کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 21 آذر 1398   Thursday 12 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 دی 1397

صفحه خبر: شبکه

معاون علمی، فناوری رئیس جمهوری گفت: ایران از نظر جمعیت در رتبه شانزدهم دنیا قرار دارد اما زبان فارسی رتبه نهم را در اینترنت و فضای مجازی از آن خود کرده است.
به گزارش عصر ایران، سورنا ستاری گفت: بیش از 50 درصد تعداد نام‌ها‌ی کاربری اینترنت در خاورمیانه متعلق به ایرانیان است، این در حالی است که کشورهای عرب زبان جمعیت بیشتری از ایران دارند. ایرانیان در استارت آپ‌ها‌ فوق العاده هستند و بزرگترین استارت آپ‌ها‌ی منطقه خاورمیانه در حوزه‌ها‌ی آی.سی.تی، نانو، سلول‌ها‌ی بنیادی، تجهیزات پزشکی و امثال آن متعلق به ایران است. عامل اصلی در توسعه اقتصاد نفتی، حوزه مالی و پول است اما عامل اصلی در توسعه اقتصاد دانش بنیان، نیروی انسانی و کارآمد است و عامل مالی در اولویت‌ها‌ی پنجم یا ششم قرار می‌گیرد.صادرات سنگ آهن یا نفت خام در واقع خام فروشی است که ارزش افزوده زیاد ندارد اما وقتی فردی شرکت دانش بنیانی ایجاد می‌کند که محصول این دانش صادر می‌شود، ارزش آن چند برابر صادرات خام است.
آنچه باعث شکل گیری اقتصاد دانش بنیان در کشور می‌شود، اکوسیستم و فرهنگ کارآفرینی است لذا جوانان و نوجوانان باید به‌گونه‌ای تربیت شوند که کارآفرینی برای آنها ارزش شناخته شود. هر فردی که ایده‌ای دارد باید بتواند از تسهیلات بهره ببرد و پارک علم و فناوری فقط محیط فیزیکی برای پرورش ایده‌ها‌ست.
در یک شهر هوشمند، نگاه مردم متفاوت از یک شهر معمولی است، هر روز مردم چیزهای جدید در شهر هوشمند می‌آموزند و دانش وارد زندگی روزانه مردم می‌شود، در این میان استارت آپ یک تفکر فرهنگی است تا مردم معضلات جامعه را حل کنند.
با سرمایه گذاری دولت به تنهایی در بخش پژوهش به جایی نمی‌رسیم، سرمایه گذاری دولت در بخش پژوهش زمانی موثر واقع می‌شود که همراه با مشارکت بخش خصوصی باشد. باید به جامعه بیاموزیم که پژوهش چقدر اقتصادی است و چگونه می‌توان در پژوهش‌ها‌ سرمایه گذاری کرد. هم اکنون استارت آپ‌ها‌یی در کشور شکل گرفتند که چندین میلیارد تومان ارزش دارند و هیچ قانونی نمی‌تواند مانع توسعه آنها شود و مشکلاتی مانند مالیات و گمرک و بیمه در برابر توسعه آنها به مسائل جزئی تبدیل می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام