کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 آذر 1398   Friday 6 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 آذر 1397

صفحه خبر: اجتماعی

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: در اسناد سه‌جلدی کودکانی که بی‌هویت هستند حکم دادگاه با یک کد ویژه ثبت می‌شود.
به گزارش فارس، محمد نفریه گفت: ۸۵درصد از کودکان تحت پوشش بهزیستی بدسرپرست و مابقی بی‌سرپرست هستند و ۹۸۰۰نفر از این کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست در بهزیستی و در ۶۴۰ مرکز و مابقی در خانواده‌ها به صورت فرزندخواندگی، خانواده‌های جایگزین و امین موقت حمایت می‌شوند. نسبت کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سال‌های گذشته تاحدی بیشتر شده بطوری که در پنج سال گذشته یک درصد رشد را در مراکز تحت پوشش بهزیستی می‌بینیم.
نفریه در مورد میزان فرزندخواندگی گفت: هر سال ۱۶۰۰ کودک به عنوان فرزند خوانده به عنوان امین موقت به خانواده‌های جایگزین معرفی می‌شوند. وی در رابطه با اینکه گفته شده عنوان پدر و مادر فرضی در شناسنامه کودکان بی‌هویت درج می‌شود، گفت: درج این عناوین در شناسنامه کودکان نیست بلکه در اسناد سجلی آنها درج می‌شود. ما انواع اوراق شناسایی زیادی داریم که شناسنامه یکی از آنهاست. در قسمت توضیحات شناسنامه این کودکان فقط آورده می‌شود که طبق شماره ماده قانونی و حکم دادگاه این شناسنامه صادر شده است بنابراین به‌طور صریح در توضیحات نمی‌آید که این کودکان بی‌هویت هستند. در واقع هدف از بهزیستی امکان زندگی بهتر این کودکان است و همچنین از لحاظ شرعی نمی‌خواهیم در آینده امکان ازدواج آنها با محارم ایجاد شود بنابراین در اسناد سجلی آنها وضعیت‌شان ثبت می‌شود. بنابراین در شناسنامه آنها چیزی به عنوان اینکه بی‌هویت بوده یا نام پدر و مادر فرضی‌شان قید شود، وجود ندارد فقط حکم قاضی قید می‌شود مانند زمانی که کودکان به فرزندخواندگی می‌روند و در شناسنامه‌شان کد و حکم دادگاه ثبت می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام