کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 دی 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1742- علی از تهران: همان‌طور که در باره مضرات سیگار مطالب و گزارش‌های فراوانی نوشته شده است، درباره افزایش بی‌رویه قیمت آن هم مطلب بنویسید. چون گرانی سیگار باعث شده خانواده‌ها بیشتر متضرر شوند. مردانی که سیگاری‌اند، مجبورند هزینه‌ای بابت خرید سیگار متحمل شوند و دود آن به چشم سیگارکش‌ها و ضرر مالی آن برای خانواده‌هاست. افزایش قیمت سیگار، درمان سیگار نکشیدن نیست، بلکه باید راه‌های فرهنگی در پیش گرفت و زیان‌های سیگار اطلاع‌رسانی شود. (10/10)
1150- محل ورود و خروج مسافران مترو شهید حقانی(درب منتهی به پایانه اتوبوسرانی) باید ایمن و از نور کافی برخوردار باشد و مسافران هنگام بارندگی، مجبور نباشند از دریاچه‎های آب رد شوند یا بپرند. چرا مسئولان شرکت بهره‌برداری مترو رسیدگی به این موضوع را جزو وظایف خود نمی‌دانند؟ ایستگاه مترو راه‌اندازی شده است و مسیری هم باید راه‌اندازی شود که مسافران نه با شکنجه و بدبختی بلکه راحت آن را بپمایند تا به ایستگاه برسند؛ ولی اینک ایمنی و حفاظت و سلامت و راحتی و هیچی در این مسیر وجود ندارد. شرکت‌های اطلس پارس و انصار هم پاسخگو نیستند و هیچ مسئول دیگری هم جواب نمی‌دهد و تکلیف مردم مسافر سرگردان روشن نیست. (10/10)
1312- بیکاری باعث شده تعداد دستفروشان افزایش یابد. چرا هیچ سازمان و مسئولی برای کاسبی دستفروشان جای مناسبی راه‌اندازی نمی‌کند تا آنان مجبور نباشند در ترن و ایستگاه‌های مترو بساط پهن کنند یا دوره بچرخند؟ (10/10)
1715- چهارشنبه 5 دی ساعت 16:30 از پایانه امام خمینی(ره) به مقصد میدان امامت سوار اتوبوس شرکت واحد شدم، راننده غیرمتعهد در خیابان‌های ناصرخسرو و سعدی جنوبی در چند نقطه خارج از ایستگاه توقف و مسافر سوار کرد. متاسفانه توقف خارج از ایستگاه از سوی برخی رانندگان در بیشتر خطوط شرکت واحد ادامه دارد. آیا مسئولان شرکت واحد نباید کنترلی بر نحوه خدمات‌رسانی به مسافران داشته باشند. به علت این که سیستم جی پی اس بر روی درهای جلو وجود ندارد، برخی رانندگان از این موضوع سوءاستفاده و مسافران را خارج از ایستگاه و از درِ جلو پیاده یا سوار می‌کنند! (10/10)
1944- برنامه خندوانه از چهارشنبه تا جمعه در ساعت 23 و دیروقت پخش می‌شود. چون عده‌ای صبح زود باید سر کار بروند، پیشنهاد می‌شود ساعت آن تغییر کند و زودتر پخش شود. تقاضای دیگر این که از حضور ارژنگ امیرفضلی در خندوانه عذر بخواهند؛ که هر کسی، بهر کاری ساخته شده است؛ ایشان بازیگر خوبی است و دلقکی بد. (10/10)
1711- باب شده عده‌ای از هنرمندان در ایستگاه‌های مترو با نواختن تار و گیتار هنرنمایی می‌کنند و رهگذران نیز به آن‌ها کمک می‌کنند. آیا بهتر نیست برای حمایت از آنان برای اجرای برنامه در فضاهای شهری، مسئولان چاره‌اندیشی کنند؟(10/10)
تا چه زمانی باید تاوان این دو خودروساز را بدهیم که دو سال دیگر سامان بگیرید. اینجا فقط قیمت بنزین ثابت نیست جاده‌ها را نگاه کنند. چند دهه است دو خودروساز غیر رقابت خواه پای ثابت جاده‌های کشورند. دولت و مجلس در بودجه سال آینده ردیف مالیاتی بگذارند. برای خودرو با تعرفه نزدیک به سند چشم انداز نه تعرفه بالا و این محدودیت‌های که از 5 سال پیش پابرجا بود نتیجه‌ای جزء تورم افزایش قیمت نداشت. همان 2500 و سقف ارزی بردارن اینطور هم امید و جلب رضایت مردم هم باعث اقناع رضایت جامعه می‌شود و هم قیمت دو خودرو داخلی که الان بالاست و می‌خواهند قیمت‌ها را واقعی کنند. در این صورت هم افزایش قیمت سوخت اقناع کننده و درآمد برای دولت است.
...0914
با سلام. رئیس ثبت احوال با ادبیات خاص مردم را تهدید کرد که چنانچه ظرف 3ماه آینده نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام نکنند از سال آینده هیچگونه خدمات توسط بانک‌ها به مردم ارائه نخواهد شد. چون دولت کسری بودجه آورده می‌خواهند از جیب مردم هزینه کنند. شما حساب کنید نفری 35 هزار تومن ضربدر 40میلیون نفر چقدر می‌شود؟
...0919
بالاخره کسی هست که به این سوال جواب دهد که چرا تمام کشورها بلااستثنا توان دفاعی خود را افزایش می‌دهند. در روسیه اس300 می‌شود اس400 و اس 500و به بالا و کشورها قراردادهای میلیاردی برای خرید جنگ‌افزار پیشرفته منعقد می‌کنند و کسی از گل نازکتر هم به آنها نمی‌گوید و حتی در خبرها هم اشاره‌ای به این موارد نمی‌شود و اقدامی عادی تلقی می‌شود، ولی اینجا تا موشکی تولید و آزمایش می‌شود تا بتوانیم در مواقع ضروری از خود دفاع کنیم همه تب و لرز می‌کنند و وامصیبتا سر می‌دهند و ارکان شورای امنیت و اتحادیه اروپا به لرزه درمی‌آید و تفسیر و تحلیل سرازیر می‌شود و همه کارشناسان و متخصصین به تکاپو می‌افتند و کسی هم جلودارشان نیست. واقعا علت چیست و منطق این کار کدام‌ است؟
...0912
بگید در کشورمان ایران به علوم انسانی و علوم اجتماعی بیشتر اهمیت دهند.
ای کاش در اصفهان چند تا درمانگاه چشم پزشکی مثل درمانگاه فیض ساخته می‌شد.
...0933
تخریب‌کنندگان دکتر مصدق باید بدانند که کسانی مانند ابن سینا، مولانا و مصدق
تخریب شدنی نیستند. آنها در خون مردم جاریند و با زندگی یک ملت پیوند خورده‌اند. این
تخریب کننده‌ها هستند که عرض خود می‌برند و زحمت همه را زیاد کرده‌اند.
...0912
رئیس جهاد کشاورزى خراسان رضوى گفت: کشت گندم آبی استان با کاشت 125 هزار هکتار و 15 هزار هکتار کاهش نسبت به سال قبل پایان یافت. مرحبا! جالبه علت کاهش فاحش کشت گندم را صرفه جویی در مصرف آب ذکر کرده، نه هجوم مردم به کشت زعفران! کدام چاه عمیق مثلا پروانه دار داراى شش ماه اضافه برداشت در سال را مانع شده‌اید؟ مسئولان کلان کشور را گمراه نکنید!
...0930
محسن ممتازی از بوشهر: باسلام و خسته نباشید. بنده حقیر یکی از طرفدارهای قدیمی شما هستم. بازنشسته هستم. سال 95 وامی ‌گرفتیم و خودرو ال نود، گرفتم. تازگی‌ها دچار مشکل شده و به نمایندگی رفتم. می‌گویند علت مشکل خودرو شما بنزین بی‌کیفیت در بوشهر هست. از تاریخ ساخت بنزین یورو4 تا الان یک لیتر هم به این شهر ندادند. رفتم پخش فرآورده‌های نفتی، رئیس فرمودند شما اولین نفری هستی آمدی می‌پرسی! فرمودند از بنزین یورو4 بوشهر سهمیه ندارد.
...0917
رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: غیرت از ایمان است و بی‌بند و باری از نفاق.
...0938
بیمه‌هایی چون: تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی(ره) و... خیل کثیری از نیروهای شاغل و غیر شاغل را تحت پوشش خودشان قرار داده است. خواهشمندیم همه متولیان این بیمه‌ها به مقوله پیشگیری همانند درمان با انجام اجباری معاینات دوره‌ای به بهانه تمدید اعتبار، اهمیت جدی بدهند که در این‌صورت با به مرحله درمان نکشیده شدن، صرفه بزرگی در بودجه کشور رخ خواهد داد.
...0938
محمود بلیغیان - اصفهان: حضرت امام حسین (ع) می‌فرمایند : از کسانی مباش که از گناهِ دیگران ترسناکند و از عاقبت خود غافل
....0913
در حالی که آقای مهندس عزت الله ضرغامی رئیس پیشین سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، از کسر مبلغ سه میلیون تومان از چند میلیون تومان حقوق بازنشستگی خود گله مند است و از ناراحتی خود و خانم‌شان گفته و شکایت نموده‌اند، در زمان تصدی ایشان که دستمزد کارکنان پر کار و پُرتلاشِ (و البته هم اکنون هم) بسیار ناچیز است، کوچک‌ترین توجهی به آنها نکرده و حتی به درخواست‌های آنهایی که به علت خصومت‌های شخصی افراد دیگر در همین سازمان به آنها ظلم و سِتمی شده بود و یا به دلیل حُب و بغض‌های افراد با نفوذ از کار بیکار شده بودند و شکایت‌ها داشتند توجهی نمی‌کردند!.
...0913
مسئولان کشور به فکر خشک‌کردن ریشه‌های مفاسد باشند و رونق اقتصادی ایجاد کنند. با اعدام سلاطین سکه و دلار و قیر و امثالهم همه مشکلات حل نخواهد شد. ضمنا اموال این سارقان و مفسدان بزرگ را بین فقرا
تقسیم کنند.
...0912
الان برای ما قبض پول گاز اومده 88 هزار تومان کاش گاز ارزان‌تر بشه.
...0933
1717- سلام. ازگیلان پیام می‌فرستم. من تعریف روزنامه شمارو شنیدم، گفتم پیام بدم به امید اثربخشی و پاسخگویی. حرفم اینه که متاسفانه مطالبات پرستاران و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ماه‌هاست عقب افتاده و به (12ماه) رسیده و پرستاران بیمارستان‌های گیلان 12ماه اضافه کارو و کارانه ازدولت طلب دارند از بهمن 96تاکنون؟!! و این فشار مضاعفی رو به این قشر از جامعه که کارشون فقط خدمت به بیماران می‌باشد میاره. از وزارتخانه بهداشت می‌خوام قدری بیشتر به فکر مراکز دانشگاهی و استان‌ها باشه و همه تمرکز بودجه رو در تهران نبینند الان دراستان ما گیلان پرستاران ماه‌هاست فقط حقوق خالص می‌گیرند، بدون حق اضافه کار و کارانه‌اش. که اگه بخواهیم مقایسه بکنیم با تهران تقریبا محاله این مصداق. لذا مجددا از وزارتخانه بهداشت می‌خواهم بیشتر از قبل به مراکز خودش دراستان‌ها نظارت کند تاخدای ناکرده این زنجیر به هم پیوسته نه حقی از پرستاری که شبانه‌روز شیفت‌های خسته کننده‌رو پشت سرداره ضایع نشه. وهم نه حقی ازآن بیمارانی که آن پرستاران از آنها پرستاری
می‌کنند. (11/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام