کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 17 آذر 1398   Sunday 8 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 شهریور 1394

صفحه خبر: سیاسی

رییس خانه احزاب تنها مرجع رسیدگی به صلاحیت‌ها و رد آنها را شورای نگهبان دانست و گفت: هیچ دخل و تصرفی در رای این نهاد نخواهیم داشت ولی در مورد رد صلاحیت‌ها مذاکره خواهیم کرد تا احزاب بتوانند حضور پرشورتری را در انتخابات داشته باشند. به گزارش ایرنا، سید حسن غفوری فرد در پاسخ به این پرسش که آیا درخصوص صلاحیت‌ها با شورای نگهبان جلسه خواهید داشت؟ گفت: نمی‌دانیم
که شورای نگهبان علاقه داشته باشد در این زمینه با آنها جلسه‌ای داشته باشیم یا خیر اما تنها مرجع رسیدگی در این خصوص آنها هستند. وی در ادامه به فعالیت دیگر خانه احزاب کشور اشاره کرد و افزود: به طور حتم با روسای قوای سه گانه جلسه خواهیم داشت. رییس خانه احزاب در ادامه با اشاره به احیای خانه احزاب در دولت یازدهم، گفت: خانه احزاب ایران سال 79 و در زمان دولت اصلاحات به دلیل تنش‌های زیادی که بین احزاب و گروه‌های سیاسی وجود داشت، تشکیل شد. غفوری فرد یادآور شد: وزارت کشور آن دوران از سران احزاب مختلف برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها دعوت به عمل آورد و تصمیم به تشکیل خانه احزاب گرفته شد تا احزاب از تریبون خانه احزاب بتوانند مطالب و مشکلات خود را بیان کنند و به اخلافات پایان دهند . وی ادامه داد: ریاست خانه احزاب از دو سال به سه سال تغییر پیدا کرد تا هر سال یکی از جناح‌ها به عنوان رییس خانه احزاب منصوب شود و در جلسه شورای مرکزی بدین صورت تصمیم گیری شد تا ریاست خانه احزاب سال اول برعهده اصولگرایان، سال دوم مستقلین و سال سوم با اصلاح‌طلبان باشد. وی گفت: در جلسه آینده خانه احزاب سخنگو، دبیر و اعضای کمیته‌های هفت گانه خانه احزاب مشخص خواهند شد و جلسات شورای مرکزی هر دو هفته یک بار تشکیل می‌شود. غفوری فرد به تهیه منشور وفاق در دوره قبلی خانه احزاب اشاره کرد و گفت: در دوره قبلی خانه احزاب منشور وفاق از سوی هیئت رئیسه تهیه و از سوی احزاب وقت امضاء شده بود که قرار شده تا این منشور برای این دوره بازنگری و به امضای احزاب برسد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام