کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 25 شهریور 1398   Monday 16 September 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 شهریور 1394

صفحه خبر: سیاسی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مطرح شدن موضوع ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: رئیس جمهوری مصمم است که چنین موضوعی را انجام دهد و ما نیز از ستاد فرماندهی که در دولت تشکیل شود حمایت می کنیم.
محسن رضایی درباره این پرسش که برنامه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای قانون انتخابات
چه خواهد بود و ارزیابی شما از مطرح شدن برخی صحبت ها درخصوص وظایف شورای نگهبان و دولت چیست؟ گفت: پیشنهاد می کنیم آرامش در جامعه قبل از انتخابات را حفظ کنیم؛ تجربه نشان داده با این دعواهای لفظی نظام از مواضع قانونی عقب نشینی نمی کند. رضایی ادامه داد: کسانی که آرامش کشور را قبل از انتخابات برهم بزنند، خودشان ضرر می کنند. شورای نگهبان ، مجلس، دولت و ستاد انتخابات هرکدام وظایفی دارند و تمامی این ها در سیاست های کلی انتخابات احصا شده و خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال شده است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه پرسش وپاسخ خبرنگاران به سیاست انزواسازی ایران از سوی آمریکایی ها اشاره و آن را شکست خورده عنوان کرد. رضایی اظهار داشت: آنها از ترسشان مذاکره را شروع کردند، در زمان شروع این مذاکرات تنها 3 کشور اروپایی حضور داشتند حتی آمریکا نیز 12 سال قبل در این زمینه کارشکنی می کرد اما وقتی مسئله جدی شد و رهبری اجازه دادند پلمب ها باز شود، آمریکا، چین و روسیه نیز به مذاکرات آمدند.
وی ادامه داد: مذاکرات بعد از این سال ها جدی گرفته شد و آن ها پای کار آمدند و این درحالی بود که پیش از این
می خواستند دروازه های جهان را به روی ما بسته نگه دارند ولی مسائل پیش رفت تا این که در دولت یازدهم یک تیم مذاکره کننده خوب، کار را به نتیجه رساند و ایران در عین حال که امتیازاتی داد امتیازاتی گرفت و نتیجه 12 سال تحریم و انزوا سازی ایران منجر به هسته ای شدن جمهوری اسلامی وبین المللی شدن و شکسته شدن محاصره دشمن شد.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عقب نشینی
کوتاه مدت آمریکا از مواضع خود، اظهار داشت: از رفتارهای آمریکا نتیجه می گیریم که آن ها مجبور به عقب نشینی
شده و به دنبال اقدامات جدیدی علیه ما هستند.
رضایی خاطر نشان کرد: وقتی آنها می گویند امکان بازگشت تحریم ها وجود دارد ما این مسئله را به عنوان ریسک سیستماتیک سرمایه گذاری می دانیم که در این صورت دیگر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری به همه جا نخواهند آمد اما به هرحال باید حداکثر استفاده را از شکست سیاست انزوا سازی ایران توسط آمریکا انجام داد و خوشبختانه دولت به دنبال گسترش استفاده از این مسئله است.
عربستان به دنبال تحرکات در کویت
وی در ادامه به تحرکات عربستان در منطقه خلیج فارس اشاره کرد و افزود: پیشتر از این به دنبال تجزیه سوریه، یمن و عراق بوده اند و در حال حاضر هم عربستان دنبال برخی تحرکات در کشور کویت است.
دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: عربستانی ها درصدد تغییراتی در داخل کشور کویت هستند و هدف عربستان نیز این است که می گوید چون نتوانستیم بغداد را ساقط کنیم، باید کویت را بگیریم. رضایی خاطر نشان کرد:دولت عربستان به همین مقدار ناامنی که در منطقه ایجاد کرده باید خاتمه دهد، چراکه جهان اسلام عقب افتاده و منطقه به صلح و امنیت نیاز دارد؛ امیدواریم مسئولان عربستان از این نوع دخالت ها دست برداشته و در جهت اهداف مسلمین حرکت کنند. وی درباره نظر مجمع برای بررسی برجام در مجلس نیز گفت: مجمع در این زمینه بحثی نکرده و نظری هم ندارد؛ هرچه قوانین کشور حکم
می کند ما نیز بر همان تاکید داریم. رضایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر عدم ورود نظامی ها به عرصه سیاست، گفت: نظامی ها به هیچ عنوان در بحث های جناحی دخالتی نمی کنند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این که مقامات آمریکایی به اظهار نظر می پردازند و نحوه پاسخگویی چگونه باید باشد؟ گفت: موضوع سیاست یک نوع مبارزه است که اگر طرف مقابل چیزی را نسبت داد و شما پاسخ ندادید آن را به عنوان تایید می گیرد لذا حتما باید به مسائل پاسخ داده شود و رهبر معظم انقلاب نیزبه خوبی پاسخ دادند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام