کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 04 مهر 1399   Friday 25 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 دی 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

باسلام. به نظرم سخن آقای روحانی درمورد اینکه"ما مشکل آب نداریم" باید تفسیر شود. زیرا همه رشته‌ها در خصوص صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع آبی را پنبه کرد.
...0916
مسلما قابل درک است که آقای دکتر صادق زیباکلام با موقعیت خاص اجتماعی و بین‌المللی خود که در ایران به‌عنوان استاد‌ِ علومِ سیاسی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های آزاد و در جهان دارند باید خیلی با احتیاط باشند و در مصاحبه‌های خود با رسانه‌های داخلی و یا خارجی به طور محتاطانه و با رعایت همه جوانب و حفظ موقعیت خود و با مصلحت‌اندیشی کامل صحبت کنند و به اصطلاح دست به عصا راه بروند که خوشبختانه خودشان کاملا متوجه این اَمر هستند و این موارد را تا حدودی که به سوپاپ اطمینان بودن خود لطمه‌ای وارد نشود، تقریبا و یا بهتر است بگوییم دقیقا رعایت می‌کنند.
...0913
با عرض سلام و ادب وارادت فراوان و خداقوت. از فواید استمرار مبارزه با زمین‌خواری حفظ حریم شهری و از همه مهم‌تر حفظ محیط‌زیست شهری و روستایی است که به دستور مسئولان محترم ذی‌ربط، اگر همه املاک و زمین‌های بایر شناسنامه‌دار بشوند قطعا هر نوع تصرف و سوءاستفاده غیرممکن خواهد شد.
...0938
به حمدا... دارالقرآن‌های کریم از موهبت‌های قرآن و عترت درخدمت مومنین بالاخص نسل جوان قرار گرفته است، اما متاسفانه هنوز بعضی از مناطق و شهرستان‌های کشورمان محروم از این مجموعه خدمات‌رسانی عظیم هستندکه امیدواریم با همت و پیگیری مسئولان عالی قرآنی بودجه‌ای خاص برای گسترش این امر اختصاص داده شود.
...0938
محمود بلیغیان ‌- اصفهان: وقتی که بابت گرفتن وام مورد نیاز از بانک‌ها با چندین مورد ضمانت و ضامنِ معتبر و چک و سفته و سَند ملک و منزل و غیره، با بهره‌هایی بین ظاهراً 18درصد تا 26درصد سود باید به آن بانک بپردازیم (که البته در عمل با مبلغ سنگینی که در همان ابتدای پرداخت وام از همان وام اعطایی بلوکه می‌کنند خیلی بیشتر از اینها می‌شود) و تازه برای هر روز دیرکرد هم به هر دلیل که باشد باید مبالغ بیشتری به آن بانک بپردازیم، لطفا مسئولین بفرمایند کجایِ این رَوش‌ها بانک‌ها اسلامی است؟
...0913
از آنجایی که لبنیات مانند نان تقریبا جزء مصارف روزانه عموم مردم است، رشد قیمت‌های این محصولات به طور غیرمتعارف و بی‌دلیل به انصراف و یا کاهش مصرف منجر خواهد شد و با توجه به منافع زیاد این محصولات، این روند هم به ضرر خود مردم و هم به ضرر تولیدکنندگان با عدم فروششان تمام می‌شود.
...0938
قیمت نان که در طی ماه‌های گذشته افزایش بسیار چشمگیری داشت و حالا گران‌تر شدن قیمت لبنیات مانند شیر و خامه و کره، به خصوص پنیر برای صبحانه در همین روزهای اخیر که مثلا پنیر 400 گرمی از 4000 تومان ناگهان به 7000 تومان تمام رسیده و روی بقیه اجناس مصرفی و خوراکی و تغذیه روزانه مردم هم شدیدا اثرگذار بوده است.این افزایش قیمت که قوت اصلی طبقه متوسط و کم‌درآمد جامعه است را در این شرایط سخت اقتصادی و اوضاع نابسامانِ مالی، بسیار ناراحت، نگران و زمینه نارضایتی‌های بیشتری را فراهم کرده است. در این میان از سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت از مصرف کنندگان، انتظار رسیدگی، فعالیت، نظارت و پیگیری بیشتری را در جهت کاهش و تثبیتِ قیمت‌ها داریم.
...0913
2307- سلام آفتاب. از بهشهر تماس می‌گیرم. از تلویزیون کانال خبر را تماشا می‌کنم کانال خبر در مورد کارگرانی که در کانال فاضلاب در عمق 10 متری تهران کار می‌کنند. مردم تهران! چرا دلتان برای آن کارگران که حقوق کمی می‌گیرند نمی‌سوزد؟ لطفا این همه آشغال نریزید. بسیاری از کارگران از زباله‌ریزی‌ها و آشغال‌های ریخته شده در آبراه‌ها گلایه داشتند و دچار بیماری شده‌اند حتی درد کمر گرفته اند. لااقل کاش سقف سطح کانال را مقداری بلندتر می‌ساختند که کارگران آنقدر برای جمع‌آوری ضایعات و زباله‌ها مجبور نباشند هشت ساعت بیش از حد خم شوند تا کانال‌ها را پاکسازی کنند. (2/10)
0903- در حالی که یک کارگر معلم یا بازنشسته ماهانه کمی بیش از یک میلیون می‌گیرند، چگونه به گواهی رئیس دیوان محاسبات کشور سالانه 997 نفر 4 میلیارد تومان اضافه دریافتی غیر قانونی از دولت داده‌اند؟ (2/10)
1132- قیمت پسته درجه دو کیلویی 240هزار تومان است. حتماً برای عید نوروز به علت بی توجهی مسئولان نسبت به نظارت و کنترل قیمت ها، گران‌تر هم می شود. خانواده های کم‌درآمد شاید از خرید پسته چشم‌پوشی کنند، اما بقیه مایحتاج ضروری را چه کار کنند؟ (1/10)
1647- مدتی است کیفیت نان به علت توزیع آرد نامرغوب به نانوایی ها، پایین آمده، نان ها سیاه و به گفته برخی نانوایان سهمیه آرد برای نانوایی هایی که آزادپزی دارند، آرد باکیفیت و برای دولتی ها، آرد بدون کیفیت تحویل‌شان می دهند و این تبعیض آشکار موجب نارضایتی نانوایانی است که پخت نان دولتی دارند.
سال هاست مسئولان بر کیفیت نان هیچ نظارتی
ندارند. قبلاً سازمان غله بیشتر رسیدگی می کرد و نظارت داشت. آیا سازمان غله و رسیدگی به کار نانوایان منحل شده است و هیچ سازمان و ارگانی مسئولیت نظارت و رسیدگی نانوایی ها را ندارد؟ (1/10)
1500- علی از تهران: افرادی که حقوق ماهیانه‌شان یک میلیون و پانصد و با
اضافه کاری حدود 2 میلیون تومان است، با این
گرانی های افسارگسیخته اگر دو ماه حقوق نگیرند،
مجبورند مشکلات فراوانی را تحمل کنند.
مانند من که بعد از دوماه فقط 500هزار تومان گرفتم، در حال حاضر سه میلیون و پانصدهزار تومان به علت پرداخت به موقع اقساط، از دوستان قرض گرفته و بدهکارم. برای مدیران، مسئولان و روسای بازنشسته و دعوت به کار محل کارم متاسفم از این که به علت بی تدبیری‌شان، کارکنان باید این وضع که از ابتدای سال به وجود آمده را تحمل کنند. (1/10)
1915- بهتر بود پس از چاپ یادداشت «سوسیس و کالباس سالی یک بار»، مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارشناسانه پاسخگو بودند. (1/10)
1846- برخی کاسب ها زباله هایشان را در جوی ها سرازیر می کنند و با این کارشان باعث آبگرفتگی جوی ها و زحمت رفتگران زحمتکش می شوند. این همه مخزن زباله در بیشتر مکان ها از سوی شهرداری ها در تهران نصب شده است، کاسب های گرامی لطفاً کمی به خودتان زحمت دهید. به جای این که
زباله ها را در جوی آب خالی کنید، به مخازن زباله بیندازید! این مشکل بیشتر در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان شهید جمال تاجیک وجود دارد.(1/10)
1312- پس از چاپ پیام های صفحه 12، پنجشنبه 29 آذر، همسرم سورپرایز شد. از توجه‌تان نسبت به مخاطبان روزنامه سپاسگزاری می کنم. (1/10)
1125- میدان امام حسین(ع)، ابتدای خیابان انقلاب اسلامی، مقابل فروشگاه تعطیل شده قدس، بیشتر مواقع عده ای معتاد، ولگرد و فروشندگان لوازم دست دوم؛ چهره این محل را زشت و بدمنظر کرده اند. چرا مسئولان برای جمع‌آوری و ساماندهی آنان چاره‌جویی نمی‌کنند؟ همچنین چرا هیچ کس به فکر فروشگاه تعطیل شده قدس نیست؟ (1/10)
2027- در سال 1999 شرکت نفتی توتال به چه کسانی در ایران برای قراردادهای نفتی رشوه داده که اکنون در دادگاهی محکوم به پرداخت جریمه 573 هزار دلاری به دولت فرانسه شده است؟ (2/10)
2036- یک سوم مدارس کشور احتیاج به بازسازی دارند ولی بودجه آموزش و پرورش پیوسته کمتر می‌شود، اگر گاز رسانی به مدارس زاهدان 8 سال طول بکشد تقصیر معلم یا رئیس مدرسه و آموزش و پرورش و مدرسه آتش گرفته چیست؟ اگر باز هم خدایی نکرده اتفاقی بیفتد می‌خواهند معلم مربوطه را مقصر اعلام نمایند. (2/10)
2038- به همراه خانواده چند ماه است در پیشخوان دولت مراحل ثبت کارت ملی جدید را انجام دادیم و هزینه ارسال پستی آن را نیز پرداخته‌ایم، اما اکنون در روزنامه از قول سخنگوی سازمان ثبت احوال می‌گویند کارت‌های هوشمند در ادارات ثبت مانده است. (2/10)
2221- سلام به آفتاب یزد عزیز. به سلطان شکر بفرمایید خوش‌انصاف شکرهایی که وارد بازار می‌کنید لااقل شهد آن را نگیرید دو قاشق غذاخوری یک لیوان چای را هم شیرین
نمی‌کند؟ (2/10)
2239- من نمی‌دانم بعضی‌ها چه حرف‌هایی می‌زنند. آقایی در روزنامه 2 دی ماه پیامی داده و فرمودند: «در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی حجاب برخی پرسنل خانم‌ها خارج از شئونات اسلامی است، حتی حجاب پزشکان» لابد منظور ایشان از برخی پزشکان بی‌حجاب این است که بانوان پزشک چادر ندارند، یا منظور دیگری دارند؟ (2/10)
1303- درود بر آفتابیان. در روزنامه شنبه و امروز در مورد صنعت اتومبیل و ساخت اتومبیل مطلب داشتید. همچنین برخی از پیام‌دهنده‌ها از این دو شرکت تولید‌کننده بسیار گلایه داشتند. من می‌خواستم بگویم اینها یا توجه نمی کنند یا اطلاعات دقیق ندارند. صنعت ساخت وسایل نقلیه یک صنعت بزرگ در تمام کشورهاست. چند میلیون در این صنعت مشغول به کار هستند. ژاپن 60 سال پیش از همین مرحله‌ای که ما شروع کردیم شروع کرد. فقط چیزی که بود آنها ارتباطات بین‌المللی‌شان بهتر بود و سهام اتومبیل‌سازی آنها 50 درصد توسط اروپایی‌ها خریداری
شده بود. (3/10)
1336- سلام 18 سال پیش همین موقع ما قراردادی با شرکت تعاونی مسکن مخابرات بستیم که به ما 5 ساله خانه تحویل بدهند.
18 سال از آن می‌گذرد. خانه‌ها را نیمه کاره رها کردند و رفتند. جوابی هم به ما نمی‌دهند. هر چه جلسه می‌گذاریم آنها حرف خود را می‌زنند، ما هم حرف خودمان را می‌زنیم. محبت کنید اطلاع‌رسانی کنید شاید مجلس حسن نظری کند با مسئولان این شرکت صحبتی کنند و مشکل ما حل شود. (3/10)
1412- با سلام. جدا از مسائلی که نماینده سراوان به خاطر ناسزاگویی هایش به کارمند گمرک ایجاد کرد اخیرا گفته می‌شود یک استاد دانشگاه آلمان این نماینده را به سرقت علمی متهم کرده! (3/10)
1435- آقای صادق زیباکلام! برخی‌ها نه جسارت عذرخواهی دارند نه استعفا. فقط جسارت ماندن در پست و مقام را دارند، حتی اگر بدانند مردم از مدیریتشان
ناراضی اند. (3/10)
1514- مردم از گرانی‌ها خیلی ناراحتند چرا که گرانی‌ها فشار زیادی به مردم می‌آورد اما وقتی می‌فهمند خاک کشور از جزیره هرمز صادر می‌شود بیشتر ناراحت می‌شوند. چه کسانی دست‌اندرکار این کارها هستند، آیا خاک ما جزو منابع طبیعی و ملی
ما نیست؟ (3/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام