کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 مهر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روزنامه شرق 1/7/97 نوشته «نیروگاه بادی منجیل به علت قدیمی بودن بعضی توربین‌های آن به تعمیر نیاز دارد چون پیدا کردن قطعات آن مشکل است و ادامه به کار آن نیروگاه فاقد صرفه اقتصادی است.» آیا می‌شود به خاطر تعمیر چند توربین، نیروگاه بزرگی با تولید انرژی پاک را تعطیل کرد و برای احدث نیروگاه جایگزین هزاران برابر تعمیرات هزینه و سال‌ها وقت تلف کرد؟ با داشتن هزاران پروژه عمرانی نیمه‌کاره رها شده به خاطر تعمیر چند توربین نمی‌شود نیروگاه بزرگی را تعطیل کرد. اگر اینگونه باشد باید کارخانه‌های ذوب آهن که همه قدیمی هستند با‌ید کنار گذاشته شوند. چنین اندیشه هایی رانت و اختلاس به دنبال دارد. نیروگاه یا پالایشگاه جدید به روسها یا چینی‌ها داده می‌شود و اگر بخواهند بسازند مثل تونل کندوان یا نیروگاه بوشهر دهها سال طول می‌دهند و میلیاردها دلار از جیب ملت می‌چاپند. تعمیر توربین بادی از ساخت موشک سخت‌تر که نیست مهندسین کشور خودمان به راحتی از عهده تعمیرات ان بر می‌آیند تا کی چشم به راه دست دیگران باشیم! اگر حرمت تحصیلکرده‌های کشور از بین نمی‌رفت و فرار مغزها نبود به کسی نیازمند نبودیم.
... 0918
محمود بلیغیان: گرفتن نوبت برای ویزیت پزشکان متخصص رشته‌های مختلف پزشکی در درمانگاه‌های مراکز پزشکی بیمارستان‌های دکتر علی شریعتی و دکتر غرضی اصفهان که متعلق به سازمان بیمه تامین اجتماعی اصفهان هستند و فقط از طریق تلفن و در محدوده ساعت 8 الی
10 صبح روز قبل باید انجام گیرد، به دلیل شلوغی ترافیک خطوط تلفن‌های این مراکز درمانی عملا غیر ممکن یا به سختی امکان‌پذیر است و در چند دقیقه اول کلیه نوبت‌ها تمام می‌شود، لذا واقعا بیماران نیازمند به درمان چه کار باید بکنند؟ و متاسفانه هیچ کس هم پاسخگو نیست و راه حل دیگری نیز برای حل این مشکل عمومی و روزمره و همیشگی ارائه نمی‌شود!
... 0913
با عرض سلام بی‌پایان.خواهشمندیم نمایشگاه‌های نوشت‌افزار با نماد ایرانی - اسلامی مقطعی نباشد و پس از شهریور و مهر هم در طول سال برگزار شود.
... 0938
با عرض سلام بی‌پایان."حجاب و عفاف"، جزء ارزش‌های متعالی الهی و اسلامی است که به خاطر آنچه مجاهدت‌ها و جان‌هایی که فی سبیل ا... فدا نشده است. پس حداقل به خاطر پاسداشت خون‌های شهدای عالی‌قدر هم که شده بر مسلمانان تکلیف شرعی است با رعایت حجاب و عفاف اثبات کنند که به همه آرمانهای مقدس اسلامی پایبند و حافظ و رهرو همه شهیدان خدایی هستند.
... 0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: رحمت خداوند بر کسی که شهوت خود را مغلوب و هوای نفس را سرکوب کند، زیرا کار مشکل، باز داشتن نفس بوده که پیوسته خواهان نافرمانی و معصیت است.
... 0938
سلام. از خوانندگان پر و پا قرص آفتاب یزد هستم و ستون طنز محمد جوان رو می‌پسندم. شنبه چرا چاپ نشد؟
... 0911
1954- چند روز پیش میهمان داشتیم. خانمم گفت برو مقداری میوه بگیر. گفتم من در این مغازه‌های میوه فروشی‌ها جرئت نمی‌کنم بروم. کمترین قیمت آنها 15، 16 هزار تومان است. گفتم به بازار روز می‌روم. رفتم دیدم یک جوانی دم در ایستاده می‌گوید حراج شد بیایید قیمت‌ها زیر 10 تومان است. دیدم چه خبر است مردم جمع شده بودند. اما قمیت‌ها واقعا زیر قیمت بود. خربزه
2400 تومان، انگور 600 تومان و... (6/7)
2342- در روزنامه پنجشنبه پیام‌دهنده‌ای به شماره...0914 از قول مردم گفته بودند آقای صادق زیباکلام دیگر صحبت نکند. نمی‌دانم ایشان منظورشان از مردم کدام مردم است؟ اگر مردم ایران است که
80 میلیون هستند که نه به من وکالت دادند نه این آقا. من که خودم آقای زیباکلام را یک انسان وارسته می‌دانم. (6/7)
1918- طبق گزارش رسمی وزیر محترم نیرو مصرف برق در تابستان امثال کاهش چشمگیری یافت. علت آن توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی است. همه می‌دانیم بهترین راه صرفه‌جویی کاهش مصرف برق به نفع همه است. پس چرا وزارت نیرو نباید در تقویت استفاده از انرژی‌های طبیعی و تجدیدپذیر اقدام جدی کند؟ (6/7)
1643- دلمان برای جناب معاونت رفاه تنگ شده است. آن زمانی که در حین سخنرانی آن جملات وطن‌پرستانه از گلوی ایشان خارج می‌شود آدم به خود می‌بالید که هستند وطن پرستانی که در هر سمتی باشند خود را گم نکرده و به فکر مردم هستند. (7/7)
1652- ‌ای مخالفان دولت و ملت! ‌ای سنگ اندازان راه دولت! بدانید هر کاری که می‌کنید دود آن مستقیم در چشم هموطنان خود می‌رود. پس به خود آیید و راه درست پیشه کنید این دو روز دنیا ارزش این همه مردم‌آزاری ندارد. آن دنیا و پل صراط را هم یادآورید. (7/7)
1333- مثلی می‌گوید: در وقت مُردن کفش به پا نداشتم وقتی مردم دو جفت دوجفت
به پایم گذاشتند. حال حکایت مخالفین دولت است. از ابتدا سنگ به پای دولت می‌انداختند تخریب می‌کردند. به مقصد که رسیدند نصیحت می‌کنند به دولت کمک کنید زیر بال و پرش را بگیرید. آدم نمی‌داند از دست این افراد به کجا پناه ببرد! (7/7)
1245- سلام آقای مظفری. من شهروند ایرانی در سازمان ملل ناظر بودم تمام کشورها
به نفع ایران بودند. پیام‌ها مثبت بود. انتظار داشتم دلار سقوط کند. چطور یک پیام منفی آنقدر روی دلار تاثیر می‌گذارد. اما این همه پیام‌های مثبت از کشورهای اروپایی در حمایت از برجام روی کاهش دلار تاثیر نداشت؟ آیا نفوذی در اقتصاد ایران وجود دارد؟ (7/7)
1233- تیتر اول روزنامه آفتاب یزد این بود: «خانه‌تکانی جدی در پاستور.» اما من می‌گویم آقای روحانی شما کار مهمی انجام نمی‌دهید که آقایان را جابه جا می‌کنید. آقایانی که ملت ایران سال‌ها در خدمت ایشان هستند و می‌پرسند آقای روحانی وعده دادن به نخبگان و جوانان چه شد؟ (7/7)
1205- در آفتاب یزد 5 مهر یک مقاله خیلی محکمی در مورد مدیران و مقامات مملکتی که از چند جا به عناوین مختلف حقوق می‌گیرند و دریافتی آنان نزدیک
18 میلیون است چاپ شده بود. آفتاب یزد یا کسی دیگر پیشنهاد داده بود دولت دو سه ماه حقوق آنها را پایین بیاورد؟ مثل کسانی که از دولت حقوق پایین می‌گیرند تا آنها بفهمند دیگران چه سختی‌هایی می‌کشند. خواستم بگویم نفری که این پیشنهاد را کرده معلوم است حتی یکسال هم در ادارات خدمت نکرده و بوروکراسی را نمی‌شناسد وگرنه پیدا کردن این افراد مثل پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه است. حتی آقای دکتر جهانگیری و بقیه بخواهند اینها را پیدا کنند به بازرسی مراجعه می‌کنند. این افراد از چند جا به عنوان حق مشاوره چند میلیون می‌گیرند. اینها دوستانی هستند که به همدیگر نان قرض می‌دهند. باید مردم خودشان اینها را معرفی
کنند. (7/7)
1201- کیانی: می‌گویند از بی‌خبری رسانه‌ها یک خبر نه چندان جالب را برای پر کردن روزنامه‌ها چندین بار دور می‌زنند. طرف گفت نه تنها خبر مورد علاقه خوانندگان کم نیست، بلکه بسیار هم زیاد است اما برخی اخبار را ارباب رسانه‌ها به مصلحت چاپ نمی‌کنند. (7/7)
0904- در شماره 7 مهر97 گزارش مفصلی داشتید درباره نظام مهندسی ساختمان و مسائلی که آقای اکبر ترکان و وزیر مسکن گفتند. ضروری است آفتاب یزد در مورد نظام مهندسی معدن ایران و دخالت‌های وزارت صنعت و معدن و تجارت در انتخابات اخیر نظام مهندسی و شورای مرکزی و همچنین خلاف‌های وزارت صنعت در انتخابات مهندسی معدن استان تهران هم مقاله مفصلی تهیه کند. (7/7)
0810- می‌گویند هنوز کامیون میوه وارد میدان بار نشده و چادرش را باز نکردند دلالان وابسته که غرفه‌ای هم ندارند تعیین می‌کنند که بار به کدام غرفه برود؟ ما در این دوران با حکومت دلالان مواجه
هستیم! (7/7)
0803- در هفته گذشته باران و سیل به اندازه پر کردن حجم دریاچه ارومیه و شمال ایران خرابی به بار آورد و به دریا ریخت. در این سال‌ها کوچک‌ترین اقدامی در جهت آبخیزداری انجام نشده، باران به عوض ورود به لایه‌های زیرین زمین فقط خرابی به بار می‌آورد. (7/7)
0645- جو سازمان ملل علیه آمریکا شد و به خاطر ادب، متانت، سیاست و تدبیر روحانی نه به خاطر شعار و حرف‌های بی‌ربط زدن به این و آن چون روحانی با ادب سخن گفت تقریبا همه آنها سر تعظیم فرود آوردند. پس ادب و سیاست و تدبیر خیلی خوب
است. (7/7)
در مورد گزارش «ثبت‌نام آقازاده‌ها‌ی دندانپزشک بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی»: حتی جرئت بیان نظر خود را ندارید. جمله آخر که افتاب یزد قضاوت نمی‌کند یعنی چه؟ بی‌عدالتی به این واضحی چرا جرئت دفاع از حق را ندارید؟ دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد و شعبه بروجرد هم به بهانه پذیرش دانشجویان غیرایرانی در رشته دندانپزشکی برخی آقازاده‌ها رو جذب می‌کنند. لطفا به رسالت خود عمل کنید. باتشکر.
در مورد گزارش «ثبت نام آقازاده‌ها‌ی دندانپزشک بدون کنکور در دانشگاه‌های دولتی»: معدل من 74/19 در رشته تجربی است و در بهترین دانشگاه هند تحصیل می‌کنم. کنکور را نیز دور نزدم و آقازاده هم نیستم وضعیت مالی آن چنانی ندارم، با پدر و مادری فرهنگی. ورودی جدید نیز نیستم با ارز ۳۵۰۰ آمدم و روپیه ۵۰ تومان ولی الان روپیه ۲۵۰ تومان یعنی هزینه ۵ برابر. شما خود قضاوت کنید. زندگی با این شرایط در کشوری که اجازه کار نداری چگونه باید باشد؟چرا دوست داریم همه دانشگاه‌ها را بی‌کیفیت بخوانیم. من خودم حاضرم درسی را که اینجا پاس کرده‌ام به زبان انگلیسی با برترین دانشجوی دانشگاه پاس کنم. البته بر همگان مبرهن است که رانت وپارتی در همه جا هست پس بهتر نیست عاقلانه بیندیشیم. دوستان من الان وعده‌های غذایی را کاهش دادند که بتوانند حداقل کتاب مورد نیازشون را تهیه کنند انصاف‌مان کجاست!
در مورد گزارش نزدیکان حاج حسن آقا خمینی: عکس‌های خانم نعیما طاهری عکس‌های معمولی یک خانم آراسته و شاد درکاناداست و اصلا جلف نیست.
علی: این روزها زیاد یاد مناجات ربنا استاد شجریان می‌افتم. به خودم می‌گویم ممنوع شدن پخش مناجات استاد بی‌حکمت نبوده!
رضا در مورد گزارش «زندگی به زاینده رود باز می‌گردد»: آیا هدف از این طرح جاری کردن آب درزاینده رود است یاگرفتن پول از کسانی که از چاه آب برداشت می‌کنند.
یک سوال دارم و ان این است که چرا موضوع دزدی آقای خاوری از طریق پلیس بین‌الملل دنبال و برگرداندن این شخص پیگیری نشد؟
آفتاب یزد: پیگیری شده است اما متاسفانه اینترپل همکاری نکرده است.از سوی دیگر میان ایران و کانادا هم مراودات سیاسی و قضائی وجود ندارد.
بچه‌های قدیمی تیم ملی والیبال دیگر رمق و اشتیاق بازی ندارد و احتمالا آن‌قدر افت کرده‌اند که تنها دلبستگی آنان تیم‌های باشگاهی است که زندگی قهرمانی و یاد کاری‌های خود را پاس بدارند. باید تکانی به تیم ملی داد. جوانانی که استعداد دارند را انتخاب کرده و با تیم جهانی بازیهای دوستانه برگزار کنیم تا بهترین آنان محک زده شود وسپس به تیم‌های 1و 2 ملی دعوت شود. نگاهی به نوجوانان هم داشته باشیم که در اصل ذخیره‌های آینده هستند.
علی از تهران: جمعه ۱۳ مهر ساعت ۱۵ به عیادت بیماری به بیمارستان فوق تخصصی فاطمه زهرا(س)، بخش مهر، واقع در تهران، خیابان سید جمالدین اسدآبادی، رفتیم. متاسفانه عیادت کنندگان با کودکان خردسال و گل و بلبل آمده بودند! در حالی در بسیاری از بیمارستان ها از ورود کودکان خردسال و به همراه آوردن گل خودداری
می کنند. چرا این قانون در بیمارستان یاد شده نادیده گرفته شده است؟

تصادف صبح یکشنبه ساعت ۷ در خیابان ساحلی به سمت پارک بهشت و جاده کوهدشت به علت عدم توانایی در کنترل سرعت غیرمجاز و نداشتن علایم راهنمایی ورانندگی دراین مسیرپرتردد است.

با یکی از دوستان که طلبه و روضه‌خوان است، آخرین شب برگزاری مراسم عزای حسینی، به یکی از هیئت ها که ایشان روضه‌خوانش بود، رفتم. معمولاً پس از مراسم، از سوی صاحب عزا و آخرین مِنبَر، به روضه‌خوان مبلغی به عنوان همکاریای که داشت، می دهند. وقتی مراسم تمام شد و از هیئت بیرون آمدیم، به حجت الاسلام محمد مشفق، دوست طلبه‌ام گفتم: مزد این شب ها که از راه دور به اینجا آمدهای، دریافت کردید؟ لبخندی زد و گفت: من معمولاً هیچ وقت برای کارم قیمت تعیین نمی کنم و این کار که مخصوص اباعبدالله الحسین(ع) است، در ماه محرم هر که دعوت کند، فرصت داشته باشم، با کمال میل قبول می کنم. پرداخت پول از سوی صاحبان عزا، بستگی به نیّت آنان دارد. همین که بتوانیم در رکاب امام حسین(ع)، کار مفیدی انجام دهیم. برای ما ارزنده است.

اینجا خیابان ساحلی پل حاجی به طرف جاده کوهشت و بهشت صالحین است که نیازمند ایجاد دیواره‌های پیش‌ساخته بتونی جهت جلوگیری ازسقوط احتمالی خودروها به رودخانه و تلفات جانی و خسارات مالی به رانندگان و مالکان خودروها است. لذا شایسته است که مدیریت شهری و شورای ترافیک و نمایندگان منتخب مردم در شورای شهر وارد عمل شده و اقدامات سریع در این خصوص را به جا بیاورند تا شاهد از دست دادن عزیزانمان در تصادفات رانندگی نباشیم.

عده‌ای از ساکنان خیابان شهید نامجو، بن بست رامیان، با ارسال نامه و تصویری به روزنامه آفتاب یزد، نوشته‌اند: پارک خودروهای غیرساکنان در کوچه‌ای کم‌عرض، مقابل دیوار‌ه هنرستان باقرالعلوم، مشکلات فراوانی برای ساکنان ایجاد می کنند. به طوری که آمدوشد خودروهای امدادی مانند آمبولانس و آتش‌نشانی در بن‌بست‌ رامیان غیرممکن است. اهالی محل از شهرداری و راهنمایی و رانندگی منطقه ۷ تهران تقاضای رسیدگی و چاره‌اندیشی دارند.

1312- دوران سربازی، به ویژه آموزشی آن هم در نیروی زمینی و ستاد مشترک ارتش ، مقرراتی دارد که باید تمامی سربازان با رعایت بهداشت فردی و یادگیری تمامی فنون رزمی و آشنایی با اسلحه و مهمات، نظم را سرلوحه کارشان قرار دهند و برای حفظ و حراست از کشور با پیروی از قانون، آموزش های نظامی را فرا گیرند تا بتوانند هم در محل خدمتشان و هم بیرون از آن با ظاهری آراسته رفت و آمد کنند که معرف شخصیتشان باشد، برای کشور و جامعه فرد مفید و مجری قانون باشند. پسرم، عرفان، مانند بقیه سربازان به خدمت مقدس سربازی واقع در مرکز آموزشی در تهران رفت. او وقتی به مرخصی آمد، گفت؛ فرمانده‌شان ستوان دوم، فردی بدون ادعا، مهربان و خوش اخلاق است و از این که به لطف پروردگار در این سربازخانه انجام وظیفه می کنم و در کنار فرماندهی که بیشتر وقتش را صرف توجه به سربازان می کند، خوشحالم و قدردانی می‌کنم. چنین افرادی در جاهایی خدمت می کنند اما خدماتشان برای عموم اعلام نمی‌شود. به هرحال کسانی که بیشتر زحمت می کشند، باید مورد توجه عموم قرار گیرد. به هر جهت مردم قدردان سربازان و فرماندهان جان برکف نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشند. (8/7)

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، با مضمون: انتقاد به کوچک بودن فضای نمازخانه در برخی از ایستگاه‌های مترو، ضمن تشکر از این مسافر محترم، به اطلاع می‌رساند در برخی از ایستگاه‌های مترو با توجه به محدودیت فضا، حداکثر فضا به نمازخانه اختصاص داده شده است. لازم به توضیح است که در حال حاضر در ایستگاه‌های مترو 3700 متر مربع، به نمازخانه اختصاص یافته که با افتتاح ایستگاه‌های جدید، تعداد و فضای نمازخانه‌ها بیشتر خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام