کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 01 مهر 1397   Sunday 23 September 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 شهریور 1397

صفحه خبر: صفحه یک

خبرهای ضدونقیض از گوش بری یک کودک توسط عوامل شهرداری به گوش‌های بریده ما می‌رسد. من اینجا کاری به درست یا نادرست بودن این خبر ندارم که در هر دو صورت، کار درستی نیست. اما باید بگویم که خبر کاملا درست است و بدون هیچ شائبه، بله گوش‌های ما را بریدند. چگونه؟ اینگونه.
در اواخر هر سال سخن از بودجه می‌آید و هزینه‌ها و در آمد سال آینده دولت، یکی از آن مباحث افزایش حقوق است مطابق تورم، که همین افزایش خود این معنی را دارد که هیچ کارمندی و کارگری و معلمی افزایشی ندارد مگر به اندازه تورم و اگر تورم نباشد افزایشی هم نیست. حرف‌های بسیاری گفته می‌شود و دلشان بخاطر معلم و کارگر می‌سوزد و درصدی به حقوق اضافه می‌شود و می‌رود تا سال دیگر و بودجه‌ای دیگر و کاری به اتفاقات بین سال ندارند و در هر صورت معلم و کارگر و کارمند باید صبر کند تا سال دگر. با بستن شمشیر از رو توسط ترامپ و خارج شدن از برجام، آنچه انتظار می‌رفت به وجود آمد و التهابات بازار سکه و طلا و دلار شروع شد و خبر‌های بد و بسیار بد هر روز به‌گوش می‌رسد و به دنبال آن، پایین آمدن ارزش ریال. ما هر روزه شاهد بالا رفتن نرخ اجناس موردنیاز خود هستیم، کاش یکبار گران می‌شد و همانجا می‌ایستاد. یکبار به ما شوک وارد می‌شد و تمام می‌شد. اما هر بار که برای خرید می‌رویم باید مبالغ بیشتری بپردازیم و هر روز حرف‌های درست و نادرست بشنویم.
حرفهایی که ما برای آن جواب نداریم. هم پول بیشتری بدهیم هم بد و بیراه بشنویم. خب ما که مسئول نیستیم و تصمیم‌گیرنده هم نیستیم. ما فقط در جریان نتایج تصمیمات آنها قرار می‌گیریم و کاش نتایج آن مثبت بود. ما هر موقع به بازار می‌رویم با تکه‌ای از گوش بریده بر می‌گردیم و این گوش بریده را نه در رسانه‌ها در باره‌اش صحبت می‌کنند و نه می‌بینند، شاید هم می‌بینند اما از کنار آن رد می‌شوند.
گفتند که تا بیست درصد امسال به حقوق‌ها اضافه شده. این بیست درصد برای اقشار با حقوق زیر دو میلیون که اکثر حقوق بگیران و بازنشسته‌ها هم زیر دو میلیون دریافتی دارند بین سیصد تا چهارصد هزارتومان بود. اما با این تورم افسار گسیخته بهار و تابستان باید بگویم که حداقل یک میلیون تومان بار گرانی را به دوش می‌کشیم. وقتی لازم شود یک وسیله برقی بخریم با گران شدن بیش از پنج میلیون تومانی آن تکلیف افزایش حقوق معلوم می‌شود. اجاره بها اضافه شده. قیمت آپارتمان و خانه بالا رفته. کرایه وسیله نقلیه و خود آن بالا رفته و.... با این همه افزایش تورم یعنی اینکه امسال حقوق‌ها پنجاه درصد کم شده. همه جا گوش ما را می‌برند و چیزی
باقی نمی‌گذارند.
اینجا شهرداری مقصر است نمی‌دانم دولت مقصر است نمی‌دانم، مجلس مقصر است نمی‌دانم، کدام دستگاه مقصر است نمی‌دانم. محتکران کالاها که اصلا مقصر نیستند و بنده خداها دارند امرار معاش و استمرار تلاش می‌کنند تا ذره‌ای(!) بر درآمدشان افزوده شود. کسانی هم که در واردات و صادرات کالاها و توزیع آن نقش دارند هیچ تقصیری ندارند. خب باید مطابق روز کارشان را بکنند!
پس اینجا مقصر و محکوم ما هستیم که آنقدر گوشمان را بریده‌اند که دیگر گوش نداریم تا بشنویم که مشکلی نیست و همه چیز تحت کنترل است و خلاصه در همه این اوضاع ما مقصریم و برای همین هم گوشمان را بریده‌اند تا دگر هوس نکنیم کار را به‌دست کسانی بدهیم و بگوییم قوزمان را که برداشتی قوز بالاقوز گذاشتی!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام