کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 دی 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1519- پنجشنبه گذشته به تعدادی از ایستگاه‌های مترو رفتم. عطرفروشان مستقر در ایستگاه‌ها، جلو مسافران را می‌گرفتند و تستر عطر می‌دادند. به نظر می‌رسد این مشکل در تمامی ایستگاه‌های مترو وجود دارد. مسافران برای رسیدن به ترن عجله دارند، نباید عطرفروشان با مزاحمت‌های این‌چنینی راه مسافران را سد کنند. بهتر است فروشندگان در غرفه‌هایشان منتظر مشتریان باشند نه این که در سالن‌ها و محل رفت و آمد مسافران، به زور تستر عطر قالب کنند! (15/10)
1746- عرفان از تهران: شبی با عبدی، ساعت 9 شب پنجشنبه و جمعه ها از شبکه نسیم پخش می شود. این برنامه با محوریت اکبر عبدی و به کارگردانی محمدحسین لطیفی اجرا می شود. در برخی قسمت ها، «رضا رفیع» طنزپرداز با ذوق کشور ما هم با به کاربردن جملات طنز برخی مسائل و مشکلات جامعه را بیان می کند که جای قدردانی دارد. امید است برخی طنزها که واقعیت هم دارد مسئولان تلاش کنند مشکلات را پیگیری و رفع کنند و
بعضی ها هم به فرهنگ سازی بیشتری نیاز دارد تا مردم آن ها را رعایت کنند. (15/10)
1912- علی از تهران: ‌1ـ شرکت های مخابرات، آب، برق و گاز، بابت مصارف آن ها از مردم پول های هنگفتی دریافت می کنند، اما به بهانه صرفه‌جویی از ارسال قبض ها خودداری می کنند! سالمندان و بیسوادان که سال های سال سُنتی زندگی
کرده اند آیا نباید برایشان قبض ارسال شود؟ این چه سیاستی است که مسئولان بدون درنظر گرفتن شرایط مردم تصمیم هایی می گیرند و باعث نارضایتی خانواده ها می شوند؟
2ـ برخی موسسه ها و کارگاه ها و مراکز کارگری حقوق کارکنان را با تاخیر یا نصف و نیمه مانند گوشت قربانی پرداخت می کنند و با این که این
موضوع رسانه ای هم شده است، روسا و مدیران نه پاسخی می دهند و نه مشکلی را رفع
می کنند. مسئولان بالادستی هم به روی مبارکشان نمی آورند!
3ـ آقای رئیس! آقای مدیر! آیا تاخیر در
پرداخت حقوق دو ماهه، (آن هم زیر
دو و نیم میلیون تومان) توجیه قانونی دارد؟
4ـ قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرا شد، چرا در برخی مکان ها عده ای را اخراج اما نورچشمی ها و مدیران را اخراج نکرده اند؟
تبعیض و بی عدالتی موجب گلایه فراوان کارکنان برخی مراکزی که قانون را رعایت
نمی کنند، شده است. (15/10)
1113- آیا قیمت آردهای تحویلی به نانوایان در تهران گران شده که برخی نانوایی ها نان را گران و بعضی ها هم وزن آن ها را کم
کرده اند؟ (15/10)
1311- وسایل ارتباط پیشرفته مانند اینستاگرام و تلگرام باعث شده هویت و پنهانکاری های برخی از مسئولان از سوی برخی کاربران حرفه ای برملا شود و درباره فیلترشدن آن سخن می گویند. در حال حاضر تنها دلخوشی مردم همین دنیای مجازی است. در حالی که کاربران برای استفاده از آن ها باید بسته های اینترنتی تهیه کنند که سود سرشاری به جیب شرکت
مخابرات می رود. تمامی درها را به روی مردم ببندید تا افراد بیشتری به خیل ناراضی ها بپیوندند. (15/10)
1842- الهه ف از گرگان: گرگان به علت مهاجرپذیربودن شلوغ شده است. ترافیک سنگین خیابان ها باعث شده مردم با تاخیر به مقصد برسند. پیشنهاد می شود مسئولان شهری به فکر راه‌اندازی مترو در این شهر باشند. (15/10)
2311- مدیر کنترل خطوط شرکت واحد در پایانه اتوبوس های شرکت واحد علی آباد، در اتاق گرم نشسته و برخی رانندگان علی آباد ـ نازی آباد و وصال هر موقع دلشان خواست حرکت می کنند و مسافران مجبورند در هوای سرد با اتوبوس های بدون بخاری از سرما بلرزند و خونسردی رانندگان و مسئول کنترل خط را تحمل کنند. (15/10)
1417- قیمت یک قوطی رُب یک کیلویی 18500 تومان است. چرا قیمت رُب ارزان نشد؟ در حالی که رب های موجود با گوجه فرنگی ارزان‌قیمت سال گذشته تهیه و بسته بندی شده اند اما با قیمت گران به فروش می رسد. دلیل این بی توجهی ها چیست؟ (15/10)
2243- مسئولین سازمان تعزیرات حکومتی هرازگاهی با سر زدن به برخی فروشگاه‌های پروتئینی و لبنیات و بررسی آنها در صورت دیدن فروش محصولات تاریخ گذشته نسبت به پلمب و بستن این فروشگاه‌های متخلف اقدام نمایند. هر چند این نوع نظارت بر عهده بهداشت است و سازمان تعزیرات باید با تخلف در مورد قیمت محصولات برخورد
کند. (13/10)
2002- به سلامتی و میمنت آقای هاشمی وزیر بهداشت هم رفت. آقای نوبخت به آرزوی خود می‌رسند، چون دوست دارند کسی دیگر را جایگزین کند. آقای روحانی هم دست دست کرد تا وزیر بهداشت استعفا داد. چون پول‌هایی که برای جاهای دیگر اختصاص دادند به بهداشت اختصاص ندادند، برای همین وزیر بهداشت مجبور به استعفا شد. واقعا دست بعضی‌ها خصوصا آقای روحانی هم درد نکند. (13/10)
1910- مردم خود قاضی خوبی هستند. می‌دانند چه کسانی منافع ملی را فدای منافع شخصی نکردند. امثال آقای ظریف از حقوق مردم دفاع کردند. کسانی که تحریم‌ها را سر سفره مردم آوردند به منافع ملی لطمه زدند. چون تحریم‌ها را کاغذ پاره دانستند. چه مشکلاتی به خاطر باندبازی‌ها در تحریم‌ها سر مردم آمد اما برخی فقط به فکر خود بودند. (13/10)
1908- آقای ظریف برای اکثریت مردم شناخته شده است. مخالفین او هم برای اکثریت مردم شناخته شده‌اند. (13/10)
1905- آقای مظفری! خسته نباشید. آقای سعید جلیلی از آقای ظریف انتقاد کرده. به ایشان می‌گویم آقای جلیلی! دیگر کسی مانده که شما با آنها مخالفت نکنید؟ یک‌سری از افراد فقط از کشور رفتند چون به نگاه و سلیقه آنها توجه نمی‌شد. حالا در کشورهای خارجی هستند و یک کارشناس و اقتصاددان موفق هستند. چرا یک‌سری از نخبگان را با تفکر خودتان فراری دادید. حالا از آقای ظریف انتقاد می‌کنید؟ (13/10)
2323- جناب علیخانی نماینده محترم مجلس از صدا و سیما گلایه کرده‌اند که چرا در صدا و سیما می‌گوید شرم بر مجلس. باید گفت این دست پخت خود مجلس است. رفتارهای نامتعارف برخی نمایندگان باعث این مسائل می‌شود. (14/10)
محمود بلیغیان: سال 2018 میلادی با همه ماجراها و خوبی‌های اندک و بدی‌های بیشترش به پایان رسید و سال نو میلادی آغاز گردید و جهانیان را چشم انتظار رویدادها و حوادث و اتفاقات خوب و بد در آینده قرار داد، آینده‌ای که با اتفاقات گوناگون اخیر در اروپا و آمریکا و چهار گوشه جهان بی‌تردید آبستن حوادث و اتفاقات جدید و تازه‌ای خواهد بود. به هرحال ضمن عرض تبریک آغاز سال 2019 میلادی به هموطنان عزیز مسیحی و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه آنها امیدواریم سال جدید میلادی سال رسیدن همه مردم به آرزوهایشان باشد و سال رهایی و آزادی مردم کشورهای در بند و اِسارت رژیم‌های سفاک و جنایتکاری همچون فرانسه و حکام زورگوی چون آل‌سعود و سرنگونی همه آنها و به آسایش و آزادی و رفاه رسیدن همه مردم .
...0913
اغلب کارشناسان علوم تغذیه بر این باور وعقیده هستند که ویتامین‌های طبیعی موجود در صیفی جات (انواع میوه‌ها) و سبزیجات و مواد غذایی دیگر مانند غلات و خشکبار، برای سلامتی و تندرستی هر انسان و نشاط و شادابی و حتی روح و روانِ هر فردی لازم و کاملاً ضروری می‌باشد، ولی متاُسفانه با بالارفتن وحشتناک و لجام گسیخته قیمت‌ها و مواد غذایی، خصوصاً قیمت‌های فزاینده و نجومی میوه و تره‌بار در ماه‌ها و هفته‌های اخیر و عدم کنترل نرخ ها و در عمل باز گذاردن دستِ فروشندگان و واسطه‌ها برای اجحاف و گرانفروشی و تاخت و تاز در این عرصه که مایحتاج روزانه و یکی از نیازهای اصلی سلامتی و جهت آبروداری مردم در مواقع مهمانداری و پذیرایی است، باعث عدم توان خرید اغلب مردم شده است .
...0913
طرحی در مجلس به نام استفاده حداکثری از تولید داخلی تصویب شدکه خوب است. ولی از نظر ما باید دو خودروساز انحصاری مستثنی باشد، چون به اندازه کافی از این دو خودروساز در این چند دهه با هزینه‌های گوناگون از مالی تا بازار انحصاری تعرفه ممنوعیت حمایت کور شد و الان وضعیت قیمت خودشیفتگی دو خودروساز را نمایندگان نظاره‌گرند، حالا تلفات جانی سالی چند هزار نفر معلولیت به کنار. امیدواریم مافیای اژدهای هفت سر لابی‌ها دوزیستان از این طرح بهره‌برداری به نفع دو خودروساز انحصارخواه نکند. نمایندگان طبق سند چشم انداز واردات خودرو را با تعرفه پایین با قوانین سهل با حذف محدودیت‌های که ملاک لوکس قرار دادید آزاد کنند چرا که ممنوعیت نظام تعرفه‌ای فقط بازار را ملتهب و دلالی رانت و فساد را گسترش داد.
...0901
باسلام. آقایان بانک مرکزی زحمت نکشیدتورم رااعلام کنیدکه نمک روی زخم می‌پاشید. ما حقوق بگیران مخصوصا مستمری بگیران باگوشت و پوست و استخوان‌مان تورم و سوء‌استفاده فروشندگان را از ده درصد تا چند صددرصد حس می‌کنیم.
...0913
باسلام. آقایان روابط عمومی خانه کارگر: مشک آن است که خودببوید نه آنکه عطار بگوید. این همه نارسایی به کارگران وجود دارد ، شما کجایید؟ ...0913
با سلام به تمامی دست‌اندرکاران روزنامه خوب و مردمی آفتاب یزد. با امید موفقیت روزافزون، یک مطلب را با دو عنوان در دو روز متوالی چاپ نمودید (از آقای حامدهدانی) ولی جالب بود، به نوعی می‌شود گفت؛ نوعی نظرخواهی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... در جامعه می‌تواند باشد.
...0913
تجهیز دستگاه‌های دولتی به لامپ های کم‌مصرف و برق هوشمند، از اقدامات راهبردی در جلوگیری از اسراف و هدردادن انرژی است. از مسئولان محترم ما فوق انتظار اهتمام ورزیدن به طور جدی و مستمر به این موضوع فوق‌العاده مهم هستیم.
...0938
حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)می فرمایند: هرکه در حال توانایی نیکویی نکند،در حال ناتوانی سختی بیند.
...0938
صداوسیما سخنان آقای روحانی را به صورت زنده پخش کند و درباره خدمات دولت آقای روحانی بیشتر اطلاع رسانی کند. متشکر.
...0933
هر چند وزارت بهداشت در دوره اول کارهای مفید انجام دادند. اما بالا بردن دستمزه متخصصین و توقعات مردم در بعضی امور به حدی رسانده شد که قوی ترین اقتصادها از انجام آن عاجزند.
...0910
به حمدا... چندین سال است دراکثریت قریب به اتفاق مساجد تلاوت روزانه کلام ا...مجید با یک صفحه متداول شده است. از عزیزان خدوم و با اخلاص سازمان امور مساجد مصرانه تقاضامندیم تمهیدات و پیش زمینه‌هایی را فراهم کنند تا تفسیر قرآن کریم و نهج البلاغه که حقیقتا" جلادهنده روح و جسم است نیز جزء برنامه‌های مساجد قرار بگیرد.
...0938
با عرض سلام و ادب. با توجه به اینکه در چند روز اخیر قیمت‌های چندمحصول خوراکی و غیره کاهش داشته، اما عده‌ای درصددند قیمت‌ها را به وسیله برچسب و تبلیغات رسانه‌ای و فضای مجازی تثبیت کنند تا سود بیشتری نصیب‌شان بشود. از متولیان اقتصادی به ویژه سازمان تعزیرات خواستار نظارت، پیگیری و برخورد هستیم.
...0922
باسلام. احتراما همانطور که مستحضرید بخشی از مردم عزیزمان در سال ۹۷-۹۶ اقدام به «پیش خرید» خودرو نموده‌اند. طبق این روش ۵۰درصد بهای خودرو نیز پرداخت شده است. لذا خودروسازان با گرو نگه داشتن عمدی دعوتنامه های سر رسیده شده ماه‌های خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان و آذر ، اینک درصدد گران کردن خودروهای تاریخ گذشته و معوقه می‌باشند.
لذا این موضوع صراحتا در تناقض با اصل قانونی عطف به ما سبق نشدن قانون، اصل استحصاب و آیین نامه خودرو مصوب 25/۰۱/95 هیئت وزیران به ویژه ماده ۴ و ماده ۸ و تبصره آن می باشد. همچنین طبق آیین نامه مذکور مجوز پیش فروش زمانی صادر می‌شود که ثبت سفارش انجام شده باشد و این امر نیز بر اساس دلار ۴۲۰۰ - ۳۸۵۰ تا اواخر شهریور انجام پذیرفته است. لذا بر این اساس افزایش قیمت تا آذرماه تضییع حقوق آشکار مصرف‌کنندگان می باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام