کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 26 مرداد 1399   Sunday 16 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 آبان 1397

صفحه خبر: اجتماعی

یک مردم شناس از معامله دختران در برخی استان‌های مرزی کشور خبر داد و گفت: در این مناطق مراسمی ‌وجود دارد که براساس آن خانواده دختر اگر فقیر باشد مبلغی را به عنوان دستمزد از خانواده پسر می‌گیرد.
به گزارش برنا، کامیل احمدی درباره دریافت پول در قبال شوهر دادن دختران کم سن در برخی مناطق، گفت: این پول در صورتی از خانواده مرد گرفته می‌شود که خانواده دختر بی بضاعت، یا آسیب دیده مانند خانواده درگیر اعتیاد باشد یا در مواردی که یکی از طرفین خصوصا شوهر از اتباع خارجی است. این پول شیربها نیست، بلکه مساعده یا دستمزدی است که خانواده داماد به خانواده عروس می‌دهد آن هم در شرایطی که خانواده داماد وضع مالی خوبی داشته باشد. این مراسم معمولا در شهرهای مرزی مانند خراسان‌رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، عشایر ترک و کرد آذربایجان غربی که سنت قلان گرفتن را دارند ، برخی مناطق آذربایجان شرقی، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان
مشاهده می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه این سنت معمولا در خانواده‌های فقیر وجود دارد، خاطرنشان کرد: معمولا هر چه عروس جوان تر باشد انتظار مالی از خانواده شوهر هم بیشتر می‌شود و در بررسی‌ها خود بیشتر این مراسم را درباره کودکان همسران مشاهده کردم، اما برای دختران بزرگسال نیز ممکن است رخ دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام