کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 مرداد 1398   Saturday 17 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 شهریور 1397

صفحه خبر: سیاسی

جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که در مذاکرات هسته‌ای با ایران به عنوان نماینده آمریکا حضور داشت، در مصاحبه‌ای با شبکه پی بی اس خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای را تصمیمی خطرناک و مخرب برای آمریکا دانست و تصریح کرد که این تصمیم موجب شد تا دیگر هیچ‌ یک از رهبران ایران با آمریکا مذاکره نکند.
کری در پاسخ به سوالی درباره احتمال خروج ترامپ از توافق هسته‌ای با هدف اعمال فشار برای ایران برای تغییر حکومت گفت: بله، این تصمیم اساسا استراتژی تغییر حکومت را دنبال می‌کند و برای آمریکا فوق‌العاده خطرناک و مخرب است. وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با تاکید بر اینکه ترامپ با خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای، متحدان آمریکا را ترک کرد و خشم آنان را برانگیخت، گفت: رئیس جمهور آمریکا با این تصمیم، ظرفیت رئیس جمهوری میانه‌رو ایران را برای تغییر و حضور در عرصه جهانی تخریب کرد و با اتفاقی که پیش آمده، تندروهای ایران در موضع خود (درباره توافق هسته‌ای) قدرت گرفته‌اند.
کری تصریح کرد: ترامپ کار را برای هر یک از رهبران ایرانی که بخواهد با آمریکا مذاکره کند، سخت کرد، زیرا تندروهای ایران بر این باورند که نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد و نباید با آن مذاکره کرد. جان کری همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره احتمال اینکه ایران بار دیگر پای میز مذاکره با آمریکا بیاید، تاکید کرد: تا وقتی که من و شما زنده‌ایم ایرانی‌ها با چنین رئیس جمهوری (ترامپ) پای میز مذاکره با آمریکا نمی‌آیند و این مساله به لحاظ سیاسی غیرممکن است.
وی در پاسخ به این سوال افزود: اقدام ترامپ بر تصور من مبنی بر این که این تصمیم هدف تغییر حکومت در ایران را دنبال می‌کند، دامن می‌زند و آمریکا در تغییر حکومت خوب عمل نمی‌کند. آخرین نمونه آن هم لیبی است.
به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: متاسفم که باید بگویم به دلیل کاری که ترامپ کرد، غیرممکن است که هیچ یک از مقامات ایران با آمریکا مذاکره کند و تنها راه بازگرداندن ایران به میز مذاکره با آمریکا این است که افرادی معتبر بیایند و اعتماد ایرانی‌ها را جلب کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام