کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 تیر 1398   Saturday 20 July 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 شهریور 1394

صفحه خبر: اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اینکه واکنش شما در قبال گران شدن چند روز اخیر دلار در بازار چیست؟ گفت: نوسان نرخ ارز، کوتاه‌مدت است. علی طیب نیا افزود: فکر نمی‌کنم یک روند برای تغییر قیمت ارز وجود داشته باشد.
با روش‌های سنتی نمی‌توان با مفاسد مبارزه کرد
وزیر اموراقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه امروز با روش‌های سنتی نمی‌توان با مفاسد مبارزه کرد، گفت: با روش‌های نوین و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در زندگی امروز می‌توان با مفاسد مقابله کرد و سطح سلامت اداری و مالی دستگاههای اجرایی دولتی را بهبود بخشید.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما علی طیب نیا افزود: در هرجایی که از این
روش‌های نوین استفاده کرده ایم اثرش را در کاهش مفاسد می‌توانیم ببنیم.وی گفت: مدتی است در سیستم بانکی کشور صدور ضمانت نامه‌های بانکی از طریق سامانه الکترونیکی انجام می‌شود و اگر در بانکی ضمانت نامه‌ای جعلی صادر شود به سرعت قابل کشف است. طیب‌نیا گفت: با استفاده از روش‌های نوین نمی‌توان صددرصد مفاسد را به صفر رساند اما میزان فساد به‌طور بسیار محسوسی کاهش می‌یابد.وزیر اقتصاد افزود: استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف در دستور کار وزارت اموراقتصادی و دارایی قرار دارد و جزو اولویت‌های اصلی ما محسوب می‌شود. وی افزود:‌ وزارتخانه چند طرح مهم را با استفاده از روشهای نوین در دستور کار خود قرار داده است که می‌توان به طرح جامع مالیاتی، بانکداری یکپارچه، بیمه گری یکپارچه، سیستم یکپارچه نوین گمرکی و خزانه داری الکترونیکی اشاره کرد.وزیر اقتصاد گفت: ایجاد بستر یکپارچه تبادل اقتصادی و مالی کشور جزو برنامه‌هایی بود که در زمان رای اعتماد به نمایندگان مجلس ارائه داده‌ام و خوشحالم که امروز با گذشت دو سال از این سامانه رونمایی می‌کنیم.وی افزود:‌ هم اینک سامانه‌های متعددی در کشور ایجاد شده و اطلاعات ارزشمندی در هرکدام از آنها موجود است یا در حال بارگذاری است اما فاقد یک شبکه یکپارچه برای مبادله این اطلاعات بودیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام