کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 03 اردیبهشت 1398   Tuesday 23 April 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آبان 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1459- آقایی در روزنامه نوشته آقای سیدحسن خمینی برای انتخابات 1400 کاندیدا بشود خوب است. برادر عزیز ! سیدحسن وقتی در جمعی صحبت می‌کند برخی‌ها با شعار دادن نمی‌گذارند صحبت کند آن‌وقت شما توقع دارید وی کاندیدا بشود؟ (6/8)
1316- تا نیروهای توانمند در مدیریت کشور نباشند رشد و پیشرفت نداریم. اقتصادمان رشد نمی‌کند. از زمان‌های گذشته تا به امروز ما نفراتی داریم که در علوم مختلف برنده المپیادهای مختلفی شدند. اینها بعد از سال‌ها کجا هستند؟ چرا اینها را در مسئولیت‌ها قرار نمی‌دهند؟ آیا جای آقازاده‌ها را اشغال می‌کنند؟ (6/8)
1313- خدا قوت آفتاب که صدای ما را به گوش مسئولان می‌رسانید. بارها قطعه ماشین خود را عوض کردم اما عیب موتور ماشین برطرف نشده. چرا قطعه‌سازان ما که ادعا دارند قطعات آنها کیفیت ندارد؟ ما اگر مدیر لایق داشتیم این مشکلات را نداشتیم. کره در چه جایگاهی از لحاظ تولید خودرو قرار دارد، ما در کجا قرار داریم! (6/8)
1512- سوال من از دولت این است؛ چرا آن‌قدر بین آمارهای اشتغال دولت با آمارهای مرکز آمار اختلاف وجود دارد؟ کدام را باور کنیم؟ (6/8)
1012- من پوشاکی را وارد می‌کنم که در کشور تولید نمی‌شود. من تخصص
50 ساله در این رشته دارم و اگر دولت حمایت کند می‌توانم آن را به گونه‌ای وارد کنم و با گمرک همکاری کنم که قاچاق هم نشود و به جیب دولت برود. الان بیشتر آن کالا به صورت قاچاق وارد می‌شود. (6/8)
1002- جناب مظفری! آقای شریعتمداری وزیر صنعت چه نزدیکی با آقای روحانی دارد؟ رفتم ارزن برای حیوانات خریدم هزار و هشتصد بود، الان گران‌تر شده است! چرا آن‌قدر گران می‌شود؟ رشته کاری من تولیدی لباس است. خرج کار لباس را دولت نمی‌دهد آن‌وقت من باید خانه نشین شوم. (6/8)
0743- در اروپا که صدها برابر ایران در بزرگراه‌ها روزانه تردد انجام می‌گیرد وضع و حال کامیون اتوبوس و رانندگان آن به شدت کنترل می‌شود تا از تصادفات جلوگیری شود. بیشتر مواقع در صفحه حوادث جراید خبر دردناک تصادف اتوبوس و مینی‌بوس به علت خطا و خواب‌آلودگی راننده منتشر می‌شود و ما سرسری از آن می‌گذریم. (6/8)
1540- سلام. به عنوان یک شهروند درخواستی دارم، جدای از مشکلات حاصل از تحریم‌ها ما باید خودمان هم انصاف داشته باشیم. همدل باشیم. در شرایط تحریم‌ها باید تمام مردم خصوصا کسبه و تاجران با مردم همدل‌تر و مهربان‌تر باشند. تحریم‌ها را بهانه‌ای برای افزایش بی‌رویه قیمت‌ها قرار ندهند. به خدا این همه ظلم کردن به یکدیگر روا نیست. ما اگر خودمان به هم رحم نکنیم وای به دشمنان بیگانه. کسبه و تجار تا حد امکان سعی کنند قیمت‌ها را متعادل نگه دارند تا شرایط موجود آرام شود. (6/8)
2211- اوضاع و احوال نشان می‌دهد که شورای شهر تهران می‌خواهد عهد خود را بشکند و شهردار تهران را از میان اعضای شورا انتخاب کند. از شما مطبوعاتی‌ها درخواست دارم کمک کنید این امر صورت نگیرد. چرا که وضع بدتر خواهد شد. (6/8)
1927- آقای مظفری! من یک فرهنگی بازنشسته هستم. از مدیری انتقاد کردم. گفتم چرا یک پروژه را بدون مناقصه واگذار کردند این درست نیست، انتقادم هم بجا هست اما ایشان شکایت کرده تا خودشان را به حق جلوه دهند. (6/8)
2043- همه آقای روحانی را مرد دیپلمات و تدبیر می‌شناسند انصافا هم چنین است، اما توقعاتی که از ایشان داشتیم برآورده نشد و این باید مدنظر رئیس‌جمهور باشد. ایشان هنوز برای تحقق وعده‌ها وقت دارد. بهتر است با شجاعت بیشتری کار کنند. (7/8)
2039- سلام. نقدی بر کارت منزلت؛ همه جا در دنیا برای سالخوردگان مزایا و تخفیفاتی در نظر می‌گیرند. از جمله تخفیفاتی در حمل و نقل شهری که بیشتر ممالک مجانی است. آقای احمدی‌نژاد هم از این موضوع بهره جست و کارت منزلت را برای سالخوردگان با شارژ کارت 150 هزار تومانی در نظر گرفت. در حالی که در آن موقع کرایه اتوبوس حدود 150 تا 200 تومان بود که برای حدود هزار تردد شهری کافی بود. در زمان آقای روحانی برای کارت منزلت 15 هزار تومان وجه قرار دادند که بگیرند و با همان مقدار 150 هزار تومان اما الان قیمت کرایه اتوبوس به طور متوسط هزار تومان است. یعنی برای 150 تردد شهری در سه چهار ماه کافی است. قسمت جالب این است کارت منزلت را فقط یک بار می‌توان شارژ کرد و کارت منزلت سوخت می‌شود. با تشکر. (7/8)
1940- آقای جهانگیری! اگر نفت را به بخش خصوصی واگذار کنید یعنی همان کاری که دولت قبل کرد و دلالان سود می‌برند. آن را به کسانی بدهید که افراد درستکار باشند نه اینکه دست دلالانی باشد که ملت بیشتر در مضیقه قرار بگیرند، بخشی خصوص که نباید دست دلالان باشد. (7/8)
1937- آقای مظفری! همان آشی که در دولت نهم و دهم برای ما پخته شد در دولت آقای روحانی هم پخته می‌شود. مسئله بخش خصوصی که نفت را در بورس خریداری کند همان حکایت برگشت دلال‌ها و بابک زنجانی هاست. حالا آقای شریعتمداری بیاید بنویسید قلم‌فرسایی کند که برجام بد بود، به ضرر ملت بود. اگر دلالان و بابک زنجانی برای ما نفت بفروشند درست است؟ (7/8)
1317- تولیدکنندگان محترم مواد غذایی بهداشتی، پوشاک و.. کمی کوتاه بیایید. کمر مردم زیر بار گرانی خم شده. باز گلی به جمال آرایشگران بازار قزل‌قلعه که مدت‌هاست با همان 10 تومان هزینه قبلی اصلاح موی سر مشتریان را انجام می‌دهند و به همان قانع هستند. (7/8)
1239- آقای مظفری، سنگ صبور مردم! چند روز است برای خرید قطعه خودرو‌ام درگیر هستم. ناظری نیست به قطعات خودروها نظارت کند؟ آیا خودروسازان پاسخگو هستند؟ چند بار قطعه عوض کردم درست نشده است. آیا باید تولید داخلی اینگونه باشد؟ قطعه‌سازان پاسخگو هستند؟ (7/8)
1023- به خاطر عدم برخورداری از شرایط ایده‌آل زندگی برخی افراد که توان مالی دارند به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. (7/8)
1020- عده‌ای شاید حتی از روستاهای دورافتاده به شهر آمدند، با کانون‌های قدرت ارتباط برقرار کردند. صاحب ثروت و قدرت شدند و مردم را چپاول کردند. (7/8)
1016- پرسنل بیمارستان نخست مرا از بخشی به قسمت اتاق عمل برای آنژیو پلاس بردند در ورودی اتاق عمل بوی نهار خوش بو با زعفران به مشام می‌خورد. پرسنل حمل تخت در آسانسور به غذای بهتر پزشکان اعتراض داشتند. آنها متوجه نیستند یک متخصص قلب که از صبح تا ظهر 15 عمل آنژیوگرافی انجام می‌دهد و سراپا می‌ایستد اگر یک دستش بلرزد لوله پلاستیکی شریان بیمار را سوراخ می‌کند. البته آن متخصص باید زندگی بهتری داشته باشد. زحمت زیادی هم کشیده اما باید به همه افراد جامعه رسیدگی
شود. (7/8)
از آنجا که در تمام دنیا رادیوها و تلویزیون‌ها در کشورهای مختلف می توانند نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری شخصیت‌های افراد از زمان کودکی و تربیت آنها و مراحل رشد تا جوانی و بزرگسالی آنها داشته باشد، در کشور ما نیز این قانون نانوشته وجود دارد و صدا و سیما که یکی از ارکان رسمی کشور و خط‌دهنده بسیاری افراد و طرزِ
فکرهاست.
...0913
وزارت جهاد کشاورزى موظف است تا اواخر مرداد ماه نرخ تضمینی خرید گندم را به دولت اعلام کند. نرخ جهانی گندم هر تن 248 دلار است که با نرخ نیمایی 8400 تومانی، واردات هر کیلو گندم با کرایه حمل کشتی و حمل تا سیلوی گندم حداقل 2420 تومان می‌شود. امروز نرخ خرید گندم ما 1300 تومان است، حدود نصف قیمت جهانی وارداتی! اگر مثلا دولت در مرداد قیمت را کمتر از 2420 تومان اعلام می‌کرد، هیچ کشاورزى گندم نمی‌کاشت، پس نرخ نداد تا کشاورزان به علت محدود بودن زمان کشت، بکارند، بعد مبلغ ناچیزی به نرخ سال بعد افزوده، و ماست‌مالی می‌کند! مثلا کلک مرغابی زد! این‌کار شاید ظاهرا زرنگی باشد، ولى سال‌هاى آتی باید قید وجود گندم در مزارع
ایران را زد.
...0930
محمد ماکویی: از مطالعه "مغزهای کوچک زنگ‌زده و قلب‌های نازک یخ‌زده" حسابی کیف کردم. واقعا باید به جناب دکتر نوید هاشمی‌طبا دست مریزاد گفت.
...0912
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: برترین جهاد آن است که آدمی صبح کند و در اندیشه ستم به کسی نباشد.
...0938
اعزام 3000 پزشک به مناطق محروم کشور یک اقدام خداپسندانه و انسان‌دوستانه بود. به‌طوری‌که می‌دانیم پزشکان محترم وسیله نجات بشر هستند و حق مسلم ساکنان هر شهر و روستا و دیاری است که از امکانات کامل پزشکی و درمانی بهره‌مند بشوند. از وزارت بهداشت تشکر و قدردانی می‌کنیم.
...0938
با عرض سلام و ادب. خواهش می‌کنیم افزایش امکانات دارویی مراکز درمانی و خود مراکز درمانی جزو مجموعه برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت قرار بگیرد. چون متاسفانه آمار مرگ و جراحات جبران‌ناپذیر به خاطر کمبود این نوع امکانات و عدم مداوا کم نیست.
...0922
در تاجیکستان و افغانستان و غیره زبان فارسی را تقویت می‌کنند. تاجیک‌ها و افغانستانی‌ها هم عاشق حکیم ابوالقاسم فردوسی هستند. در بهارستان اصفهان و سراسر ایران انجمن‌های دوستداران فردوسی باز شود.
...0933
باسلام و خسته نباشید. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران پیش از موعود و چند ماه قبل از پایان قرارداد، خدمات بیمه تکمیلی کارکنان انبارهای نفت را قطع کرد. با این وضع وخیم گرانی کارکنان ضعیف و کم‌درآمد سخت متضرر می‌شوند. تقاضای حل فوری این مشکل غیرمنتظره هستیم.
...0936
معافیت‌ خرید ‌چند کشور به معنی این ‌است ‌که‌ خارجی‌ها در هر شرایطی ‌نفت‌ ما را می‌خواهند: ما باید به‌ آموزش ‌جوانان‌ در بالاترین‌ سطح‌ بپردازیم‌ تا بتوانند نفت‌ خام‌ را به‌ فرآورده‌های ‌پتروشیمی ‌تبدیل‌ کنند.
...0915
بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاورد و هدف انقلاب شکوهمند اسلامی با برقراری حکومت اسلامی، حمایت از دین حضرت رب‌العالمین (جل ذکره) به صورت همه جانبه و در همه ابعاد است، به‌طوری‌که احکام و تعالیم هدایت‌بخش و نورانی اسلامی در متن زندگی مردم جاری و ساری شود.
...0938
با عرض سلام و درود بی‌پایان و خداقوت. یقینا هیبت و شکوه راهپیمایی امسال یوم‌ا... 13آبان مثال‌زدنی و وصف‌نشدنی بود و در این میان همه عوامل زبون استکبار جهانی از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود تودهنی محکمی از برائت امت مقاوم و مومن ایران اسلامی و جهان اسلام خوردند. به امید نابودی کامل سردمداران کفر و استکبار در جهان.
...0938
پارسا بلوچ: به دلیل مجاورت کیوسک بازیافت متعلق به شهرداری منطقه ده در خیابان جیحون_ پایین‌تر از دامپزشکی با ایستگاه شرکت واحد، مسافرین منتظر در ایستگاه مجبورند انواع حشرات در فصل گرما و تردد موش‌ها را تحمل کنند. سه سال است که شهرداری فقط این جواب را می‌دهد: از نظر ما مشکلی نیست.
...0939
سلام. خواستم توی این هوای سرد به مرزبانان ایران خدا قوت بگم.
...0933
باسلام. آنچه از ظواهر امر پیداست خصوصا عقب‌نشینی تاکتیکی آمریکا در تحریم کامل نفتی ایران معلوم می‌شود احتمالا پشت پرده دیپلماسی اتفاقاتی در حال رخ دادن است. پس مناسب است مسئولین کشور تا حد مقدور مردم را در جریان قرار دهند تا آرامش روانی و همراهی در جامعه ایجاد
شود.
...0916


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام