کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 16 آذر 1398   Saturday 7 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 آذر 1397

صفحه خبر: شبکه

پیوستن پیروز حناچی شهردار تهران به کمپین سه شنبه‌ها‌ی بدون خودرو و حضور او با دوچرخه در محل کارش، با نقد‌ها‌ی بسیاری همراه بود. منتقدین از خود این حرکت تا قیمت دوچرخه حناچی را مورد نقد قرار دادند. او دیروز در سه شنبه‌ها‌ی بدون خودرو همراهی مردم را داشت.
مهمترین این نقدها از سوی غلامحسین کرباسچی شهردار پیشین تهران بود که به او توصیه کرد به جای کار نمایشی می‌توانست با خودرو به سر کار رود و پیگیری واگن‌ها‌ی مترو برای راه‌اندازی هر چه سریعتر آنها را انجام می‌داد. که البته این گفت وگوهای مجازی به همین جا ختم نشد و حناچی با پیامکی ضمن قدردانی از کرباسچی بابت نقدهای او گفت: تفاوت زمانی چندانی در پیمودن مسیر با خودرو و دوچرخه نیست.
برخی تحلیلگران سیاسی از جمله صادق زیبا کلام ضمن تمجید از این حرکت حناچی و با اشاره به آلودگی هوا، این کار شهردار تهران را در جهت فرهنگ سازی عمومی ارزیابی کردند.
اما دیروز حناچی در سومین سه شنبه کاری خود نشان داد که کار او فقط سمبلیک نبوده و عزم جدی برای فرهنگ سازی استفاده دوچرخه به جای خودرو دارد.
او از زمان پیوستن به کمپین "سه شنبه‌ها‌ی بدون خودرو" با استفاده از مترو، اتوبوس و دوچرخه به سرکار آمده است.
این حرکت شهردار از خانه تا شهرداری در حالی انجام شد که در طول مسیر گروه‌های دوچرخه سوار مردمی اعم از زنان و مردان دوچرخه سوار، وی را در طول مسیر همراهی کرده و به بیان برخی مشکلات شهر پرداختند. همچنین گروهی از اعضای کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو نیز لباس کمپین را به حناچی اهدا کردند.
در دوچرخه‌سواری دیروز، پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز حناچی را همراهی می‌کرد. پویش مردمی سه‌شنبه‌های بدون خودرو جهت توسعه حمل‌ونقل پاک و ترویج زیست محوری
دو سال پیش از شهر اراک استارت خورد و در چهاردهم آذرماه دومین سال فعالیتش در ۲۰۰ شهر را جشن گرفت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام