کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 05 خرداد 1398   Sunday 26 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آذر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1312- خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان نورصالحی، کوچه قریب، شب ها نور کافی ندارد. پارک خودروها در پیاده‌رو هم مزید بر علت شده است. ساکنان برای تردد با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. از مسئولان شرکت برق و راهنمایی و رانندگی منطقه تقاضای رسیدگی داریم. (13/9)
1148- پیشنهاد می شود ماموران راهنمایی و رانندگی و اعضای شورای شهر با موتورسیکلت از میدان ها و چهارراه هایی که به دستور قالیباف، شهردار سابق سنگفرش شدند از جمله میدان بهارستان عبور کنند؛ به راحتی متوجه می شوند موتورسیکلت‌رانان تعادلشان را از دست می دهند و کنترل آن با سرعت کم هم غیرممکن است. بگذریم از این که رانندگان خودرو هم از این وضع ناراضی‌اند. لطفاً نسبت به آسفالت
خیابان هایی که سنگفرش شده اند، اقدام کنند. (14/9)
1925- برخی نانوایی ها قطره‌چکانی روی نان کنجد می پاشند و علت را افزایش قیمت کنجد می گویند. بهتر نیست از پاشیدن کنجد خودداری و نان ساده به مشتریان بفروشند؟ در صورتی که مشتریان نان کنجدی خواستند، سفارش دهند و پول بیشتری پرداخت کنند تا نانوایان هم ضرر نکنند! (13/9)
1217- تحریم ها روی فیلم ها و سی دی های خانوادگی هم تاثیر منفی گذاشته است. قبل از تحریم، سی دی ها 3هزار تومان بودند، پس از تحریم 10هزار تومان شدند. مسئولان می گویند برای حمایت و کمک به بازیگران از دانلود یا کپی رایت فیلم ها خودداری و به جای آن از مراکزی که مجاز به عرضه سی دی هستند، خرید کنید. با افزایش قیمت آن ها مردم کمتر به سراغ فیلم و سی دی می روند! (13/9)
1725- تعمیرگاه های مجاز و غیرمجاز در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه (منطقه14 تهران)، افزایش یافته از این‌رو برای ساکنان و رهگذران مشکل‌ساز شده است. ساکنان از مسئولان رسیدگی به مشاغل مزاحم در شهرداری تقاضای انتقال تعمیرگاه ها به منطقه غیرمسکونی دارند. (13/9)
1414- برخی کفش‌فروشی های خیابان 17شهریور، پایین تر از دروازه دولاب، خیابان ابن سینا تهران روی کفش ها برچسب قیمت نچسبانده اند و قیمت کفش ها را به دلخواه و گران می فروشند. چرا بازرسان تعزیرات حکومتی اتیکت زدن را ملزم نمی کنند؟ (13/9)
1114- برای انجام کاری به یکی از مراکز غیردولتی مراجعه کردم. داشتم با خودم می گفتم که آیا می شود قفل کار من امروز در این اداره باز شود که یک نفر آمد جلو و پرسید سرویس بهداشتی کجاست؟ گفتم اوناهش. گفت درش قفل است. تعجب کردم و از یکی از کارکنان پرسیدم علت قُفل بودن در چیست؟ گفت این جا مکان اختصاصی مدیران است! گفتم ولی روی دیوار تابلوی«استفاده برای عموم آزاد» زده شده. گفت حتی درش به روی ما هم قفل است. با خود گفتم باید در شهر بگردم و یک قفل‎گشا بیابم، بلکه قفل این اداره ها و سازمان ها را باز کند. (12/9)
1232- پیام‌های تشکرآمیز برخی خوانندگان در روزنامه از برخی‌ها، با این که جنبه آگهی دارد، اما مدیرمسئول روزنامه برای مخاطبان ارزش قائل می‌شود و بارها اجازه چاپ داده است. بجاست از ایشان برای این که شرایط اقتصادی هموطنان را به‌خوبی درک کرده و همکاری می‌کند، قدردانی کنیم. (12/9)
1847- علی از تهران: شهرداری زورش فقط به دکه‌داران می‌‌رسد؟ لامپ‌های اضافی خاموش... تنقلات از پیشخوان جمع‌آوری شود...این‌ها سخنان آمرانه ماموران شهرداری با دکه‌داران از جمله دکه‌داران میدان هفتم‌تیر و خیابان کریم‌ خان زند است!
دکه‌داران به علت گرانی روزنامه‌ها و مجلات و پایین بودن قدرت خرید مردم، به نسبت گذشته، خریداران انبوه خود را از دست داده اند و مجبورند برای جبران هزینه‌ها، با فروش تنقلات،‌ کمی از مشکلات مالی‌شان را رفع کنند.
لامپ تیر برق ها کورسو است و دکه‌داران ناچارند برای جلب مشتری چند لامپ کم‌مصرف در صبح زود که هوا تاریک است،روشن کنند و پیهِ جریمه شرکت برق را هم به تن بمالند.
چرا برخی شهرداری های مناطق به دکه‌داران سخت‌گیری می‌کنند، علت چیست؟ آیا زورشان تنها به دکه‌دارانی که مجبورند از صبح زود تا پاسی از شب در اتاقک کوچک دکه خود کار کنند، می‌رسد؟
به راستی چه جریمه تصاعدی می کند شرکت برق، مردم پرمصرف را؛ همه را نقره‌داغ می‌کند! به شما توصیه می کنم هرگز به فیش برق، آب و تلفن خود نگاه نکنید. (12/9)
زمین لرزه 6/4 ریشتر چهارم آذر 97سر پل ذهاب و عمق 7کیلومتری زمین، هشداری جدی به مسئولین و مردم می است. پوسته زمین در منطقه سر پل ذهاب نسبت به زمین‌لرزه آبان سال گذشته نازک‌تر شده است و به احتمال زیاد در این منطقه فرو رفتگی های وسیع یا شکاف های
بزرگ به وجود آید. احتمال دارد این زمین لرزه‌های مداوم شکاف طولانی در غرب زاگرس شبیه دریای سرخ از مدیترانه تا خلیج فارس را به وجود آورد یا آتش فشان‌های سهند سبلان و دماوند فعال شوند، اینها دور از انتظار
نیست.
... 0918
گرفتنِ خسارت و غرامتِ جنگِ تحمیلی هشت‌ ساله عراق علیه ایران و محکوم شدن عراق که آغازگرِ این جنگِ بود ، حقِ مسَلمِ مردمِ ایران است و هیچ‌کس نباید و حق ندارد آن را ببخشد و ‌به میل و ارادهِ خودش از آن بگذرد. در هر صورت حداقل و در کمترین حالت و‌ اِرفاق شاید بهتر باشد مجلس و نمایندگان مردمِ ایران درباره آن تصمیم بگیرند .
... 0913
با عرض سلام بی پایان. بدیهی است در تقسیم‌بندی بودجه سالیانه کل کشور ، سهم هر نهاد، ارگان و وزارتخانه ای نباید به یک میزان اختصاص داده شود. تجربه تاریخی عملا نشان داده است عدم توجه به نیاز بودجه هر نهادی مشکلات بزرگ و کوچکی را هم برای سکانداران پست های دولتی و هم برای خود مردم ایجاد کرده است. کمبود تجهیزات پزشکی، کمبود کاغذ مطبوعاتی، کمبود مدارس، دانشگاه ها و امکاناتشان و ... نمونه بارزی از این تقسیم‌بندی حساب نشده هستند.
...0938
سلام. اگر چه پیامبر مکرم اسلام (ص) در میان ما نیست و قرن‌ها جای خالی حضورش احساس می شود، اما رسم دیرینه گذشت، مهربانی و رحمتش جاری است و بخشش آنها که حتی در حق او جفا کردند پیام پرآموزه‌ای است. پس بیاییم چونان او رفتار کنیم و ببخشاییم و بگذریم تا راه مهربانی
بسته نشود.
...0913
با عرض سلام. چرا به رغم هشدارهای جدی درباره خطرات مصرف قلیان های میوه‌ای که منجر به بیماری‌های سرطان و سکته می‌شود از تولید و فروش آنها جلوگیری
نمی‌شود؟
...0922
سازمان بازنشستگی کشوری واحد مشهد مدت زمان 9 ساله حق مدیریت من را نمی‌دهد. آقایان یکی به این سازمان کلمه رئیس را تعریف کند. کسى که در راس اداره‌ای در یک شهرستان بوده اگر رئیس نیست، کیست؟ پس رئیس این اداره کیست؟ 9 ساله بازنشسته‌ام، هنوز حق مدیریت من را در حکم حقوقیم
ننوشته‌اند!
...0915
با این تورمی که در سال 97 شاهد هستیم و بی‌ثباتی قیمت ها که منجر به کاهش قدرت خرید شده است، منصفانه است که سود سپرده سالانه بانکی از اول دی حداقل
20 درصد شود.
...0915
در حالی که ‌تورم‌بالا است، نرخ‌خرید گندم‌فقط ‌با‌10 درصد افزایش ‌‌اعلام ‌شد تا کشاورزان ‌تمام‌سوبسید نان ‌را از جیب‌بدهند و علت ‌آن‌لابی‌قدرتمند اتاق ‌بازرگانی‌در دولت ‌است‌که‌می‌خواهد تولید
نباشد تا ....
...0915
بهتر است سازمان آب مشهد و جهاد کشاورزى مشهد بعد بارندگی و به خصوص چهار ماه آخر سال با فرستادن یکی از پرسنل خود به مزرعه‌ای در اطراف مشهد، با بیل یک بیل به زمین بزنند تا متوجه شوند وقت آن رسیده که ماموری براى خاموش کردن چاه هاى عمیق اعزام کنند.
...0915

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
احتراما در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه با مضمون» درخواست تبدیل پله‌های معمولی ایستگاه‌ها به برقی، «ضمن تشکر از این مسافر محترم، به اطلاع می‌رساند: نصب پله برقی در یک مکان مستلزم رعایت استانداردهای مربوط به خود می‌باشد و اجرا و تبدیل پله‌های برقی به شکل مورد نظر شما، در هر جایی امکان‌پذیر نیست؛ لذا در فضاهایی که این امکان وجود داشته پله برقی نصب شده و در صورت امکان در سایر فضاها با توجه به امکان‌سنجی و تخصیص اعتبار، اقدام خواهد شد، ضمن این که وجود پله‌های عادی و معمولی در ایستگاه‌ها، یکی از الزامات استاندارد در ایستگاه‌های
خطوط مترو است.

پاسخ اتوبوسرانی به یک پیام مردمی
احتراما با عنایت به مطلب مندرج در آن روزنامه با عنوان «انتقاد مسافر از خرابی اتوبوس در خط بلوار نیکنام- میدان هفتم تیر، ضمن تشکر از دقت نظر شهروند گرامی اعلام می‌دارد: طبق بررسی به عمل آمده خرابی اتوبوس خط 277 (بلوار نیکنام-میدان هفتم‌تیر) در خیابان شکوفه، به دلیل نقص فنی بوده که با هماهنگی صورت گرفته، اتوبوس کمکی اقدام به برداشت مسافران اتوبوس مذکور می‌نماید، لازم به ذکر است این شرکت همواره پیگیر نوسازی اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی می‌باشد.ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام