کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 اسفند 1398   Tuesday 25 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مهر 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

شفقنا: صفحه اول روزنامه به مثابه ویترینی است که حساسیت و دقت نظر در شیوه چیدمان مطالب، نوع تیتر‌زنی و انتخاب عکس می‌تواند در جذب مخاطب برای خواندن روزنامه موثر باشد. به همین دلیل انتخاب موضوع و سوژه‌های روز به عنوان عکس و تیتر یک از اهمیت بالایی برخوردار است. شفقنا رسانه قصد دارد در گفت‌وگو با مدیرمسئولان و سردبیران روزنامه‌های مختلف دلایل انتخاب تیتر و عکس یک آنها را جویا شود تا نگرش اهالی رسانه را نسبت به موضوعات روز بازتاب دهد.

>مسئولان دنبال حل مشکلات باشند
علیرضا کریمی، سردبیر روزنامه «آفتاب یزد» درباره دلایل انتخاب ماجرای فوت دنیا ویسی؛ دختر خردسال کردستانی به عنوان عکس و تیتر یک در روزنامه به شفقنا رسانه می‌گوید: مهم‌ترین دلیلی که ماجرای دنیا را به عنوان عکس و تیتر یک انتخاب کردیم، سوء مدیریتی بود که اتفاق افتاده و باعث شده بود که بخش اعظمی از جامعه ما متاثر شود. قبل از اینکه این مسئله تیتر یک ما شود، ماجرای دنیا و فوت دردناک این دختر خردسال در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و خیلی‌ها در این مورد نوشتند و اظهارنظر کردند. ما هم به این موضوع پرداختیم و در قالب یک گزارش به مسئولین آموزش‌وپرورش از وزیر گرفته تا مدیرکل این نکته را یادآور شدیم؛ اینکه مقامات مسئول صرفاً به بیان مشکلات بپردازند کفایت نمی‌کند، بلکه باید برای آن راه‌حلی هم پیدا کنند. پرداختن به نکاتی مثل این که چند وقت پیش وزیر درباره تعداد مدارس ناایمن بیان کردند وظیفه رسانه است. وزیر و سایر مقامات مسئول هم وظیفه‌دارند تا این مشکلات را حل کنند.

>ماجرای دنیا جامعه را متاثر کرد
او ادامه می‌دهد: من فکر نمی‌کنم گفتن اینکه بودجه نداریم توجیه مناسبی باشد.
کسی که مسئولیت را قبول کرده باید تمام جوانب امر را می‌سنجید بعد در این پست قرار می‌گرفت. به همین دلیل ما این موضوع را پوشش دادیم. هم اینکه موضوعی بود که جامعه را متاثر کرده بود و هم از مسئولین انتقاد کردیم و از آن‌ها خواهش کردیم اگر واقعاً در این پستی که قرار دارند نمی‌توانند مفید و موثر باشند بهتر است قبل از اینکه مجلس یا سایر نهادهای نظارتی بخواهند اظهارنظر کنند، کنار بکشند.
کریمی انتقاد می‌کند: من کاری به وزارت آموزش‌وپرورش ندارم ولی متاسفانه خیلی از مسئولین ما دنبال شوآف هستند. حتی به نظر می‌رسد آن انتقادهایی هم که مطرح می‌کنند به این خاطر است که می‌خواهند در سر تیتر رسانه‌ها قرار گیرند، تا اینکه قصد حل مشکلی را داشته باشند. اینکه مدام وزیری به صورت یک شو در بین مردم می‌رود، یا به دلیل روابط خاصی که بین صداوسیما و یکسری وزارتخانه‌ها اتفاق افتاده مدام در تلویزیون باشد -حالا به هر دلیلی ازجمله فرار از تیغ استیضاح- مشکلات مردم را حل نمی‌کند و روز به روز موج بی‌اعتمادی به راه افتاده بیشتر و خطرناک‌تر می‌شود. ما به توان خودمان این موضوعات را گفتیم و بازتاب دادیم و امیدواریم مسئولینی که در این حوزه فعالیت می‌کنند این مشکلات را ببینند و تجدیدنظر کنند.

>یک توئیت ما را به اشتباه انداخت
با این حال تصویری که در روزنامه آفتاب یزد به عنوان عکس یک انتخاب‌شده متعلق به دنیا ویسی نیست. سردبیر روزنامه آفتاب یزد ضمن عذرخواهی از اشتباه پیش‌آمده می‌گوید: بله. این تصویر از خانم دنیا ویسی نیست و اشتباه پیش‌آمده است. یک توئیت باعث شد ما به اشتباه بیفتیم. به عبارتی آقای ابتهاج این عکس را در توئیتر گذاشتند و این توئیت باعث شد تا ما هم به اشتباه بیفتیم، وقتی متوجه اشتباه شدیم که متاسفانه روزنامه چاپ‌شده بود. به خاطر اشتباه صورت گرفته عذرخواهی
می‌کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام