کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 اسفند 1398   Tuesday 25 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 بهمن 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

محمود بلیغیان - اصفهان: برنامه صبحگاهی ساعت 9 شبکه سه سیما
(حالا خورشید) با اجرای آقای رضا رشیدپور، برنامه جذاب و بسیار خوبی است که اگر
با نیت اصلاح اُمور جاری کشور باشد و میهمانان برنامه هم به سوالات مطرح شده، واضح، صریح و روشن و به درستی و بدون حاشیه رفتن و پرهیز از وقت کُشی و با اجازه دادن به مجری برنامه برای پرسش‌های لازم انجام شود می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مسائل و مشکلات مردم
و کشور و پیدا کردن راه حل‌های مناسب، عملی و کم‌هزینه و اظهار نظر‌های سازنده و تخصصی از انبوه مخاطبینِ صاحب‌نظر و بینندگان
و شنوندگانِ دردآشنا باشد.
...0913
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان برنامه و بودجه و سازمان‌ها و ادارات و ارگان‌های ذی‌ربط، بیایند و برای تعیین تکلیفِ مردم و برنامه‌ریزی‌های لازم اجرایی، به خاطر رضایت خداوند و آسایشِ مردم، میزانِ واقعیِ (خطِ فقر) را تعیین و صادقانه و خالصانه برای اطلاع عموم مردم و هموطنانِ عزیز، جهت آگاهی مسئولین و بهبودِ اوضاع مالی و اقتصادی مردم و روشن شدن بسیاری از نارسایی‌های مرتبط با این موضوع مهم اجتماعی، و آگاهی افکار عمومی و ساختنِ آینده و فردایی بهتر، بدونِ هیچ کم و کاست و یا بزرگ‌نمایی و ملاحظه‌ای، آن را رسما و قانونا، بر حسب وظیفه و تعهدی که در این زمینه دارند و پاسخ به درخواست‌های منطقیِ مردم و افکار عمومی، به طور روشن اعلام نمایند.
...0913
مدرس بازنشسته: سلام دوستان گرامی. در رابطه با تجمع تعداد کمی از معلمان و بازنشستگان در مقابل ادارات آموزش و پرورش در شهرهای اصفهان و خرم آباد و اردبیل عده‌ای براین عقیده هستند که این‌گونه تحرکات ساختگی بوده و در جهت انحراف افکار عمومی شکل می‌گیرد! آیا می‌شود این برداشت‌ها را دوستانه و خیرخواهانه تلقی کرد و یا صرفا باندبازی و سیاسی‌کاری را دنبال می‌کنند؟ آیا سرنوشت اقشار فرهنگی و سالمندان بازیچه حزب‌بازی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها گردیده یا این قشر فرهیخته جامعه که از مشکلات معیشتی خودشان سرخورده شده‌اند استفاده ابزاری می‌نمایند؛ نظر شما چیست؟
آفتاب یزد: قشر محترم فرهنگی هم مانند بسیاری دیگر از صنوف مشکلاتی را دارند که اعتراضات و گلایه های خود را تاکنون از مجاری قانونی به گوش مسئولان رسانیده اند و اجازه نخواهند داد بدخواهان موج سواری نمایند.
...0936
سلام. بنده که یک مدرس بازنشسته‌ دانشگاهی در رشته کامپیوتر هستم اخبار فرهنگیان و دانشگاهیان و بازنشستگان را پی‌گیری می‌کنم. گویا رسانه‌های جهانی خبر معلمان و بازنشستگان مخابره نموده‌اند، به طوری‌که می‌دانیم اعتراض معلمان و بازنشستگان در ماه‌های گذشته چند بار تکرار شده و همگی خواهان افزایش حقوق و مزایا و بهبود شیوه‌های آموزشی، رفع تبعیض در آموزش و امور رفاهی بوده، به نظر شما با اینگونه تحرکات اعتراضی مشکل آنها حل شده و حل خواهد شد؟ آیا شما راهکارهای دیگری را در این رابطه پیشنهاد می‌نمائید؟ لطفا در صورت تمایل ایده‌های خودتان را به دوستان
اعلام فرمایید.
...0936
باسلام و خسته نباشید. ما رانندگان پلاک عمومی مینی‌بوس هم مالیات پرداخت می‌نماییم اما بیشتر ادرات و ارگان‌های دولتی درمنطقه طرح ترافیک و زوج فرد قرار دارند و متاسفانه راهنمایی و رانندگی به ما رانندگان که پلاک عمومی داریم اجازه ورود نمی‌دهد. پس ما رانندگان مینی‌بوس چه کار کنیم؟ لطفا به این مسئله رسیدگی فرمایید.
...0919
باعرض سلام. مینی‌بوس دارم و منزلم حوالی میدان
9 دی است. محل ما به طرح زوج و فرد اضافه شده است. لطفا رسیدگی نمایید. نزدیک عید
مواجه شدن با این مشکل فاجعه است.
...0912
بعضی از پزشکانِ متخصص، از درد و رنجِ بیماران نهایت سوءاستفاده و بهره‌برداری ناجوانمردانه وخلاف سوگند پزشکی که در ابتدای پزشک شدن خود یاد کرده‌اند را می‌برند، یکی از این به اصطلاح پزشکان متخصصی که در رشته (کایروپراکتیک) که ترکیبی از فیزیوتراپی و نوعی ماساژ با وسیله‌های مختلف دستی و برقی است را تداعی میکند و در یکی از خیابان‌های شلوغ و پُر از پزشکان متخصص اصفهان و در طبقات بالای یک مجتمع تجاری فعالیت زیاد و پردرآمدی دارد، برای مراجعین دردمند و ناچارِ برای درمان که حاضرند تن به هر درمانی بدهند، چند هفته مراجعه برای کایروپراکتیک با ایشان تجویز می‌کند و برای هرجلسه حداکثر ده دقیقه‌ای حداقل مبلغ دویست هزار تومان پول نقد می‌گیرد و کارتخوان هم ندارد!؟
...0913
‌ بحث ‌کودک همسری یکی از داغ‌ترین بحث‌هایی است که این‌روزها در بین اغلبِ مردم و بیشترِ مطبوعات و روزنامه‌های مهم و پرتیراژ کشور مطرح شده است، به راستی در دنیای امروز چگونه می‌توان تصور کرد که دختربچه‌ای که باید با عروسک‌ها و اسباب بازی‌های کودکانه خود بازی کند و در منزلِ پدریش باشد و دوران کودکی و سپس نوجوانی خود را به سلامت بگذراند و از آن لذت ببرد و از زندگیِ بزرگسالی و همسرداری چیزی نمی‌داند، حالا باید با زور و اِجبار والدین خود به خانه شوهر یا پسر بچه‌ای لوس و دُردانه والدین پولداری برود که از زندگی و همسرداری و پدر شدن چیزی نمی‌داند و نمی‌فهمد، واقعاً آنهایی که به این طرح رای می‌دهند چه فکری
می‌کنند؟!
...0913
بزرگ‌ترین ننگی که برای هر فردی یا هر جمعی یا هر ملت یا هرکشوری می‌تواند اتفاق بیفتد اینست که به هر دلیلی به دشمن خود و انسانیت روی بیاورد و پشت آنها پنهان شود و پناهنده شود، واقعاً جای تاسف و تاثر است که ما با وجود تمام داشته‌ها و دارا بودن شکوه و عظمت گذشته تاریخ کهن کشورمان، با افراد جنایتکار و متحجر و عقب‌افتاده فکری و لعنت و نفرین شده از سوی تمامِ جوامع بشری و متعفن از هر نظر خصوصاً روحی و روانی و مطرود از سوی تمام مردم دنیا و جوامع فهیم و مترقی امروز، دور یک میز نشسته و با آنها که جنایاتشان شامل مردم مظلوم ما شده است، ظاهرا برای خاطر دیگران گفت‌وگو و مذاکره کنیم یا متحد شویم!؟
...0913
علی حسینی جزه: با سلام. اخیرا وسیله‌های نقلیه با پلاک عمومی که همگی از قشر زحمتکش جامعه هستند و مجبورند برای سرویس‌دهی و امرار معاش از محدوده زوج و فرد عبور کنند اخیرا بدون هیچ نوع اطلاع‌رسانی توسط دوربین‌های طرح ترافیک شهرداری جریمه می‌شوند و این موضوع باعث ناراحتی شدید رانندگان عزیز گردیده و نمی‌دانیم که چه ارگانی باید جوابگوی این مشکل باشد. بنده از سال 76 مشغول سرویس‌دهی هستم.
...0912
2334- امام جماعت لواسان گفتند برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی در لواسانات ورود می‌کنم. عرض می‌کنم؛ ایشان به تازگی به لواسانات تشریف بردند که بی‌خبر هستند؟ تازه می‌خواهند اقدام کنند؟ اگر مدت‌هاست در لواسان هستند چرا حالا به یاد این موضوع افتادند. (30/10)
2121- با این طرح سهمیه‌بندی بنزین که مطرح کردند؛ در واقع این طرح به نفع کسانی است که چندین ماشین دارند. فکر می‌کنم این تصمیم غلطی است. (30/10)
آفتاب یزد: هر فرد ایرانی 30 لیتر بنزین در این طرح خواهد داشت، چه وسیله نقلیه داشته باشد چه وسیله نقلیه نداشته باشد.
1944- بازرسین تعزیرات حکومتی در شهر من کجا هستند که نظارتی بر قصابی‌ها نیست. در شهر هر کسی یک قیمتی برای خود بفروشد. سابقه نداشته در شهر ایلام گوشت کیلو 75 هزار تومان باشد. آیا سزاوار است ما گوشت صادر کنیم بعد وارد کنیم؟ (30/10)
1942- آقای مظفری! سوالی دارم؛ آیا سزاوار است من که در ایلام مرکز دامداری دارم در مضیقه باشم؟ گوسفند و دیگر مایحتاج ما را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند؟ مگر چقدر پول ارزش دارد که همه چیزها را صادر می‌کنند؟ ما گرفتار شده‌ایم. دامدار عزیز! آنقدر پول برای شما عزیز است که همه دام را صادر کنید و ما مشکل تهیه گوشت داشته باشیم؟ (30/10)
1436- گاهی خبرهایی می‌خوانیم که متاسف می‌شویم. برخی آقایان تریبون‌دار حرف‌هایی می‌زنند که مردم را انگار به سخره می‌گیرند. در حالی که باید بدانند مردم آگاه هستند. در لواسان سگ شکاری یک آدم کله گنده‌ای به یک دختر بچه حمله می‌کند. پدر دختر وقتی می‌خواهد شکایت کند آن آدم می‌گوید برو شکایت کن... (1/11)
1517-سوءاستفاده‌ها و دلالی و رانت بازی‌هایی که الان صورت می‌گیرد و هر روز خبر از رانت و فساد مالی یک مسئول به گوش می‌رسد واقعا در این چندساله بی‌سابقه است. این همه مفسد اقتصادی چگونه به وجود آمدند؟ دلیل این نابسامانی‌ها که دودش به چشم مردم می‌رود چیست؟ (1/11)
1424- سلام آقای مظفری برای ما توضیح دهند؛ این آقایانی که اختلاس کردند مثل افراد در بانک سرمایه و... چرا باید با وثیقه آزاد باشند؟ ممکن است از کشور خارج شوند. لطفا توضیح دهید. (1/11)
آفتاب یزد: قانون حقی را برای متهمین
در نظر گرفته است و کسی نمی‌تواند اشخاص را از حقوقشان محروم کند حتی اگر متهم باشند.
1226- سلام از خوانندگان قدیمی هستم. سوالی دارم، به من بگویند وظیفه سازمان حمایت از مصرف‌کننده چیست؟ خواب هستند؟ چون من امروز از گوشت فروشی قیمت کردم گوشت گوسفندی به صورت شقه‌ایی 89 هزار تومان! پس سازمان حمایت از مصرف‌کننده چه می‌کند؟ (1/11)
1223- سلام از نوشهر تماس می‌گیرم. پدر یک دانش آموز ممتاز هستم. پول جایزه و تقدیر از فرزندم و خرید بنر برای مراسم را باید خودم تهیه کنم. چرا آموزش و پرورش
هزینه نمی‌کند؟ پس آموزش و پرورش رایگان چه شد؟ (1/11)
1135- از سازمان ثبت احوال کشور خواهشمندم زمان صدور کارت‌های هوشمند ملی را از زمان انتظار بیش از 2 ماه به
زمان قبلی که حداکثر یک ماه بود تغییر دهند، چون این موضوع برای ما مشکلاتی به وجود آورده است. (1/11)
1110- در روزنامه هفته قبل در مورد حقوق رئیس بنیاد مستضعفان مطلب داشتید که وی گفته حقوق‌اش 20 میلیون است. خواستم بگویم کسی که رئیس یک بنیاد و مسئول افراد فقیر جامعه است، باید از وزیر بیشتر حقوق بگیرد؟ آیا آنوقت باعث یاس و نومیدی در مردم نمی‌شود؟ آیا این مشکل ساز نیست؟ (1/11)
0939- خائن کسی است که به منافع ملی و اقتصادی یک ملت صدمه زند. خائن صدها مثل خاوری هستند که پول ملت را به تاراج بردند. سلطان‌های چوب، غذا، دارو و... خائن آن جوان 28 ساله‌ای است که ارز از بانک‌ها گرفت و از کشور فرار کرد. کارگران بیچاره که به دنبال سیر کردن شکم زن و بچه خود هستند چه گناهی دارند که باید تاوان این مفسدان را بدهند. (1/11)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام