کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 اسفند 1397   Thursday 21 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 دی 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

قرار بود در جرجر باران آن سوی جزیره به پادشاه مرغان دریایی بدل شود و رو به سکوهای اُخرایی فرشته نجات برایتون لقب بگیرد.قرار بود با رخت سپید ممد حیات تیم ملی شود و با پاس ها و سانترها و گل های خود لبخندی اریب بر لبان آتشپاره ها بنشاند.قرار بود ریخت و رنگ زمستان را تابستانی کند و وقت و بی وقت سر به سر سیم خاردارهای مغرور بگذارد.اما انگار برایتون برای پسر خوب ایران آمد نداشت.تا پایش به جزیره رسید چترها گشوده شد و باران نومیدی جهانش را خیس کرد.‌اینگونه شد که در یکشنبه های دیر به دیر کسی علیرضا جهانبخش را در قاب چشمانش ننشاند و او در غلغله کف و هورا از داستان های اساطیری گریخت.حالا موقعیتش در تیم ملی نیز کمی متزلزل شده.اینجا اما آخر دنیا نیست و بمب افکن باید دوباره پرواز کند و به همان توپچی مشکل گشا تبدیل شود تا گودی زیر گونه اش
پر از پُرز غروب نگردد و خودش با نظاره نقش آفرینی هایش حظی بی پایان برد.علیرضا جهانبخش
دیروز در گرمای لذت بخش دبی به اما و اگرها پایان داد
و دوباره شادی را در ته مردمک هایش نشاند.وقتی کی روش امیدوار است و به حضور ستاره اش در مرتع قناعت نمی کند لابد علیرضا خیلی زود در قامت پلی میکر کاربلد تیم ملی دوباره اوج خواهد گرفت و مرکبِ رویاهایش را زین خواهد کرد.خواب های اُخرایی و گل بهی پسر گیلان زودتر از حد تصور تعبیر خواهند شد و بهشت آرزوهایش بر روی باتلاق ساخته خواهد شد.این خط و این نشان.

عبور سرخ ها از دیوار چین!
دیروز سرخ های سئول در برابر سفیدهای دیوار چین شیر شرزه ای بودند که هر وقت نیت کردند بر سنگر حریف پرادعا تاختند و با تفکرات پائولو بنتوی پرتغالی نمایشی فراتر از فوتبالِ قاره پهناور را ارائه دادند.دیروز جیغ و داد دوآتشه های چینی روی سکوها دردی را دوا نکرد و تیم حرفه ای کره سوار بر زورق قرمز تا فراسوی ساحل رستگاری رفتند و بارها و بارها. شاگردان مارچلو لیپی را به ژرفای آه و حرمان تبعید کردند.
تیمی که در چهارشنبه شرجی کلک اژدها را کند و با سرود و سرور از خوان چشم فندقی های پکن گذشت می تواند صدای بی لفاف هر رقیبی را در کسری از ثانیه خاموش کند.این را دیروز پیرمرد هفتاد ساله ای که روزگاری با سربازان آتزوری جهان را فتح کرده بود بیش از همه فهمید.
جمهوری قرقیز هم در سومین نبرد خود کاری کرد کارستان و با از میان برداشتن پسران کندهوش اریکسون سه امتیاز شیرین تر از عسل به حساب خود واریز کرد تا بیشکک شبش را به صبح پیوند بزند و غصه های خود را با گل های سرجوخه هایش از یاد ببرد.حالا قرقیزها خود را به جمع شانزده تیم برتر قاره رسانده اند.حالا زیر باران تند و ریز بیشکک زندگی رنگ دیگری دارد.

دوئل در گذرگاه دوزخی!
اما در ادامه جامی که به روزهای حساس خود رسیده چهار ملاقات پنج شنبه ای ملتهب را کلید خواهد زد.امروز در ابوظبی عمان به جنگ ترکمنستان می رود تا شاید بتواند در اوج ناامیدی سه امتیاز از عشق آبادی ها بگیرد و در دقیقه نود طعم صعود را بچشد.در دومین پیکار سامورایی ها بر سر صدرنشینی رودرروی ازبک ها می ایستند تا جدالی تب آلود در ورزشگاه خلیفه شکل بگیرد.
دوئل عربستان و قطر هم بر سر صدر نشینی گروه E می تواند بر جذابیت جام بیفراید.عنابی ها برای آنکه قدرت خود را بیشتر ثابت کنند به میخکوب کردن بادیه نشینان فکر می کنند.
و بالاخره در ورزشگاه شارجه لبنان برابر کره شمالی صف آرایی خواهد کرد.تیم بی شیر و یال و دمی که نشان داده برای تحقیر شدن در هر کارزاری آماده است.آیا توپچی های سرزمین زیتون با عبور از کنار پیرمردهای پیونگ یانگ جشن صعود را در ورزشگاه نمور برپا خواهند کرد؟پشت زرق و برق جام اتفاقات تازه ای رقم خواهد خورد.دل ها روشن است!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام