کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 23 آذر 1398   Saturday 14 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 آذر 1397

صفحه خبر: شبکه

یکی از مسئولین کشوری دیروز با عنوان اینکه در فیلتر تلگرام موفق بوده‌ایم، گفت: «از یک نظر فیلترینگ موفقیت آمیز بود زیرا شبکه‌های پیام رسان داخلی به معایب خود پی برده و آن‌ها را اصلاح کردند.»
این مسئول با عنوان اینکه پس از فیلتر تلگرام، روزانه 800هزار نفر به پیام رسان‌ها‌ی داخلی می‌پیوستند، گفت: «تلگرام سه هزار سرور برای ایرانی‌ها دارد و به وزارت ارتباطات تکلیف شده که از ناحیه شورای عالی فضای مجازی تسهیلات موثر در اختیار آن‌ها قرار دهند، آیا این تسهیلات موثر بوده است؟ ۱۰ سرور یا کمک پنج میلیارد تومان چقدر کمک کرده است؟ برای آن که سرویسی بتواند مانند تلگرام پاسخگو باشد باید حداقل معادل ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه و امکانات داشته باشد. »
این درحالی است که پیشتر وزیر ارتباطات با اعلام اینکه حدود 40 میلیون ایرانی از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند، گفته: «بیش از 75 درصد مخاطبین تلگرام حتی پس از فیلتر شدنش در آن ماندند» و اقبالی به پیام رسان‌ها‌ی داخلی نشان ندادند.
تعداد مخاطبین مجموع پیام رسان‌ها‌ی داخلی از 15 میلیون نفر تجاوز نمی‌کند؛از سویی نیز حتی شخصیت‌ها‌ و ارگانهای عمومی و رسانه‌ها‌ی وابسته به آنها که موافق فیلتر تلگرام بودند پس از مدتی دوباره به تلگرام بازگشتند؛ اما هنوز از حمایت دولتی برای ارتقای پیام‌رسان‌ها‌ی داخلی حرف به میان می‌آید.
حمایت از پیام رسان‌ها‌ی داخلی توسط دولت در شرایطی مطرح می‌شود که هیچ کدام از نمونه‌های خارجی، حمایت دولتی کشورشان را نداشتند و تنها با پشتوانه‌ی خلاقیت و توانایی خود این شبکه‌ها‌ را گسترش داده‌اند.
حال این سوال مطرح می‌شود که اگر بنا هم بر حمایت از پیام رسان‌ها‌ی داخلی باشد، دولت تا کجا باید این حمایت را انجام دهد و این پیام‌رسانها چقدر زمان می‌برد که مستقل از توان دولتی بتوانند جذب مخاطب کنند و به حیات خود ادامه دهند؟!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام