کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 دی 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

باسلام. آقای ظریف عزیز! دست شما درد نکند که بالاخره طلسم را شکستی و خانمی را به مقام سفیر ایران انتخاب کردید. (خانم حمیرا ریگی) راهت پر رهروباد.
...0913
آفتاب یزد: قبل از این، خانم افخم نیز به عنوان سفیر در مالزی منصوب شده بودند.
سلام. با تشکر مدتی است می‌خواهم به عرض برسانم که در شهر چالوس روزنامه آفتاب کم پخش می‌شود و به عصر نمی‌رسد. لطف کرده پیگیر باشید، علت چیست؟
آیا با کنار گذاشتن حقی برایم ضایع نمی‌شود.
...0911
صداوسیما به جای آگهی‌های خوراکی، آگهی‌های عقل و تفکر را پخش کنه.
...0933
دولت به 77 میلیون نفر یارانه می‌دهد که چند میلیون آن در خارج هستند. برای 35 میلیون نفر آنها ماهانه 44 هزار تومان هیچ اثری در زندگی‌شان ندارد و در حقیقت دولت کوتاهی می‌نماید که بودجه عمرانی کشو ر را که آینده‌ساز و اشتغالزا می‌باشد به عده‌ای که محتاج نمی‌باشند پرداخت می‌نماید.
...0910
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع)می‌فرمایند: موثرترین وسیله رحمت خدا این است که خیرخواه همه مردم باشی.
...0938
رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: سه چیز از درهای نیکی است: داشتن روحیه بخشندگی، خوش گفتاری و شکیبایی بر آزار.
...0938
امیدواریم برکناری مدیرکل صداوسیمای کیش درس عبرتی برای مدیران استان‌ها و شبکه‌های سیما و نیز عوامل رادیو باشد تا در حفظ ارزش‌های اسلامی و ایرانی نهایت وسواسیت را به خرج دهند. پیام این عزل این بود که صداوسیما بدون رصد و نظارت و برخورد نیست و نخواهد بود.
...0938
گزارش جهانی حکایت از گرسنه بودن 20میلیون یمنی دارد! مسبب این فاجعه اسفناک رژیم منحوس آل‌سعود است. از آنجایی که در مکتب مقدس اسلام رسیدگی به فقرا و اطعام‌شان موکدا سفارش شده، لذا بر هر مسلمانی از واجبات است از این مظلومان آواره همانند مسلمانان مظلوم فلسطینی حمایت‌های ویژه و مستمر در همه ابعاد و زمینه داشته باشند، ما شاهد دلسوزی‌های غیرمسلمان هستیم. دلسوزی امت اسلامی که جای خود دارد. مرگ برآل سعود.
...0938
محمود بلیغیان - اصفهان: اعضای محترمِ تصمیم گیرنده، دولتمردانِ عزیز، نمایندگانِ محترم مجلسِ شورای اسلامی، مسئولین محترم سازمان تامین اجتماعی کشور!‌ و همه دست اندرکارانِ تعیین حقوق ها تا قبل از پایان سالِ جاری، لطفاً به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشند که با توجه به تورم فزاینده و گرانی های اخیر که به طور
سرسام آور و فزاینده ای بالا رفته است، از هم اکنون به فکر زیاد کردن حقوق بازنشسته ها، متعادل و متناسب نمودن با تورم موجود در همه زمینه‌ها و با توجه به مخارج زندگیِ امروز، افزایشِ حقوق بیمه‌شدگان بازنشسته شده سازمان بیمه‌های تامین اجتماعی کشور در سال جدید و در
پیش رو باشند .
...0913
این روزها کاهش و ثبات قیمت‌ها توسط ستاد تنظیم بازار مهم‌ترین مسئله کشور است تا بدینوسیله تمام راه‌های سوءاستفاده و نیرنگ مسدود شود.
...0938
حضرت امام جواد(ع) می‌فرمایند: عزت مومن در بی نیازی او از مردم است.
...0938
حضرت امام موسی کاظم(ع) می‌فرمایند: از تنبلی و بی‌حوصلگی بپرهیز که این دو خصلت تو را از دنیا و آخرت بازمی‌دارد.
...0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: خشم لشکر بزرگ شیطان است.
...0938
مهندس‌تارا: دستور رئیس‌ گمرک‌ برای ‌ترخیص ‌‌سریع ‌کالاها در این ‌زمان، شایسته ‌تقدیر است ‌ و باید ‌آهن‌آلات ‌ و چوب‌ و mdf در اولویت‌ قرار گیرد، چون‌ ماده ‌اولیه ‌تمام ‌صنایع ‌و ساختمان‌سازی ‌است ‌و کارگاه‌های‌ آهنگری‌ و نجاری‌های ‌تعطیل‌شده ‌هم‌ با کاهش ‌قیمت ‌مصالح، مجددا رونق‌ می‌گیرند.
...0915
از یک طرف مجلس تصویب می‌کنه دولت کوچک بشه. از طرف دیگر وزارت بهداشت تحت فشارهای سیاسی در جاهایی که کمترین امکانات آموزشی را ندارند دانشکده و بعد از چند سال دانشگاه می‌زند. دانشکده‌ها دانشجویی تربیت می‌کنند که چون بسیار از بیمارها را ندیده‌اند عملا بیسواد هستند و از آن بدتر دانشگاه‌هایی که فقط با ارتقای نیروهای محیطی و استخدام نیروهای اداری بیشتر از آنکه به کیفیت خدمات کمک کنند با ضعیف شدن تعداد نیروهای محیطی باعث کم شدن کیفیت و بار مالی بیشتر برای دولت می‌شوند.
...0910
سلیمان بلغار: با عرض سلام و ادب. حمایت از کالای ایرانی دلالت بر حمایت از کالاهایی که مصرفشان به زیان و ضرر منجر می‌شود نیست. تولید ملی در صورتی قابل ارج و حمایت است که تمام و کمال فایده‌رسانی داشته باشد، به خصوص محصولات خوردنی و نوشیدنی که از اهمیت فوق‌العاده زیادی برخوردارند.
...0922
با عرض سلام بی‌پایان. آغاز سال 2019 میلادی را به همه هموطنان مسیحی تبریک عرض نموده و سالی سرشار از موفقیت، بهروزی و سلامت را برایشان آرزو می‌کنیم.
...0938
حضرت علی(علیه السلام): چقدر زیباست وفاداری و چقدر زشت است بی وفایی.
...0912
حقوق‌های اندک بازنشستگی که فعلاً سازمان بیمه های تامین اجتماعی به بازنشستگان می پردازد به هیچ وجه جوابگوی مخارج متعدد و بی‌شمار زندگی امروزه آنها نیست و کفاف زندگی روزمره آنها را که معمولاً بعد از بازنشستگی مخارج دیگر و ‌مضاعفی اضافه بر زندگی عادی و معمولی هر روزه خود را دارند، از جمله پذیرایی از عروس و داماد و نوه‌های خود و خرید کادو هائی به مناسبت‌های مختلف برای آنها و خانواده‌هایشان و ده‌ها و صدها هزینه‌های خُرد و کلان دیگر را که دارند به هیچ وجه نداده و نمی‌دهد و به هر حال نیاز به بازنگری و ترمیم کلی و اصولی و اساسی دارد.
...0913
باسلام. احتراما همانطور که مستحضرید بخشی از مردم عزیزمان در سال ۹۷-۹۶ اقدام به «پیش خرید» خودرو نموده‌اند. طبق این روش ۵۰درصد بهای خودرو نیز پرداخت شده است. لذا خودروسازان با گرو نگه داشتن عمدی دعوتنامه های سر رسیده شده ماه‌های خرداد، تیر، مرداد،
شهریور، مهر، آبان و آذر ، اینک درصدد گران کردن خودروهای تاریخ گذشته و معوقه می‌باشند.
لذا این موضوع صراحتا در تناقض با اصل قانونی عطف به ما سبق نشدن قانون، اصل استحصاب و آیین نامه خودرو مصوب ۹۵/۰۱/۲۵ هیئت
وزیران به ویژه ماده ۴ و ماده ۸ و تبصره آن
می باشد. همچنین طبق آیین نامه مذکور مجوز پیش فروش زمانی صادر می‌شود که ثبت سفارش انجام شده باشد و این امر نیز بر اساس دلار ۴۲۰۰ - ۳۸۵۰ تا اواخر شهریور انجام پذیرفته است. لذا بر این اساس افزایش قیمت تا آذرماه تضییع حقوق آشکار مصرف‌کنندگان می باشد.

سلام. اینجانب در مورخ ۲۱ تیرماه سال جاری با فروش وسیله نقلیه خود اقدام به
ثبت نام جهت خرید بک دستگاه چانگان از شرکت سایپا نمودم. در آن زمان اینجانب
می توانستم با مبلغ ۸۶ میلیون این خودرو را از بازار تهیه کنم اما به خاطر حمایت از تولیدکننده و کوتاه نمودن دست دلال اقدام به ثبت نام نمودم. اکنون با گذشت ۶ ماه از ثبت نام و حدود ۱/۵ ماه از گذشت موعد تحویل خودرو شرکت سایپا اقدام به افزایش قیمت نموده و طی تماس با امور مشتریان شرکت سایپا اعلام می‌گردد که قیمت جدید به دعوت نامه های آبان ماه که سررسید شده اند نیز تعلق می‌گیرد، در حالی که مطابق ماده ۴ قانون حمایت از مصرف‌کننده خوردو مصوب سال ۹۵ این موضوع غیرقانونی می باشد. چنان که در مدت اخیر این قانون بارها از طریق رسانه های جمعی مورد تاکید قرار گرفته است، لذا خواهشمند نسبت به بازتاب و پیگیری موضوع اقدام فرمایید . سپاسگزارم.

اکبر از تهران: چهارشنبه ۵ دی، ساعت ۱۶:۳۰ از پایانه اتوبوسرانی شرکت واحد میدان امام خمینی(ره)، اتوبوس شماره ... ایران ۳۳ به مقصد میدان امامت سوار شدیم، متاسفانه راننده محترم در خیابان ناصر خسرو و سعدی جنوبی خارج از ایستگاه قدم به قدم توقف و مسافر سوار کرد و این کار غیرقانونی راننده نارضایتی مسافران را به همراه داشت. مراتب جهت اطلاع مسئولان شرکت واحد و رسیدگی به شکایت از راننده اعلام شد. در بین راه و در ایستگاه خیابان سعدی یکی از مسافران گفت نیم ساعت در ایستگاه منتظر اتوبوس ایستاده‌ایم چرا با تاخیر به مسافران سرویس می دهید؟
1112- رضا عباس‌زاده از بابلسر: اینجانب در مراجعه به تعمیرگاه مجاز ایران‌خودرو نمایندگی «فرهنگ‌ مهر» واقع در بابل، کمربندی امیرکلا، از آقایان علی کاظم‌پور و ملیجی که با دقت و حوصله برای رفع عیوب خودروها وقت می‌گذارند، قدردانی می‌کنم. (15/10)
1946- عده‌ای پولدار شب‌ها بدون هیچ فکر و خیال روی تشک‌های پرقو می‌خوابند، برخی‌ها هم به علت نداری، کارتن‌خواب‌اند! کارتن‌خواب‌ها یا بی‌خانمان‌ها بیشتر شب‌ها در حاشیه پیاده‌روها،‌ پارک‌ها و به‌ویژه در میدان قیام، پارک کوثر و دروازه‌ غار شب‌های سرد زمستان از سرما می‌لرزند و شب را به سختی به صبح می‌رسانند. وجود کارتن‌خوابی معضل بی‌خانمان‌ها نه امروز بلکه از سال‌های گذشته چهره برخی مناطق تهران را زشت و بدمنظر کرده است. مسئولان چرا برای جمع‌آوری و ساماندهی آنان چاره‌جویی نمی‌کنند؟ (15/10)
1732- محل ورود و خروج مسافران ایستگاه مترو شهید حقانی؛ دری که به پایانه اتوبوسرانی شرکت واحد راه دارد هنگام بارندگی آب جمع می‌شود و اخیراً‌ هم تعدادی بلوک‌های سیمانی گذاشته‌اند تا موقع آبگرفتگی مردم از روی آن عبور کنند! با عبور از روی بلوک‌های سیمانی، آب روی دیگران می‌پاشد و خود مشکل‌ساز شده است. این مشکل از سال‌های گذشته ادامه داشت، مسئولان شرکت بهره‌برداری مترو هم رسیدگی به این موضوع را وظیفه خود نمی‌داند، در حالی که مسافران نمی‌توانند پرواز کنند و خود را به ترن برسانند باید از راه‌هایی تعیین شده رفت و آمد کنند و مترو باید مشکلات را رفع کند. (15/10)
1511-ساکنان خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، کوچه رازی شرقی پلاک 1، به علت فرسودگی لوله‌های آب، آن‌ها را تعویض کرده‌اند، با این حال اجسام خارجی از آب تصفیه‌شده خارج می‌شود و این موضوع موجب نارضایتی اهالی محل شده است. آن‌ها از مسئولان شرکت آب و فاضلاب منطقه سلیمانیه تقاضای رسیدگی به مشکل ایجادشده را دارند. (15/10)
1648-گرانی، مشکلات اقتصادی و معیشتی، موجب کاهش قدرت خرید بسیاری از خانواده‌های کم درآمد شده است. مشخص نیست چرا مسئولان فقط شعار می‌دهند و هیچ کار درخور توجهی انجام نمی‌دهند. (15/10)
1201- پیشنهاد می‌کنم برای تهیه گزارش یا گفتگو با پزشکان، کمی هم تنوع ایجاد کنید. بیشتر گفتگو‌هایتان درباره بیماری چشم که در صفحه زندگی چاپ می‌شود، گفتگو با دکتر آزادی است. (15/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام