کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 03 اردیبهشت 1398   Tuesday 23 April 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آبان 1397

صفحه خبر: سیاسی

محمدرضا بادامچی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌در نشست علنی مجلس شورای اسلامی‌در نطق میان دستور خود، گفت : امروز 14 آبان فردای همان روزی است که رئیس جمهور متخاصم آمریکا به خیال خود ما را تحریم کرده است. امروز به فضل الهی سرآغاز نقش بر آب شدن آن توطئه‌هاست. در چنین روزی باید محکم بایستیم و برای کاهش اثرات تحریم‌ها و خنثی کردن
توطئه‌های دشمن وحدت عمل داشته
باشیم.نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه باید به صورت کارشناسانه شرایط تحریم جدید بررسی شود، افزود: باید برای به حداقل رساندن تاثیرات تحریم‌ها بر زندگی مردم برنامه عملیاتی طراحی شود. متاسفانه در شرایط انباشت بحران‌های متعدد قرار داریم که برای حل آنها به عزم ملی و مدیریت درست نیاز است.
وی بیان کرد: نگاه بخشی نگر و یک جانبه نمی‌تواند کشور را از وضعیت حاضر عبور دهد. ما در شرایط فعلی به برنامه کارآمد نیاز داریم. تشدد مدیریت و تداخل افراد غیرمسئول در امورات ملی باعث هرج و مرج و عدم کارآمدی بوده و انفعال مسئولان و دلسردی عمومی‌را به همراه دارد.نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌اظهار کرد: بایستی اولویت‌های کشور به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی و علی الخصوص سیاست خارجی که در ویترین عملکرد نظام جمهوری اسلامی‌ایران است، مشخص شود.وی ادامه داد: دشمن سعی دارد فرصت‌ها و جاذبه‌های کشور را برای نسل جوان تحصیلکرده، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان کاهش دهد تا به دنبال سرابِ کار و زندگی بهتر مهاجرت را ترجیح دهند. باید بپذیریم بسیاری از مولفه‌های توسعه از جمله شاخص امنیت سرمایه گذاری و شادی آسیب دیده است.
این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه برخی در داخل بدون توجه به علامت‌های مهم، همنوا با دشمن عمل می‌کند، خاطرنشان کرد: هشیار باشیم هنوز تاثیر گسترده رانت خانمان سوز تحریم قبلی معلوم نشده است که باز مشاهده می‌کنیم کاسبان تحریم صف کشیده اند تا با جذب 15 درصد یا بیشتر صادرات نفت را
به دست گیرند و در مقابل کالای بی کیفیت و مصرفی با قیمت‌های گزاف از طریق غیرقانونی، قاچاق و غیرشفاف روانه کشور کنند و به چپاول ثروت کشور و نابودی صنعت، کشاورزی و گسترش بیکاری ادامه دهند.وی عنوان کرد: بدیهی است در این شرایط بخش اداری و خصوصی از فساد و آلودگی در امان نخواهند بود.
ذی نفعان در بوروکراسی اداری بر شایسته سالاری غلبه و نابرابری اجتماعی رواج
خواهد یافت.
بادامچی ادامه داد: امنیت، سرمایه گذاری، نشاط اجتماعی و قوام زندگی مردم در شرایطی برگزار می‌شود که متغیرهای اقتصاد کلان
اعم از نرخ تورم و ارز ثابت و قابل پیش بینی باشند،
قوانین و رویه‌های اجرایی با ثبات برای همه شفاف، مفهوم و موثر باشد، سلامت اداری برقرار باشد و اطلاعات موثر بر فعالیت‌های اقتصادی به طور شفاف در دسترس همه شهروندان
قرار گیرد تا در نهایت با افزایش عدالت اجتماعی
سرانه تولید ناخالص داخلی روند افزایشی گیرد.نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه در فضای غبارآلود و غیرشفاف بازرگانی و تجاری جیب سوداگران انباشته می‌شود، تاکید کرد: فساد دامنه‌دارتر شده و فقر و فلاکت گریبان گیر مردم و کشور می‌شود.بادامچی با بیان اینکه ایران دارای جمعیت جوان، فرهیخته، کارآفرین و بزرگترین ذخایر و فرهنگ غنی است، یادآور شد: امروز بسیاری از کشورهایی که در گذشته در مقابل ما بودند به جز آمریکا، عربستان سعودی و صهیونیست‌ها به واسطه شرایط بین المللی مطلوبی که فراهم شده آماده معامله و تبادل تجاری هستند به ویژه 15 کشور همسایه از اهمیت فوق العاده برای اقتصاد ما برخوردار است.بادامچی با بیان اینکه تحریم و انزوا زیبنده ظرفیت‌های گسترده اقتصاد ما نیست، ادامه داد: چرا خودتحریمی‌می‌کنیم. شایسته است با توجه به قطعنامه 1373 شورای امنیت سازمان ملل با نهایی کردن مصوبات و لوایح مربوط به گروه مالی FATFهرگونه بهانه را
از دست خارجی‌ها بگیریم تا بتوانیم ارتباط پولی و تجاری خود را با سایر دنیا ادامه دهیم.
وی بیان کرد: بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایراد آن به لوایح مصوب مجلس شورای اسلامی‌برخلاف قانون است و مسبب تضعیف نهاد قانونگذاری می‌شود. همچنین در کارها تعلل ایجاد می‌کند؛ مجلس از حق خود دفاع کند.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه باید به مردم اعتماد کنیم، اظهار کرد: در حوزه اجتماعی این اعتماد وجود ندارد. یک گام نتیجه‌بخش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و حل مشکل بیکاری، واگذاری امور به سازمان‌های مردم نهاد است. ما باید به NGOها اعتماد کرده و مسیر فعالیت آنها را هموار نماییم. نباید نگاه تنگ‌نظرانه به سازمان‌های خصوصی فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: برای عبور از وضعیت فعلی بایستی به جوانان اعتماد کنیم، از فرزندان مملکت خود هراس نداشته باشیم و به آنها فرصت دهیم.
بادامچی با تاکید بر اینکه باید با مردم صریح سخن بگوییم، خاطر نشان کرد: در پروژه‌ها و تصمیمات بزرگ نظر مردم را جویا شویم، این کشور تنها کشور مسئولان نیست، کشور مردم نیز هست. مردم در قانون اساسی محوریت دارند و قانون اساسی راه را برای اعتماد مطلق به مردم باز کرده است.به گزارش خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی‌معتقد است رفراندوم در قانون اساسی تنها مقوله‌ای تزئینی نیست و راه‌حل عینی و عقلانی برای عبور کشور از بحران‌ها است، شایسته است در شرایط فعلی به مردم اعتماد کرده و برخی مشکلات مهم را با آنان در میان گذاریم و راه‌حل نهایی را از آنها بپرسیم، اگر به مردم اعتماد کنیم مردم نیز به ما اعتماد خواهند کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام