کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 09 بهمن 1398   Wednesday 29 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 17 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

قابل توجه خبرنگاران که رسالت خود را فراموش کردند. سهامداران پدیده می‌توانستن به جای خرید سهام و مشارکت در صنعت گردشگری کشور بروند دلار و سکه بخرند یا سرمایه‌گذاری‌های کاذب انجام دهند. اما سهامداران پدیده به حمایت‌ها و حرف‌های مسئولین که به پدیده می‌گفتند: «پروژه ملی» و تبلیغات صدا و سیما اعتماد کردند و در صنعت گردشگری کشور سرمایه‌گذاری انجام دادند. اکنون بعد از گذشت چهار سال از فعالیت ستاد تدبیر هنوز سهام توسعه سهامداران ثبت نشده و مجمع عمومی را برگزار نکرده‌اند تا مدیریت پدیده به دست سهامدارانش بیفتد! مشکلات پدیده را سریع‌تر حل نمی‌کنند که زودتر وارد بورس شود. اگر پدیده به کارش ادامه داده بود اکنون پدیده شاندیز ‌و کیش ساخته شده بود و ابهتی برای صنعت گردشگری و جذب گردشگر کشور بود و الگوی مناسبی برای مشارکت مردم در اقتصاد کشور و اقتصاد مقاومتی بود که باعث کاهش تراز منفی گردشگری کشور می‌شد!
سخنی با مدیران بازنشسته؛ استانداران، فرمانداران شهرداران و مدیر‌ان کل؛ اگر گل بودی، اگر سنبل بودی در 30سال خدمتت کار می‌کردی. حالا کار شما جلو چشم ما هست. بیایید احترام خودتان را نگه دارید و کمپین «من مدیر بازنشسته برای جوان ایران زمین استعفا می‌دهم» تشکیل دهید. خودتون استعفا بدهید. این کمپین استثنا هم نداره دکتر قلب نیستی که در حین عمل باشی.
درویشی: سلام. خسته کارتان واقعا که شغل شریفی است نباشید. بنده صد هزارتومان برگ سبزی بود ناقابل تقدیم کردم، ولی مثل اینکه روزنامه را به قروه سنندج کم ارسال می‌کنید. لطفا بیشترش کنید تا ما هم بی‌بهره نباشیم.
آفتاب یزد: از لطف شما متشکریم.
با سلام. خبر رونمایی از طرح تحول صنعت دریایی را خواندم پس لازم دانستم موارد زیر را یادآوری کنیم، بلکه تاثیرگذار باشد؛ مردم در مشکلات اقتصادی به سر می‌برند. بنادر ایران حداکثر با ۵۰ درصد ظرفیتشون مشغول به کار بوده و هستن، چه در زمان تحریم چه در زمان غیر تحریم. آن‌وقت انصاف است که پول این مردم را خرج ساخت شناورهایی کنید که ضرورت امروز سفارش‌دهندگان این شناورها نیست!؟ آیا اعتقاد به توانمندی ساخت
۷۰ فروند شناور طی سه سال توسط کارخانه‌های ایرانی توهم نیست!؟ بله توسعه ناوگان خیلی هم خوب است، ولی نه در اوضاع اقتصادی و اجتماعی کنونی کشور!

هادی حق‌شناس گفته: اگر مردم نقدینگی زیادی در اختیار داشته باشند به سراغ زمین ومسکن هم بروند؟ از سخنان آقای حق شناس پیداست خبراز یک برنامه‌ای دارد که هدف آن مردم را در فقر نگهداشتن است!
...0918

چرا پرسنل و مدیران سازمان آب منطقه خراسان رضوى و امور آب مشهد که در پست‌های حساسی مثل حفاظت منابع آب و کمیسیون صدور پروانه و ... مستقر هستند، قانون توزیع عادلانه آب مصوب مجلس شوراى اسلامى را نمی‌دانند؟ اگر نمی‌دانند چرا به این پست‌ها گمارده شده‌اند؟!
..0915

با سلام و عرض ادب. آقای روحانی عزیز! انتظار ما را برآورده نکردید. مخصوصاً ما بازنشسته‌ها که هر روز مشکلات ما بیشتر و بیشتر می‌شود. از پرداخت دیرهنگام حقوق گرفته تا بیکاری بچه‌هامان و گرانی روزافزون همه چیز.
...0913
2315- جناب آقای قاضی‌پور و فرزندان! یک سال بخور نان و تره صد سال بخور گوشت و کره. جناب آقای قاضی‌پور، معذرت می‌خواهم آب و نانت نبود، نماینده مجلس شدنت چه بود؟ درآمد فرزندتان که 150 راس گوسفند دارد از شما بیشتر است! چه شد که نماینده مجلس شدید؟ (27/5)
2046- از آقای روحانی خواهشمندیم برای اینکه جلو خیلی از انتقادات را بگیرد وزیر آموزش و پرورش را استیضاح کند. آقای نوبخت را هم کنار بگذارد. برای سازمان برنامه و بودجه نیز از شخص مناسب‌تری استفاده کند. (27/5)
1902- اخبار ساعت 9 درباره مفسدینی که در بازار سکه فعالیت داشتند خبر می‌داد که معلوم شده 7 میلیارد برای چهار پروژه گرفته اما با آن پول رفته چند هزار سکه خریداری کرده! حالا بعد از چقدر زحمت و دوندگی ثابت شده کار خلافی کرده. او را مجبور کردند سکه‌ها را پس بدهد و پول خود را پس بگیرد. شما ببینید چگونه یک آدم چنین کاری می‌کند! آیا این نحوه برخورد با او درست بوده؟ یعنی هیچی به هیچی. در حالی که این آقا چقدر به اقتصاد و دولت لطمه زده. مشخص نیست چه مجازاتی صورت گرفته! (27/5)
1421- ما خودمان هم به هم رحم نمی‌کنیم. در این تابستان گرم آرزو کردم تاکسی سوار شوم که کولرش روشن باشد، مگر کولر چقدر بنزین مصرف می‌کند که رانندگان محترم از مسافران در این گرما دریغ می‌کنند؟ وقتی خودمان با هم مهربان نیستیم توقعی از بالادستی‌ها نیست! (28/5)
1214- کسانی که از تریبون‌ها سخنان تفرقه‌انگیز می‌گویند یا نمی‌دانند یا به عمد در راستای اهداف دشمنان قدم بر می‌دارند. اگر قرار است وحدت در جامعه ایجاد شود با این آتش‌بیارهای معرکه که وحدت حاصل نمی‌شود! (28/5)
1312- درست که بحث تحریم‌ها و برخی سوءمدیریت‌ها در ایجاد مشکل برای مردم خیلی سهم دارد، اما نمی‌توان از آدم‌های بی‌وجدانی که در این آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و انبار و احتکار کالا می‌کنند چیزی نگفت. متاسفانه عده‌ای سودجو هم به این بازار آشفته دامن می‌زنند، کسانی که هیچ رحم و مروتی ندارند. (28/5)
1200- باید به ابعاد مشکلات در کشور توجه شود، مشکلاتی که در بخش‌های مختلف اجتماعی، سیاسی اقتصادی وجود دارد. مسئولان و نخبگان باید با اشراف به مشکلات درصدد راه حل و چاره‌جویی برآیند، مشکلات حل‌نشدنی نیستند. عزم جدی و آدم‌های کارکشته می‌خواهد. (28/5)
1127- در روزنامه شنبه آفتاب مقاله‌ای در مورد دکتر عارف است. خواستم بگویم ایشان یک یزدی صادق و استاد دانشگاه است که از اول انقلاب در جریان کار بوده، حالا در مجلس است و در همه امور وارد است. نه تنها در علم مهندس و فیزیک استاد است، در سیاست هم وارد است. ایشان همه مشکلات را می‌دانند و در اینجا مقاله اشاراتی به آنها کرده است. (28/5)
0258- بالاخره کار چه کسانی است؟ اینکه در مورد یک رویداد و موضوعی می‌گویند کار، کار خودشان است. پس مشخص کنند کار چه کسانی است؟ این خودشان چه کسانی است؟! (28/5)
2048- جناب آقای نوبخت، ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه! من یک جانباز شیمیایی هستم و دو سال دیگر بازنشسته می‌شوم. بابت یک وام از بانک کشاورزی که ضامن یک نفر دیگر شده‌ام و نمی‌توانم قسط آن را من بدهم. از دولت تقاضا دارم از پول بازنشستگی ما کم کند و به بانک پرداخت کند. (28/5)
2110- سلام آقای مظفری! من یک بازنشسته فرهنگی‌ام. سه فرزند دارم یکی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد امیر کبیر است. دیگری ارشد مکانیک دانشگاه تبریز است. دخترم هم حقوق خوانده. اینها شغل آزاد دارند. اما گاهی که می‌خواهند در یک مناقصه شرکت کنند باید از آقازاده‌ها اجازه بگیرند. آن‌وقت در سوال «فرزندت کجاست؟» آقایان می‌گویند:
آقازاده هایشان بیکارند و شغل خاصی ندارند، حتی چوپان‌اند! پس مدیریت‌ها دست چه کسانی است؟ چرا وقتی وارد میدان کار می‌شویم متوجه می‌شویم برخی از مجوزهای کاری دست آقازاده هاست؟ (28/5)
2111- وقتی جواب مدیران و مسئولان را در مورد «فرزندت کجاست؟» می‌بینیم، تعجب می‌کنیم. حتی از خودمان خجالت می‌کشیم. طفلی‌ها همه بچه‌هایشان بیکارند. نمی‌دانم نان را برای خوردن چگونه به دست می‌آورند؟ وقتی بچه نماینده مجلس چوپان است وای بر من! باز خوب است بچه من یک نان بخور و نمیری پیدا می‌کند. (28/5)
2114- یک جا آقایان مسئول می‌گویند: فرزندانمان در داخل است در خارج نیست اما از در برخی جاها خبرمی‌رسد که فلان آقازادگان در کشور خارجی اقامت دارند! (28/5)
2120- آقای مظفری! من بازنشسته با حقوقی که می‌گیرم نزد خانواده‌ام خجالت می‌کشم. اما می‌گویم کسانی که بیکارند چه می‌کشند؟! (28/5)
2125- برخی مسئولان می‌گویند: با فساد باید برخورد شود، اما کدام برخورد؟! روز به روز فساد بیشتر می‌شود و به کشور لطمه می‌زند. داد ملت از گرانی‌ها بلند است. آن‌وقت هیچ کس جلودار آن گرانی‌ها نیست. نباید گذاشت کشور قربانی مفسدین اقتصادی شود. (28/5)
2126- چرا باید فساد این‌قدر زیاد باشد؟ کدام کشورها این مقدار فساد اقتصادی دارند؟ آیا این گونه می‌خواستیم یک الگوی اقتصادی خوب جهان باشیم؟! (28/5)
2134- آقای مظفری! کسانی که به کشور ضرر زدند با چاپلوسی در مدیریت‌ها قرار گرفتند. این تملق‌گویان با شعارهای آنچنانی پشت ارزش‌ها پنهان شدند و پُست‌ها را اشغال کردند. اینها باید محکوم شوند. محاکمه شوند. کسانی که نیم درصد هم نیستند. (28/5)
2145- کسانی که فرزندانشان در اروپا هستند اینجا دم از مردم می‌زنند. بهتر است خود آنها هم بروند نزد فرزندان و مسئولیت‌ها را به دلسوزان واقعی واگذار کنند تا مشکلات کشور را حل کنند. (28/5)
2327- به طنز می‌گویند: در جلسه‌ای که با حضور برخی مسئولان تشکیل شده بود جناب معاونت وزارت تعاون بدین صورت شروع به سخنرانی کرد: حضار قبل هر موضوعی خوب به این دو دست من توجه کنید! چنان‌که باد به گوش من برساند توسط کسی کوچک‌ترین خیانتی در حیف و میل کردن بیت‌المال انجام شود خودم او را تنبیه می‌کنم. چون کشتی‌بان را سیاست دگر آمده است شیرفهم شدید. حضار گفتند: بله قربان! (28/5)
2327- پسرم عکس مصدق را در صفحه اول روزنامه آفتاب یزد دید و تعجب کرد. گفت: 50 سال از زمان او می‌گذرد بالاخره معلوم شد مصدق چه کاره است. گفتم بالاخره آفتاب پشت ابر پنهان نمی‌ماند. حقیقت خود را نشان می‌دهد. مردم بعد سال‌ها فهمیدند مصدق قهرمان ملی بود. نفت را ملی کرد. با امپراطوری انگلیس مبارزه کرد و به دادگاه لاهه رفت. (28/5)
2329- آفتاب یزد از همه روزنامه‌ها در مورد مطلب زدن از مصدق شجاع‌تر بوده، چون عکس او را صفحه اول گذاشته است. مصدق برای حقوق ایران مبارزه کرد. به زندان رفت و زجرها کشید. اما عده‌ای یا نادان بودند یا به خاطر یک مشت دلار با دشمنان خارجی هم‌دست شدند تا کودتا علیه او شکل بگیرد. (28/5)
0033- برخی افرادی که به هر طریق از بیت‌المال برداشت غیر قانونی می‌کنند و ادعا می‌کنند کار دیگری بوده حکم آن دزدی را دارند که حین سرقت برای فرار از دست مردم خود را بین مردم پنهان و همراه مردم می‌گفت: ای مردم دزد را بگیرید! (29/5)

پاسخ وزارت راه به یک پیام مردمی
احتراما با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه در تاریخ 21/5/97 در خصوص اخذ عوارض در اتوبان‌ها به استحضار می‌رساند با عنایت به مشارکتی بودن غالب آزادراه‌های کشور، اخذ عوارض از آزادراه‌ها به منظور بازگشت کامل اصل و فرع سرمایه‌گذاری‌های انجام شده طرف مشارکت اجتناب‌ناپذیر بوده و درآمد حاصل از محل وصول عوارض پس از کسر هزینه‌های نگهداری و بهره‌برداری (25 درصد درآمد)، مابقی جهت بازگشت سرمایه‌گذاری‌ها منظور می‌شود که غالبا به دلیل پایین بودن درآمدهای محقق شده نسبت به موارد پیش‌بینی شده، سهم نگهداری کفاف هزینه‌های مربوطه را نکرده و سال اتمام دوران مشارکت به تاخیر افتاده است.
در رابطه با بهسازی و تجدید روکش آسفالت آزادراه‌ها نیز لازم به ذکر است: به دلیل منابع اعتباری قابل توجه برای این امر و از طرفی محدودیت تامین منابع اعتباری از سوی دولت، تحقق این موضوع با انجام سرمایه‌گذاری جدید از سوی طرف مشارکت امکان‌پذیر می‌باشد که با توجه به عدم تحقق منابع درآمدی مورد انتظار از آزادراه و بازگشت به‌موقع سرمایه‌گذاری‌های قبلی انجام شده، انگیزه سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری‌های جدید در این خصوص کاهش یافته است.
لازم به توضیح است به‌رغم وجود مشکلات یاد شده در رابطه با تامین اعتبار بهسازی، درحال حاضر بهسازی و روکش آزادراه‌های قم- کاشان و کاشان- اصفهان در دست اقدام شرکت‌های بهره‌بردار می‌باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام