کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 29 خرداد 1398   Wednesday 19 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آذر 1397

صفحه خبر: اجتماعی

یک آسیب‌شناس اجتماعی گفت: برخی کودکان کار توسط باندهای مواد مخدر معتاد شده‌اند و گرفتار مافیای مواد مخدر هستند. به گزارش آنا، مجید ابهری افزود:
در تعریف کودکان کار باید گفت این گروه از بچه‌ها افرادی هستند که یا با پدر و یا با مادر زندگی می‌کنند و در واقع تک والد هستند و برخی از آن‌ها ناپدری و نامادری هم دارند. آنها صبح تا شب را در خیابان سپری می‌کنند و در پایان شب مجبورند تمام درآمد روزانه را به والد و یا ناپدری و نامادری خود تحویل دهند. کودکان کار مختص ایران نیستند و در همه کشورها وجود دارند این در حالی است که به دلیل آن‌که ما با کشورهایی مانند افغانستان و عراق هم‌مرز هستیم و جنگ در این کشورها سبب مهاجرت بسیاری از این بچه‌ها به کشور ما شده است، به همین دلیل بیش از ۸۰درصد کودکان کار به خانواده‌های مهاجران تعلق دارد. گل‌فروشی، دود کردن اسپند و پاک کردن شیشه‌های اتومبیل‌ها نیز مهم‌ترین کاری است که این بچه‌ها در کنار گدایی انجام می‌دهند. وی در ادامه تصریح کرد: البته در برخی از مناطق تهران بچه‌ها در کارگاه‌های غیرقانونی مثل آجرپزی و شیشه‌سازی کار می‌کنند و دستمزدهای‌اندکی هم دریافت می‌کنند. کار در این محیط‌های غیربهداشتی سبب می‌شود این بچه‌ها به انواع بیماری استخوانی، پوستی و گوارشی مبتلا شوند. بخشی از این کودکان مجبورند در گروه‌های مواد مخدر کار کنند و همین موضوع سبب می‌شود که تعداد زیادی از آن‌ها گرفتار مواد مخدر شوند و این موضوع سبب می‌شود که وابستگی آن‌ها به مواد مخدر، آن‌ها را در این گروه‌ها نگه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام