کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 29 فروردین 1398   Thursday 18 April 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 دی 1397

صفحه خبر: فرهنگی

حمیدرضا محمدی بازیگر جوان سریال «مینو» درباره تجربه حضور در این مجموعه دفاع‌مقدسی گفت: سریال «مینو» و همکاری با امیر پوروزیری سومین تجربه من در حوزه دفاع مقدس در تلویزیون بود. زمانی که فیلمنامه اولیه این سریال را خواندم، با کاراکتری مواجه بودم که قرار بود برادر مینو باشد اما در مسیر تولید تبدیل به برادر شیری این کاراکتر شد. حتی صحبت‌هایی درباره عرب و یا جنوبی بودن اصالت این کاراکتر بود، سرانجام شخصیتی که بازی کردم یک عرب زاده خرمشهر بود که رفت و آمدهایی هم به عراق داشت. از آنجایی که خودم بزرگ‌شده جنوب بودم مشکلی برای ایفای این نقش نداشتم. وی درباره ویژگی‌های نقشش در مجموعه «مینا» گفت: رضا و مهدی در روایت «مینو» دوستانی بودند که رفاقتشان در سال‌های جنگ هم امتداد پیدا می‌کرد و در طول روایت اصلی صحنه‌ها و سکانس‌هایی بود که در نسخه نهایی به دلایلی حذف شد و می‌توانست به عمق بیشتر این شخصیت‌ها کمک کند. خدا رو شکر در همین صورت فعلی هم مردم با کاراکتر مهدی ارتباط برقرار کردند. این بازیگر درباره شرایط مالی و اقتصادی تولید مجموعه‌های تلویزیونی مرتبط با دفاع مقدس و اختصاص بودجه به این دست آثار تاکید کرد: در این زمینه مباحثی را نمی‌توان مطرح کرد که شاید به ضرر تیم تولید تمام شود اما از آنجایی که زمان عقد قرارداد برای بازی در این مجموعه پای سازمان اوج در میان نبود و با شخص تهیه‌کننده وارد مذاکره شدیم و بعدها در مسیر تولید بود که به‌واسطه احتمال جذابیت خروجی و مخاطب بالا، سازمان اوج پای کار آمد و به همین دلیل هم احتمالا با سرعت بیشتری به پخش رسید در حالی که سریال «درمیان خاکستر» زودتر تولید شده بود اما هنوز هم روی آنتن نرفته است. به گزارش مهر، وی تاکید کرد: پرداختن به سوژه‌هایی از این دست که لااقل برای نسل ما بسیار حائز اهمیت و فراموش‌نشدنی است، متاسفانه بسیار دست و پا شکسته صورت می‌گیرد. واقعیت‌ها گاهی به‌سختی در قالب فیلمنامه‌ها پرداخت می‌شود و مواردی هم که به تصویر در می‌آید با نگاهی حذفی در مرحله نهایی پخش دچار سانسور و ممیزی می‌شود. مانند سکانس سوزانده شدن کاراکتر مهدی در سریال مینو که متاسفانه هنگام پخش از سریال حذف شد و به نظر این بخش کوچکی از واقعیت‌هایی است که جوانان ما در تاریخ معاصر تجربه کرده‌اند و بعید می‌دانم نمایش آن آسیبی به همراه داشته باشد.


تعطیلی به خاطر «گذر لوطی‌هاشم»
حسین تبریزی کارگردان سینما و تلویزیون که نمایش «گذر لوطی‌هاشم» را به‌عنوان اولین تجربه تئاتری‌اش شش شب در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه برد و با تعطیلی موقت این تماشاخانه روبرو شد، می‌گوید این اتفاق باعث شد فضای تئاتر را بهتر بشناسد. این نمایش یک روایت عاشقانه است که در اوایل دوره پهلوی اول می‌گذرد و داستان عشق لیلا را روایت می‌کند. او 10 سال چشم انتظار پسرعمویش نادر است که تحصیلاتش را در فرنگ به پایان رسانده. با برگشتن نادر به ایران، فرخ، لوطی اول پایتخت که در غیاب نادر چندین نوبه از لیلا خواستگاری کرده بود، باعث بروز مشکلاتی می‌شود. حسین تبریزی «گذر لوطی‌هاشم» را یک تئاتر سنتی ایرانی خواند و گفت: این اثر یک ملودرام عاشقانه است که در دوره پهلوی اول سپری می‌شود. او با بیان اینکه «نثر زیبایی که آقای ابوالفضل حاجی‌خانی در متن به کار برده بود من را خیلی جذب کرد» گفت: هنگامی که برای اولین تجربه کارگردانی‌ام در تئاتر سراغ این نمایشنامه رفتم، خیلی از دوستانم گفتند کار سنگینی را انتخاب کرده‌ای. اما در اجرا احساس می‌کنم با عواملی که در کنارم هستند و تمام تلاش‌شان را کردند اتفاق خوبی رقم خورد. این کارگردان سینما و تلویزیون با اینکه نخستین تجربه او در مدیوم تئاتر تنها به شش اجرا منجر و با تعطیلی موقت پردیس تئاتر شهرزاد مواجه شده است، گفت: کلا قرار بود سی شب اجرا داشته باشیم که تنها توانستیم حدود شش شب روی صحنه برویم؛ اما خوشبختانه مدیریت سالن همکاری خوبی با ما داشته و وعده داده‌اند با بازگشایی دوباره سالن بتوانیم اجراها را از سر بگیریم. تبریزی با بیان اینکه هم‌زمان شدن این اتفاق با اولین حضورش در تئاتر باعث شد فضای تئاتر را بهتر بشناسد، تجربه این شش شب اجرا را بسیار جذاب و دل‌نشین توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد بتواند پس از «گذر لوطی‌هاشم» تئاتر را در سبک‌ و سیاق‌های دیگر هم ادامه دهد. به گزارش ایلنا، او همچنین با اشاره به انتخاب بازیگران این نمایش، اغلب آنها را از خانواده تئاتر خواند و گفت: در گذر لوطی‌هاشم تنها از حضور یکی دو نفر از دوستان بازیگر حوزه تصویر استفاده کردم؛ مثل آقای سیاوش خیرابی و خانم فقیهه سلطانی؛ هرچند که خانم سلطانی و آقای شهرام عبدلی باوجود بازی در سینما و تلویزیون، در تئاتر بیشتر سبقه دارند. در کنار آنها، مابقی دوستان همه از بازیگران تئاتر و عرصه هنرهای نمایشی هستند.


«آکوامن» میلیاردی‌ می‌شود
در حالی که «آکوامن» فروشش را در بازار داخلی آمریکا از مرز ۲۷۰ میلیون دلار عبور داده و انتظار می‌رود چهارمین تعطیلات آخر هفته‌اش را با رسیدن به رقم ۲۸۹ میلیون دلار به پایان ببرد، و در حالی که در بازار جهانی در مجموع تا روز پیش ۹۸۰ میلیون دلار فروش داشته، انتظار می‌رود این فیلم زودتر از آنچه تصورش می‌رفت به فروش یک میلیارد دلاری دست یابد. به این ترتیب این فیلم تا پایان هفته (یکشنبه) که ۲۴ روز از اکرانش می‌گذرد، به این حد از موفقیت دست خواهد یافت. این در حالی است که «حماسه کولی» نیز فروشی ۷۰۰ میلیون دلاری را ثبت کرد. «آکوامن» محصولی از کمپانی برادران وارنر و دی‌سی، تنها پنج‌شنبه و جمعه با فروش ۸۵.۴ میلیون دلار دیگر در بازار بین‌المللی، پیش رفت. این پیش از آن است که ایتالیا این فیلم را به مناسبت سال نو در سینماهایش به نمایش درآورد و ژاپن نیز قرار است از ۸ فوریه میزبان این فیلم شود. در همین حال چین از کشورهایی است که به نمایش فیلم ادامه می‌دهد و تا اوایل فوریه میزبان آن در سینماهایش خواهد بود. تاکنون ۲۶۰.۴ میلیون دلار از فروش این فیلم در چین به دست آمده و فیلم را به ششمین فیلم پرفروش خارجی سراسر تاریخ چین بدل کرده است. این فیلم در عین حال پرفروش‌ترین اثر کمپانی «دی‌سی» است که در چین،‌اندونزی، هند، مالزی، تایلند و ویتنام به نمایش درآمده است. در همین حال «حماسه کولی» نیز به فروش موفق خود ادامه داده و با فروش ۷۰۲ میلیون دلار پس از ۱۰ هفته نمایش، زندگی «فردی مرکوری» را با موفقیت برپرده‌ها نگه داشته است. این فیلم هفتمین فیلم پرفروش کمپانی فاکس اینترنشنال در طول تاریخ بوده است و به‌زودی به نظر می‌رسد بتواند «روزهای مردان ایکس؛ آینده گذشته» را پشت سر بگذارد و مقام ششم را از آن خود کند. به نظر می‌رسد «آکوامن» بتواند بیش از دیگر فیلم‌هایی که یک ابرقهرمان در آن به تنهایی بار فیلم را برعهده دارد جلو برود. تاکنون «آیرون من ۳» یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون دلار و «پلنگ سیاه» یک میلیارد و ۳۴۶ میلیون دلار فروش داشته‌اند. فروش «زن شگفت‌انگیز» نیز ۸۲۱ میلیون دلار بوده است. «محافظان کهکشان ۲» نیز فروشی ۸۶۹ میلیون دلاری را ثبت کرد. به گزارش مهر به نقل از فوربس، منتقدان بخش مهم موفقیت «آکوامن» را مرهون کارگردانی جیمز وّن می‌دانند که دیدگاه‌های متفاونی برای خلق این شخصیت به فیلم تزریق کرد.

ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام