کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 اسفند 1398   Monday 24 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 شهریور 1394

صفحه خبر: اقتصادی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که از اول سال 95 اجرایی می‌شود درآمد بساز و بفروش‌ها مشمول مالیات شد. علی عسکری افزود: در قانون قبلی اگر کسی ساخت‌و‌ساز می‌کرد به ویژه اشخاص حقیقی از درآمد آنها مالیات دریافت نمی‌شد اما با اصلاح قانون درآمد ناشی از ساخت و ساز و فروش ساختمان مشمول مالیات است. وی گفت: البته این مالیات برای شهرهای بالای 100 هزار نفر در نظر گرفته شده است.
تغییر طبقه بندی مالیات
وی با بیان اینکه براساس قانون قبلی طبقه بندی مالیات شامل درآمدهای تا سه میلیون، از سه تا ده میلیون، از ده تا بیست میلیون، از بیست تا پنجاه میلیون و از پنجاه تا صدمیلیون و از صد میلیون تومان به بالا بود، افزود: براساس قانون جدید طبقه اول شامل مودیانی است که تا پنجاه
میلیون تومان درآمد دارند و باید 15 درصد مالیات بدهند و طبقه دوم مشمول مودیانی است که از 50 تا 100 میلیون تومان درآمد دارند باید 20 درصد مالیات بدهند و طبقه سوم نیز شامل مودیانی است که از 100 میلیون تومان به بالا درآمد دارند و باید 25 درصد مالیات بدهند.
تشکیل پلیس مالیاتی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که بتازگی ازسوی رئیس جمهور به این سازمان ابلاغ شد از اول فروردین سال 95 اجرا می‌شود، گفت: در این قانون بازرسی مالیاتی که همان پلیس مالیاتی می‌باشد پیش بینی شده است. وی افزود: قرار است با تشکیل بازرسی مالیاتی بتوانیم رصدهای میدانی خود را در کشور انجام دهیم و دادسرا و دادگاه ویژه مالیاتی را در کشور ایجاد کنیم. وی گفت: به درخواست رئیس سازمان مالیاتی و موافقت رئیس قوه قضائیه این دادگاه‌ها در شهرهایی که مورد درخواست است برای رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی ایجاد خواهد شد.
نحوه اخذ مالیات از اجاره بها
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره درآمد اجاره گفت: بسیاری از افراد که منزل مسکونی، تجاری یا اداری خود را اجاره می‌دادند، اجاره نامه صوری یا غیرواقعی ارائه می‌کردند و یا اجاره نامه تنظیم نمی‌کردند اما براساس قانون جدید، دست نظام مالیاتی در تائید مالیات اجاره باز شده است و در ابتدا باید اسناد اجاره تعیین شود و مبنای آن، 80درصد ارقام جدول املاک خواهد بود، این در حالی است که بسیاری از افراد از مالیات اجاره فرار می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام