کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 09 بهمن 1398   Wednesday 29 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 بهمن 1397

صفحه خبر: شبکه

زکریا بدر الجابر
کشته شدن یک کودک شیعه توسط فردی وهابی در عربستان با واکنش‌های بسیاری از سوی مردم در شبکه‌ها‌ی اجتماعی همراه بود و بسیاری خواستار برخورد سازمان ملل و مجامع حقوق بشری با این عمل شنیع شدند؛ یک کاربر توئیتر با اشاره به این قتل نوشت: «آیا کودک خردسالی به نام زکریا بدر الجابر در عربستان بدست یک وهابی سر بریده شده است؟ آری! آیا برای واکنش به این جنایت حتما باید شیعه یا مسلمان یا حتی دیندار بود؟ نه! پس سکوت مجامع حقوق‌بشری و رسانه‌ای جهان و شبکه‌های اجتماعی عربی انگلیسی نشانه چیست؟ بی‌شرافتی به بهای دلارهای نفتی»


استعمار و استقلال
حضور حداکثری مردم ایران در راهپیمایی 22بهمن به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی و آخرین روز از دهه فجر با واکنش گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی روبرو بود. هر کسی از زاویه‌ای به موضوع انقلاب و حواشی پیرامون این روز می‌پرداخت. حسین دهباشی، پژوهشگر، با اشاره به گذشته تاریخی کشور در توئیتی نوشت: «یکی از لذّت‌های تقویمِ فارسی این است که برخلافِ اکثریت قریب به اتفاق کشورها، مناسبتی به نام "روز/جشن استقلال" ندارد. گرچه گاه این کشور اشغال و پامال بیگانگان بوده امّا ایرانِ عزیزِ ما هرگز مستعمره نبوده است»


حکمرانى نفت
کارشناسان اقتصادی یکی از معضلات ساختار اقتصادی کشور را وابستگی آن به منابع نفتی می‌دانند، هر چند که در سال‌های اخیر تلاش بسیاری برای کمتر شدن این وابستگی شده اما در چند روز اخیر، وزارت نفت میزان بدهی این وزارتخانه را اعلام کرد. پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی در توئیتی نوشت: «نبود اصول حکمرانى نفت در ایران موجب تضییع حقوق ذینفعان اصلى آن، سرزمین، شهروند و نسل‌هاى آینده شده. باید خواستار ارائه یک گزارش حسابرسى ۴٠ساله از ثروت ملى نفت و گاز باشیم. حاصل استخراج ۵٠میلیارد بشکه نفت چه بوده است؟»ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام