کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 آذر 1397

صفحه خبر: حرف مردم

چهارشنبه 14 آذر در صفحه اول روزنامه آفتاب یزد متن کوتاه اما پرمعنایی با روتیتر« نیمی از صفحات روزنامه آفتاب یزد سیاه و سفید شد» و با تیتر «جنگ برای ماندن»، چاپ شد؛ حکایتی تلخ و درددلی دوستانه با خوانندگان داشت که مورد توجهم قرار گرفت.
مهم این است باشید، رنگی یا سیاه و سفید فرقی ندارد. شرایط حاکم بر جامعه باعث شده بیشتر روزنامه ها شرایط تقریباً یکسان و سختی را تجربه کنند. مشکلات مالی دامنگیر تمامی روزنامه ها شده است. روزنامه‌های خاص برای تهیه کاغذ مانند روزنامه های خصوصی به علت گرانی بیش از حد کاغذ با مشکلات فراوانی مواجهند. اما تقسیم آگهی های دولتی میان روزنامه ها به نظر نمی رسد عادلانه و به طور
یکسان انجام شود. با توجه به این که
آگهی ها می توانند روزنامه ها را سرپا نگه دارند و به نوعی حمایت و پشتیبانی از روزنامه‌ها است.
لابد این روزها رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگیر مسائل مهم‌تر از رسیدگی به مشکلات کاغذی مطبوعاتی هستند!
افزایش قیمت کاغذ و هزینه های جانبی که برای بقای روزنامه ها انجام گرفته باعث شده قیمت تک‌فروشی روزنامه ها هم دست‌خوش گرانی شود. گرچه هر روزنامه ای خوانندگان خاص خودش را دارد. برخی ها هم به این باور رسیده اند که به علت کاهش قدرت خرید مردم، فروش روزنامه ها اُفت کرده؛ شاید هم درست است! همین مسئله موجب شده بعضی از روزنامه ها سایت‌هایشان هم پولی کنند تا مخاطبان به جای دیدن مطالب از طریق اینترنت و سایت، اقدام به خرید خود روزنامه کنند. بیشتر نویسندگانی که با روزنامه ها همکاری دارند و شاغل در روزنامه نیستند و مطالبشان را برای چاپ به روزنامه می فرستند از خریداران پر و پا قُرص روزنامه اند و گاه چند شماره می گیرند و برای آگاهی‌رسانی دست به دست می چرخانند؛ حتی اینک روزنامه 2000تومان شده آنان را از خرید روزنامه منصرف نکرده است؛ اما آیا بهای 2هزار تومان توانسته مشکلات مالی فراوان روزنامه ها رفع کند؟ که باید گفت نه. حتی کمک نکرده که برخی روزنامه ها بتوانند به موقع حقوق کارکنانشان را بپردازند.
لذا تاخیر پرداخت حقوق روزنامه‌نگاران افزون بر کیفیت کار حرفه ای بر زندگی خصوصی آنان نیز تاثیر منفی گذاشته است؛ برخی از مشکلات به سیاست‌های نادرست برخی مسئولان مملکتی برمی‌گردد که باید اصلاح شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام