کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 بهمن 1397   Sunday 17 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 شهریور 1397

صفحه خبر: اقتصادی

قائم مقام وزیر صمت اعلام کرد که صادرات ۲۷ قلم کالا به دلیل ارزبری دولتی ممنوع است و این موضوع به گمرکات اعلام شد. به گزارش ایبِنا، مجتبی خسروتاج در نشست هیئت نمایندگان گفت: ریشه بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امروز کشور جهش نرخ ارز است. پیمان سپاری آزمایش خود را پس داده و صادرکنندگان تاکید دارند که ارز حاصل از صادرات باید به چرخه اقتصادی بازگردد.
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: ما در بحث سیاستگذاری صحبت می‌کنیم؛ صادرکننده می‌تواند ارز خود را به سامانه نیما وارد کند، چه خودش واردات انجام دهد یا
در اختیار واردکننده دیگری بگذارد. وی اعلام کرد که صادرات ۲۷ قلم کالا به دلیل ارزبری دولتی ممنوع است و این موضوع به گمرکات اعلام شده است.

مالیات در انتظار معامله‌گران بالای پنج‌هزار دلار
رئیس سازمان امورمالیاتی با بیان اینکه خریداران کمتر از ۲۵سکه معاف از مالیات شدند، گفت: معامله‌گران بالای ۵ هزار دلار، در انتظار پرداخت مالیات باشند.
به گزارش مهر، سیدکامل تقوی نژاد در یک نشست خبری گفت: طبق برنامه ریزی‌ها در سال جاری، مالیات عملکرد بخش تولید از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت. پیشنهاداتی به دولت ارائه کردیم که البته این مسئله مستلزم سیر مراحل قانونی در مجلس است.
تقوی‌نژاد با بیان اینکه بر اساس نیازهای اساسی شهرداری و دهداری‌ها اقدامات مهمی را انجام دادیم، گفت: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان مرداد ماه سال ۹۷، بالغ بر ۲۶۲ هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض از محل ارزش افزوده اخذ شده است. خوشبختانه ۸۹ هزار میلیارد تومان از این مبلغ عوارض بوده که به حساب شهرداری‌ها و دهداری‌های سراسر کشور واریز شده و در حال حاضر، ۸۰ درصد از عمده درآمد ۷۰درصد از شهرداری‌های کشور از این محل دریافت می‌کنند.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره به طرح سلامت اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح سلامت، بالغ بر ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و از ابتدای سال جاری، ۲۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص یافته است.
وی همچنین با بیان اینکه افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی مودیان و منابع درآمدی جدید و مبارزه با فرار مالیاتی است، گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۲ هزار میلیارد تومان از محل شناسایی فرارهای مالیاتی برگه تشخیص صادر شده است.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه ۵۰ درصد از هزینه‌های جاری کشور به وسیله مالیات تامین می‌شود، گفت: نسبت مالیات به بودجه ۳۸ تا ۴۰ درصد است. با شناسایی منابع جدید و مبارزه با فرار مالیاتی در صدد افزایش این سهم هستیم.
تقوی نژاد با اشاره به مالیات دریافتی پنج ماه ابتدایی سال جاری گفت: در این مدت ۳۶هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات اخذ کردیم که هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری‌ها واریز شد.
تقوی نژاد همچنین در ارتباط با بحث اظهارنامه‌ها گفت: در خرداد و تیر سال جاری چهار میلیون و ۸۶۳ هزار و ۱۱۳ فقره اظهارنامه الکترونیکی در سازمان مالیاتی دریافت شد.
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تراکنش‌های مالی بالای پنج میلیارد تومان مشکوک است، افزود: سال گذشته ۶۰۰۵تراکنش مشکوک را مورد بررسی قرار دادیم که برای این تعداد ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات در نظر گرفته شد که البته این عدد در دل آن ۲۲ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی قرار دارد.
وی با اشاره به شناسایی افراد با تکیه بر ماده ۱۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: قبل از بررسی‌ها اظهار مودیان این حوزه، چهارهزار و ۲۴۰ میلیارد تومان بود اما پس از استخراج اطلاعات، مالیات شان ۹ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان شد.
تقوی نژاد همچنین گفت: تا ۲۵ عدد سکه خرید و فروش شده معاف از مالیات است، جدولی تهیه شده و در اختیار سران قوا برای تصویب است، برای خرید و فروش بیش از هزار سکه با نرخ ۳۵ درصد مالیات تعلق گیرد.
تقوی نژاد همچنین اظهار کرد: اگر فردی بیش از پنج هزار دلار خرید وفروش کرده باشد اطلاعات را دریافت می‌کنیم و مالیات می‌بندیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام