کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 تیر 1398   Wednesday 26 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 مهر 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

با سلام. اینجانب از شهادت کودک چهارساله محمد طاها، توسط تروریست‌ها که هم اسم نوه من بود بسیار متاثر شدم. دولت عربستان قبلا اعلام کرده بود باید ناامنی را به داخل ایران کشید. مطمئنا این تروریست‌ها از لحاظ مالی و تسلیحاتی توسط عربستان تغذیه می‌شوند. به نظر اینجانب دیگر وقت مدارا گذشته است. در طی چند سال گذشته بارها مسئولین مملکتی به این رژیم هشدار دادهاند، ولی متاسفانه گوش شنوایی نیست. جا دارد سپاه پاسداران یک گوشمالی حسابی به این رژیم بدهد. با تشکر.
...0919
پنج میلیون وام برای بازنشسته‌ها! کدام بازنشسته؟! همه برای لشکری و کشوری‌ها هست. به تامین اجتمایی‌ها هنوز اضافه حقوق‌ها را هم نداده‌اند. می‌خواهند به ما آرامش دهند می‌گویند بازنشسته‌ها. دو روز دیگر می‌بینیم کشور و لشکری‌ها هستند.
...0911
سلام. مسئولان مربوطه بحث پروژه منوریل قم را دنبال کنند و آن را افتتاح کنند.
...0912
با عرض سلام و خداقوت. خداوند متعال را بی‌نهایت شاکریم که در زیر سایه حکومت اسلامی با داشتن نعمت ولی معظم فقیه و رهبری فرزانه و بخشنده زندگی می‌کنیم. اهدای دهها مدرسه معظم له به مناطق محروم واقعا جای نهایت افتخار است. امیدواریم خیرین و مسئولان محترم با تاسی از ولی امر مسلمین در این امر خداپسندانه و باقیات‌الصالحات پیشگام شوند.
... 0938
سلام از لاهیجان تماس می‌گیرم. ما اهالی کوچه ملاباشی آبونمان و عوارض پرداخت میکنیم، اما تیر برقمان خاموش است و راه آن هم مشکل دارد و به قولی نه زیرسازی آن اصولی است نه روسازی آن. لطفا منعکس کنید. وجود سگ‌های ولگرد آلوده و گربه‌های آلوده‌تر و تجمع زباله‌ها در هر طرف شهر آلودگی آزاردهندهای برای شهروندان ایجاد کرده. فقط مانده به خواجه حافظ شیراز نامه بزنیم تا شاید فرجی برای رسیدگی شود!
... 0938
مسئولان کشور بازارها را به شدت و قوت مدیریت و هدایت و کنترل کنند تا مردم هم آرامش بگیرند و حرص نزنند و کالا انبار نکنند.
... 912
محمود بلیغیان اصفهان:بدینوسیله مراتب سپاس فراوان و قدردانی خود را از کارکنان محترم و دست‌اندرکاران سختکوش روزنامه وزین و مردمیِ آفتاب یزد دارم. به‌ویژه از مدیر مسئول محترم جناب آقای منصور مظفری و سردبیر محترم جناب آقای کریمی و همچنین نویسنده توانا جناب آقای امیرحسین ذاکری و همه زحمت‌کشان روزنامه آفتاب یزد. بنده طی سال‌های زیاد و تقریبا از ابتدای شروع به‌کار آن تاکنون سعادت همکاری افتخاری دورادور با آنها در صفحه و ستون‌های پیام‌های تلفنی و پیامکی (روی خط آفتاب) را داشته‌ام و ثمره آن آرشیوی بزرگ از روزنامه‌هایی با حجمی بسیار زیاد که هر کدام را هر روز خریداری و با دقت و وسواس زیادی نگهداری کرده‌ام.
... 0913
به طور قطع و یقین در گرانی‌های غیر پیش‌بینی شده اخیر فشارها بیشتر متوجه افراد حقوق‌بگیر ثابت و کم درآمد شده است. اگر برگشتن قیمت‌ها به حالت قبلی را فرض محال بدانیم، در این راستا بر مسئولان محترم تکلیف شرعی است برای اوضاع معیشت و زندگی مردم خصوصا ضعیفان جامعه تا اسفندماه1397 که معمولا حقوق‌ها ثابت است تدابیر و تصمیمات سازندهای اتخاذ کنند.
... 0938
کشاورزی مدرن را در سراسر ایران بیشتر ترویج کنند. همچنین من کامیون‌دار نیستم، ولی امیدوارم به مشکلات کامیون‌داران رسیدگی کنند.
0933...
برخی از افراد جناح‌های سیاسی چه در گذشته و اکنون نشان دادند چگونه پست و شهرت و پول هدف‌شان بوده. اینها کی می‌خواهند دست از سر مردم بردارند؟ برخی‌ها خودشان می‌دانند نفرت مردم نسبت به آنها به اندازه دشمن است. اما با کمال وقاحت دم از مردم زده و خود را دلسوز مردم جا می‌زنند. زندگی اینها اشراف‌گونه و با فساد و رانت و زد و بند آمیخته است. کمترین جرمشان چشم‌پوشی از فسادهایی است که می‌دیدند و سکوت می‌کردند. اگه بگذاریدشان چنان از مردم و عدالت و … صحبت می‌کنند که شیطان را شرمنده خود می‌کنند.
... 0914
سلام. امروز هم روزنامه آفتاب یزد رو گرفتم یادداشت‌های سخنگوی دولت نبود. چرا چاپ نشده؟ لطفا یاداشت‌ها رو ادامه بدهید. سپاس.
... 0914
مسئولان کشور مشکلات کامیون‌داران زحمتکش را حل کنند تا با دلگرمی بیشتر فعالیت کنند و مسئولان امنیتی و انتظامی با ناامن‌کنندگان جاده‌ها برخورد و ریشه‌یابی کنند که مختل‌کنندگان امنیت جاده‌ها چه کسانی هستند و به عنوان محارب با خدا و مفسد فی‌الارض آنها را اعدام کنند.
... 0912
کیهانی‌ها و هم مسلک‌هاشون دیگه باید فهمیده باشند که آقای روحانی و آقای ظریف به ایران خدمت عزتمندانه می‌کنند.
1746- برخی از مدیران و روسای نهادها و موسسه‌ها که از ابتدای پیروزی انقلاب تا به حال در مسند قدرت نشسته‌اند، با گذشت زمان، پیر شده و به سن بازنشستگی رسیده‌اند، بهتر است جایشان را به جوانان تحصیلکرده و متبحر بدهند. (2/7)
0915- چرا برخی از مراکز غیردولتی با این که بازنشستگان دعوت به کار دارند، به بهانه این که غیردولتی‌اند، حاضر نیستند نیروهای بازنشسته را به طور کلی پاکسازی کنند؟ امید است با قانون جدید، تمامی مراکز بدون هیچ ملاحظه کاری و فامیل‌بازی، کارکنانی که سال‌ها جا خوش کرده و از سازمان تامین اجتماعی و هم از محل کارشان حقوق‌های بالایی می‌گیرند، جای خود را به جوانان دهند. این طوری فرصت شغلی ایجاد می‌شود و عده‌ای از جوانان جویای کار استخدام می‌شوند. کیست که به این گونه مسائل اهمیت دهد؟! (2/7)
1714- قیمت پنیر صباح هفته گذشته 5800 تومان بود، الان 6300 تومان شد. آیا هر کارخانه‌ای به راحتی اجازه دارد 500 تومان قیمت محصولاتش را افزایش دهد؟ (2/7)
2311- تیم اقتصادی ریاست‌جمهوری تا به حال برای کاهش قیمت‌ها چه کارهای درخور توجهی انجام داده‌اند؟ پس از گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهوری، قیمت بسیاری از اجناس گران شدند. تحریم‌های اقتصادی هم فرصت و بهانه برای سودجویی بیشتر کارخانه‌داران و دلالان شد! (2/7)
2031- آقای روحانی! سوال می‌کنم آیا تا به حال وضعیت اقتصادی تا بدین حد بد بوده؟ من باید با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارم. هیچ وقت آنقدر تحت فشار اقتصادی نبودیم. (3/7)
2029-آقای روحانی! دست از شعار بردارید. نارضایتی در طبقات ضعیف زیاد است. ما کشوری هستیم که ثروت زیادی داریم، اما مردم در فقر زندگی می‌کنند. من بازنشسته ‌شرمنده زن و بچه‌ام هستم. (3/7)
2026- آقای مظفری! صحبتی با مسئولین دارم. دشمنان انقلاب جای خود. اما مسئولین وضعیت بازار را رها کردند و معیشت مردم پایین آمده. قیمت‌ها سرسام‌آور است. کسی هم نظارت نمی‌کند. ببینید قیمت سیب‌زمینی و گوجه فرنگی چقدر است. آن وقت تریلی تریلی صادر می‌شود. آن وقت مشکلات در جامعه زیاد می‌شود. حتی فساد هم زیاد می‌شود. (3/7)
1941- با سخنرانی که ترامپ در سازمان ملل کرد یک عده لاشخور در مملکت خودمان، آنها که دست در دلار و سکه دارند قیمت‌ها را 4برابر بالا کشیدند. خیلی‌ها احتکار کردند. حتی برای قیمت گوجه هم شایعه‌سازی می‌کنند. مردم گول این محتکران و دلالان را نخورند. (3/7)
2044- در مرز مهران شاهد هستیم کالاهای اساسی که مایحتاج مردم است مثل گوجه و سیب‌زمینی را صادر می‌کنند. آیا دلار آنقدر ارزش دارد که ملت را در فشار اقتصادی قرار بدهیم؟ چرا مسئولین آنقدر به این پول کثیف خارجی بها می‌دهند؟ مسئولین محترم حداقل نگذارند کالاهای اساسی صادر شود و آنقدر فشار اقتصادی به مردم نیاید. این‌ها برنامه دشمن است که مردم را تحت فشار قرار بدهند و نارضایتی ایجاد شود والا چه عقل سلیمی کالایی مثل گوجه را تا بدین حد صادر می‌کند؟ اینها عمدا این کارها را می‌کنند. (3/7)
0213- کیانی: با تشکر از ستون پیام‌های مردمی. باز هم چاپ خبر بدون ماخذ! مثل گیر کردن پای پسربچه بین کابین و دیوار چاهک در روزنامه سه شنبه مورخ 3/7/97. (4/7)
0303- در ستون پیام‌های مردمی نوشته شده چرا نمایندگان محترم مجلس دسته جمعی به تعطیلات می‌روند؟ بهتر نیست مانند صنوف دیگر به نوبت به تعطیلات بروند. مثل اینکه ایشان خیلی دلشان خوش است! (4/7)
0317- اینجانب پورکیانی عضو صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشسته راه‌آهن هستم. به حق از اینکه حتی حقوق من پنج روز زودتر از موعد مقرر به حسابم واریز می‌شود از دست‌اندرکاران مربوطه بسیار سپاسگزارم. (4/7)
0402- مثلی معروف می‌گوید کور خود و بینای دیگران هستیم. چه خوب بود نیمه‌های شب سری به میادین میوه و تره‌بار می‌زدید تا ببینید چه اشخاص محترمی لابه‌لای میوه‌های درجه چندم می‌گردند بلکه میوه‌ای ارزان بخرند یا چیزی را برای امرار معاش خود به خانه ببرند. (4/7)
0538- با اینکه مترو یک وسیله حمل و نقل درون شهری است اما این دلیل نمی‌شود که نمازخانه‌های برخی ایستگاه‌های مترو فضای کم داشته باشد و با مسافتی کمتر از 10 متر باشد. مسئولین مترو این امکانات را تجهیر کنند تا مسافران از خدمات بهتری برخوردار شوند. (4/7)
0704- فقط مانده دکتر هاشمی از کارهایی که انجام می‌دهد زده شود. وی داشته با یک مریض شوخی می‌کرده. خب باید دعوا می‌کرد؟ شوخی که باعث بهتر شدن روحیه مریض می‌شود. (4/7)
0834- رئیس‌جمهور کشور ما در سازمان ملل متحد با مجموعه‌ای هماهنگ شده از تهدیدهای آمریکا مواجه است که شرایط خطیری را به وجود آورده است. (4/7)
0835- مسئولین لازم است لحظه‌ای خود را به جای رانندگان کامیون بگذارند. از یک سو با پرداخت اقساط ماهیانه سنگین به بانک‌ها بدهکارند. از سوی دیگر قیمت وسایل یدکی و لاستیک چند برابر شده. به علت مشکلات اقتصادی میزان بار از بنادر و سایر نقاط بسیار کم شده و هزینه خانواده آنها بالا رفته و این مرض دلالی که جامعه ما را فرا گرفته سود زیادی را نصیب دلالان می‌کند. (4/7)
1033- موسوی از تهران: جوان 33 ساله‌ام با مدرک کارشناسی ریاضی. مجرد و بیکار هستم. با پدر پیر بازنشسته‌ام و چند برادر بیکار دیگر در خانه مستاجری پدرم زندگی می‌کنم. از پدرم پول توجیبی می‌گیرم. سال گذشته به امید پیدا کردن کار حاصل یک عمر کار پدرم که پس اندازی بود که با آن خانه خریده بودیم فروختیم آمدیم تهران به امید پیدا کردن کار. بعد یک خانه رهن کردیم. هر جا مراجعه کردم کار پیدا نکردم. کار که پیدا نکردیم هیچ، الان با پولی که از فروش خانه گرفتیم یک زمین هم در شهرستان به ما نمی‌دهند. ظرف چند ماه ارزش پول ما یک سوم شد. آقایان مقصر
کیست؟ (4/7)
1325- آقای شریعتمداری کیهان! لطفا از خون شهدا استفاده ابزاری نکنید و آن را به تصویب اف‌ای‌تی‌اف وصل کنید. ما نوکر خانواده شهدا و مدیون آنها هستیم. اما خانواده شهدا هم می‌خواهند وحدت داشته باشیم. به مردم اهمیت بدهیم. اینها هم پیام خانواده شهداست. خانواده شهدا خیلی پیام‌ها دادند که مردم در رفاه
باشند. (4/7)
1611- در این مدت چندماهی که سکان بانک صادرات شعبه 3345 امیرآباد شمالی به دست آقای فراهانی مدیریت محترم این بانک سپرده شده چه از لحاظ رفاه مشتریان چه پرسنل در مدت 30 سالی که این شعبه برقرار بوده سابقه نداشته است. (4/7)

نامه از مردم
بسمه تعالی
اینجانب حسن حسنی دارنده حساب جاری به مدت حداقل بیست سال نزد بانک.... در تاریخ 10/7/97 ساعت ساعت 30‌:9 مبلغ 000/035/3 تومان طبق مدارک پیوست از بانک دریافت نموده که مبلغ فوق شامل 000/300/1 تومان (13 قطعه) تراول یک میلیون ریالی و بقیه تراول 000/500 ریال بوده و نقد. بعد از مراجعه به موسسه اعتباری... جهت واریز مبلغ فوق به وجه خودم. یک قطعه تراول 000/000/1 ریال تقلبی شناخته شد. مجددا به بانک ملت مذکور مراجعه کردم. ابتدا به کاربر مذکور مراجعه و موضوع را به ایشان در میان گذاشتم. وی پس از کسب تکلیف از رئیس صندوق اعلام کرد که بایستی مبلغ فوق را داخل بانک از نظر (اصلی و تقلبی) بررسی می‌کردید. در نهایت از پذیرفتن آن وجه امتناع کردند و به بازرسی شعبه مراجعه کردم و همان تکرار حرف‌های پرسنل بانک مذکور را شنیدم.

حال سوال اینجاست
1- اگر کسی مبلغ قابل توجهی دریافت کرد،
آیا امکان شناسایی از نظر اصلی و تقلبی را دارد؟
2- آیا مشتری بانک همیشه باید دستگاه تشخیص اسکناس (تراول) را با خود حمل نماید؟
3- اگر سالمندی جهت دریافت پول به بانک مراجعه کرد و برایش امکان شناسایی نبود و تراول تقلبی به دستش دادند چگونه باید ثابت کند؟ آیا مردم نباید به بانک اطمینان کنند؟


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام