کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 26 مهر 1398   Friday 18 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 اسفند 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

علی اکبر فرقانی: همین که ساعت 16:30 از بزرگراه شهید حقانی، از مقابل بانک مرکزی و به ویژه خیابان دکتر مصدق جنوبی(نفت سابق)، قصد عزیمت به چهارراه جهان کودک یا میدان ونک یا خروجی بزرگراه مدرس را داشته باشید، ازدحام خودروها به قدری زیاد است و ترافیک سنگین می شود که مسیر 5 دقیقه ای را مجبوریم یک ساعته طی کنیم. همین طور بزرگراه شهید همت شرق ـ به غرب یا بزرگراه نواب شمال به جنوب، از ساعت یادشده به بعد ترافیک به اوج می رسد و حتی ماموران راهنمایی و رانندگی هم یارای کنترل این همه خودرو را ندارند. برخی همکاران بر این عقیده اند که چگونه مردم که از گرانی و بی پولی داد سر می دهند و قدرت خرید هم ندارند، این همه خودرو در خیابان ها و بزرگراه های تهران رفت و آمد می کند؟ هر سال معمولاً بهمن و اسفند ترافیک خیابان های تهران سنگین‌ تر می شود. اما با این که هنوز بسیاری از ادارات دولتی و غیردولتی عیدی ها را پرداخت نکرده اند، تهران شلوغ است و عده ای بیهوده در حال بنزین‌سوزی‌اند شاید نیز همه از بیکاری مسافربر و اسنپ شده اند! گرچه این ابرشهر همیشه شلوغ است.
سابق که مترو راه‌اندازی نشده بود، دولت به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه یارانه پرداخت می کرد و کرایه ها ارزان بود تا مردم به جای وسیله نقلیه شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. اما سیاست های غلط و ضعف های مدیریتی باعث شده یارانه شرکت واحد حذف شود و کرایه ها افزایش یابد و فشار مضاعفی به مردم وارد شود. این مسئله در مورد
مترو هم دخیل است. مسئولان از طرفی
می گویند برای پیشگیری از ترافیک و آلودگی هوا، از وسیله شخصی خودداری کنند و از اتوبوس و مترو استفاده کنند اما برای رفاه و آسایش
مسافران و کاهش کرایه ها کاری انجام
نمی دهند. بهتر نیست یارانه شرکت واحد و مترو
برقرار شود تا کمتر جیب های خالی مسافران خالی تر شود؟ اگر مسئولان هدفشان کاهش ترافیک و پیشگیری از آلودگی هوای تهران است باید حمل و نقل ارزان و راحت در اختیار مردم بگذارند تا با این کار ترافیک رو به روان شدن برود و مردم تشویق شوند وسیله خود را ببوسند و رویش کاور بکشند و در پارکینگ قرار دهند؛ این گونه غم بنزین و سرویس و مکانیک و لاستیک و کارواش و استهلاک هم نخواهند داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام