کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1602- این چه وضعیه که شرکت‌های هوایی سر مردم آوردند. بلیت یک میلیونی و یک میلیون و دویست تومانی چه صیغه‌ای است؟ مگر چند برابر باید قیمت‌ها افزایش یابد. مردم تاوان چه چیزی را باید پرداخت کنند؟ بعد از سال‌ها می‌خواستم مادر پیرم را با هواپیما به مشهد مقدس ببرم با این قیمت‌های جدید نمی‌توانم. (2/6)
1842- ضمن عرض تبریک دهه امامت و ولایت از مسئولین شهرداری و شورای شهر تقاضا داریم نام خیابان مهران در خیابان خانی‌آبادنو را به نام شهید جاویدالاثر سردار مدافع حرم حاج حسن اکبری تغییر
دهند. (2/6)
2319- اگر بیمارستانی یا فروشگاهی به مراجعه‌کنندگان اجحاف می‌کند و آن موضوع را با زحمت در روزنامه به صورت پیام ارسال کرده و شما چاپ می‌کنید، چنانچه اسمی از آن مرجع اجحاف‌کننده نمی‌برید پس لطفا پیام را چاپ نکنید. چون در غیر این صورت تاثیری نخواهد داشت. (2/6)
آفتاب یزد: چنانچه پیام‌دهنده، تلفن و نشانی از خود ارائه دهد، به احتمال زیاد نام آن مرکز درمانی و ... به چاپ خواهد رسید البته در برخی پیام‌ها امکان چاپ مصداقی آن هم وجود ندارد.
2327- چنانچه صدا و سیما می‌خواهد نظر اکثریتی را به خود جلب کند تنها راه آن پخش و اجرای موسیقی زنده از صدا و سیما است. چون مردم با شنیدن موسیقی از صدا و سیما، برخی اشتباهات آن را بزرگ‌نمایی نمی‌کنند. (2/6)
0726- کار ما به کجا رسیده که یک مداح تهدید به قتل می‌کند! یک کم فکر کنید به این موضوع کجای کار اشکال دارد؟ دست چه کسانی در کار است؟ چطور یک مداح رئیس‌جمهور یک ملت که 23 میلیون به او رای دادند را تهدید به مرگ می‌کند؟ آیا این خلاف دین و شرع و اسلام و مردانگی
نیست؟ (3/6)
0857- برخی که از ابتدا در بازار میوه‌فروشان و بارفروشان دلال بودند امروز میوه را در باغ کشاورز به 5/1 قیمت مغازه می‌خرند و 5 برابر به مردم می‌فروشند. کسی هم جلودار آنها نیست. فرزندان اینها هم به مردم فخر می‌فروشند. (3/6)
1008-روز پزشک وزیر بهداشت در تلویزیون مصاحبه‌ای کردند. که یک نکته به ذهنم رسید. من سه سال پیش سکته کردم و قرص وارفارین می‌خورم. اتفاقا خبرنگار از وزیر پرسید این قرص آمده؟ وزیر گفت بله، وارد شده همه جا پخش شده. امروز در خیابان ظفر به 3 داروخانه رفتم حتی سیزده آبان و هلال احمر نیز رفتم گفتند: هنوز نیامده. با اطلاعات دارویی تماس گرفتم آنها هم خبر نداشتند. گفتم وزیر گفته دارو وارد
شده! (3/6)
1129- در بیکاری و فقر اکثریت هم‌میهنان آن‌قدر دزدی‌های میلیاردی افراد خاص را شنیده‌ایم که به نظرمان 18 میلیون دلار حمایت اتحادیه اروپا ناچیز می‌آید، غافل از اینکه کشورهای اروپایی با همین مبالغ در سهمیه‌بندی و مالیات‌ها برای مردم سازندگی می‌کنند و برای شورای اروپا این رقم بزرگی است. (3/6)
1131- مدیریت سهمیه‌بندی مصرف آب توسط وزارت جهاد در این سال‌ها و کاشت برنج در استان لرستان و اصفهان اشتباه بزرگی است که باعث خشک شدن رودخانه‌ها شده است. تغییر کاشت با تکنولوژی آبیاری قطره‌ای و کاشت گلخانه‌ای که از تبخیر شدن آب جلوگیری می‌کند باید قبل از بحران شدن موضوع آب انجام می‌شده. (3/6)
1447- مملکت قانون دارد چرا هر کسی از یک تریبونی جایی حرفهایی می‌زند که مشکل‌ساز بشود. چرا یک آدم معلوم‌الحالی آقای روحانی رئیس‌جمهور را تهدید می‌کند. آخه او چه کاره است. رئیس دولت را تهدید می‌کند؟ کاش خود رئیس دولت پاسخ اینها را قاطعانه می‌داد. به بعضی‌ها نشان می‌داد رئیس‌جمهور هم قدرت‌های قانونی
دارد. (3/6)
1457- ظاهرا قیمت‌های خودرو مثل بازار دلار و ارز دقیقه‌ای و ثانیه‌ای تغییر می‌کند.برخی خودروها از دیروز تا امروز تا سه میلیون تومان افزایش قیمت داشته! واقعا دست مریزاد. (3/6)
1512- خودمان به خودمان رحم نمی‌کنیم و درب انبار کالا را می‌بندیم و احتکار می‌کنیم تا گران تر بفروشیم، از بازار و مردم سوءاستفاده می‌کنیم. هنوز تحریم‌ها شروع نشده سوءاستفاده‌کنندگان شروع به گران کردن کالا کردند. این‌ها که از خارج نیامدند داخلی هستند. پس اول از خودمان بنالیم. خودمان هم به خودمان رحم نمی‌کنیم شاید حق ماست که این مشکلات سر ما بیاید!
1531- آقای روحانی! شاید به گفته خودتان از مشکلات مردم واقف هستید، اما برخی مدیران اجرایی یا از مشکلات مردم بی‌خبرند، یا خود را به ندانم‌کاری می‌زنند و می‌خواهند با رفتارهای خود کشور را به شرایط بدتری بکشانند. اگر از مشکلات مردم واقف هستید جلو اینها بایستید. (3/6)
1603- این همه به اظهارات آقای رحیم پورازغدی انتقاد شد که البته جای انتقاد هم دارد، اما واقعا در مورد برخی مسائل بانکی و ربوی اشکالاتی وجود دارد و باید به آن پرداخته شود. (3/6)

از چند یادداشت روزنامه 15شهریور این طور فهمیده می‌شود که دلواپسان انتظار دارند که مردم از جهاتی ناامید شوند یا آنها را ناامید کنند، به این امید که به آنها رو بیاورند ولی آقای الله‌کرم به درستی اشاره کرده که تظاهرات دی‌ماه 96 دو لبه داشته و مردم چنانچه از جهتی ناامید باشند به کسانی که می‌شناسند رو نمی‌آورند! حال چطور و در چه انتخاباتی انتظار رای مردم را دارند؟
...0912
ماحصل آنچه درباره هجوم برای خرید محصول بی‌کیفیت نوشتید آنست که همه به‌دنبال کاسبی هستند گرچه اسمش را می‌گذارند حفظ ارزش دارایی. هر چند سود 12تا 18میلیون کاسبی بدی نیست ولی باید به این نکته توجه داشت که این سود شیرین از جیب افرادی از همین جامعه می‌رود. یعنی جمعی ضرر می‌کنند تا ارزش دارایی جمعی حفظ شود. البته احتمالا خریداران بعدی هم به فکر اضافه قیمت دیگری باشند تا عده دیگری قربانی شوند. ولی همان‌طور که نوشتید مرزهای علم اقتصاد جابه‌جا شده و مکتب جدیدی ظهور کرده که باید نامی برای آن پیدا کرد.
...0912
آفتاب یزد: سال‌هاست شعار می‌دهند خودروی داخلی. دولتمردان هم مردم را از وجود خودروی خارجی در جهت حمایت از این دو ناز پرورده تحریم کردند. ولی حالا با نوسان ارز خودرو را گران می‌کنند. این یعنی یک بام و دو هوا...

‌بررسی شرایط دشوار زندگی فعلی مردم، حتی نسبت به همین ماه‌های اخیر و هفته‌های گذشته، بالا رفتن شدید نرخ تورم و گرانی روزافزون موجود و افزایش لحظه‌ای قیمت ارز و کالاها و خدمات شهری، قدرت خرید بسیاری از مردم عزیزمان بسیار ضعیف و حتی به حد صفر رسیده است که متاسفانه عواقب خوشایندی نخواهد داشت. لذا به مسئولین محترم ذی‌ربط کشور چه می‌توان گفت جز اینکه باید تمام تلاش خود و دستگاه‌های دولتی را برای مهار تورم و گرانی و کنترل اوضاع اقتصادی
مبذول کنند.
...0913
‌کشف انبارهای احتکار کالا و متعاقبا پلمب آن به تنهایی کافی نیست. بلکه باید با محتکر هم به‌عنوان مفسد‌فی‌الارض و محارب برخورد شود.
...0912
‌ در سنین کهولت، از کار افتادگی جسمی و کم شدن هوش و حواس و اختلال در قوای فکری آن‌هم در تصمیم‌گیری‌های مهم و حساس برای کارهای حساس و مهم ایجاد می‌شود. در مورد سرنوشت و آینده کشور یک ذهن جوان و فعال و تحصیلکرده در مقاطع مرتبط با همان کار مورد نیاز است. لذا ضروری است ضمن قدرداتی از خدمتگزاران فعلی، وزرا و دولتمردان جوان‌تر و مبتکرتر با تحرک و کارآیی بیشتری در دولت محترم تدبیر و ‌امید مشغول به کار و خدمت‌رسانی به مردم و کشور عزیزمان شوند.
...0913

امیر: آقای علی صوفی آیا قصد ورود به انتخابات آتی را دارید که این روزها در روزنامه‌ها مطلب می‌نویسید؟! آیا واقعا نمی‌دانید که در وزارت تعاون چه کرده‌اید؟! آیا نمی‌دانید 4 درصد سهم آموزش را که باید در آموزش و تحقیقات هزینه می‌شد به چه مصارفی رساندید؟!
...0912
حضرت علی (ع) می‌فرمایند: صحت کلام اشخاص و درستی سخنانشان در صورتی که اعمالشان نادرست و قبیح باشد برای آنها هیچ نفعی ندارد و نادرستی الفاظ اشخاص در صورتی که کارهایشان به نحو احسن درست و پاکیزه باشد هیچ ضرری به حالشان ندارد. متاسفانه در جامعه خودمان هم می‌بینیم اشخاص صاحب نفوذ حرف‌های قشنگ می‌زنند، ولی از عمل خبری نیست.
...0919
مردم شریف، غیور و درد کشیده ایران اسلامی، هیچگاه و در هیچ شرایطی از طمع‌کاران از خدا بی‌خبر آمریکایی و اختلاس‌کنندگان بی‌دین و ناجوانمرد و افرادی که به صنایع و معادن سرشار در هر مقام و جایگاهی که باشند نخواهند گذشت و در موقع خود حساب یک یک آنها را که می‌خواهند برای کسب درآمد و ثروت بیشتر خود، کشور و ملت رنج کشیده‌ای را به انزوا و نابودی بکشانند، خواهند رسید.
...0913
بعضی از مسئولین شیلات در جواب خبرنگاران و ماهیگیران ایران و مردم در خصوص کشتی‌های ماهیگیر چینی طوری وانمود می‌کنند گویا ملت ایران تاکنون ماهی ندیده‌اند و ماهی حلال و حرام را تشخیص نمی‌دهند!
...0918
در طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش محورهای پانزده گانه‌ای به هیئت رئیسه داده شده و پانزده بار واژه «عدم» تکرار شده که حاکی از عدم تحقق وعده‌ها و عدم مدیریت صحیح و امثال آنست؛ حال که استیضاح منتفی شده تکلیف آن عدم‌ها چه می‌شود؟!
...0912
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: برترین عبادت، خواندن قرآن است.
...0938
با عرض سلام و درود بی‌پایان و خداقوت. حجاب و عفاف برای انسان، آرامش‌دهنده روح و جان، پالایش‌دهنده افکار منفی و پریشان، سلامتی‌بخش دین و ایمان و عامل رستگاری و سعادت در دو جهان مخصوصا برای رهروان عشق و ایمان است.
...0938
صداوسیما با ترتیب دادن میزگردها و مصاحبه‌ها با کارشناسان و اساتید اقتصاد و مسئولان کشور نقش تاریخی خود را در مقطع حساس کنونی انجام دهد و با مردم هم در مورد مشکلات و راه حل‌ها مصاحبه و در برنامه‌ها پخش کنند.
...0912
این وضع بازار و دلار و بخور بخورهای عده‌ای دلال سکه و ارز قابل تحمل برای مردم و دلسوزان نظام نیست .
...0912
مسئولان کشور باید از تصدی‌گری در امورات اقتصاد و بازار دست بردارند و امورات مردم را به خودشان واگذار کنند تا مشکلات با خرد جمعی حل شود. ضمنا باید هرچه بیشتر بخش خصوصی را فعال و ساپورت کرد.
...0912

باسلام. من اقتصاددان نیستم اما براساس فهم و تجارب شخصی‌ام معتقد هستم دولت باید دلار را حدود 6هزار تومان اعلام کند و تمام واردات و سایر نیازها با این نرخ باشد و هیچ نرخ دیگری نباشد. در واقع ارز باید تک‌نرخی باشد و در مقابل، برای اقشار کم‌درآمد بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شود.
...0916
محمود بلیغیان: جناب آقای دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور محترم ایران اسلامی! کارنامه کارهای جنابعالی و اقدامات دولت به اصطلاح تدبیر و امید شما در طی سال‌های گذشته و از اولین دوره انتخاب شما به‌عنوان رئیس‌جمهوری نشان می‌دهد که این دولت متاسفانه نتوانسته است به وعده‌های خود عمل کند. باز هم شما در سخنرانی‌های خود وعده‌هایی جهت بهبودی اوضاع نابسامان و اقتصادی کشور را می‌دهید، در حالی که اغلب مردم از شدت فشارهای مالی و اقتصادی ناشی از تورم و گرانی‌های روزافزون موجود لِه می‌شوند و هر روز ضعیف‌تر و نحیف‌تر می‌شوند. هر روز خبر از اختلاس‌های کلان چند صد میلیاردی و آزاردهنده دیگر به گوش می‌رسد! چرا به جای طفره رفتن اگر چیزی هست حقایق را به مردم
نمی‌گویید؟!
...0913


پاسخ بانک مسکن به یک پیام مردمی
با عنایت به مطلب درج شده در آن روزنامه با موضوع «اطلاع‌رسانی از شرایط بازپرداخت تسهیلات به صورت پیامکی» در تاریخ 12/6/97 در پاسخ پیام هموطن عزیز: همان طور که استحضار دارید در ارسال پیامک‌ها به دلیل محدودیت در درج کاراکتر امکان ارائه اطلاعات به صورت کامل و جامع وجود ندارد. لیکن مرکز ارتباطات مردمی بانک مسکن به شماره تماس 61088-021 در سراسر کشور آماده پاسخگویی به تمامی سوالات هموطنان عزیز در خصوص خدمات و تسهیلات این بانک می‌باشد. همچنین در سایت بانک مسکن به
آدرس www.bank-maskan.ir علاوه بر معرفی جامع محصولات این بانک، این امکان وجود دارد تا مشتریان عزیز بتوانند سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق بخش «ارتباط با ما» مطرح کرده تا در اولین فرصت به درخواست‌های آنان
رسیدگی شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام