کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 14 مرداد 1399   Tuesday 4 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 بهمن 1397

صفحه خبر: سیاسی

با توجه به فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران احزاب و گروه‌های فعال در عرصه سیاسی کشورمان با انتشار بیانیه‌هایی از عموم مردم خواسته‌اند تا بار دیگر با حضور شکوهمند در مراسم 22بهمن وحدت خود را به رخ جهانیان بکشند. درادامه گزیده‌ای از متن این بیانیه‌ها را می‌خوانید:

> حزب اتحاد ملت ایران اسلامی:
انقلاب اسلامی از سر ناآگاهی و جهل نبود
«انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی خود رسید. عمری نمادین که در افواه، عدد آن را نشانه بلوغ می‌دانند. عمری که اگر نبود جانفشانی و وفاداری مردمی نجیب که خود پای دستاورد انقلابشان ایستادند، به این نقطه از زمان نمی‌رسید و تیرهای بلا که هر کدام از سویی به سمت آن آمده و می‌آید، یکی کارگر می‌شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است:
1- انقلاب اسلامی، برخلاف آنچه برخی به آن نسبت داده‌اند، انقلابی از سر ناآگاهی و جهل و «دانستن آنچه نمی‌خواهند و ندانستن آنچه می‌خواهند» نبود. این درست است که در هر انقلابی، سویه‌های سلبی همواره قوی‌تر از سویه‌های ایجابی آن است اما انقلابی که بسیاری آن را مردمی‌ترین انقلاب قرن می‌شناسند، اجماعی تقریبا کامل و
بی‌نظیر از توده‌های مختلف مردم و همراهی روشنفکران را پشت سر خود داشت و در نتیجه آن (و نه سهل‌گیری حکومتی پلیسی که تا توانست برای ماندن و شکست انقلابیون، هر کاری کرد) کمترین خشونت و هزینه‌های جانی را نسبت به اتفاقات مشابه در دنیا تجربه کرد، چنین انقلابی با توجه به عقبه تاریخی آن که دست‌کم به مشروطه بازمی‌گشت، نمی‌توانست بدون چشم‌انداز و تصویری روشن از خواسته‌های ملی خود باشد. این انقلاب، یک حرکت دفعی و کور نبود بلکه در ادامه راهی شکل گرفت که از زمان مشروطه، مردم ایران برای آرمان‌هایی چون عدالت، آزادی، استقلال، حاکمیت قانون، مقید و پاسخ‌گو کردن قدرت، نفی استبداد و تبعیض آغاز کرده بودند و در این مسیر نهایتا به گزینه انقلاب در برابر سلطنت موروثی و استبدادی رسیدند و ساخت جمهوری را با محتوایی معنوی و دینی برای حاکمیت خود برگزیدند.این انقلاب مستظهر به گفتمانی نه فقط سلبی که ایجابی بود که طی سال‌ها به آهستگی نضج گرفت و بی‌تردید تبلور دقیق و تجمیع شده آن در
نوفل لوشاتو و توسط رهبری بلامنازع و مورد وفاق آن، امام خمینی صورت گرفت.
در این گفتمان، آزادی‌های سیاسی به عنوان مقدمه‌ای برای سایر آزادی‌های اجتماعی و فرهنگی در شکل کمال یافته آن تضمین شد. عدالت و رفع تبعیض به عنوان هدفی ویژه آمد، بر عنصر استقلال تاکید شد و نهایتا همه این‌ها در قالب جمهوری اسلامی وعده داده شد. جمهوری که در گفتمان نوفل لوشاتو مثل سایر جمهوری‌ها عنوان شد، «جمهوری به معنای اینکه متکی به آرای اکثریت است.» امام به صراحت گفت که «با قیام انقلابی ملت، شاه خواهد رفت و حکومت دموکراسی و جمهوری اسلامی برقرار می‌شود.» ایشان تاکید کرد که «ولایت با جمهور مردم است» و «در این حکومت همه آزادند تا اظهار عقیده کنند.» به صراحت گفته شد «اکثریت هر چه گفتند آرای ایشان معتبر است ولو به خلاف، به ضرر خودشان باشد» و «باید اختیارات دست مردم باشد. این یک مسئله عقلی است. هر عاقلی این مطلب را قبول دارد که مقدرات هرکسی باید دست خودش باشد» و....
گفتمان انقلاب که به معنایی میثاق رهبری انقلاب با مردم و وعده‌هایی برای آینده بود، در چنین بستری شکل گرفت و با چنین مختصاتی بود که مردم به استقبال آینده‌ای مستقل و آزاد رفتند و به ۲۵۰۰ سال سلطنت شاهنشاهی پایان دادند.
2- همچنین در بخش‌هایی دیگر از این بیانه آورده شده است؛ ما به عنوان حزبی اصلاح‌طلب و معتقد به انقلاب اسلامی، با تجدید بیعت با آرمان‌های بلند آن نهضت بزرگ مردمی و حق دانستن آن حرکت تاریخ‌ساز، تداوم راه تعالی‌بخش آن را پایبندی به اصول بدون تحریف آن و نوزایی دائمی و درونی در گفتمان و رفتار اجتماعی و حکومتی در چارچوب آن اصول بر محور روشن و گویایی به نام «حق حاکمیت ملت» می‌دانیم. در این راه، مبارزه با فساد و رانت‌خواری سیاسی و اقتصادی را جزو ضروری‌ترین مسائل روز که متاسفانه مبتلا به جامعه و نهادهای دولتی شده تعریف می‌کنیم و بر این باوریم که جز با توسعه همه‌جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نمی‌توان به پیشرفت و به آرمان‌های انقلاب رسید.
ما بر این باوریم که ایرانیان ظرفیت‌های بسیاری برای داشتن کشوری آبادتر و جایگاهی رفیع‌تر در جهان دارند. مردم ما استحقاق حکومتی همه جانبه‌نگرتر، با برنامه‌تر، توانمندتر و دوراندیش‌تر دارند. قدرت جمهوری اسلامی ایران در پیوستگی عمیق‌تر با مردم و تامین زندگی، معیشت و آینده آنان تعریف می‌شود. مردم باید نظام را خدمتگزار خود ببینند و بدانند و نه حاکم بر مقدرات خود و این آرمان انقلاب و خواست مردم بوده است.

> مجمع روحانیون مبارز:
زندگی خوب، امن و آبرومندانه، وعده‌های مهم انقلاب ما بوده است
«چهل سال از پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی می‌گذرد و عظمت این انقلاب نیاز به اثبات ندارد ولی برای فهم بهتر انقلاب اسلامی و نیز جستن راه برون‌رفت از مشکلات و احیانا بحران‌ها توجه به نکته‌های زیر را لازم می‌دانیم.
هرکس که با تاریخ آشنا باشد می‌داند که تقریبا همه مردم ایران خواهان انقلاب و تغییر بنیادین حاکمیت استبدادی و وابسته و نظام فاسد بودند و این انقلاب به رهبری ممتاز امام خمینی(ره) رخ داد. اجتماعات بی‌نظیر مردم، راهپیمایی‌ها، اعتصابات، به‌همراهی نخبگان و فرهیختگان اعم از روحانی و غیرروحانی، اندیشمندان، هنرمندان، نویسندگان و همه قشرهای ملت نشانگر آن است که در آن شرایط انقلاب یک ضرورت و امری گریزناپذیر بوده است و با عنایت به رهبری سیاسی- دینی و اکثریت مسلمان جامعه، نظریه انقلاب اسلامی فراگیر بود که تحقق یافت گرچه شرکت‌کنندگان در انقلاب نه فقط مسلمانان بلکه همه هموطنان از هر آیین و گرایش بودند.
انقلاب اهداف بلندی داشت که از متن خواست تاریخی مردم برآمده بود. رهایی از استبداد و وابستگی، پاسداشت حق و حرمت مردم بخصوص حق حاکمیت آنان به سرنوشت، عدالت به معنی وسیع کلمه، حاکمیت ارزش‌های والای الهی دور از تحجر که عدالت و اخلاق برجسته‌ترین آن‌ها بود، این‌ها همه روح انقلابی بود که در سه شعار "استقلال"، "آزادی" و
"جمهوری اسلامی" خود را نشان داد.
انقلاب اسلامی در مرحله نفی، باقی نماند و در مرحله اثبات نیز خواستار "جمهوریت" سازگار با موازین دین مبین اسلام، البته با قرائتی بدون تحجر از دین در عرصه حیات اجتماعی با محوریت مردم، پاسخگویی مسئولان، آزادی‌های سیاسی و... سازگار است. همان‌گونه که جمهوریت باید با موازین بنیادین دین در عرصه حیات اجتماعی که اخلاق و عدالت برجسته‌ترین آن‌هاست، ناسازگار نباشد.

> نفی وابستگی خصوصیت ممتاز انقلاب بود
خصوصیت ممتاز انقلاب در عرصه جهانی نفی وابستگی و در نتیجه رویارویی مظلومانه با دو قطب قدرت جهانی آن‌روز بود و شعار "نه شرقی و نه غربی" راه تازه‌ای برای همه مردمانی که از استبداد، استعمار، تحقیر، بیداد و فساد به تنگ آمده بودند پیشنهاد می‌کرد. در قبال این رویکرد استقلال‌طلبانه و عزت‌مدار، همه قدرت‌های جهانی و وابستگان منطقه‌ای آن‌ها به دشمنی با انقلاب اسلامی و نظام نوپای برآمده از آن برخاستند که پرهزینه‌ترین و سخت‌ترین نمونه آن ۸ سال جنگ تجاوزکارانه عراق و صدام علیه ایران و همزمان با آن هجوم امواج سهمگین ترور و خشونت از سوی واماندگان انقلاب و آویختگان به دامن دشمن بود. این‌همه اما با ایثار و فداکاری و تحمل شگفت‌انگیز و همت والای شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران پشت سر گذاشته شد.خوشبختانه روح سلحشوری و استقلال‌خواهی و عزت‌طلبی به
برکت مقاومت و شکیبایی مردم ایران و رهبری باصلابت حضرت امام خمینی (ره)
و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنان پایدار است و نفوذ و قدرت کنونی
ایران به‌خصوص در منطقه از ثمرات این سیاست و رویکرد است.
حاصل انقلاب اسلامی "جمهوری اسلامی" است که به عنوان نظام جانشین استبداد فاسد و وابسته، هنگامی مطرح شد و می‌شود که به نام اسلام سازمان‌ها و نظام‌های متحجر و انسان‌ستیز عرضه شده و می‌شود که فجایع بزرگی نیز به بار آورده است.در واقع ما اعم از حاکمان و مسئولان و جناح‌ها و جریان‌ها، با ملاک‌هایی که انقلاب داشته و با خصوصیاتی که حاصل انقلاب یعنی جمهوری اسلامی دارد یا باید داشته باشد به ارزیابی کارنامه خود و دیگران بپردازیم و هیچگاه نباید کاستی‌ها و کمبودها را که در اثر مشکلات ساختاری، رفتاری و رویکردی بوده است، به حساب انقلاب بگذاریم.
انقلاب دستاوردهای مهمی داشته است و همه مسئولان از آغاز تاکنون زحمات فراوانی کشیده‌اند ولی به دلایلی که مجال ذکر آن‌ها در این مختصر نیست، در عمل شاهد کاستی‌ها و احیانا انحراف‌هایی بوده‌ایم.
مشکلات اقتصادی که بخشی از آن به علت فشارها و دشمنی‌های آمریکا و صهیونیسم و همراهان آنان و بخشی دیگر در اثر عدم انسجام در مدیریت و احیانا سوءتدبیر است، فشار سنگینی را بر دوش مردم، به‌خصوص طبقات محروم‌تر وارد آورده است.
عدم شفافیت، رانت‌های بی‌جا، فسادهای سازمان‌یافته و گسترده و... مشکلی است که در این عدم اهتمام به آرمان‌های والای انقلاب پدید آمده است.مردم بزرگوار ایران شایسته زندگی بهتر بوده و هستند و زندگی خوب و امن و آبرومندانه وعده‌های مهم انقلاب ما بوده است.
دشمن نیز می‌کوشد از روزنه مشکلات معیشتی و دامن زدن به آن، به مردم و ملت آسیب برساند و بدبختانه بعضی تندروی‌ها در درون به موازات فشارهای بیرونی مزید بر علت شده و از بد روزگار شعارهای براندازان و ضدانقلاب با تندروی‌ها و کارشکنی‌های داخلی احیانا به نقطه مشترک می‌رسد.اگر جدا
به سوی وحدت و انسجام ملی و پایبندی واقعی به قانون اساسی و اهتمام به وعده‌های انقلاب نرویم، خدای ناخواسته کیان انقلاب و سربلندی ملت و موفقیت ممتاز ایران، در معرض تهدید بیشتری خواهد بود.
ما بر این باوریم که با همدلی و وحدت‌نظر، اتکاء به همت والای ملت بزرگ و به‌خصوص نسل جوان و با تکیه بر ظرفیت و با اتکاء به سرمایه‌های مادی و معنوی کشورمان و قانونمند شدن نهادهای مختلف و قرار گرفتن هر کدام در جای خود، می‌توان امید و اعتماد را به مردم برگرداند و آینده روشن‌تری را ترسیم کرد.در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب، با گرامی‌داشت یاد سلسله‌جنبان انقلاب حضرت امام (ره) و همه شهیدان و ایثارگران، مجمع روحانیون مبارز ضمن دعوت مردم به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بازگشت به اهداف و شعارهای انقلاب اسلامی، بهبود وضعیت مردم، همدلی همه نیروهای دلسوز، پاسداشت آزادی‌های سیاسی و حاکم شدن کامل قانون در همه سطوح و پاسخگویی همه مسئولان، مهار جریان‌های افراطی و متوهم و همکاری عزتمندانه با جهان را خواستار است.

جامعه روحانیت مبارز
امروز بیش از هر زمان باید به سرمایه عظیم خود باور داشته باشیم
«خورشید انقلاب اسلامی فروزان‌تر از همیشه به درخشش و نورافشانی ادامه می‌دهد. یاران، همراهان و شیفتگان انقلاب به دنبال مراد و امام خود،
خمینی کبیر و همراه و همپای رهبر فرزانه و فرهیخته حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) همه سختی‌ها و مرارت‌ها، کینه‌ها و دشمنی‌ها، سنگ‌اندازی‌ها و طعنه‌ها و مشکلات پی‌درپی را تحمل کرده تا جایگاه ممتاز انسانی و تاریخی خود را حفظ نمایند.
همانان که: الَّذِینَ اسْتَجَابُوا لِلَّهِ وَالرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ مَا اَصَابَهُمُ الْقَرْحُ لِلَّذِینَ اَحْسَنُوا مِنْهُمْ وَاتَّقَوْا اَجْرٌ عَظِیمٌ (سوره ال عمران آیه ۱۷۲) دعوت خدا و رسولش را بعد از آسیب‌ها و جراحت‌ها و مشکلات همچنان پذیرا هستند. همینان‌اند که خداوند می‌فرماید: وَاَنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ اَجْرَ الْمُوْمِنِینَ (سوره آل عمران آیه ۱۷۱)
که خدا اجر مومنان را ضایع نمی‌کند.آری عزت امروز ملت بزرگ ایران اجر عظیم الهی است. امنیت مثال زدنی ایران اسلامی پاداش برجسته وآشکار خداوند است.
توسعه و رشد علمی و قله‌نشینی فرزندان این ملت در بسیاری از رشته‌های پیشرفته علمی عنایت رب علیم است وآزادی، حق تعیین سرنوشت و میزان رای ملت است، هدیه بزرگ احسن الخالقین است.استقلال جمهوری اسلامی که بی‌شک در بالاترین سطح جهانی آن قراردارد محصول توکل به قدرت لایزال الهی و امید به نصرت الهی است.
توسعه و فراگیری بسیاری از خدمات زیربنایی ورفاهی و برخورداری اکثریت ملت شریف ایران از نعمت‌های بیکران الهی، پاسخ اکرم الاکرمین به حرکت خداجویانه مردم عزیز ماست.
حق‌طلبی، عدالتخواهی، معنویت‌گرایی، دیانت و اخلاق‌مداری مردم با هدایت پروردگار به صراط مستقیم است.
آگاهی، رشد سیاسی و اجتماعی جامعه ایرانی حاصل خودآگاهی و خداآگاهی ساکنان این سرزمین و تابش نورالهی بر قلوب آنان است.احراز بالاترین نرخ توسعه انسانی در ۳۰ سال گذشته دربین همه کشورهای جهان، لطف جلی حضرت رب العالمین است.

> درماندگی دشمنان این ملت نتیجه صبری است که مردم تحمل می‌کنند
درماندگی، دریوزگی، بی آبرویی وخفت وخواری دشمنان این ملت وسردمداران کفر، نفاق، ظلم و خشونت نتیجه صبری است که این مردم هوشمندانه و بزرگوارانه تحمل می‌کنند. اِنَّمَا یُوَفَّی الصَّابِرُونَ اَجْرَهُمْ بِغَیْرِ حِسَابٍ (سوره زمر آیه ۱۰) پاداش بی اندازه و بی حساب نصیب صابرین خواهد شد. زیرا خداوند فرموده است: اِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا (سوره حج آیه ۳۸) بدون شک وحتماً خداوند از مومنان دفاع وحمایت می‌کند و این چنین است که ملت قهرمان ما، به تاریخ خود، حماسه خود و انقلاب خود افتخار می‌کند.امروز روز یاس دشمنان این ملت است الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ دِینِکُمْ (سوره مائده ایه ۳)و البته زمان افزایش بغض و کینه‌ها و فشارهای آنان و جواب آنان کلام وحی است که از این خشمتان بمیرید قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِکُمْ (آل عمران/۱۱۹)
امروز بیش از هر زمان باید به یافته‌ها، داشته‌ها و سرمایه عظیم خود ایمان و باور داشته باشیم و در حفاظت و نگهداری آنها بکوشیم. امروز بیش از هر زمان باید مراقب توطئه‌های دشمنان و بدخواهان باشیم.امروز بیش از هر زمان باید به ارزیابی و بازنگری گذشته خود بپردازیم و بر قوت‌ها تاکید و ضعف‌ها و اشتباهات و لغزش‌هایمان را جبران کنیم.امروز باید بیش از هر زمان به روشنگری، شفاف‌سازی و پاسخگویی بپردازیم.
امروز بیش از هر زمان باید نقدپذیر باشیم، مشورت‌پذیر باشیم، به هم اعتماد کنیم، به هم حسن ظن داشته باشیم و چون ید واحد به ریسمان الهی چنگ زنیم. امروز به بلوغ خود رسیده‌ایم بلوغی باشکوه، بلوغی مقتدرانه، بلوغی آگاهانه، بلوغی متکی به منابع فراوان مادی و معنوی.پس بیاییم ایران را بهتر بشناسیم و بهتر بسازیم، بیاییم بر پیمان‌هایمان تا کید کنیم، بیاییم به نسل آینده‌مان امید بیشتری بدهیم، بیاییم ملت‌ها، مظلومان، ستمدیدگان و فریب‌خوردگان را نقطه رهایی و روشنایی باشیم.
بیاییم انقلاب اسلامی را براساس آرمان‌های امام عزیز و شهیدان مان بازنویسی و بازآفرینی کنیم و بیاییم سرمایه عظیم و الهی این انقلاب را که نعمت ولایت و امامت اسلامی و رهبری شایستگان است را پاس بداریم. خداوند رحیم ۴۰ سال
به ملت ما، فرصت بالندگی خروش، تلاش و ایثار و تمدن‌سازی داد.
بیایید ۴۰ ساله‌ها را تکرار کنیم و انقلاب را پیوسته در مرز بلوغ، رویش، نوسازی و حیات طیب نگاه داریم.از خداوند مدد گیریم و با فکر و اندیشه و همت والای نسل جدید و فرزندانمان دهه پنجم انقلاب را دهه نوسازی، جبران ضعف‌ها، مبارزه با مفاسد و اجرای عدالت و اصلاح ساختارهای معیوب اداری، قضائی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی قرار دهیم. ان‌شاءالله.»

> جامعه مدرسین حوزه علمیه قم :
ویروس خطرناک اشرافیگری سلامت نظام اسلامی را تهدید می‌کند
« انقلاب عظیم ملت شهیدپرور ما برگرفته از مکتب اهل‌بیت (علیهم السلام) و قیام عاشورا است و اینک چهلمین سالگردش با ایام فاطمیه و شهادت
سیده النساء العالمین (سلام الله علیها) اولین مدافع حریم امامت و ولایت تقارن پیدا کرده است. ملت مومن ما ضمن برگزاری مجالس سوگواری شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور قدرتمند و چشمگیر در همه شهرها و روستاها، چون همیشه به حمایت از نظام اسلامی برمی‌خیزند و وفاداری خویش را به راه امام بزرگوار و شهدای همیشه جاوید و رهبری حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای «مدظله العالی» در عمل ثابت می‌نمایند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت شهادت حضرت صدیقه طاهره (سلام‌الله علیها) و گرامیداشت ایام الله دهه فجر با بیان ضرورت تحلیل همه جانبه و نگاه کلان راهبردی به چهل سالگی انقلاب اسلامی، بر محورهای زیر تاکید می‌نماید:
۱. نهضت حسینی ما با هدف «دعوت الی الله» و نجات مستضعفین و تحقق حاکمیت «الله» شکل گرفته است. اکنون شرط بقا و حیات این نظام الهی وجود انگیزه‌های انقلابی، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است که حافظ عزت و عظمت ملت و جمهوری اسلامی خواهد بود.
۲. ایمان به اسلام ناب محمدی، رهبری الهی حضرت امام خمینی
(قدس سره) و خلف شایسته‌اش امام خامنه‌ای (دام‌ظله الوارف)، تقوا، صبر و بصیرت مردم از عناصر سازنده و تداوم بخش انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود که مسیر حرکت تمدن ساز انقلاب اسلامی را هموارتر خواهد کرد.
۳. شعائر اسلامی، عزاداری‌ها و حضور گسترده در مجامع مذهبی، مساجد و نمازهای جمعه از جمله عواملی است که در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن، نقش تعیین کننده‌ای داشته است. امروز نیز تقویت و تجهیز ایمان و تقوا و پیگیری ارزش‌های الهی، طراوت و نشاط جامعه اسلامی را تضمین خواهد کرد. لذا آحاد مردم و مسئولین باید با اتکا به خدا و وحدت کلمه، انسجام ملی، صمیمیت و صفای همگانی را در جامعه حاکم کنند و با تصمیم قاطع بر انجام وظایف الهی و اسلامی، به تقویت جبهه انقلاب اسلامی در مقابل هجمه‌های گسترده فرهنگی بپردازند.

> تمام مسئولین نظام تلاششان برای رفع دغدغه‌های مردم دو چندان کنند
۴. تحریم‌های ظالمانه و برخی سو مدیریت‌ها منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم شده است. لازم است تمام مسئولین نظام با التزام به آرمان‌های انقلاب اسلامی و در راستای تحقق عدالت اجتماعی، خدمت و تلاش خود را برای رفع دغدغه‌های مردم دو چندان کنند.
۵.ویروس خطرناک اشرافیگری و دنیا طلبی، عدالت و سلامت نظام اسلامی را تهدید می‌کند. مسئولین و کارگزاران نظام اسلامی باید شدیداً مراقب ظهور و رشد این عامل خطرناک باشند.
۶. ملت ما علی‌رغم وجود برخی مشکلات اقتصادی، گرانی‌ها و تنگناهای معیشتی، همیشه در دفاع از انقلاب حاضر بوده‌اند و این حضور در صحنه و نهیب ملت ایران، معادلات دشمنان را به هم ریخته و آنان را وادار به عقب نشینی کرده است. مسئولان کشور شاکر و سپاسگزار این پدیده‌ی بی‌نظیر باشند و با استقامت کامل و روحیّه‌ی انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمانهای انقلاب دفاع کنند.
۷. امسال نیز همچون چهل سال گذشته ملت مومن و انقلابی ما، حوزه‌های علمیه، اساتید و فضلا، علمای بلاد و روحانیت بیدار همراه و همپای مراجع بزرگوار تقلید، به شکرانه نعمت اسلام، انقلاب و ولایت فقیه برای حفاظت از نظام اسلامی و به عنوان یک عمل صالح سیاسی، یکپارچه و یک صدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌نمایند.امید است تحت ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) نظام مقدس جمهوری اسلامی راه خود را تا تحقق تمدن اسلامی چون گذشته، پویا و پرشتاب در مسیر شکوفندگی و رشد بپیماید.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام