کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 خرداد 1399   Wednesday 27 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 اسفند 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2028- نباید افراد در مدیریت‌های دیگر دخالت کنند. جایگاه هر فرد و مسئولیت‌ها مشخص است. نباید هر کسی از هر جایگاهی و تریبونی در مورد هر چیزی که می‌خواهد اظهارنظر کند آن هم اظهارنظری که باعث دلخوری مردم بشود. (11/12)
2025- مجمع تشخیص مصلحت در تایید یا رد لایحه سی‌اف‌تی و پالرمو مختار است. فقط اگر میل به رد کردن آن را دارند بدانند نظر بسیاری از مردم این نیست. (11/12)
2022- آقای محسن رضایی! شما که خودرا اقتصاددان می‌دانید چه طور منتقد سی‌اف‌تی هستید؟ اقتصاددانان معتقدند اگر این لوایح تصویب نشود برای تجارت ما مشکل ایجاد می‌شود. شاید شما بگویید دور می‌زنیم. آقای رضایی! اگر اقتصاد خوانده‌اید باید بدانید در صورت عدم عضویت در این معاهده مشکلات بانکی و تجاری زیادی در معاملات با دنیا خواهیم داشت. (11/12)
1629- از کهگیلویه و بویراحمد تماس می‌گیرم.خدمت آقایان از روحانی گرفته تا ظریف بگویم، کسی که از راه اشتباه رفت دیگر آن راه را نمی‌رود. اینها برجام را دیدند باز درس عبرت نشد. حالا دنبال این لایحه‌ها افتادند. آیا این صف گوشت‌ها را ندیدند که
ثمره برجام بود؟ (12/12)
آفتاب یزد: واقعا صف گوشت ثمره برجام است؟ اگر برجام نبود تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا هنوز پابرجا بود. نباید بخواهیم برای مخالفت با یک لایحه که حق همه ایرانیان است نظرات خود را اعمال نمایند و همه چیز را به آن
ربط دهیم.
1621- دختر خانم آقای وزیری که
ویلای هزار متری در لواسان بنا می‌کند به چه مجوزی اقدام به ساخت کرده که حالا تخریب می‌شود؟ شهرداری به چه دلیل مجوز داده چه کسانی باید پاسخگو
باشند؟ (12/12)
آفتاب یزد: شخص وزیری که دختر خانم‌شان چنین تخلفی را کرده‌اند پای بسیاری از قراردادها را نیز امضاء کرده است که ملت باید حالا به پایش بسوزند.
1614- از مازندران تماس می‌گیرم. آقای همتی رئیس بانک مرکزی می‌گوید دلار باید به کانال یازده تومان بازگردد. درحالی که قبلا ایشان یا کارشناسان می‌گفتند حتی به کانال 5 هزار تومان باید
بازگردد. (12/12)
1605- ساکن شهرک مخابرات هستم. شرکت واحد به طور اتوماتیک تغییر داده و به جای اینکه ساعت 6 از شهرک مخابرات حرکت کند ساعت یک ربع به هفت اتوبوس‌ها حرکت می‌کنند. آیا واقعا آنها اطلاع‌رسانی کردند یا قانون من درآوردی است؟ (12/12)
1541- یکی از پیام‌دهندگان شعری خوانده بودند که «آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا». خواستم بگویم این شعر از حافظ است و یک آنتی تز دارد. آسایش دوگیتی گیرم که تفسیر این دو حرف است. با دشمن کج‌اندیش مشکل بود مدارا. (12/12)
1538- چند روزی آقای ذاکری مقاله نداشتند، نگران شدیم. (12/12)
آفتاب یزد: در پیام‌های قبلی پاسخ این موضوع داده شد.
1436- در اخبار آمده دولت برای نیروگاه، بودجه کافی ندارد اما برای صدا و سیما بودجه کافی دارد. این را چه طور می‌شود تحلیل کرد؟ چرا باید به خاطر بودجه نیروگاه برای مدتی تعطیل شود. این برای ما خیلی
عجیب است. (12/12)
آفتاب یزد: بودجه نیروگاه تامین شده است. نیروگاه برای پاره‌ای از تعمیرات چند روزی تعطیل شده است.
1432- بالاخره اخیرا مجلس یک طرحی را گذرانده که شورای نگهبان هم اگر خدا بخواهد موافقت می‌کند که نماینده‌ها بیش از سه دوره نمی‌توانند نمایندگی کنند. واقعا برخی از نماینده‌ها همان بهتر که نباشند چون هیچ خاصیتی از آنها ندیدیم. به نظر من که طرح خوبی است. (12/12)
1257- باید جلو قانون‌گریزی برخی از مدیران و افراد گرفته می‌شد که عده‌ای یک مامور وظیفه‌شناس را تهدید نمی‌کردند. باید با آنها برخورد می‌شد و امروز به جامعه سرایت نمی‌کرد که یک نفر بگوید: «می‌کشم، دیه‌اش را می‌دهم.» چرا باید چنین
حرف‌هایی زده شود؟ (12/12)
1251- اگر آن روزی که آن مداح معروف یکی از مسئولان دوره دولت احمدی‌نژاد را تهدید کرد بعد هم گفت دیه‌اش را می‌دهم برخورد می‌شد یا یک نفر دیگر هم تهدید نمی‌کرد که دیه‌ات را می‌دهم! با او برخورد میشد یا امثال آقای فوتبالیست که همه چیز را در ثروت می‌بینند و رفتار ناخوشایندی دارند برخورد مناسبی با آنها صورت می‌گرفت این مسائل تکرار
نمی‌شد. (12/12)
1249- چرا باید یک مجری تلویزیون مثل
آقای یامین‌پور در تمام امور در سیاست، اقتصاد
و ... دخالت کند؟ اینها باعث بدبینی و نارضایتی مردم می‌شود. (12/12)
1247-آقای مظفری! یاد پیام‌های امام (ره) می‌افتم که امروز را
در نظر می‌گرفتند. کاش
صدا و سیما آن پیام‌ها را بازپخش کند. مثلا می‌گفتند مسئولان کاری نکنید که نارضایتی به وجود آید. اما عده‌ای سعی می‌کنند دودستگی ایجاد کنند یا نارضایتی
به وجود آید. (12/12)
0949- با این تورم بالا کارمندان با 20 درصد افزایش حقوق احتمالی چگونه می‌خواهند سال آینده زندگی نمایند؟ (12/12)
0826- برای دریافت یک وام دو میلیون تومانی وثیقه معتبر و دو ضامن می‌خواهند، چند ماه هم طول می‌کشد. اما عده‌ای با رانت وام‌‌های میلیاردی بدون وثیقه معتبر از بانک‌ها با بهره کم دریافت نمودند که آن را هم پس نمی‌دهند، این باعث ورشکستگی بعضی از بانک‌ها شده است. رانت دریافت وام کم بهره میلیاردی حتی به مدیران میانی هم رسیده است. (12/12)
1008- من به سهم خود بازگشت به کار دکتر ظریف و همکارانشان را به کار تبریک عرض می‌کنم. امیدواریم بیش از پیش در کار خود پیشرفت کند. اما گزارشگر شما بهتر بود به جای یامین پور از خود دکتر ظریف سوال می‌کردند. علل برخی مشکلات ما هم این است که برخی افراد جدا از مسئولیت‌هایشان اظهارنظر و مداخله می‌کنند و کار دولت را مختل
می‌کنند. (12/12)
1730- از استان گیلان پیام میدم. وزیر محترم بهداشت در اظهارنظری گفتند که "کارانه پرستاران رو تاپایان سال پرداخت می‌کنیم"می‌خواستم بگم تاپایان سال چیزی نمونده. اگه قراره پرستاران و کارمندان بیمارستان‌ها به حق و حقوق عقب افتاده یکساله خود برسند پس چرا پرداخت نمی‌کنید؟! چند روز دیگه داره عید میاد هنوز دارین وعده میدن که پرداخت می‌کنیم؟! در استان گیلان مطالبات پرستاران همیشه نسبت به استانهای دیگر عقب افتاده‌ترند؟! کسی هم نیست بگه چرا واقعا؟! پارسال هم همین داستان برای پرستاران و پرسنل شاغل در بیمارستان‌ها پیش اومد و وزیر وقت اعلام کرد قبل عید حداقل مطالبات 6 ماهه پرستاران پرداخت می‌شود. حتی اخبار سراسری پخش کرد؟! در عمل اما به پرستاران بیمارستان‌های گیلان دو ماه با منت و در لحظه آخری ساعات بانک‌ها پرداخت شد؟! الان هم که در گیلان پرستاران یکسال کارانه و یکسال اضافه کارطلب دارندبازسربزنگاه وعده داده شده؟!! می‌خواستم بگم اگه وزارت بهداشت پول نداره به پرسنلش بده دولت محترم باید دست وزارت بهداشت روبگیره. نمیشه که پرستاران و پرسنل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان بیان مجانی کار کنند؟! انشالله که هم چاپ می‌کنید و هم وزارتخانه بهداشت حق و حقوق بحق کارمندانش رو زودتر پرداخت کند. (13/12)
1824- شرکت واحد اتوبوسرانی با تمام زحماتی که می‌کشد در شهرک مخابرات سعادت آباد بالای میدان سرو ساعت کارشان را عوض کردند. من نمی‌دانم خودشان این کار را کردند یا دستوری بوده، چرا به جای ساعت 6 صبح از یک ربع به هفت اتوبوس‌ها حرکت می‌کنند. البته ساعت 6 حرکت می‌کنند، اما از طرف شهرک مخابرات حرکت نمی‌کنند. لطفا رسیدگی نمایید. (12/12)
1753- یک پیشنهاد و راهکار می‌دهم، اگر این کار را کنند ماشین‌هایی که شرکت‌های خودروسازی تولید می‌کنند به نصف قیمت می‌رسد. پیشنهاد من این است اینها را رقابتی کنند. الان افراد زیادی در این کارخانه‌ها هستند و حقوق‌های زیادی می‌گیرند. همین باعث می‌شود درآمدها با هزینه‌های خودروسازان جور در نمی‌آید. پیشنهاد می‌دهم برای رقابت بهتر تولید ماشین را در چند قسمت تولیدکنند. عده‌‌ای به صورت مستقل برای خود کار و تولید
کنند. (12/12)
1705- در مورد تصویب لایحه افزایش حقوق در مجلس اگر دولت نتواند اجرا کند برایش خوب نیست. اما با این قانون اگر کسی حقوق بالا می‌گیرد مثلا بالای
10 میلیون می‌گیرد یک دفعه 400 هزار تومان اضافه شود، خدا را خوش می‌آید کسی که یک میلیون و دویست حقوق می‌گیرد 200 تومان حقوق او اضافه شود؟ این عدالت است؟ مجلس هم رعایت کند. خدا آخر و عاقبت ما را به خیر کند. (12/12)
1645- برجام چه فایده‌ای برای ما داشت که تصویب سی‌اف‌تی و پالرمو داشته باشد؟ برجام راه اشتباهی بود، سراغ این لوایح هم رفتن اشتباه است. (12/12)
1640- از مشهد تماس می‌گیرم. روزنامه شما در مشهد خیلی طرفدار دارد اما کم توزیع می‌شود، رسیدگی کنید چرا اینگونه است؟ (13/12)
1633- از مشهد تماس می‌گیرم. یک کارگر هستم. متاسفانه اینکه دم عید نیازمند بودم و بسته حمایتی که دولت پرداخت کرد به من تعلق نگرفت. داد من از این بلند است چرا کسانی هستند که ویلا و برج دارند به آنها تعلق گرفته اما به من تعلق نگرفته؟ (13/12)
حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند: مردم ستمکار را سه نشان است: با سرکشی به مافوق خود ستم روا دارد و به زیردستان خود بازور و چیرگی ستم می‌کند و ستمکاران را یاری می‌دهد.
...0938
انتظار ویژه می‌رود وزارت آموزش و پرورش به همان میزانی که به مقوله «آموزش» اهمیت می‌دهد به "پرورش" هم اهمیت بدهد. متاسفانه تقدم تعلیم برتهذیب عواقب بسیار بد و منفی برای دانش آموزان و در آینده برای جامعه به جا خواهد گذاشت. همچنان که امروزه یکی از دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی از ضعف یا عدم نهادینه شدن برنامه‌های پرورشی برگرفته از فرهنگ دینی و قرآنی در مدارس نشات می‌گیرد.
...0938
مسئولان کشور بالاخص قوه قضائیه و قضات دادگاه‌ها بسیار با اقتدار و شدت و سخت‌گیری با جرائم مالی و سوءاستفاده‌ها و اختلاس‌ها برخورد عبرت‌آموز کنند و حتی از یک ریال نگذرند و بیت‌المال را بسیار محترم دارند. همچنین مجلس با وضع قوانین قوی راه و روزنه نفوذ هرگونه فساد را ببندد.
...0912
مسئولان کشور به فکر محیط زیست و هوای شهرها و قطع بی‌رویه درختان و جنگل‌ها و مراتع هم باشند و برای سلامتی شهروندان مبارزه کنند. ما مردم تهران داریم خفه می‌شویم و قدرت تنفس نداریم.
...0912
آقای رئیس‌جمهور که مثال کویت و امارات و عربستان و امثالهم را برای قیمت بنزین را می‌زنند و منت قیمت بنزین ارزان در ایران را سرمردم می‌گذارند به میزان درآمد و دستمزد بالا و مطابق تورم آن کشورها هم توجه کند.
...0912
جناب رئیس‌جمهور روحانی به درستی علت گرانی‌ها را بیان فرمودند. آقای روحانی فرمودند: «پول داریم، انبارها پر از کالا است. فقط ما مشکل توزیع داریم.» آقای روحانی! همه ملت می‌دانند همه چیز داریم و درد ملت همان توزیع است که فرمودی. کو گوش شنوا؟ بله مشکل اصلی همان توزیع ثروت ایران است.
...0918
مدیر مدرسه غیردولتی فاطمیه، نجفی: با سلام. می‌خواستم اسم و عکس دانش‌آموزان ممتاز رو تو روزنامه چاپ کنم اگه دیر نشده. لطفا شرایط رو اعلام کنید.
...0917
گرانی و تورم و فشارهای اقتصادی فعلی را باید از راه عقل و با رجوع به دستورات دینی و همچنین با مشارکت یکدیگر حل و فصل کرد. افکار منفی و پوچ و بدبینی و نظایر آنها راه سرانجامی ندارد. به فرمایش حکیمانه رهبر عزیزمان هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد.
...0922
کسانی که به واسطه برخورداری از صنعت و تخصص، از درآمد ماهیانه عالی و نسبتا خوبی برخوردار هستند، میزان درصد افزایش حقوق در سال جدید برای اوضاع معیشتیشان تاثیر آنچنان چشمگیری نخواهد داشت. در این میان این ثاثیرات برای کارگران ساده و بدون تخصص با دریافتی حداقل حقوق مرتب و متمرکز است که امید و انتظار ویژه می‌رود بررسی‌های دقیق و کافی در این باره انجام شود.
...0938
حضرت امام محمدباقر (ع) می‌فرمایند: سخن نیک را از گوینده آن برگیرید، اگرچه به آن عمل نکند.
...0938
محمود بلیغیان - اصفهان: آیا مسئولین محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز اصفهان در قبال کارکنان حق الزحمه‌ای و برنامه‌ای خود که به صورت تمام وقت و با جان دل با کمترین دستمزد در اختیار این سازمان بوده و هستند و حتی روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کشور و ایام عید نوروز سال‌های گذشته و شب‌های ماه مبارک رمضان در سال‌های قبل، با کمترین دستمزد به‌عنوان گوینده و گزارشگر کار کرده و برای ویژه برنامه‌های سحرِ این ماه عزیز تا صبح هم تلاش کرده و بدون کوچک ترین درخواستی، به گواهی ده‌ها جایزه و تقدیرنامه و تشویق نامه‌های کتبی موجود مدیران مرکز و ادارات دیگر و سایر نهادها و ارگان‌ها انجام وظیفه کرده‌اند، آیا وجدانا هیچ گونه احساس مسئولیتی برای رسمی کردن آنها کرده و می‌کنند؟!
... 0913
حضرت امام حسین (ع) می‌فرمایند: پنج چیز است که اگر در انسان نباشد، در او بهره زیادی نخواهد بود: عقل، دین، ادب، حیا و خوش اخلاقی.
...0938
نماز تذکری است که در پرتو آن بندگان همیشه به یاد خداوند عالمیان بوده و مراقب اعمالشان می‌شوند.
...0938
آقای مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در سخنان اخیر خود بارها و به دفعات گفته و تکرار کرده است که ما حامی مردم ایران هستیم و آمریکایی‌ها مدافع و حامی منافع مردم ایران هستند، واقعا ایشان نمونه یک فرد دروغگوی کذاب است، گویا او یا نمی‌فهمد یا خودش را به نفهمی زده است، چگونه می‌شود با کشوری دشمنی کرد و انواع تحریم‌ها را با انواع تهدیدها به کشوری تحمیل کرد و از تعامل و حمایت و کمکِ کشورهای دیگر به مردم آن کشور جلوگیری کرد و بعداً گفت ما حامی ملت و مردم ایران هستیم!؟ دولت آمریکا، شخص رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و مایک پامپئو وزیر امور خارجه‌اش از ابتدا دروغگو و حقه‌باز و دورو بوده‌اند و خوشبختانه همه یا اغلب مردم ایران و جهانیان این را کاملاً می‌دانند.
...0913
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: رجب، ماه بارش رحمت الهی است. خداوند در این ماه رحمت خود را بر بندگانش فرو می‌ریزد.
...0938
گفت وگو و تعامل سازنده‌ای که موجب بشود منافع ملی پایدار باشند فایده‌بخش و حلقه مفقوده دولت و ملت است.
...0935
عدالت به سراغ اجتماعی می‌آید که در آن انسان‌هایش شاد و تندرست باشند نه نامتعادل و مریض!
...0935


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام