کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 29 دی 1397   Saturday 19 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 دی 1397

صفحه خبر: سیاسی

وزیر امورخارجه کشورمان با بیان این‌که «غیر ممکن است دولتی در آینده افغانستان بدون نقش طالبان باشد» تاکید کرد که این گروه نباید نقش غالب داشته باشد. محمدجواد ظریف تاکید کرد: من معتقدم که دولت آینده در افغانستان نمی‌تواند بدون نقش طالبان باشد اما ما به‌طور قوی بر این باوریم که آن‌ها نباید نقش غالب در افغانستان داشته باشند. البته قطعا این مردم افغانستان هستند که در نهایت باید تصمیم‌گیری کنند. وزیر امورخارجه ایران تصریح کرد: ما معتقدیم که موضع پاکستان درخصوص افغانستان در حال شکل گرفتن است و بر این باوریم که پاکستان تلاش می‌کند نقشی مثبت در رسیدن به روند برقراری صلح در افغانستان ایفا کند.
من می‌دانم که پاکستانی‌ها نمی‌خواهند افغانستان توسط گروه‌های افراط‌گرا احاطه شود اما افراط‌گرایی برای پاکستان یک تهدید موجودیتی است. افراط‌گرایی در افغانستان و پاکستان یک تهدید موجودیتی برای پاکستان است. ظریف خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم زندانی گذشته باشیم. ما با پاکستان در دهه1990 زمانی که طالبان را ایجاد یا به ایجاد آن کمک کرد، مخالفت کردیم.
ما اولین کسانی بودیم که قربانیانی دادیم که از دست طالبان رنج بردند. 11تن از همکاران من به دست طالبان کشته شدند اما نمی‌توانیم در گذشته زندانی باشیم. به گزارش ایسنا، وی افزود: ما باید برای یک آینده بهتر با یکدیگر همکاری کنیم. ایران آماده است تا با پاکستان همکاری کند تا آنچه رهبران پاکستانی می‌گویند را درک کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام