کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 05 خرداد 1398   Sunday 26 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آذر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

سدمعبر و مزاحمت برای دیگران خلاف عرف و مقررات است و ماموران سدمعبر شهرداری می‌توانند با سفارش و تکرار سفارش خود مسئله را حل کنند و اگر کارگر نیفتاد برخورد قانونی کنند.
مشکلات اقتصادی، گرانی و از همه مهم‌تر بیکاری باعث شده بسیاری از جوانان تحصیلکرده یا بازمانده از تحصیل برای اشتغال به شهرهای بزرگ و پُرجمعیت کوچ کنند که یکی از شهرها تهران است که بیشتر دست‌خوش خیل بیکاران قرار گرفته و پدیده فروشندگی در این شهر درندشت بیشتر خود را نمایان می‌کند.
برای نمونه در بیشتر پیاده‌روهای تهران و به‌ویژه در میدان هفتم‌تیر و ابتدای خیابان کریم خان زند، دستفروشانی که به محدوده قانونی پیاده‌گذرها، بساط‌درازی می‌کنند بسیار دیده می‎شود.متاسفانه شهرداری منطقه 6 ـ ناحیه3 به جای رسیدگی به این موضوع، (ساماندهی دستفروشان) به سراغ یک دکه روزنامه‌فروشی رفته و برایش اخطاریه صادر کرده است.
برخی دکه‌داران تنقلات جلو پیشخوان روزنامه‌فروشی گذاشته‌اند تا بتوانند در کنار فروش روزنامه‌ که این روزها سود کمتری عایدشان می‌کند، برای جبران مافات اندکی سود به دست بیاورند. فیش آب، برق، گاز و تلفن و استخدام کارگر که از صبح خروس‌خوان بیاید و کمک کند، هزینه زیادی دارد که دکه‌داران از پسش
بر نمی‌آیند.
کار دکه‌دار سخت است. او مجبور است برای تحویل و چیدمان روزنامه‌ها صبح زود از خواب بیدار شود و پاسخگوی مشتریان باشد.اگر دکه‌دار تنقلات نفروشد، چگونه با فروش چندروزنامه زندگی‌‌اش را بچرخاند. نکند شهردار منطقه 6 ناحیه3 که شاید اصلاً روزنامه نمی‌خرد و نمی‌خواند، فکر می‌کند دکه‎دار، صاحب روزنامه است و خودش روزنامه چاپ می‌کند و می‌فروشد و همه سودهای یک روزنامه به جیب خودش می‌رود!
به اخطار دلسوزانه شهرداری منطقه6‌ـ ناحیه3 برای یکی از دکه‌داران توجه فرمایید:
به: مالک/ ذینفع واقع در خیابان کریم خان...
موضوع: اخطاریه به کیوسک مطبوعات شماره...
بدینوسیله به شما ابلاغ و اخطار می‌گردد پس از رویت این اخطاریه ظرف یک هفته نسبت به رعایت و انجام موارد مشروحه ذیل اقدام نمایید. بدیهی است در صورت عدم توجه به مفاد این اخطاریه شهرداری برابر ضوابط و مقررات اقدام نموده و کیوسک شما پلمب خواهد شد.
1ـ رفع سدمعبر اطراف کیوسک خصوصاً ساماندهی مجلات و روزنامه و قراردادن آن‌ها روی پیشخوان، چیدن تنقلات در داخل کیوسک.
2ـ جمع‌آوری زوائد فیزیکی و تبلیغات، الحاقات اطراف خصوصاً روی بام کیوسک و استندهای روزنامه و تنقلات.
3ـ شتسشو و رنگ‌آمیزی کیوسک و سایبان. (امیرابوالفضل غلامی- شهردار منطقه6 ـ ناحیه 3)
اولتیماتومی که از سوی این شهرداری برای دکه‌دار صادر شده البته برای نظم بیشتر است ولی روشن نیست چرا محترمانه نه و چرا با تهدید و ایجاد وحشت؟ دیگر این که چرا فقط برای یک دکه‎دار و نه برای همه دکه‎داران منطقه؟ و سوم این که کاش ابلاغ مقررات، شامل دستفروشان و جارچیان میدان هفتم‌تیر و ابتدای خیابان کریم خان زند هم بشود که در طول سال پیاده‌رو و خیابان‌ها را قرق کرده‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام