کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 دی 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

2010- یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشور این است، عده‌ای به عنوان حامی مستضعفین و برخی شعارها کارهایی می‌کنند که در شان آنها نیست. این‌ها دنبال تخریب افراد دیگر هستند. حتی از تخریب مرحوم هاشمی هم نمی‌گذرند. اینها کسانی هستند که به کشور هزینه تحمیل می‌کنند. (12/10)
2308- سلام. از ایثارگران مازندران هستیم. در هیچ جای بیمارستان‌ها بیمه را قبول نمی‌کنند. ما دچار مشکل هستیم، به داد ما برسید. آنها که فکر می‌کنند جانبازان در رفاه هستند چنین نیست. بیمه می‌گوید بنیاد شهید پول بیمه را نمی‌دهد ما هم در امور درمانی و بیمه دچار مشکل می‌شویم. دولت به داد ما برسد. (12/10)
0956- سلام از اصفهان تماس می‌گیرم. پیامی برای مسئولان دارم، چرا برخی مسئولین نمی‌توانند مشکلات کشور را حل کنند و اقتصاد را درست کنند؟ ماهاتمیر محمد از مالزی در مدت نه چندان طولانی مشکلات کشورش را درست کرد. این عده از مدیران اگر نمی‌توانند کنار بروند. مدیران کارآمد بیایند. ما جانبازان چه گناهی کردیم هر روز یک قانون برای ما درست می‌کنند؟ چرا فقط حرف‌های قشنگ
می‌زنند؟ (13/10)
1004- از خیابان که به کوچه پیچیدم در عقب خود یک اتومبیل هیوندای سیاه رنگ کوپه دو نفره پشت سرم مرتب بوق می‌زد. در یک فرصت ایستادم. هنوز پیاده نشده بودم که راننده به طرف مقابل اتومبیل من رفت. سپس ترک‌خوردگی قاب آینه خود را نشان من داد و گفت تو به آینه من زدی. با توافق مبلغی از من گرفت. آدم گردن کلفتی بود. روی مچ دستش خالکوبی داشت به نظر معتاد نبود. این را برای عبرت دیگران چاپ کنید. درب منزل پیاده شدم متوجه شدم آینه اتومبیل کوپه بسیار پایین تر از خط برخورد با ماشین بوده. متاسفانه کلاهبرداری خیلی زیاد شده است. (13/10)
1102- جواب‌های معاون اجرایی بانک تجارت استان کرمان را به قاضی محترم دادگاه در آفتاب یزد مرور کردم. جای تاسف است، ظاهرا این آقا خود را طلبکار هم می‌داند. در کشور ما گاهی برخی افراد حتی به ظاهر ارزشی، رفتارهای ارزشی ندارد و در کار آنها سوء‌مدیریت دیده می‌شود. (13/10)
1128- دلیل توهین‌ها به تاریخ و برخی افراد در تاریخ که نزد بسیاری از مردم خوشنام هستند چیست؟ چرا برخی از تریبون‌ها به مسائل تایخی توهین می‌کنند؟ (13/10)
1134- در خبرها خواندم؛ رئیس شبکه تلویزیونی کیش به پست دیگری گمارده شده. اگر وی خطا کرده چرا به پست دیگری رفته. مگر در کشور افراد دیگری برای مدیریت نداریم. حتما باید عده‌ای خاص پست‌ها را در دست بگیرند. واقعا جای تاسف است. (13/10)
آفتاب یزد: در نهاد قوه مجریه نیز همین معضل وجود دارد.
1138- با درود بر آفتابیان. در روزنامه سه‌شنبه و چهارشنبه از مهندس با هنر نایب رئیس سابق مجلس مقاله داشتید. به نظرم ایشان مسئولیت و گرفتاری‌ها را کنار گذاشته تازه وقت پیدا کرده مصاحبه کند ببیند در این سال‌ها که مسئولیت داشته چه اشکالی در کار بوده که نتیجه کارشان آن طور که توقع داشتند نشده است، یا حتی چرا خواسته‌های مردم و جوانان برآورده نشده؟ وی در مورد سیستم دموکراسی و پارلمانی و احزاب صحبت می‌کند. خواستم بگویم ژاپن و کره جنوبی 50 سال پیش این برنامه را شروع کردند اما آنها همان اصول دموکراسی را رعایت کردند. دموکراسی بدون احزاب واقعی امکان ندارد. حزب باید مانیفست، برنامه و تشکیلات داشته باشد. این احزابی که ما داریم هیچ کدام از این موارد را
ندارند. (13/10)
1143- سلطان کاغذ دستگیر شد. او و همکارانش 30 هزار تن کاغذ با ارز دولتی خریداری نموده و در بازار آزاد فروختند. فکر کنید نه تنها روزنامه‌ها و چاپ کتاب بلکه میلیون‌ها بچه مدرسه‌ای حتی برخی که نان شب ندارند کتاب و دفتر خود را به چندین برابر خود خریده اند. (13/10)
آفتاب یزد: ان‌شاءالله این سلطان هم محاکمه و مجازات خواهد شد. اما سوال اصلی این است، که چگونه اینها مفسد و سلطان شدند؟ کسانی که اینها را پرورش داده‌اند باید محاکمه و مجازات شوند.
1233- گفته می‌شود به اندازه نیاز بودجه در اختیار وزارت بهداشت داده نشده. باید هم چنین باشد چون تا بودجه‌های کلان در اختیار از ما بهتران می‌دهند که بازدهی هم ندارند باید بودجه کافی
به بهداشت ندهند. (13/10)
آفتاب یزد: با نظر شما موافق هستیم. باید در تخصیص بودجه و حذف برخی ردیف‌ها رودربایستی‌ها
کنار برود.
1416- گویا آقای نوبخت خیلی طرفدار وزیر بهداشت نیستند. بدشان نمی‌آید وزیر بهداشت برود شخص دیگری مورد حمایت خود را وزیر بهداشت کند. مثل اینکه بعضی‌ها ذاتا باید حتما وزیر و مدیر باشند. چقدر شانس دارند
بعضی ها. (13/10)
آفتاب یزد: استعفای وزیر بهداشت پذیرفته شد و آقای نوبخت هم در این شرایط حساس محدودیت‌های بودجه‌ای دارد و در اکثر بخش‌ها، بودجه کاهش داشته است. باید با همدلی و همکاری از این پل عبور نماییم. تحصن، استعفاء و اعتراض‌های بی‌مورد دردی را دوا نمی‌کند.
1418- لایحه بودجه هم به مجلس رفته. متاسفانه نماینده‌ها برای انتخاباتی که در سال دیگر است یادشان افتاده که شکایت و تحصن کنند یا استعفا دهند. جوی به هم بزنند که خودی نشان دهند تا رای بیاورند و بگویند برای مردم خیلی زحمت کشیدند. در ضمن بودجه برخی نهادها خیلی زیاد است. آقای روحانی باید این بودجه‌ها را کمتر می‌کرد. منتهی آقای نوبخت بودجه می‌نویسند به مجلس می‌دهند. فلان موسسه چه کاری می‌کند که باید آنقدر بودجه به آن تعلق گیرد؟ (13/10)
1843- قابل توجه صنعت گردشگری؛ در آفتاب یزد نوشته: «در انتظار ورود 5 میلیون گردشگر به کوبا.» باید عرض کنم، وقتی یک تور گردشگری از تهران تا اصفهان دارای مشکلاتی است و رضایت توریست‌ها جلب نمی‌شود، چگونه توقع داریم باعث جلب توریست خارجی شویم؟
محمود بلیغیان - اصفهان: بنده که در شهر اصفهان به دنیا آمده‌ام و تقریباً در این شهر بزرگ شده‌ام می‌خواهم به مسئولین محترم این نکته مهم و ضروری را عرض کنم که چرا در شهر بزرگ و تاریخی اصفهان تعداد نانوایانی که نان مرغوب، با اندازه و وزن متعارف و پخت مناسب و قیمت یکسان و تصویب شده و بدون دورریز و قابل قبول به مردم عرضه می‌کنند، این‌قدر کم است و واقعاً شاید از تعداد انگشتان دست‌ها هم بیشتر نیستند. چرا بازرسان محسوس و نامحسوس مربوطه رسیدگی و اعمال قانون در مورد نانوایان متقلب و کم فروش از نظر وزن نان و کمیت و کیفیت نان و فرآورده‌های آردی و نانی و محصولات تولید شده از آرد را آن‌طور که باید و شایسته این شهر و استان است نمی‌کنند؟
...0913
باسلام. آقای روحانی عزیز! اگر بارورسازی ابرها تفکر شاهانه است، پس با تفکر خودتان طرحی بدهید، شما که خوشبختانه دراین چهل سال پس از انقلاب مسئولیت مهم و با ارزش داشته‌اید، پس چرا بودجه میلیاردی را به این کار تخصیص دادید؟
...0913
اگر پول‌های قدیم تا پایان سال 1397 اعتبار داشته باشد پس باید از اول بهمن 97 پول جدید
بر اساس حذف سه صفر چاپ شود.
...0915
درکشور ما وقتی وزیری استیضاح می‌شود دروزارت خانه دیگری وزیر می‌شود. جالب آنجاست همان نمایندگان استیضاح کننده به او رای اعتماد می‌دهند! یا با توجه به قانون اساسی در کشورهای دیگر نباید کسی هم‌زمان دو شغل دولتی داشته باشد. در ایران اشخاص چندین شغله فراوان دیده می‌شود، درحالی تحصیل کرده‌های بی‌کار زیادی با مدرک عالی و قدرت مدیریت شایسته نظاره‌گر پس رفت کشور، فساد، گرانی، اختلاس و رواج رشوه هستند.
...0918
اپراتورهای ایرانسل وهمراه اول ورایتل که متولی ارسال پیام به مخاطبان هستند می‌تواند فرصت رامغنتم و ارزشمند شمرده و با فرهنگ‌سازی‌های دینی اعم از نشر آیات و روایات و جمله‌های حکیمانه در پاک کردن و ریشه‌کنی جامعه اسلامی از رذایل اخلاقی و ضددینی نقش داشته باشند. مخصوصا دراین دوران که بودجه‌های هنگفتی توسط عناصرمعاند در فضای مجازی علیه دینداری وانسانیت هزینه می‌شود این نوع حرکت جهادی از اهم ضروریات است که انجام شود.
...0938
عدم نصب کنتورهای مستقل فرعی آب، برق و گاز در مجتمع‌های مسکونی موجب عدم تشخیص واحدهای پرمصرف ازمیان مشترکین مجتمع می‌شود. روی این حساب تقسیم‌بندی‌های قیمت‌ها عادلانه و رضایت‌بخش نمی‌شود و این روند برای خانوارهای منصف و رعایت‌کننده در مصرف نوعی ظلم بزرگ محسوب می‌شود.
...0938
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: از ظلم کردن بپرهیزید که دل‌های شما را ویران می‌کند.
...0938
حضرت امام صادق (ع) می‌فرمایند: کم صبری، باعث رسوایی و ضایع شدن است.
...0938
بگید در شهرکرد بیشتر فرهنگ‌سازی کنند فرهنگ‌سازی خیلی مهمه. متشکر
بگید به شهرکرد بیشتر برسند و آبادترش کنند.
بگید قیمت خانه در شهرکرد ارزان‌تر بشه تا ما هم یک خانه خوب بخریم.
...0933
نمایندگان مجلس با مشورت خبرگان مستقل فکری به حال قانون مالیات بر خانه‌های خالی بکنند. کسی که چند خانه دارد حتما نیازمند نیست. ضمن آنکه سرمایه‌داران مجبور خواهند شد در جاهای سازنده سرمایه‌گذاری کنند.
...0910
باسلام. از مجلسیان محترم استدعا می‌کنم به داد بازنشستگان فرهنگی برسید. عده‌ای از اینها در روزمره زندگی مانده‌اند.
...0930
با سلام. اداره ثبت‌احوال چندسال پیش بخشنامه‌ای صادر کرد مبنی براینکه اگر کسی نام و نام خانوادگیش نامانوس و زشت باشد می‌تواند آن را تغییر دهد، ولی متاسفانه بعد از گذشت چندسال رویه عوض شده و ثبت‌احوال نام خانوادگی را چه زشت باشد یا نباشد عوض می‌کند این کار ثبت احوال در درازمدت باعث بی‌هویتی افراد می‌شود چراکه برای مثال اگر فرزند من فامیلش راعوض کند بعد از چند نسل نوه و نتیجه‌های برادر دیگرش با نوه‌های فرزندم به دلیل یکی نبودن نام فامیل همدیگر را نخواهند شناخت. سابق بر این در ایران خانواده‌ها به خاطر نسب‌شان افتخار می‌کردند و دیگر این رویه از بین می‌رود. در پایان از رئیس ثبت احوال عاجزانه درخواست می‌کنم به غیر از اسامی زشت و نامانوس اسامی دیگر را عوض نکنند تا بدینوسیله هویت افراد گم نشود. باتشکر.
...0919
ضمن تشکر از مسئولین محترم شهرداری منطقه هشت شهرداری اصفهان برای اقدامات انجام شده در منطقه خانه اصفهان، با توجه به نیاز شهروندان این شهرک و دیگر مراجعین برای پیدا کردن سریع، مطلوب و دقیقِ آدرس مورد نظر در محل‌های مختلف تقاضامندیم نسبت به شماره‌گذاری کوچه‌ها و خیابان‌های فرعی‌ خانه اصفهان، که تاکنون اقدام نشده است از جمله کوچه‌های خیابان اصلی گلستانه، از فلکه و میدان ماه فرخی تا میدان گلها (میدان
پنج طبقه) و خیابان بنفشه جنوبی، با نصب تابلو‌های گِرد و پایه‌دار مخصوص که بهتر مشخص می‌شود اقدام نمایند.
...0913
جامعه را دروغ و تقلب فرا گرفته است. چگونه می‌شود که دو پزشک قسم خود را فراموش نمایند و برای ثروت‌اندوزی ایمپلنت جاسازی در ستون فقرات انسان و جا‌های دیگر را عمدا جنس تقلبی ارزان‌قیمت چینی وارد کنند و با برچسب شرکت معتبر اروپایی به اضافه هزاران دندان مصنوعی تقلبی به پزشکان و داروخانه‌ها با تخفیف و پورسانت بفروشند. متاسفانه فقط آن دو پزشک مقصر نیستند پزشکانی که این اجناس تقلبی را دانسته کار می‌کردند هم مقصرند. آن بیمار که جنس تقلبی در ستون فقراتش دارد و درد می‌کشد چه می‌شود؟
...0910
باسلام، و درود بر آقای امیرحسین ذاکری. به قول معروف خوش به حال خودم که خر ندارم از کاه وجوش خبر ندارم. منِ مستمری‌بگیر سال‌هاست که توان مالی سوار شدن هواپیما را ندارم، ولی دلم برای آنهایی که به هر دلیل مجبورن استفاده کنند
می‌سوزه.
...0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام