کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 26 مهر 1398   Friday 18 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 بهمن 1397

صفحه خبر: اجتماعی

اطلاعیه اداره کل کنسولی:


این روزها شایع‌ترین امر در کشور را می‌توان مهاجرت دانست که دلایل زیادی برای آن وجود دارد اما موضوع حائز اهمیت این است که طالبان مهاجرت در خیلی از موارد به دام کلاهبرداران می‌افتند و دست آخر نیز دستخوش اتفاقات ناگواری می‌شوند و ناکام می‌مانند؛ اداره کل کنسولی اطلاعیه‌ای
در این باب صادر کرده است که به شرح زیر است:
روند مهاجرت ایرانیان به سلطنت عمان به طور بی‌سابقه‌ای رو به افزایش است از دلایل این مهاجرت‌ها می‌توان به این موارد اشاره نمود: 1- رابطه ممتاز عمان با کشورمان در منطقه خلیج فارس که به نیم قرن می‌رسد 2- ساختار سیاسی حاکم بر این کشور، از عمان تصویری آرام و با امنیت بالا در جهان به نمایش گذاشته است. و این کشور درحال قرار گرفتن در ردیف کشورهای هدف جهانگردی اروپاییان می‌باشد.
3- فراهم بودن بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری و ثبت انواع شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک بدون کمترین سختگیری‌های اداری و بوروکراسی 4- مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور و امتزاج قومیتی برخی از قبایل ساکن در کشور عمان با اقوام ایرانی از قبیل (قوم بلوچی‌ها، العجمی‌ها، اللواتی‌ها) 5- پایین بودن مالیات بر درآمد و همچنین نرخ پایین بهره و بالا بودن ارزش پول این کشور.
همه این عوامل جذابیت‌های مسافرت به عمان را افزایش داده است. از طرف دیگر بافت مهاجرین ایرانی حوزه این نمایندگی اغلب از شهرستان‌های جنوبی کشور و از اقشار بی‌بضاعت و جویای کار می‌باشند که بدون تحقیق و بررسی اقدام به مسافرت به عمان می‌نمایند. نشر اطلاعات نادرست و غیرواقعی و حتی اغواکننده دلالان و کاریابان سودجو که در اماکن عمومی و سطح شهرهای جنوبی کشور درحال فعالیت و به دام‌انداختن این افراد هستند بستر خوبی برای سوداگری و کلاهبرداری فراهم نموده است. برای جلوگیری از ادامه این روند ناصواب و کاهش مراجعات و شکوائیه‌‌های مالباختگان که هر روز در حال افزایش است و از این سفارت طلب استمداد می‌نمایند، بر آن شدیم تا با اطلاع‌رسانی دقیق و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی و تارنمای سفارت، مردم را از وجود چنین مخاطراتی آگاه نماییم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام