کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 09 بهمن 1398   Wednesday 29 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اسفند 1397

صفحه خبر: صفحه یک

تردیدی نیست که تقویت دولت‌ها به رضایت توده مردم بستگی دارد و به عبارتی افکار عمومی ملاک ارزیابی نسبت به دولت‌‌ها‌ست. در شرایط امروز کشور، مردم ما تحت فشارهای مختلف اقتصادی هستند و در نتیجه آن شادابی و نشاط لازم را ندارند. با این حال، این یک واقعیت است که دولت‌ها از نظر اینکه چه میزان می‌توانند شادابی، نشاط و خوشحالی مردم را تامین یا تضمین کنند نقش مهمی دارند.
برای درک اهمیت این موضوع، خوب است بررسی شود که در کشورهای دیگر تا چه میزان دولت در ایجاد شادابی مردم خود نقش داشته و اسباب تفرج و نشاط آنها را در جامعه فراهم کردند.
در روایات دینی ما نیز نشاط و شادابی مردم مورد تاکید پیشوایان دینی بوده در جامعه اسلامی ما نیز که اکنون مردم تحت فشار تحریم‌ها هستند دولت باید تلاش کند با انعطاف بیشتر فشار بر روی مردم را کمتر کند و در تصمیم‌سازی‌ها و سیاستگذاری‌ها‌ به موضوع نشاط و شادمانی مردم بیشترین توجه را داشته باشند.
اگر دقت کنیم، وقتی مردم تحت فشار باشند اعصاب آنها ضعیف می‌شود و شروع به بداخلاقی می‌کنند، وقتی این امر اتفاق بیفتد، نزاع در جامعه بالا می‌گیرد و پرخاش و بی اخلاقی حاکم می‌شود. اینها هشدارهای خطرناکی است که ما اکنون در جامعه با آن روبرو هستیم.
وظیفه مسئولان و نهادهای قانونی کشور این است که در جهت کاهش فشار عصبی مردم گام بردارند چرا که اگر سختی‌ها‌ و مشقات بر مردم فشار بیاورد بد اخلاقی و بی اعتمادی در میان آنها نضج می‌گیرد .
اگر چنین سیاست‌هایی اتخاذ شود طبعا فشار بر مردم هم کم می‌شود و زندگی آنها راحت‌تر و آرامش و آسایش بیشتری نصیب آنها می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام