کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 04 خرداد 1398   Saturday 25 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 اسفند 1397

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

ماجرای کلاهبرداری از صنعت پتروشیمی کشور، خبر پُتک آسایی بود که در این
گیر و واگیر تورم و گرانی بر اعصاب مردم فرود آمد ومتاسفانه بسیاری از رسانه‌های خارجی با شیطنت آن را با تیتر بزرگ درج کردند. این که چرا باید مردم دمی از خبرهای دزدی آسوده نشوند، پاسخش را سال‌ها‌ است روزنامه نگاران و اقتصاددانان با گلوی پاره پاره داده‌اند و افسوسمندانه گوشِ بدهکاری در میان دولتیان پیدا نکردند. خصوصی‌سازی‌های ناروشن، به کارگیری برخی نیروهای غیرمتخصص، پیوند گسسته دانشگاه نفت و زیرمجموعه‌ها‌یش با صنعت عریض و طویل نفت و هزار و یک دلیل دیگر امروز سبب شده تا شاهد دزدی‌ها‌ و کلاهبرداری‌ها‌یی باشیم که در نوع خو کم مانند هستند.
در مثل مناقشه نباشد؛ امروز روزنه‌ها‌ی فساد در ساختار اداری کشور حکایت
ماه بدر (کامل) با گرگ- انسان‌ها‌ است! گرگ- انسان‌ها‌ در طول روز انسانهایی خوش‌پوش، آداب دان و خوش‌برخوردی جلوه می‌کنند اما شب هنگام زمانی که ماه‌کامل می‌شود و بر چهره شان می‌تابد، پوسته انسانی خود را می‌درانند و به اصطلاح «گرگی» می‌کنند و فاجعه به بار می‌آورند و رقم‌هایی از سفره خلایق می‌ربایند که گهگاه جبران ناپذیر است. باز متاسفانه باید اقرار کرد کارنامه دولت در مبارزه با فساد ساختاری به‌هیچ‌وجه تعریفی ندارد و رئیس جمهور در مصاحبه‌ها‌ و سخنرانی‌ها‌یش اگر درباره فساد کلامی به زبان رانده‌اند، بیشتر با کنایه و ایهام همراه بوده است و فرسخ‌ها‌ با سخن روشن فاصله داشته است و باید کنایه‌فهم و متلک‌شناس باشی تا معنایی از سخنان رییس جمهور محترم شکار کنی. دوست محترمی می‌گفت: این مردم نیستند که میزان مشارکت در انتخابات را تعیین می‌کنند بلکه این مدیران جامعه هستند که با کاردانی‌شان میزان مشارکت مردم در انتخابات پیش رو را بالا می‌برند. مردمی که وقت می‌گذارند و در هر انتخابی شرکت می‌کنند به این امید بسته‌اند که باری از دوشِ زندگی‌شان برداشته شود و با خیال جمع تر به زندگی ادامه دهند. با فسادروبی از بوروکراسی کشور، برخورد جدی و ریشه‌ای با فسادکاران می‌توان امید مردم را به روزهای پیش رو پر و بال داد. شعارگویی و متلک‌گویی به این و آن تابه‌حال گره‌ای از مشکلات ما نگشوده که هیچ، برپیچیدگی اوضاع نیز افزوده است. دولت محترم برای بارور کردن امید در بین مردم وقت چندانی ندارد و کارهای ناکرده فراوان دارد و در لحظات خطیری به سر می‌برد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام