کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 26 مهر 1398   Friday 18 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 شهریور 1397

صفحه خبر: تاریخ

تصاویری از زندانی در بولیوی را که امکانات جالب و عجیبی در اختیار زندانیان خود
قرار می‌دهد، مشاهده می‌کنید. با شنیدن کلمه زندان، ناخودآگاه میله‌های آهنی در ذهن تداعی می‌شود که نمی توان از آن خارج شد و
مجرم محکوم است تا به دور از اجتماع، مابقی زندگی خود را تنها بگذراند. این تصویر گویا در همه زندان‌ها صدق نمی‌کند و زندانی وجود دارد که همانند یک شهر، میزبان مجرمانی است که به آنها امکان زندگی بدون حصر را می‌دهد.این زندان اجازه می‌دهد که مجرمان در کنار خانواده خود زندگی و کار کنند و اجاره بهای سلول خود را بپردازند. این زندان سن پدرو (San Pedro )نام دارد که مجرمان می‌توانند آزادانه هرکاری که دلشان می‌خواهد انجام دهند و شب نیز به سلول و کنار خانواده‌هایشان بروند. این زندان در ابتدا برای 250 زندانی طراحی شده بود اما اکنون حدود 1300 تا 1500 زندانی به همراه خانواده‌هایشان در آنجا ساکن هستند. هیچ مامور و پلیسی در این زندان وجود ندارد و زندانیان با رای گیری مسئولین زندان را ازمیان خود انتخاب می‌کنند و اداره این مکان براساس قوانین وضع شده خود زندانیان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام