کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 خرداد 1399   Wednesday 27 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 اسفند 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

هر ساله میگن علت 85 درصد تصادفات عامل انسانی و راننده است که درسته. اما آیا خودروهایی که ما استفاده می‌کنیم مردم دنیا و منطقه هم استفاده می‌کنند؟ در کشورهای دنیا انواع خودرو با سوخت فسیلی بدون هرگونه انحصار هیبرید رانت 2500 و 40 هزار دلاری با کیفیت با قیمت تعرفه فوب اسلامی 5 درصد باحق انتخاب استفاده که هم باعث کاهش تلفات. هم باعث آرامش روانی و نشاط اجتماعی واقعی می‌شود. نمایندگان مجلس بازار خودرو در کشورهای دیگر و اطراف نگاه کنند آنجا چرا بازار خودرویش مانند اینجا نیست چون انحصار، رانت، منفعت و لابی اولویت ندارد. بلکه رفاه حقوق مصرف‌کننده و نشاط اجتماعی با تعرفه اسلامی پایین اولویت دارد. شعار اخطار تصویب نشدن طرح تغییر نیافته. ساماندهی بازار خودرو ضرب‌الاجل سازمان به اصطلاح حمایت از مصرف‌کننده وقت خریدن برای ادامه انحصار رانت دو خودرو داخلی است. نمایندگان حداقل بعد از چند دهه انحصار بازار خودرو را مانند کشورهای اسلامی کنند، سال تمام شد. چند دهه انحصاردادن سالانه، هزاران میلیارد تومان یارانه‌های پنهان و آشکار از بیت‌المال و تلفات چند ده هزار نفری فوتی و جرحی کافی نیست؟
...0938
بیشترین آلودگی هوا مربوط به
موتور سیکلت‌های قدیمی است. چرا دولت طرحی براى خرید و اسقاط کردن این موتورسیکلت‌ها ندارد!
...0915
از برنامه‌هاى شاد و فیلم‌هاى شاد و سرگرم‌کننده و کمدى در تلویزیون خبری نیست! افسردگى در بین مردم به خصوص بازنشستگان که تفریحی جز تلویزیون ندارند رو به افزایش است.
...0915
سرپرست جدید و محترم شبکه قرآن و معارف سیما (که درکسوت روحانیت هستند) برلزوم تنوع ساختار این شبکه و انتقال زبان هنر به مخاطبان تاکید کردند. امیدواریم با این روند جذاب، برتعداد مخاطبان این شبکه
به صورت روزافزون اضافه شود.
...0938
حضرت امام هادی (ع) می‌فرمایند: حسد، نیکی را محو و نابود می‌کند.
...0938
متاسفانه اغلب مردم کشور ما عادت کرده‌اند وقتی که دستگاه یا کالایی را می‌خرند، بلافاصله بروشور یا همان کاتالوگ و راهنمای دستگاه خریداری شده را به دور می‌اندازند و نابود می‌کنند و بعضاً حتی ضمانت‌نامه و
کارت گارانتی آن را هم همراه جعبه و کارتن آن بیرون می‌اندازند، در صورتی که نگهداری و مطالعه دقیق این جزوه یا برگه‌ها که معمولاً همراه با عکس و تصاویر و اَشکال راهنما می‌باشد و توجه به دستورالعمل طرز استفاده صحیح و نگهداری آن کالا و جنس داخلی یا خارجی می‌تواند کمک موثری به دوام و کارایی بیشتر و بهتر و جلوگیری از خرابی و فرسودگی زودرس و در نتیجه جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های کشور و خود آنها و صرف هزینه‌های اضافی برای خرید قطعات و تعمیرات آنها باشد.
...0913
به مسئولین و دولتمردان عرض می‌کنم که نشان دادن تصاویر خراب کردن خانه یا ویلای دختر وزیر سابق یا منسوبین به دولت قبلی، نه تنها برای بالا بردن و نشان دادنِ درجه عدل و عدالت آنها افتخاری نیست، بلکه سودی هم ندارد زیرا کارهای مهم‌تری هست که باید انجام شود، لذا فراهم آوردن زمینه و انتشارِ آن، برای دولت حاکی از ضعف و ناتوانی آنها از ایجاد فضای آرامش در جامعه است، وقتی برای ثبات و امنیت خانواده یک وزیر در هردولتی در هر زمان هیچ تضمینی وجود نداشته باشد برای دیگران و مردم عادی چه تضمینی وجود دارد که با دلگرمی به زندگی زیر سقف خانه خود ادامه دهند و به پایدای آن امیدوار باشند، بهتر بود از همان ابتدا نباید می‌گذاشتند چنین مجموعه‌ای احداث و چنین فسادهای عظیم مالی صورت بگیرد.
...0913
امیرالمومنین علی (علیه‌السلام): خداوند است که هرکه بر او توکل کند برایش کافیست و هر که از او درخواست کند به او می‌بخشد.
...0912
از فواید ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای
مسلح اشراف در کنترل در عملکرد و معاملات بانکی در یک سیستم بانکی واحد و کاهش نقدینگی است، اما به شرط آنکه در این میان به جایگاه شغلی کارکنان وظیفه‌شناس و متعهد خللی وارد
نشود.
...0938
صدا و سیما برنامه پرطرفدار و پرمخاطب «عصر جدید» را ساپورت و تجهیز کند و از همه هنرمندان و صاحبان ذوق و سلیقه و سرگرمی برای غنای بیشتر برنامه دعوت کند و برنامه‌های شادی‌آفرین، آموزنده و سرگرم‌کننده را بیشتر کنند.
...0912
مدرس بازنشسته فرهنگی: ریاست محترم مجلس شورای اسلامی! باسلام و تحیت. نظر به اینکه عید ‌ در پیش است و مخارج بالا و اقتصاد بیمار می‌باشد، مستدعی است دستور فرمایید علاوه بر عیدی یک پاداش هم معادل همان عیدی به کارکنان کشوری و لشگری با حقوق اسفند 97 پرداخت نمایند. خدا یارتان و حق نگهدارتان باد .
...0936
به طور قطع و یقین دشمنان خدا و دین به وسیله برنامه‌های مخرب فضای مجازی و تهاجم فرهنگی هرگز نخواهند توانست ایمان، تقوا و باورهای توحیدی امت اسلام در ایران و جهان را خدشه‌دار کنند. این حقیقت ازسوی مکتب قرآن کریم وعده داده شده است وتمام تلاش و هزینه‌های آنها فنا خواهد شد.
...0938
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید.
...0938
سلیمان بلغار: با عرض سلام و ادب. انتظار داریم حداقل دستمزد ماهیانه سال آینده و نهادهای حمایتی کمیته امداد، بهزیستی با خرج و مخارج خانواده‌ها برابری کند که اگر این طور نباشد رنج و عذاب همیشه بر آنها مستولی خواهد شد.
...0922
سال حمایت از کالای ایرانی یعنی استقلال و بی‌نیازی و اعراض به کالاهای اساسی وارداتی در همه شرایط و اوضاع. ما تولید می‌کنیم بدان امید که این تولیدات ما را خودکفا سازد البته این بدان معنی نیست که روابط‌مان را با کشورها قطع کنیم.
...0938
بهتر بود تیتر بزرگ صفحه اول روزنامه روز شنبه یازده اسفندرو به عکس و خبر فوت خشایار الوند اختصاص می‌دادید، در واقع این انتظاری بود که از شما داشتیم که
برآورده نشد.
...0911
آخر قند و شکر هم چیزی است که شده کیلویی هشت هزار تومان. مردم دیگر حتی یک چایی هم نخورند؟! مگر ما خودمان تولیدکننده نیستیم؟ این که دیگر به خارج و اروپا و برجام ربطی ندارد.
...0912
1129- وزیر محترم بهداشت فرمودند:
«پای کسی که چوب لای چرخ مردم می‌گذارد را می‌شکنم.» ایشان فعلا وضع در هم و برهم بیمارستان‌ها را سر و سامان بدهند بعد در مقابل کسانی که چوب لای چرخ مردم می‌گذارند مقابله کند. مثلا چوب در آستین آنها کند! این یک نوع مقابله به مثل
است. (14/12)
0919- باید ابر باران‌زایی موجود باشد تا بارور گردد. متاسفانه تاکنون هم این امر نتیجه‌ای نداشته اما این هم مانند شعارهای دیگر هزینه‌بر است؟! (14/12)
0857- باید به شرایط بحرانی کسب و کار در کشور رسیدگی گردد. تعداد چک‌های برگشتی، کارگرانی که چند ماه است حقوق نگرفته‌اند و طلبکاران از برخی موسسات اعتباری که معترض از دست رفتن اموالشان هستند باید به اینها رسیدگی شود. (14/12)
0841- آیا آقای ظریف پس از بازگشت به کار ضعیف‌تر یا قدرتمندتر شده است؟ وزارت امور خارجه با هوشمندی مشکل پیش آمده بین کشورمان و هلند را
حل کند. (14/12)
0530- با توجه به توزیع نهال رایگان از عوامل محترم شهرداری تهران خواستاریم در روبروی حاشیه‌های خیابان‌ها و جاهایی که زمین خالی دارند نهال بکارند. (14/12)
آفتاب یزد: شهردار سابق آقای افشانی چنین برنامه‌ای داشتند.
1612- علی از تهران: یادش به‌خیر در گذشته‌های نه چندان دور، می‌گفتند قهوه‌چی! لطفاً یک استکان چای قندپهلو بیار. این روزها قیمت قند و چای گران شده و دیگر از آن صمیمیت پذیرایی از مهمان با چای قندپهلو خبری نیست! (14/12)
2314- برخی کاسب‌ها جواز کسب فقط یک شغل را دارند ولی نبود نظارت باعث شده که تداخل صنفی ایجاد شود. امید که این موضوع توسط مغازه‌داران رعایت شود. کم مانده که داروخانه‌دار هم در کنار فروش دارو، نان بربری بپزد. یا قصابی هم برنج درجه یک ایرانی عرضه کند و دلیلش هم این باشد که کباب را باید با چلو خورد! (14/12)
0918- خیابان‌های تهران این روزها به علت فرا رسیدن سال نو، نسبت به ماه‌های گذشته شلوغ‌تر و پرترافیک و سنگین است. پیشنهاد می‌شود مسئولان مترو و شرکت واحد تعداد وسایل نقلیه عمومی را افزایش دهند تا مردم مجبور نباشند به جای استفاده از وسایل نقلیه عمومی از وسیله شخصی استفاده کنند و بر حجم خودروها بیفزایند. (14/12)
0852- این روزها که به عید نوروز نزدیک می‌شویم، لطفاً مردم پیام‌های محبت‌آمیز و خوشحال‌کننده مربوط به عید اعلام کنند و نویسندگان هم در قالب بهار یادداشت بنویسند تا فضای فقر، بی‌عدالتی و رانت‌خواری و گرانی که همیشه وجود دارد و تمامی هم ندارد، کمرنگ شود و روحیه مردم یک ذره شاد
شود. (14/12)
1432- عده‌ای از بساط‌گستران در میدان تجریش بیسکویت و شیرینی‌های تاریخ گذشته را با قیمت ارزان به فروش می‌رسانند،‌ مردم ناآگاه هم وقتی می‌بینند ارزان است، بدون این که به تاریخ انقضای آن نگاه کنند، خرید می‌کنند. از مسئولان شهرداری منطقه یک و ماموران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقاضای رسیدگی به تخلف مشهود را دارم. (14/12)
1512- دلالان با دخالت‌های نابجای خود اقتصاد کشور را ضعیف و قدرت خرید مردم را کاهش داده‌اند. عده‌ای خُرده‌فروش و کاسب‌های جزء مجبورند اجناسی را که گران می‌خرند، با افزودن مبلغ ناچیزی روی کالای خریداری شده، بفروشند تا چرخ زندگی خود را به سختی بگردانند.
آب از سرچشمه گل‌آلود است! در بسیاری مواقع پیش می‌آید که به جای پیشگیری از دلال‌بازی و واسطه‌گری و سلف‌خری،کاسبان خَرده‌پا به جُرم گرانفروشی جریمه می‌شوند. در حالی که باید با شناسایی اخلالگران اقتصادی با دانه‌درشت‌ها مبارزه شود نه کاسب
سرکوچه. (14/12)
0915- میدان هفتم تیر در دست تعمیر است و این مسئله برای رانندگان مشکل‌ساز شده است. از شهردار منطقه شش تقاضای تسریع در بهسازی و رفع مشکلات ایجاده شده را داریم. (16/12)
1823- مسئولان قبل از عید نوروز بسته‌های حمایتی را توزیع کنند تا کمک خرج خانواده‌های دهک‌های پایین باشد. (16/12)
1128- از نویسنده حافظ نامه که در صفحه شانزده روزنامه مردمی آفتاب یزد چاپ می‌شود، سپاسگزاریم. (16/12)
1919- رئیس‌جمهوری کشور ما نتوانست شعارهای قبل از انتخابات را محقق و به وعده هایش عمل کند و دود آن به چشم حقوق‌بگیران و کارگران رفت. چرا ایشان از قدرت اجرایی‌اش برای رفع مشکلات و تحقق وعده‌ها کاری انجام
نمی‌دهد؟ (16/12)
1512- گرانی، مشکلات اقتصادی خانواده‌ها را مستاصل کرده است. رسیدگی به وضع موجود وظیفه کیست؟ (16/12)
0925- مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد، سنگ صبور مخاطبان و همراهان وفادار و صمیمی روزنامه شده است. کاش مسئولان هم گوش شنوایی برای درد دل‌های مردم داشتند و پاسخگو بودند. (16/12)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام