کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 اسفند 1398   Sunday 23 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 شهریور 1397

صفحه خبر: سیاسی

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه شرایط کنونی کشور خطیر و دشوار است، اظهار داشت: بنده مکررا گفته‌ام معنای شرایط خطیر این نیست که همه عوامل تهدید هستند و ما در مقابل مجموعه‌ای از تهدیدها قرار داریم، شرایط دشوار است اما بن‌بست نیست. از دل شرایط سخت فرصت پیش می‌آید و تحقق بزرگ اتفاق می‌افتد. مهم این است که عزم و اراده بر این باشد که شرایط دشوار در زمان کوتاه سپری شود و از پیک مهم عبور کنیم.جهانگیری تاکید کرد: انتظار مردم و مسئولان این است که در مدیریت کشور به نحوی تدبیر شود که حداقل فشار در زندگی مردم باشد.وی ادامه داد: ما در جاهایی ضعف داشته‌ایم که باید آنها را به مردم بگوییم و اصلاح کنیم. در این شرایط مدیریت جدی قادر است کشور را به نحو خوبی اداره کند.
جهانگیری در ادامه با بیان اینکه مدیران کم‌انگیزه فقط پست اشغال می‌کنند و اهل ریسک و تصمیم‌گیری نیستند و فقط نق‌زنی می‌کنند و به نفع خود بهره‌برداری سیاسی و شخصی دارند، اینها افراد این دوره نیستند، خاطرنشان کرد: این دوره مدیران باید از آبرو و توان خود برای کشور هزینه کنند. در شرایطی که مردم در فشار هستند اینکه برخی مدیران دنبال کسب پول بیشتر و رانت باشند، عین خیانت بزرگ است. باید فشارها را بر مردم کم کنیم و به جای بهره‌برداری سیاسی مشکلات مردم را حل کنیم. مردم ایران آگاه و متمدن هستند. همه حرکات ما را
زیر نظر دارند و تشخیص می‌دهند که چه کسی دنبال خدمت است. در این شرایط ما از خدا می‌خواهیم که کمک کند تمام توان خود را برای مردم هزینه کنیم.
وی به مواردی که بخش خصوصی را تهدید می‌کند اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات سابقه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی افراد است. مثلا تا کسی پولدار می‌شود، با او مبارزه می‌شود در حالیکه باید بخش خصوصی میدان‌دار اقتصاد باشد. کسی برای پولدار شدن افراد نباید بخل بورزد. امروز همچنان شاهدیم که تا بخش خصوصی جان می‌گیرد، این سوال مطرح می‌شود که پول خود را از کجا آورده است، اما در کشورهای دیگر اینگونه نیست. کسانی که پولدار می‌شوند، جشن گرفته و آن را اعلام عمومی می‌کنند. البته در فرهنگ ایران این موضوع پذیرفته نیست ولی باید از نظر فرهنگی و اجتماعی بخش خصوصی را باور کنیم.به گزارش ایلنا، جهانگیری همچنین بیان کرد: در شرایط امروز کشور، دولت آنقدر بزرگ است که مانع توسعه شده در حالی که باید موتور توسعه کشور باشد و آنچه به عنوان درآمد جذب می‌کند، هزینه کند. هر چه ما نفت می‌فروشیم به دولت می‌رود و چیزی از آن خارج نمی‌شود. بنابراین روزبه‌روز باید فعالیت دولت در بخش‌های توسعه‌ای کاهش یابد و بودجه به سمت بخش خصوصی میل کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام