کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 فروردین 1398   Sunday 24 March 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 دی 1397

صفحه خبر: اقتصادی

رئیس اتاق ایران و آذربایجان گفت: با توجه به کاهش ارزش پول ملی ما نسبت به سایر ارزها بخصوص منات در چند ماه اخیر شاهد حضور گسترده آذربایجانی‌ها در تبریز برای انجام امور درمانی هستیم.
پورسلیمان افزود: با توجه به تحولات ارزی، صادرات ما در سال جاری تا به امروز 65 درصد افزایش داشته است و پیش بینی می‌کنیم این رقم باز هم افزایش پیدا کند. اگر مشکلات تبادل بانکی و نقل وانتقال ارز و پیمان‌سپاری ارزی حل شود این رقم خیلی بیشتر خواهد شد. وی در خصوص مشکلاتی که برای بازرگانان ایرانی در آذربایجان به وجود آمده گفت: بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا مشکلاتی برای فعالین اقتصادی ایرانی جهت افتتاح حساب و کارهای بانکی در آذربایجان به وجود آ‌مد اما خوشبختانه هیچ حساب بانکی مسدود نشد اما امروز اگر کسی بخواهد در این کشور حسابی باز کند به سختی این کار انجام می‌شود.

100 میلیارد دلار میزان مصرف سالیانه انرژی در ایران
مشاور وزیر نفت با بیان اینکه سالیانه حدود ۱۰۰ میلیارد دلار میزان انرژی مصرفی کشور است، گفت: یک بشکه نفت در آلمان ۳۹۰ دلار ارزش افزوده دارد.
به گزارش تسنیم، علی مبینی دهکردی مشاور وزیر نفت و رئیس موسسه مطالعات بین الملل انرژی با بیان اینکه به صورت میانگین تولید نفت خام و گاز در ایران معادل 9 میلیون بشکه است گفت: معادل 5 و نیم میلیون بشکه از این میزان تولید را مصرف می‌کنیم که اگر هر بشکه 50 دلار محاسبه شود سالیانه حدود 100میلیارد دلار میزان انرژی مصرفی کشور است که عدد بزرگی است و بایستی محاسبه شود که این میزان انرژی چگونه در کشور مدیریت و مصرف می‌شود. وی با بیان اینکه یک بشکه نفت در آلمان 390 دلار ارزش افزوده دارد گفت: تنوع در محصول امروزه یکی از مهمترین بخشهای تکنولوژی است که بایستی برای آن برنامه ریزی کرد.

82 میلیارد دلار
تزریق نقدینگی به بازار در چین
بانک مرکزی چین با تزریق ۸۲.۷۳میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای این کشور در یک روز رکورد جدیدی را ثبت کرد.
به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، بانک مرکزی چین بزرگترین تزریق نقدینگی روزانه خود را از طریق قرار داد باز خرید سهام به قیمت توافق شده در بازارهای این کشور ثبت کرد.
در عملیات‌های بازار آزاد، بانک خلق چین ۳۵۰ میلیارد یوآن از طریق قراردادهای بازخرید سهام هفت روزه و ۲۲۰ میلیارد یوآن از طریق قرار دادهای بازخرید سهام ۲۸ روز تزریق کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام