌ها توجه و دقت لازمِ بیشتر و کافی مبذول نمایند و دولت محترم و بانک مرکزی هم در این موارد حساس که حفظ آبروی بانک‌ها و نظام و مردم مطرح است چاره‌اندیشی اساسی و اصولی کنند.
...0913
بیمارستان رضا در حاشیه بزرگراه آزادى متعلق به تامین اجتماعى با گذشت چهل سال از آغاز به ساخت آن و در مرحله پایان سفت‌کاری به حال خود رها شده! تمام مردم این منطقه با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر چشم به راهند تا مسئولان تامین اجتماعى این بیمارستان را به بیمارستان تبدیل کنند! البته قبل از پایان هزاره سوم!
...0915
با عرض سلام بی‌پایان. توافق دو طرفه ایران و عراق اسلامی در رایگان شدن ویزای‌های مسافران دو کشور، در حقیقت خدمتی بسیار بزرگ به زائران شیعیان اثنی‌عشری دو کشور است و کمک هزینه قابل توجهی در سفرهای زیارتی و سیاحتی محسوب می‌شود. به خاطر این اقدام خداپسندانه نهایت تشکر و قدردانی را داریم.
...0938
محمود بلیغیان - اصفهان: در آستانه عید نوروز و فرا رسیدن سال جدید، سال 1398 خورشیدی را به همه هموطنان گرامی، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و سالی خوب و پُر برکت و پُر از موفقیت همراه با آرامش و سربلندی، همراه با صحت و سلامتی و تندرستی کامل را آرزو می‌کنم.
...0913
با عرض سلام بی‌پایان. تقوا خصلتی است که مومنین و مومنات با گرایش خالص و پایدار به آن، بیش از پیش متمایل به جذب آن می‌شوند.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند: از حرام دنیا چشم‌پوش، تا خدا زشتی‌های آن را به تو نمایاند و غافل مباش که لحظه‌ای از تو غفلت نشود.
...0938
اینجانب می‌توانم مدیری برای ایران خودرو و سایپا به دولت معرفی کنم که ظرف 5 سال فروش خودروهای کره‌ای هیوندا و کیا را به حدود صفر رسانده و بهترین خودرو را با قیمت زیر 150 میلیون در اختیار ملت قرار دهد. یعنی سانتافه داخلی را 150 میلیون بفروشد. آیا این دولت مدعی به چنین کسی مسئولیت می‌دهد؟
...0918
به مردم عزیز و هموطنانِ گرامی این مژده را می‌دهیم که قرار است در ایام عید نوروز مجدداً آب در زاینده‌رود زیبا جاری شود، بحمدالله زمستان امسال بارش برف و باران در اطراف اصفهان هم به حد خوبی بوده است و امکان باز کردن سد زاینده‌رود دوباره فراهم گردیده است، بنابراین هموطنانِ عزیز، ایام تعطیلات عید سال جدید را می‌توانند در شهر زیبا و تاریخی اصفهان به خوبی و خوشی و با خاطرات خوب از زاینده‌رودِ بسیار زیبا و خاطره‌انگیز را با لذت و شادمانی و خوشی سپری کنند.
...0913
برنج‌های صنعتی وارداتی هندی و پاکستانی که به گفته کارشناسان مواد غذایی به طور مصنوعی و غیرطبیعی تولید می‌شوند، باعث بسیاری از بیماری‌های جهاز هاضمه و خطرناکِ گوارشی و سرطانزایی می‌گردند، لذا سوال اینست که چرا ملت ما باید تاوان پول‌پرستی و زراَندوزی افراد دلال و واسطه‌ها و تجار عمده واردکننده این محصولات صنعتی و کارخانه‌ای خارجی را که معلوم نیست از چه مواد شیمیایی یا نفتی تهیه و تولید می‌شوند و با کشتی‌های متعدد به بنادر کشور ما روانه می‌گردند را بدهند؟ چرا مسئولین امور غذایی و خوراکی و بهداشت سکوت کرده‌اند و چیزی نمی‌گویند؟! چرا مسئولین و دولت جلو این واردات مُضر و غیر طبیعی و سرطان زا و مُخلِ سلامتی مردم و جامعه ما را نمی‌گیرند؟
...0913
با عرض سلام بی‌پایان. حملات وحشیانه آل‌سعود منفور به حجه یمن که منجر به شهادت مظلومانه تعدادی از زن و کودک بی‌گناه شد را به شدت محکوم کرده و خداوند قهار را قسم می‌دهیم به حرمت ماه پررحمت رجب‌المرجب ریشه و شر رژیم خون آشام سعودی را هرچه سریع‌تر از جهان کوتاه فرماید.
...0938
داشتن حداقل یک زندگی ساده و سالم با امکانات لازم و وسایل ضروری و مناسب، حق مسلم همه مردم ایران و آحاد جامعه است و هیچ‌کس حق ندارد این حق قانونی، را از آنها بگیرد، آن‌هم در سرزمینی که اینهمه ثروت عظیم خدادادی دارد و هیچ‌کس جز خداوند قادرِ متعال آن را به مردم نداده است همه مردم این کشور مالک آنها می‌باشند و هیچ‌کس در هیچ مقامی نمی‌تواند و نباید مِنت آن را بر سَرِ مردم ایران بگذارد. به امید توفیق الهی.
...0913
حضرت امام صادق (ع) می‌فرمایند: حق را بگوی، اگر چه به ضرر تو باشد.
...0913
با عرض سلام و درود بی‌پایان و خداقوت.
22 اسفند هر سال روز بزرگداشت "شهدا" نامگذاری شده است. حقا و انصافا شهدای بزرگوارمان حق بس عظیمی برهمه ما دارند. به طور قطع و یقین امنیت دینی و اجتماعی امروز کشورمان، عراق و سوریه مرهون این کشته‌شدگان در راه خداست. لذا مصرانه تقاضامندیم مسئولان محترم فرهنگی، قرآنی و شهرداری درتلاش ترویج راه و یادوخاطره و تصاویر مبارک شهدای عالی مقام دریغ نفرمایند. در بهارآزادی، جای شهدا خالی.
...0938
تا قبل از دو سال پیش، خط قرمز فقر در ایران درآمدهای زیر مبلغ دومیلیون و پانصد هزار تومان در ماه تعیین شده بود. از آن زمان تاکنون میزان نرخ تورم و افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها در تمام کالاها در مراحل زندگی مردم اثرگذار بوده است. طبیعتاً ایجاب می‌کند که میزان حداقل درآمد نسبت به خط قرمز فقر برای یک زندگی ساده و بی‌آلایش با امکانات ساده و معمولی باید مَدنظرِ مسئولین تصمیم‌گیرنده برای تعیین حداقل حقوق کارگران و بازنشستگان
قرار گیرد.
...0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام