کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 بهمن 1397   Sunday 17 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 شهریور 1397

صفحه خبر: صفحه آخر

مطبوعات و روزنامه‌چی معروف‌اند به رکن چهارم دمکراسی، اما با این مواجبی که می‌گیرند و این گرانی ها، مطبوعاتی‌ها نوعی از طبقه پرولتاریای کارگری شده اند. پس رکن چهارم دمکراسی کارگر فقیری شده و به لطف عنایات ملوکانه قبله‌گان عالم (مدیران جامعه) حتی طبقات متوسط هم زیر خط فقر رفتند. چرا؟ چون به قول دکتر شریعتی:" فقر همه جا سرک می‌کشد" حالا می‌گویند: این طبقه باید هفتاد درصد دستمزدش را پای غذا بدهد. اصولا وقتی حقوق می‌گیریم به خاطر تجمع و هجوم غیرمجازگرانی‌ها و بدهکاری‌ها و حباب‌های نشکن و نترکیده حقوق تا آخر هفته بیشتر نمی‌ماند.ضمن اینکه ما باید هفتاد درصد حقوق را پای بدهی و30 درصد پای غذا بدهیم.آن هم چه غذایی؟ اشنکه و امثالهم هر چند برخی به طنز و کنایه می‌گویند: اشکنه هم برای ما غذای لاکچری شده. البته به لطف مدیر روزنامه گاهی طعم از یاد رفته و بر باد رفته چلوکباب که برایمان حسی نوستالژیک، قدیمی و خاطره‌انگیز دارد را به یاد می‌آوریم.
شنیدم آقای جهانگیری معاون دولت می‌گوید:" تا جان در بدن دارم از بخش خصوصی حمایت می‌کنم" الهی جانشان بی‌بلا خدا خودشان و اخوی را حفظ کند که از بخش خصوصی نه خصوصی حمایت می‌کند.اما به ایشان می‌گویم ما با این اوضاع و احوال بازار تا جان دربدن داریم باید مبارزه کنیم. با دشمن، یعنی گرانی، تورم و دلالان. آقای جهانگیری، هرچه دور از جان قحط الرجال و دولتمرد داریم به وفور "دلالمرد" داریم که معلوم نیست دولتی‌اند یا خصوصی.خیلی‌ها از آنها هم پشت پرده‌ای‌اند!
در قسمتی از داستان "غبارهای قجری" می‌نویسد: میرزا کریم خان شب به خانه آمد لباسش خاکی و چهراش تکیده بود. مهین‌خاتون زنش گفت : مرد چرا لباست خاکی شده چرا سرو وضعت اینطوری شده؟ با دست خاک روی لباسش را تکاند و با چهره شکننده و خسته‌اش گفت: نامردها یهویی ریختند روی سرم.زنش کوبید به صورتش گفت: خدا مرگم بده کی بودند؟گفت : نامردهای روزگار، سرنوشت دچار شده. حکایت امروز ما هم همین است گرفتاری‌ها چنان ریختند روی سرمان که حقوق اول هفته گرفته به یک هفته نشده پر می‌کشد و پرواز می‌کند. آری رکن چهارم دمکراسی (مطبوعات) فقیر شده و فریاد بر می‌آورد "آخرهفته حقوقم رفته"!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام