کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 14 مرداد 1399   Tuesday 4 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 بهمن 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

حضرت امام حسین (ع) می‌فرمایند: نیاز مردم به شما از نعمت‌های خدا برشماست، از این نعمت‌ها خسته و بیزار نباشید.
...0938
از یک طرف مجلس تصویب می‌کنه دولت کوچک بشه. از طرف دیگر وزارت بهداشت تحت فشارهای سیاسی در جاهایی که کمترین امکانات آموزشی را ندارند دانشکده و بعد از چند سال دانشگاه می‌زند. دانشکده‌هایی که دانشجو تربیت می‌کنند چون بسیار از بیمارها را ندیده اند، عملا بیسواد هستند و از آن بدتر دانشگاه‌هایی که فقط با ارتقاء نیروهای محیطی و استخدام نیروهای اداری بیشتر از آنکه به کیفیت کمک کنند، با ضعیف شدن تعداد نیروهای محیطی باعث کم شدن کیفیت و بار مالی بیشتر برای دولت می‌شوند.
...0910
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: خشم از شیطان است و شیطان از آتش آفریده شده است و آتش با آب خاموش می‌شود. پس هرگاه فردی از شما خشمگین شد، وضو بگیرد.
...0938
مسئولان کشور به شدت با معضل فساد اقتصادی، تبعیض، بیکاری، اعتیاد، گرانی، احتکار، قاچاق کالا و دام مبارزه کنند؛ وگرنه به اعتماد مردم ضربه می‌خورد.
...0912
محمود بلیغیان - اصفهان: زمان به سرعت می‌گذرد و تا پایان سال جاری زمان زیادی باقی نمانده است که گویی به چشم بر هم زدنی می‌گذرد و دوباره عید نوروز با همه خوبی‌ها و خاطره‌هایش فرا می‌رسد و سپس با نو شدن سال، دوباره دیو فاجعه گرانی و تورم بیدار می‌شود و شروع به ادامه شیطنت‌های خود و دلخور کردن مردم به خصوص بازنشستگان و حقوق یا مزدبگیران می‌کند، و در این میان بازنشستگان که با قانون عدم به‌کارگیری آنها دستشان از همه جا کوتاه است بیشترین آسیب و ضرر و زیان می‌بینند، لذا شایسته است دولت و مسئولین محترم ذی‌ربط در تعیین عادلانه حداقل حقوق تامین اجتماعی بازنشستگان، مطابق با مخارج و هزینه‌های سنگین و سرسام‌آور فعلی و به‌روز، و حداقل با توجه به تورم و میزان تعیین شده خط فقر کوشا باشند.
...0913
باسلام. ‌ میانگین قیمت ماشین‌های سایپا ده سال پیش 9 میلیون تومان بود و میانگین محصولات ایران خودرو 15 میلیون تومان بود، چه شد که حالا 6 یا 7 برابر شدن؟ چراکسی جلو این همه اجحاف را نمی‌گیرد؟
...0913
باسلام. چند روز پیش ماست 5/1 کیلویی لاکتیویا کاله خریدم 12600 تومان امروز همان ماست را گرفتم 14000 تومان یعنی کیلویی 9300 تومان؟! معلوم نیست این شرکت کاله به کجا وصل است که تابع هیچ قاعده و قانونی نیست. لطفا اگه مقدور است موضوع را به تعزیرات و نهادهای ذی‌ربط منعکس کنید. ...
0916
با عرض سلام بی‌پایان. مدتی است روغن‌های مایعی تولید می‌شودکه حاوی ویتامین "D"است. از آنجایی که عده‌ای چشمگیری از هموطنانمان از کمبود این ویتامین به عللی چون عدم برخورداری از نور آفتاب یا انجام فعالیت‌های زیاد و...رنج می‌برند و احتمال هم دارد که به بیماری‌های مزمنی چون دیابت و... ناشی از این کمبود مبتلا شود گنجاندن این ویتامین در این ماده غذایی پرمصرف، به سهم خود کمبودها را جبران می‌کند امید و انتظار است شبیه تولید این ایده در اقلام خوراکی دیگر نیز به کار برده شود.
...0938
به حمدا...یکی ازسنت‌های پر برکت وحسنه‌ای که از دیرباز در شروع بیان اخبار در رادیو و تلویزیون رواج یافته است، صلوات برجمال ملکوتی حضرت محمد مصطفی (ص) و خاندان مطهر و منور ایشان است. بی نهایت عالی می‌شود که همین سنت مقدس توسط مجریان محترم درهمه برنامه‌های گوناگون زنده وضبط شده نیز رایج بشود.
...0938
به حمدا...راهکارهایی که برای صرفه‌جویی در مصرف آب مطرح و عملی شده است مانند نصب رایگان تجهیزات کاهش مصرف آب دراماکن عمومی (مدارس، مساجد و خوابگاه‌های دانشجویی و...) یا آبیاری کشاورزی با روش نوین و غیره که همه آنها باعث عدم اسراف در مصرف آب و رفع مشکل کمبود این مایه حیاتی در برخی شهرها و روستاهای کشور می‌شود. امید است انرژی‌های خورشیدی و بادی هم که دارای منافع بسیار زیادی است،
گسترش یابد.
...0938
1810- حسن احمدی از تهران: از دادسرای جرایم پزشکی خواهشمندیم دکترهایی که مردم را بازیچه امیال نفسانی خود نموده‌اند را از جامعه پزشکان برکنار کنند. (9/11)
1907- عصربخیر آفتاب یزد. برخی از ما مردم هم کنجکاو هستیم هم خوش ذوق، لذا برخی مردم روی تعداد آقازادگان محترم و مال و اموال آنان در حال کنجکاوی هستند و می خواهند بدانند. چه مقدار دارایی دارند؟ (9/11)
1934- خدمت آن شهروند محترمی که عنوان کردند وظیفه شهرداری رسیدگی به امور شهری، ساختمان‌ها و غیره است عرض می‌کنم؛ شهروند محترم! هر انجام کاری که منهای ارزش‌های دینی باشد فقط به درد این دنیا می‌خورد. ما زندگی می‌کنیم که هم دین‌مان را و هم دنیایمان را بسازیم. آیا هزینه برای چند بنر حاوی آیات و روایات بیشتر از هزینه برای تبلیغ و بنرهای تبلیغاتی
کنسرت هاست؟ (9/11)
1953- کسانی که از تریبون‌ها حرف‌های تند و خشن می‌زنند، تفرقه‌اندازی می‌کنند، التهاب‌آفرینی می‌کنند؛ نمی‌توانند خود را ارزش‌مدار بنامند. انسان ارزش‌مدار اهل تعامل و مداراست و حرمت همه حتی مخالف خود را هم رعایت می‌کند. (9/11)
2037- آقایان رحیم پور ازغدی و حسن عباسی حکایتشان طوری شده که انگار دیگ به دیگ می‌گوید رویت سیاه! ظاهرا این دو به جان هم افتادند. وقت مردم را هم می‌گیرند و ماجراجویی می‌کنند. بیچاره مردم که باید شاهد و ناظر رفتار اینگونه آدم‌ها باشند. (9/11)
2044- من صحبتی با آقای جلیلی و هم‌فکران ایشان دارم؛ امروز دشمنان سعی می‌کنند بین صفوف ملت و نظام تفرقه بیندازند و نارضایتی به وجود آورند. آقای جلیلی! آیا شما در گفتار و نوشتار خود تا حالا کاری کردید که حرکت دشمنان را خنثی کنید؟ (9/11)
2200- در سرمقاله آفتاب نوشته: «لواسان کجاست؟» این مرا یاد خاطره اشتغال من در قسمت مخابرات راه‌آهن تهران انداخت که تلگراف‌چی بودم. روزی تلگرافی از قشم به تهران گرفتم. نمی‌دانم روی چه اصلی اشتباه کردم به جای قشم نوشتم قسم. بعدا هی از من سوال می‌کردند حقیقت را بگو ایستگاه قسم کجاست؟ حالا حکایت لواسان کجاست شده است! (9/11)
2249- سلام آقای مظفری. من در روزنامه‌تان دیدم مال‌خرها در میدان شوش حتی موتور جت و هواپیما فروختند. چطور این کارها را کردند. این وسایل هرچه قدر هم اسقاطی باشد مستقیما به کارخانجات برای ذوب بفرستند درآمدهای زیادی برای آنان دارد. چرا اینها باید به دست مال‌خرها برسد؟ لابد فردا کشتی هم می‌آورند و به دلالان میدان شوش می‌فروشند. (9/11)
0640- سلام. به آقای استاد رحیم‌پور ازغدی عرض می‌کنم؛ ما آنقدر مشکل داریم که به شیرخواره و گهواره نپردازیم. خدا را شاهد می‌گیرم به قدری مشکلات داریم که این حرف‌ها نیازی به گفتن ندارد. این حرف‌ها را نزنید. کم آوردید نمی‌دانید چه
بگویید. (10/11)
0700- خدا به داد کی روش برسد. مردم ترکیه را ببینید. سال‌هاست از آتاتورک می‌گذرد هنوز عکس آن در تمام ساختمان‌ها نصب شده است؛ اما ما زود یک نفر را عوض می‌کنیم، می‌کوبیم، تخریب می‌کنیم. کی روش هم تا رفتنی شد زود او را کوبیدیم. البته کی‌روش خیلی به بازیکنانی مثل سردار آزمون میدان داد. (10/11)
1116- برخی از ما مردم خصلت بدی داریم. همچین که دیدیم اگر به کسی یا حتی به دولت بد و بیراه بگوییم طرف به خاطر ملاحظاتی سکوت می‌کند، بیشتر به وی می‌تازیم. نمونه‌اش آقایی به نام حسن عباسی می‌باشد که 12 سال قبل از تلویزیون رسانه ملی هر بد و بیرایی نصیب دولت می‌کرد. (10/11)
1148- آقایان وزارت امور خارجه ایران در قبال گفت‌وگوی آقای فلاحت‌پیشه نماینده مجلسی که در مورد روسیه سخنانی گفته که به نظر من بیشتر منظور ایشان به روسیه بود، اما سخنگوی امور خارجه تلویحا این گزارش را رد کردند و تایید نکردند. به نظر این نوعی به جهالت رفتن یا به خواب رفتن است. (10/11)
1240- روزنامه آفتاب در مورد باخت تیم ملی فوتبال مفصل نوشته بود. خواستم بگویم بدشانسی تیم‌ملی این بود در بازی‌های قبلی به چند تیم ضعیف برخوردند. این باعث شد دچار غرور بی‌جا شوند. اگر در مرحله ابتدایی با ژاپن روبه رو شده بود ممکن بود مثل بازی با عراق مساوی کند. اما بعد از بازی با چین غروری در آنها شکل گرفت. در بازی آخر تیم انسجام و نظم نداشت. این تیم همان تیمی بود که در جام جهانی در مقابل تیم‌های قدر دنیا ایستاد و آبروی کشور را حفظ کرد اما این بار دچار غرور بی‌جا شد. (10/11)
1255- چرا عده‌ای فراتر از قانون نمایندگان یک کشور یا عضو مجمع تشخیص مصلحت را تهدید می‌کنند؟ مگر ما کشوری آزاد در پناه جمهوری مقدس اسلامی نیستیم، چه کسانی هستند چه جایگاهی دارند که به خاطر منافع فردی نماینده یک مجمع را تهدید می‌کنند؟ (10/11)
1610- در مورد حقوق‌ها اگر قرار بود عدالت برقرار شود می‌خواستند حقوق کسانی که سال 70 به بعد بازنشسته شده‌اند با حقوق کسانی که از سال 80 به بعد بازنشسته شده‌اند را یکسان کنند. اما این کار را نکردند. کسی که سابقه بیشتری از یک نفر دارد چرا حقوق کمتر بگیرد؟ آیا این عدالت است؟! مدیران حقوق بالا بگیرند نوش جان. اما برای پایین دستی‌ها هم عدالت را رعایت کنند. (10/11)
2043- سلام و خسته نباشید به روزنامه آفتاب. این نمایندگانی که به اصطلاح حالا زبان باز کردند تا حالا خواب بودند. اینها فقط حقوق و مزایا می‌گرفتند؟ تازه بلبل زبان
شده‌اند. (8/11)
1509- دولتمردان دستور بدهند بودجه‌ای را که برای برخی موسسات مثل موسسه‌ای که حضرت آیت‌الله مصباح مسئول آن هستند قطع کنند و به مستمندان بدهند. ببینیم نظر ایشان در مورد فقر چه خواهد بود؟ (9/11)
1448- من سال‌ها در کردستان خدمت کردم و بازنشسته دانشکده پزشکی هستم. 30 سال فعالیت داشتم و حالا باید حقوق اندک بگیرم. آیا این عدالت است؟ (9/11)
1446- فقرزدایی یکی از بهترین اعمال نیکویی است که مدیریت یک جامعه می‌تواند انجام دهد. حتما فقرزدایی و کاهش فقر مورد رضایت خداوند و مردم خواهد بود. (9/11)
1408- من از مردم تعجب می‌کنم. آقای کی‌روش نمی‌توانست بیش از این به بازیکنان اعتماد به نفس بدهد. بازیکنان خودشان عصبی شده بودند و جنگ و جدال داشتند. دروازه را ول کرده و دعوا و مرافه و کتک کاری کردند. پرستیژ کشور را پایین آوردند. درست که خیلی برای تیم در این مسابقات زحمت کشیدند اما در بازی آخر هول شده بودند. همین که از قهرمانی در جام می‌گفتند باعث ایجاد استرس در بین آنها شده بود. آقای کی روش خوب کار کرد. در جام‌جهانی خیلی خوب بودیم. (9/11)
1320- سلام. به عنوان یک بازنشسته مخابرات از وزیر مخابرات سوال می‌کنم؛ تعاونی مسکن مخابرات 17 سال است پول ما را گرفته و خانه‌ای تحویل نداده. چرا ادامه ساخت و ساز متوقف شده و خانه‌های ما را تحویل نمی‌دهند؟ (9/11)
1312- چرا عده‌ای نقاب انقلابی‌گری به خود زدند اما با رفتار خود عملا همگام با دشمنان حرکت می‌کنند. باید جلو این افراد که فقط صدای بلندی دارند و دنبال لطمه زدن به کشور هستند گرفته شود. (9/11)
1304- یک عده به ناحق مدیریت‌ها را تصاحب کردند و در هر کاری هم دخالت می‌کنند. مثل آقایی که می‌گوید به جای لایحه پول‌شویی آن را به دست صرافی‌ها بسپارید. وقتی ایشان به عنوان اقتصاددان نظریه می‌دهد اقتصاد ما چگونه رشد کند؟ (9/11)
1208- آقای مصباح یزدی فرمودند: «انقلاب نکردیم که فقر را از بین ببریم. ولی یکی از اهداف انقلاب رفع فقر بود.» سوال می‌کنم آیا باید این همه فقر داشته باشیم؟ شما می‌دانید فقر از دری که وارد شود دین از آن در خارج می‌شود. نباید یک کشور مسلمان فقیر باشد. به بیانات مقام معظم رهبری باید گوش داد. (9/11)
1138- درود بر آفتاب. روز سه شنبه 9 بهمن تیتر روزنامه را خواندم. آقای ظریف فرمودند: «ترامپ باید برجام را ترکمنچای بنامد»
خواستم بگویم؛ ترامپ چندبار گفته از نظر آمریکا این قرارداد بدترین قرارداد است. پس این یعنی به ضرر آنها بوده. پس چرا دلواپسان آنقدر مخالف برجام بودند؟ دلواپسان حتما سخنان ترامپ را در مورد برجام شنیدند. اما چرا برجام را به ضرر ما یا ترکمنچای می‌نامند؟» حرف‌های آقای ظریف در مجلس بسیار بجا بود. برخی دلواپسان از روی عقیده مخالفت می‌کنند اما برخی مخالفت‌ها فقط از روی دنیاطلبی و منافع شخصی است. ظواهر ارزش برخی از آنها هم ظاهری است و ادعای صوری است. (9/11)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام