کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 24 آذر 1398   Sunday 15 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 بهمن 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1200- از وزیر محترم ارشاد تقاضامندم بفرمایند؛ مخارج رفت و برگشت به خارج و هزینه‌های آن برای شخصی به نام رحیم‌پور ازغدی و بازده این سفرها چه بوده
است؟ (5/11)
1400- آقای قرائتی چرا برخی حرف‌ها را می‌زنند؟ عبارات ایشان در مورد مطبوعات نامناسب بود. ما برای ایشان احترام خاصی قائل می‌باشیم. (5/11)
1421- مسئولان محترم که به بنگاه‌های کاریابی نظارت دارند مسئول بنگاه‌های کاریابی را وادار نمایند از برده‌داری دست برداشته و پرسنل تحت امر خود را بیمه نمایند و دیگر اینکه به جای اعزام پرستار به خانه مردم کارگر خدماتی نفرستند که مشکلات بیشتری برای مردم ایجاد
شود! (5/11)
1500- خیابان شهید لطیفی در منطقه نوزده تهران خیابانی است که بیش از 80 درصد از مغازه‌داران آن دچار عقب‌نشینی شده‌اند و این خیابان فعلا یک طرفه است. اما جای سوال و تعجب است چرا یک مغازه نانوایی سنگکی عقب‌نشینی نکرده و حتی اقدام به بازسازی هم کرده است. مگر قرار است طرح دو طرفه شدن خیابان کنسل شود؟ (5/11)
1600- بازداشت خانم مرضیه هاشمی همه امت اسلامی را به شدت متاثر کرد. اگر سران کشورهای اسلامی یک خانمی که در خدمت دولت آمریکا را دستگیر می‌کردند سران کاخ سفید چه واکنش‌هایی نشان می‌دادند؟ آیا ادعای حقوق بشر در آمریکا به این
معناست؟ (5/11)
1610- عزیزان شورای شهر تهران در انتخاب نام خیابان‌ها اسامی ائمه اطهار و شهدای گرانقدر را در اولویت‌بندی قرار بدهند. مدت طولانی است تقاضای تغییر نام خیابان مهران را به نام سردار جاویدالاثر شهید مدافع حرم حاج حسن اکبری را داریم، اما تاکنون اقدامی صورت
نگرفته است. (5/11)
1719- معین براتی: برخی مسافران وسایل نقلیه عمومی کوله‌پشتی به همراه دارند و رعایت حال بقیه مسافران را نمی کنند. روزهای گذشته مسافر اتوبوس‌ شرکت واحد بودم راننده به مسافران تذکر می داد کوله را از پشتشان درآورند. وی گفت هر روز از بس این موضوع را یادآوری می کنم، زبانم مو در می آورد! متاسفانه برخی ها عادت دارند بعضی مسائل را به آن ها یادآوری کنند. لطفا برای اطلاع افرادی که رعایت نمی کنند این پیام را چاپ کنید. سپاسگزارم. (5/11)
1346- در گرانی روزافزون، کمر کم درآمدها له شده است و بسیاری از مردم کم درآمد بیشتر روزها و شب ها استرس دارند و بی‌خواب می شوند. پول هم ندارند داروی خواب‌آور بخرند و به زور دارو بخوابند. (5/11)
1925- پسرم سرباز است، نادانسته و با لباس سربازی و موتورسیکلت از خط ویژه رانندگی کرد، مامور وظیفه شناس راهور موتورسیکلت اش را در حوالی میدان انقلاب تهران توقیف و به پارکینک انتقال داد. گفتند باید یک میلیون تومان بدهید، موتور را از پارکینگ ترخیص کنیم! (5/11)
1015- برخی مشتریان به زورگویی عادت دارند و سر کارگر داد می کشند. در حالی که همیشه حق با مشتری نیست. اما صاحب مغازه به جای دفاع از کارگر، حق را به مشتری می دهد و می گوید حق با مشتری است! ای کاش مشتریان موقع خرید کمی هم به کارگران احترام بگذارند چون آنان برده مشتریان نیستند و قشری زحمتکش اند. مشتریان پولدار خود را تافته جدا بافته از کارگران و اجتماع ندانند لطفا! (5/11)
1111- می گویند یکی از دانش‌آموزان مدرسه شهید غلامی منطقه ۱۴ تهران به علت درگیری فوت کرده است. از مسئولان وزارت آموزش و پرورش تقاضای پیگیری موضوع را داریم که به شایعات پایان داده شود. (5/11)
1712- بیشتر شب‌ها حاشیه خیابان پیروزی به علت سدمعبر توسط جگرکی‌ها و لباس و کفش فروشان ترافیک می‌شود و برخی رانندگان برای این که خودروهای جلویی حرکت کنند، بوق می‌زنند. معلوم نیست چرا راهنمایی و رانندگی و شهرداری به این موضوع که مدت هاست ادامه دارد، رسیدگی نمی‌کند. لازم به یادآوری است به علت سرمای هوا، برخی دستفروشان آتش روشن می‌کنند که باعث آلودگی هوا هم
می‌شود. (5/11)
1946- توقف اتوبوس ‌های شرکت واحد شب‌ها در حاشیه کندرو بزرگراه امام علی(ع)، حدفاصل پارک امام علی(ع)ـ مقابل ساختمان‌های بانک رهنی و روی پل مقابل خیابان شهید نیکنام (منطقه14)، مشکل‌ساز شده است. سابقا اتوبوس‌های شرکت واحد به پارکینگ‌های اتوبوسرانی شرکت واحد منتقل می‌شد. چرا از وقتی که به بخش خصوصی واگذار شدند، رانندگان هر جا دلشان خواست اتوبوس‌ها را پارک می‌کنند و مسئولان شرکت واحد هم توجهی به درخواست‌های مردم ندارند. (5/11)
1115- شهردار منطقه 14 به جای ساخت میدان شکوفه، کاش در مقابل خیابان سیرجان در ایستگاه تازه‌تاسیس، صندلی و سایه‌بان می‌ساخت تا مسافران مجبور نباشند در فصل‌های بارش، زیر برف و باران منتظر اتوبوس بمانند! (5/11)
1912- پرداخت نشدن به موقع حقوق و بن و پاداش آخر سال و حق پایه و گروه به کارکنان و کارگران، انگار رویه عادی و پیش پا افتاده سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات شده. حضور بازنشستگان دعوت به کار و بی‌توجهی به این موضوع، از ضعف‌های مدیریتی نیست، بلکه نبود نظارت دستگاه‌های قدرتمند دولت باعث سوءاستفاده برخی کارفرماها شده است. برخی‌ها که حکم مدیریت آنان 40 ساله شده، حاضر نیستند از میز و صندلی ریاست و مدیریت و سرپرستی دل بکنند تا جوانان بیکار وارد میدان شوند. باید رئیس‌جمهوری وارد میدان شود و دست به تغییرات اساسی بزند و بازرس و ناظر به دستگاه‌های دولتی بفرستد و مدیران قدیمی دعوت شده به کار را با احترام مرخص کند و جوانان مرخص‌شده مادام‎العمر را به کار دعوت کند. (5/11)
0714- فرخی پور از تهران: آقای ضرغامی از حقوق 9 میلیونی خود شاکی بود. فردی را در پایین شهر تهران می‌شناسم که با 95هزار تومان در ماه زندگی می‌کند و خدا را شکر می‌کند. آقای ضرغامی! لطفاً ناشکر نباشید و خانمتان با حذف 3میلیون از حقوق‌تان مسئولان را نفرین نکند. (6/11)
1846- سال‌های گذشته برای خرید کارت تلفن به هر یک از دکه‌های مطبوعات مراجعه می‌کردیم کارت موجود بود، اما مدتی است کارت تلفن در درکه‌ها موجود نیست. از مسئولان شرکت مخابرات تقاضا داریم مانند سابق کارت تلفن به دکه‌داران توزیع
کنند. (6/10)
1925- علی از تهران: برخی از فرزندان مسئولان به بهانه‌های گوناگون در خارج از کشور زندگی می‌کنند و خوش می‌گذرانند و عده‌ای از هموطنان در کشور عزیز ایران در شرایط سخت زندگی می‌کنند. از قدیم گفته‌اند هر که بامش بیش، برفش بیشتر و حالا هم مصداق آقایان از ما بهتران است که آن سوی مرزها در ناز و نعمت زندگی می‌کنند و به فکر هموطنانشان نیستند و بدتر این که پدران و مادرانشان هم خود را به کوچه علی چپ می‌زنند! (6/10)
0211- زیرگذر امیرکبیر واقع در خیابان 17شهریور سال‌هاست مسدود است. بازگشایی آن باعث می‌شود رانندگان به راحتی و بدون اتلاف وقت به میدان
امام خمینی(ره)، دسترسی پیدا کنند. از شهردار تهران تقاضای رسیدگی داریم. (6/11)
0315- افزایش قیمت وسایل بهداشتی، آرایشی مانند صابون، شامپو، مسواک و خمیردندان مردم را از بهداشت دور می‌سازد. چه دلیلی دارد این اقلام که در کشور تولید و به فروش می‌رسد با قیمت گران به دست مصرف‌کنندگان برسد. تحریم اقتصادی چه ارتباطی به اجناس ایرانی دارد؟ (6/11)
1818- از موقعی که قبض‌های گاز ساکنان خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، کوچه رازی شرقی مکانیزه شدند، قبض‌ها برای مشترکان با بدهی گذشته ارسال می‌شود و این مسئله برای ساکنان مجتمع‌های مسکونی چند واحدی شک و شبهه ایجاد می‌کند. از مسئولان شرکت گاز منطقه7 سلیمانیه تقاضا داریم از درج بدهی گذشته در قبض‌ها خودداری
کنند. (6/11)
1315- علی از تهران: کاش مسئولان در دوران خدمتشان مانند آیت الله شاهرودی باشند تا از آنان به خوبی یاد کنند. به خوبی به یاد دارم، زنده‌یاد که در دستگاه قضا بودند، یکی از خبرنگاران روزنامه... که خبرهای قوه قضائیه را پوشش می‌داد، می‌گفت روزهایی که دیدار عمومی با رئیس قوه قضائیه بود، عده‌ای مشکلات و درخواست‌شان را به طور مکتوب ارائه می‌دادند و آیت الله شاهرودی با رافت، مهربانی و به طور شایسته و خارج از نوبت به مشکلاتشان رسیدگی می‌کردند و پاسخگو بودند. خدا رحمتشان کند و به خانواده گرامی‌شان صبر عنایت فرماید.
2319- برخی نانوایی‌ها یا کبابی ها، نان یا کباب خریداری شده را خودشان در پلاستیک می‌گذارند. متاسفانه به جای این که اَبر و آب در دسترس شان باشد، انگشت مبارکشان را با آب دهان خیس می‌کنند تا بتوانند سر پلاستیک را جدا کنند و نان یا نان و کباب را درون آن بگذارند. نکته‌ای بهداشتی که کمتر کسی به آن توجه و دقت می‌کند. (6/11)
2338- قیمت انواع اسپری‌ها نسبت به ماه‌های گذشته، 2 یا 3برابر شدند. چرا مسئولان هیچ نظارتی ندارند. این مسئله ـ نبود نظارت ـ روی بسیاری از کالاهای اساسی هم تاثیرگذار بوده و قیمت‌ها گران شده‌اند و با کاهش قیمت ارز و دلار و سکه، قیمت بسیاری از اجناس کاهش نیافته است! (6/11)
0915- شماره‌ای که درباره دریافت بسته‌های حمایتی در روزنامه چاپ شد، متاسفانه سامانه پیامکی آن غیرفعال است. این در حالی است که بسیاری از خانواده‌ها هنوز بسته‌های مربوط را دریافت نکرده‌اند. (6/11)
ایران باید از برجام خارج شود. اروپا ما را سرکارگذاشته است و دارد وقت کشی می‌کند. مسئولان کشور زیرک و عاقل باشند. تعطیلی صنعت هسته‌ای به ضرر ماست و موجب سرخوردگی ودلزدگی مردم و جوانان و نخبگان ما می‌شود. هرچه سریع‌تر برای اروپا ضرب‌الاجل بگذارید.
...0912
در میدان انقلاب چند سالی است پدیده‌ای مد شده به نام پایان نامه‌نویسی. یعنی دانشجو به جای این که پایان نامه‌شو خودش بنویسه میده براش بنویسن و دولت هم هیچ برخوردی نمی‌کنه.
...0912
مصرف برخی از داروها برای افراد ابتلا به بیماری‌هایی مثل فشار و قندخون، چشمی همیشگی و مادام‌العمر است.روی این واقعیت سزاوار نیست که گرانی‌ها در افزایش قیمت آن داروها تاثیر بگذارد. در غیر این صورت قطعا بیماران بی‌بضاعت و کم‌درآمد از این دسته با تهیه اجباری داروهای ایرانی یا خارجی در فشار و مضیقه قرار
خواهند گرفت.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند: همانگونه که به هنگام ترس و ناراحتی برای خدا عمل می‌کنید، در روزگار خوشی و کامیابی نیز برای خدا عمل
کنید.
...0938
از سازمان ثبت احوال کشور خواهشمند است که زمان صدور کارت‌های هوشمند ملی را از زمان انتظار بیش از دو ماه به زمان استاندارد انتظار قبلی که حداکثر تا یک ماه بود تقلیل دهند. چون متاسفانه مشکلاتی را برای ما مردم درست
کرده است.
...0912
محمود بلیغیان: جناب آقای ‌دکتر صادق زیباکلام، نویسنده و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های آزاد اسلامی را که اخیرا فعالیت‌های سیاسی و گفت‌وگوها و مصاحبه‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای ایشان با رسانه‌های گروهی داخلی و خارجی به نحو چشمگیری بیشتر شده است از عنوان‌های مختلفی که از عناوین متعدد استادی ایشان نام برده می‌شود و به حق استاد لایقی هم هستند را می‌توان استاد مغلطه و سفسطه گویی هم نام برد که در صحبت‌ها و سخنرانی‌ها، خصوصاً مصاحبه‌های اخیر خود با رسانه‌های گروهی مختلف که ابتدا با تایید و هم‌عقیده نشان دادن خود با اشخاصی که همزمان با ایشان در گفت‌وگو‌ها و مصاحبه‌های رادیویی یا تلویزیونی شرکت دارند، در حقیقت یکی به میخ می‌کوبند و یکی به نعل!؟
...0913
باسلام. وزارت صنعت دلیل اصلی گرانی لوازم خانگی را جلوگیری از قاچاق این کالا اعلام کرد و گفت زمانی که قاچاق کالا بود گرانی نداشتیم. از طرف دیگر رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: «تولید لوازم خانگی در داخل کم است و 40 درصد پایین آمده» پس نتیجه می‌گیریم دولت باید همانند سابق باید کالای قاچاق را آزاد اعلام کند تا قیمت‌ها سقوط کند
. باتشکر.
...0919
وزیر محترم آموزش و پرورش از تغییر محتوای کتب درسی خبر دادند. ضمن نهایت تشکر و قدردانی از این اقدام بی‌نهایت ارزشمند جهادی، واجب است متذکر شود از آنجایی که در نظام اسلامی "تهذیب" در کنار "تحصیل" قرار گرفته شده است، مصرانه خواهشمند است محتویات با ارزش‌ها، احکام و آموزه‌های دینی مطابقت داده شود تا در سایه‌سار آنها تهذیب به معنای حقیقی برای آینده‌سازان میهن اسلامی
جلوه کند.
...0938
سلیمان بلغار: با عرض سلام و ادب. برای ناکام گذاشتن اثرات گمراه‌کننده بعضی برنامه‌های فضای مجازی هدایت شده از طرف افراد بی‌دین و ایمان می‌توان سایت‌های داخلی رابه صورت گسترده افزایش داد که البته مورد تایید و نظارت حداقل دو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتباطات و فناوری
قرار بگیرد.
...0922


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام