کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 بهمن 1397   Sunday 17 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 شهریور 1397

صفحه خبر: صفحه یک

نطق دو نماینده اصلاح طلب مجلس و اشاره به برخی از حقایق طی روزهای اخیر واکنش های بسیار تندی توام با اتهام و فحاشی از سوی دلواپسان به دنبال داشت در حالی که بدون تردید باید از نطق پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری نماینده‌های تهران در مجلس و عضو فراکسیون امید استقبال کرد. زیرا آنها به طورجدی به مسائلی پرداختند و حقایقی از جمله مقابله با فساد، برخورد با دانه درشت ها و...
در سخنان خود اشاره کردند. دو نماینده اصلاح طلب همچنین در نطق شان به این مسئله پرداختند و گفتند که باید پاسخگویی در کشور وجود داشته باشد.
بنابراین گرفتن انگشت
به سوی دولت به تنهایی چیزی
را تغییر نخواهد داد. طبیعی است که اصولگرایان تندرو و افرادی که تنها خواستار مقصر جلوه دادن دولت هستند و از سویی از اشتباهات سایر ارکان دولت چشم پوشی می‌کنند و خواهان دیده شدن
نقش سایر ارکان دولت در وضعیت ایجاد شده کنونی نیستند، انتقادها نسبت به سایر ارکان را بر نمی تابند. به همین دلیل به منتقدان فحاشی کرده و از سویی آنها را متهم به جاسوسی می کنند.
علیرغم همه فحاشی ها و اتهامات دلواپسان باید اذعان داشت که گذشته پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری روشن‌تر از این است که بتوان به آنها اتهام جاسوسی، وابستگی و مزدوری وارد کرد. از سویی، حتی برای بیان این اظهارات بسیار هم دیر شده است. از سویی، عده ای بر این اعتقاد بودند که شرکت در انتخابات هیچ فایده ای ندارد در حالی‌که شرکت در انتخابات و رای به لیست امید خالی از فایده نبوده است. زیرا همین قدر که دو تن از اعضای لیست امید توانستند مسائلی را درباره مشکلات کشور مطرح کنند و پیه رد صلاحیت را در دور بعدی به تن مالیدند،گام بزرگی با توجه به جو موجود است. اگر سلحشوری و حیدری حتی هیچ اقدام دیگری هم در یکسال و نیم باقیمانده از عمر مجلس دهم انجام ندهند اما این تابوشکنی و پرداختن آنها به مسائل مهم هیچ گاه از نظرها گم نخواهند شد. آنها به این مسئله اشاره کردند که هر جا که قدرت و اختیارات وجود دارد در مقابل آن مسئولیت و پاسخگویی هم بایدوجود داشته باشد.
بر این اساس، نطق پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری یک نقطه عطفی در تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی در ایران است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام