کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 04 خرداد 1398   Saturday 25 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مهر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1914- روزنامه‌های دولتی مانند کیهان، اطلاعات و جمهوری اسلامی که قدیمی‌اند، بازنشستگی شامل حال مدیرانشان نمی شود؟ به هر حال قانون باید به طور یکسان و در همه مراکز اجرا شود. (8/7)
1312- تقاطع خیابان ۱۷شهریور- شهید کاظمی، پایین‌تر از میدان شهدا، چراغ راهنمایی نصب شده اما چشمک‌زن است و این مسئله مشکلات فراوانی به همراه دارد. به عنوان نمونه به علت بی‌نظمی در این محل، شنبه ۷ مهر، ساعت ۲۱ بین ماموران راهنمایی و رانندگی و یکی از رهگذران درگیری لفظی از سوی رهگذر ایجاد شد. (8/7)
1115- این همه درباره گرانی و مشکلات معیشتی حقوق‌بگیران و کارگران گزارش، یادداشت، شکایت و انتقاد چاپ می شود، اما مسئولان به روی مبارکشان نمی آورند. به جای کاهش قیمت ها، شاهد افزایش آنها هستیم! (8/7)
1414- یکشنبه 8 مهر گزارش گرانی نان را در صفحه اول روزنامه آفتاب یزد مطالعه کردم، سپس برای خرید نان سنگک به نانوایی محل سکونت‌مان رفتم. متوجه شدم به بهانه افزایش قیمت کنجد و حذف آن از روی نان، آن را 1500 تومان می فروشد و مشتریان مجبورند هر چه فروشنده گفت، پول را دودستی و بدون هیچ اعتراضی تقدیم کنند. مشخص نیست این گرانی ها که از زمین تا ثریا رفته است، از این به بعد تا کجا پیش خواهد رفت؟ (8/7)
1117- پیشنهاد می‌شود رئیس جمهوری، نماینده‌ای را برای شنیدن درددل مردم به ایستگاه‌های مترو و ترن ها بفرستن.د، هم از ازدحام واگن ها مطلع می شوند و هم درباره گرانی ها، پی خواهند برد مسافران دل پُردرد و سخنان فراوانی دارند. همچنین نمایندگان مجلس هم اگر فرصت داشتند به جای رفت و آمد با خودرو و راننده و محافظ، با مترو به محل کارشان بروند و با مسافران گفتگو کنند تا بیشتر متوجه مشکلات موکلانشان شوند. همان هایی که به نمایندگان رای داده‌اند تا به خانه ملت رفته و از حق و حقوق آنان دفاع کنند. (8/7)
1818- گزارش‌های میدانی آفتاب یزد، باعث می شود مردم و مسئولان بیشتر در جریان مشکلات شهری و اجتماعی قرار گیرند. از توجه مدیرمسئول و خبرنگاران پرتلاش روزنامه آفتاب یزد برای اطلاع رسانی خوبشان، سپاسگزاری می کنم. موفق باشید. (8/7)
0915- قبوض آب و برق و گاز و پیامک های آزاردهنده تلفن های ثابت و همراه، یکی پس از دیگری و با رقم های بالا برای مشترکان ارسال می شود. مردم قدرت خرید مایحتاج ضروری شان را از دست داده‌اند، چگونه
می توانند هزینه های تحمیلی آب، برق، گاز و تلفن را پرداخت کنند؟(8/7)
0915- روزنامه آفتاب یزد یک صفحه برای حرف ها و دردل و مشکلات مردم اختصاص داده است، این جای قدردانی دارد. اگر بخواهد می‌تواند یک صفحه از روزنامه را آگهی چاپ کند، بیشتر به نفع روزنامه است. اما مدیرمسئول فهیم ترجیح می دهد پیام های مردم به طور رایگان چاپ شود. ای کاش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم قدردان زحمات روزنامه های مردمی باشند و مشکل کاغذ آنان را با واگذاری کاغذهای دولتی و ارزان قیمت، رفع کنند تا برای چاپ و بقاء روزنامه دغدغه‌ای نداشته باشند. (8/7)
0714- شب‌های گذشته سوار اتوبوس خط ائمه اطهارـ میدان بهارستان شدم. راننده به قدری پیر بود که به سختی رانندگی می کرد. از طرفی می دیدم با سن و سالی که دارد مجبور است در شهر پُرترافیک تهران رانندگی کنند، متاثرشدم و از سویی هم این پرسش برایم پیش آمد که آیا رانندگان شرکت واحد بازنشستگی هم دارند؟!(8/7)
1217- تیغ اصلاح 2000تومانی، 7000 تومان شد. گرانی ها روی بسیاری از کالاهای ایرانی هم تاثیر منفی گذاشته است. آیا این است معنای حمایت از کالای ایرانی؟(8/7)
2312- برخی مسافران روی پله های برقی در ایستگاه های مترو می دوند. با این که از سوی کارکنان مترو این موضوع به مسافران از طریق بلندگوها، یادآوری می شود، برخی مسافران عجول توجهی به صدایی که از بلندگوها پخش می شود، نمی کنند و به کارشان ادامه می دهند! آیا قرار است این گونه مسائل پیش‌پاافتاده هم برای مسافران دیکته شود؟(8/7)
1415- نان و پنیر و سیب‌زمینی که سابق غذای کم‌درآمدها بود، اکنون به علت افزایش قیمت، در سفره کم‌بضاعت‌ها یافت نمی‌شود. مردم ندار و کم‌درآمد و قشرهای آسیب‌پذیر جامعه چگونه شکم‌شان را سیر کنند؟(8/7)
1312- خیابان پیروزی، شب ها، دستفروشان فراوانی دارد. آن ها حاشیه خیابان را به محل کاسبی‌شان اختصاص داده‌اند و این کار غیرقانونی شان باعث ترافیک و مشکلات فراوانی شده است . از مسئولان شهرداری منطقه 13 تقاضای رسیدگی داریم. (8/7)
1914- تغییرات در کابینه دولت باید به‌طور جدی، اساسی انجام گیرد و افراد جدید و کاربلد سرکار آیند. شریعتمداری از وزارت صمت استعفا داد. حالا قرار است به جای دیگری برود و به‌اصطلاح خدمت کند، یا سخنگوی دولت و برخی وزرا که قرار است جابه‌جا شوند، هیچ فایده و تاثیری ندارد. اگر آن‌ها کارشان را به‌خوبی انجام می‌دادند، نیاز به جابه‌جایی نبود. نام این تغییرات را باید تعویض‌کاری گذاشت. بهتر آن است دکتر روحانی به فکر وزرای جدید، کاربلد و متبحر و داناتر باشد و آن‌هایی که ضعیفند و به کشور از لحاظ اقتصادی ضربه‌های سختی وارد کرده‌اند و مردم دارند چوب بی‌مبالاتی آنان را می‌خورند، به‌طور کلی برکنار
شوند. (8/7)
0915- چرا شرکت بهره‌برداری مترو به جای این که به فکر راه مناسب برای ساماندهی دستفروشان مترو باشد، قصد دارد توپ را در زمین مسافران بیندازد و از آن‌ها بخواهد که از دستفروشان مترو خرید نکنند. این در حالی است که بسیاری از دستفروشان متاهل‌اند و به علت بیکاری مستاصل و به دستفروشی روی آورده‌اند. چرا مترو تلاش نمی‌کند برای ساماندهی‌شان چاره‌ای اساسی بیندیشد و هر بار در پاسخ‌های ارسالی به روزنامه، فقط از مسافران می‌خواهد که خرید نکنند! این راه نامش چیست؟ ساماندهی یا تنبیه دستفروشان؟(8/7)
0814- سربازانی که به خدمت سربازی رفته‌اند و اضافه خدمت دارند، از مسئولان تقاضا دارند با رافت و مهربانی اضافه خدمت آنان مورد بخشش و عفو قرار گیرد تا برای بقیه خدمت‌شان دغدغه‌ای نداشته باشند.(8/7)
1757- آقای روحانی می‌خواهد آقای شریعتمداری را بردارند بعد ایشان را وزیر رفاه کنند؟ اگر ایشان نتوانست صنعت را درست کند از کجا معلوم بتواند رفاه را درست کند؟ چرا دور خودشان می‌چرخند؟ از اینجا برمی‌دارند جای دیگر می‌گذارند. آقای روحانی هم حالا دارد مقداری اذیت می‌کند. وزیری که در وزارت صنعت نتوانسته کاری کند در وزارت رفاه هم نمی‌تواند! (7/7)
1924- در روزنامه نوشته هشت بانک اروپا برنامه گذاشتند که با ایران همکاری کنند. حالا در راهپیمایی نماز جمعه یک عده که نمی‌دانند واقعا چه می‌کنند. طومار درست کردند که با اف‌آی‌تی‌اف مخالف هستند و می‌گویند کسانی که آن را تصویب می‌کنند خائن هستند. چرا این‌ها این رفتارها را می‌کنند فردا این چند تا بانک هم این رفتارها را می‌بیند ارتباط خود را قطع می‌کنند. (7/7)
2022- زمانی که بین دو کشور مشکلاتی پیش می‌آید همگان می‌گویند باید از طریق مذاکره حل شود. حال چه اشکالی دارد مثلا دانشجویان مردم و اصناف خواسته‌ای دارند چرا نباید با مذاکره حل شود. (7/7)
0159- آنچه باید در تمام دنیا رعایت شود احترام به خواست و نظر و سلیقه مردم است. محبوب‌ترین دولت‌ها آنهایی هستند که در جهت میل و رضای مردم گام
بر می‌دارند. (8/7)
0714- من یک پیام و راهکار استراتژیک بزرگ به دولتمردان دارم، این را به کار گیرند. همه مشکلات مثل مشکلات ارزی حل می‌شود. از الان مسئولان تغییر رویه بدهند و نیازهای مردمی را برطرف کنند. در این صورت همه چیز درست می‌شود. (8/7)
0848- تعدادی از کلاهبرداران میلیاردی مانند سکه ثامن از کشور خارج شدند و پول میلیون‌ها سپرده‌گذار را بالا کشیده‌اند. (8/7)
0849- چهارحلقه لاستیک یوکوهاما برای سواری خریدم پنج میلیون و دویست هزار تومان شد. چندی پیش با این پول می‌توانستم یک پراید نسبتا خوب
بخرم. (8/7)
0902- به آقای جلیلی باید گفت راه حل برون‌رفت از مشکلات قطعی اقتصادی کشور را هم‌فکران ایشان بلند بلند از برخی تریبون‌ها اعلام می‌کنند. (8/7)
0942- ساعت 5/9 صبح شبکه خبر در زیرنویس خود از قول برخی مسئولین فکر کنم آقای واعظی نوشته: این ارزی که باعث سر و صدا و دلال‌هاست1/100 ارز مملکت است که دست افراد ناباب است!. من نمی‌دانم اگر واقعا یک درصد باشد پس چطور می‌تواند اینگونه مردم را دچار مشکل کند؟ (8/7)
1257- از زمان انقلاب تاکنون به یاد دارم تا این اندازه جامعه جهانی در سازمان ملل به نفع ما نبود. همه‌اش پیام‌های مثبت بود. اما زمانی که آمریکا و اسرائیل در سازمان ملل خار شدند به جای اینکه دلار سقوط کند در داخل کشور دلار صعود کرد. چندین برابر شد. حالا برای من روشن شد ما دشمنان در داخل داریم که باید با آنها برخورد قاطع صورت گیرد. (8/7)
1402- آقای مظفری! با سلام. چرا با وجود دستگیری تعدادی از مفسدین وحشتی در دل آنها نمی‌افتد؟ برخی مفسدین همین طور در بازار ارز جولان می‌دهند. در بازار قیمت‌ها را بالا و پایین می‌کنند؟ چرا این مفسدین را جمع نمی‌کنند؟ (8/7)
آفتاب یزد: با اقدامات اخیرقوه قضائیه حساب کار دستشان می‌آید.
1412- ما شاید در انتقاد از دولتمردان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم. اما گاهی خودمان انتقادپذیر نیستیم. در یکی از مناطق طبیعی کشور به چند گردشگر برخورد کردم که با بطری‌های خالی و زباله و آشغال و پلاستیک طبیعت را خراب کرده بودند. به آنها تذکر دادم اما چیزی نمانده بود کتکم بزنند. ما خودمان به هم رحم نمی‌کنیم، از بالایی‌ها چه توقع داریم؟ (8/7)
وقتی مدیران منسوب شده گوش به حرف مقام بالادستی نمی‌دهد می‌خواهید از انتقاد بترسند؟ یا اینکه دولت هم با سکوتش دنبال سود حاشیه‌ای است پس باید با استعفا وضع را عوض کند.
در مورد گزارش «سرنوشت گره خورده جهانگیری با دلار»: با این همه صغری کبری که می‌گویید چند سوال اساسی پیش میاد : آیا یک سیاستمدار مثل جهانگیری متوجه این نقشه‌ها به قول نویسنده نبوده؟ اگر متوجه بوده و بدل آن را نداشته پس سیاستمدار نیست. اگر متوجه نبوده وای به حال مردمی که پس از حمایت‌های شما می‌خواستند بهش رای بدهند. اصولا هر سیاستمدار باهوشی چند تا مشاوره دارد که این تحلیل شما را بهش می‌گفتند. لابد مشاورین او آدم‌های جالبی نبودند.
محمدرضا کیانفر: مصطفی کواکبیان گفت: اصلاح‌طلبان تمایل دارند مشکلات برطرف شود. آقای کواکبیان عزیز! مشکلات فقط زمانی برطرف می‌شود و کشور نجات پیدا می‌کند که مواد خامی را که صادر می‌کنیم تبدیل به فرآورده‌های صنعتی کنیم و سپس بفروشیم تا در اثر آن بیست میلیون شغل در کشور ایجاد شود. این هدف به شرطی محقق می‌شود که زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم کنیم.
چرا بخش عکسبرداری MRI بعضی از بیمارستان‌های دولتی متعلق به سازمان بیمه تامین اجتماعی از جمله درمانگاه بیمارستان دکتر علی شریعتی اصفهان که تنها مرکز متعلق به سازمان بیمه‌های تامین اجتماعی در اصفهان است و مجهز به این دستگاه است، بیمارانی که حتی کمی بالاتر از وزن یکصد کیلو‌گرم را دارند، به هیچ وجه پذیرش نمی‌کند و بیماران نیازمند به تشخیص با این وسیله کم ضرر و بی‌خطر از نظر عدم اشعه دهی به بیمار و مدرن (MRI)، ناگزیرند به مراکز خصوصی و غیردولتی بروند که به علت پایین بودن سطح کیفت دستگاه‌ها به علت قدیمی شدن و فرسودگی آنها و گرفتن هزینه‌های زیاد و سرسام‌آور، فشار مضاعفی را به بیمه‌شدگان با دفترچه بیمه که به رغم اصل ۲۹ قانون اساسی در مورد رایگان بودن بیمه درمانی برای همه آحاد کشور، حداقل سالانه حدود مبلغ (سالی سه میلیون و پانصد هزار تومان تمام) برای تمدید دفترچه بیمه، که بیمار باید اجبارا این وجه را در طول سال (هر ماه و یا یکجا) و نقد بپردازند، وارد می‌کند، که تازه از خدمات خوب و مناسب و کاملی هم مانند این موردِ لازم و ضروریِ پزشکی برای تشخیص صحیح و ادامه درمان استفاده نمی‌کنند!
واقعا چرا؟
به نظر من هر شخص باوجدان و دلسوز مردم و کشور که در قبال ملت و مملکت خویش احساس مسئولیت می‌کند، و وظیفه دارد که با ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود، از هر طریق ممکن به اطلاع سایرین از جمله مردم و مسئولین برساند، شاید راه‌گشای حل برخی مسائل و مشکلات باشد که به چشم نمی‌آید وطبیعی است که به فکر همه نرسیده باشد و قرار هم نیست که همه یک جور فکر کنند. مطرح کردن مسائل و مشکلات اداری، شهری و روستایی و کلی هموطنان عزیزمان می‌تواند برای پیداکردن راه حل‌های مناسب و یادآوری آن به مسئولین محترم و دلسوز، مفید و موثر باشد. چه بهتر که مطالب با ذکر نام گوینده معتبر مطلب، مُستند و واقعی و با ذکر معرفی و نامِ گوینده آن باشد. قانون مطبوعات هم همین را می‌گوید، امضا۶ شناخته شده زیر آن می‌تواند تاییدی بر صحت اثر باشد. بنابر این ایراد‌های غیرموجه
و گاه و بیگاه افراد غیرمسئول و سطحی‌نگر، نباید کوچک‌ترین اثری در عَزم و اِراده ما برای ادامه این راه پرپیچ و خم و
صعب العبور ولی کارساز و مفید برای مردم و کشور عزیز باشد.


نامه وارده
باسلام و احترام: اینجانب بابت تسهیلات وام تولید در سال ۱۳۹۰ دو دستگاه ملک (آپارتمان در تهران محله نارمک و خانه پدر در روستا) را برای شرکت آوین نوین کوهستان به وثیقه گذاشتم. وام مزبور در دو سال با تسویه تمدید شد. بعد از دو سال و نابسامانی اقتصاد و تولید شرکت مزبور نتوانستم وام را تسویه نمایم. علیرغم درخواست‌های مکرر جهت تخفیف و مساعدت در استمهال و بازپرداخت متاسفانه ملک را در مرحله مزایده گذاشتند که مجبور شدیم راسا با هدایت بانک .... بفروشیم و با تسویه بخشی از بدهی حدود ۲۰۰ میلیون تومان نسبت به مابقی شرایط را تسهیل کنند تا بتوانیم ملک را فک و از شر وام خلاص شویم. متاسفانه با فروش آپارتمان بانک نه تنها به وعده‌اش عمل نکرد، بلکه ملک پدری‌ام را هم در روستا به اجرا گذاشت. این ربا نیست؟ این مبالغ رواست؟ گناه ما چیست؟ کاش مسئولان و مدیران بانک بدانند با زندگی مردم چه می کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام