کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 30 خرداد 1398   Thursday 20 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 شهریور 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

0947- من از خوانندگان قدیمی روزنامه هستم. پیام‌های مردمی حداقل یک ابتکار عالی بود که 50 درصد را حداقل به سمت خود کشاند. اما الان یواش یواش دچار تغییراتی می‌شود و حالت پوپولیستی می‌گیرد. در واقع از آن روزنامه منطقی و اصولی دور می‌شود، و دیگر هدایت‌کننده عوام نیست. برخی پیام‌های من هم مدتی است چاپ نمی‌شود. به فکر این هستم روزنامه دیگری را جایگزین کنم. حالا نمی‌دانم آفتاب می خواهد همان رویه را ادامه دهد؟ (13/6)
آفتاب یزد: لطفا شماره تماس خود را اعلام کنید تا در این مورد با شما صحبت شود.

فدراسیون فوتبال باید ورود تماشاگران متخلف به ورزشگاه‌ها را ممنوع کند. به طور مثال تماشاگران بازی پرسپولیس و استقلال اهواز شرم آور بودند و کلی به هم سنگ و صندلی پرت کردند. بهتر است برای بازی‌های آتی این تیمها بدون تماشاچی باشند.
...0912
همانطوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) اشاره فرمودند با مدیریت صحیح امکان عدم گرانی ارز و سکه و کنترل قیمت‌های آنها وجود دارد. امید و انتظار ویژه می‌رود مسئولین محترم ذیربط در این راستا، نهایت فکر و تلاش خودشان را به کار گیرند تا این واقعه تلخ تکرار نشود.
...0938
کشور باید به سمتی برود که با مالیات اداره شود. اصلا فرض کنیم نفت نداریم. الان نودوپنج درصد درآمد کشورهای پیشرفته و حتی کشورهای غربی هم از مالیات است و به نفت و امثالهم خودشان را وابسته نکرده‌اند.
...0912
دولت و وزارت دارایی باید با جدیت به دنبال اخذ مالیات از بساز بفروش‌ها و انبوه‌سازان خصوصا سازندگان خانه‌های لوکس باشد. بحث مسکن را جمع کند و یقه ثروتمندان را گرفته و از آنها مالیات بگیرد و پول آن را در تولید و اشتغالزایی صرف کند. گرانی مسکن و اجاره‌بها دارد کمر مردم را خرد می‌کند.
...0912
کشف انبارهای احتکار کالاها نشانه اقتدار نظام مقدس اسلامی است. اینکه خود مردم عزیز و سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) نیز در لو دادن افراد طمعکار دخالت می‌کنند نیز جای نهایت خرسندی و شکر دارد.
...0938
طی چند روز گذشته انبارهای برنج شکر روغن و محصولات خوراکی احتکار شده متعددی به وسیله نیروی انتظامی کشف شد که همگی پلمب می‌شوند! چرا پلمب؟! اگر این انبارها احتکار شده هستند چرا به بازار تزریق نمی‌شوند تا توازن قیمت ایجاد شود. با پلمب کردن آنها گرانی بالاتر ایجاد می‌شود. پلمب کردن در انبار با احتکار چه فرقی دارد؟! احتکار چند هزار تن کار کیست؟ چرا صاحبان آنها هنگام پلمب به مردم معرفی نمی‌شوند؟
...0918
آفتاب یزد: هر چند انبارها پلمب می‌شوند، ولی باید مراحل قانونی آنها جهت عرضه به مردم طی شود که امیدواریم هرچه سریع‌تر انجام شود و مردم نتایج اقدامات انجام شده را بهتر لمس کنند.
دولت با مشترکان پرمصرف آب و برق و استخرداران خانگی در بالای شهر برخورد و آنها را جریمه و مجازات کند و هزینه مصرف آنها را تصاعدی حساب کند.
...0912
صداوسیما، مساجد، امامان جمعه و جماعت پیوسته مردم را به صرفه‌جویی و درایت در مصرف آب سفارش کنند. بحران آب جدی است. به خودمان و نسل‌های آینده رحم کنیم و فاجعه درست نکنیم.
...0912
حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند: خانه‌ای که در آن قرآن خوانده نمی‌شود و از خدا یاد نمی‌شود، سه گرفتاری در آن خانه به وجود می‌آید: برکتش کم شده، فرشتگان آن را ترک می‌کنند و شیاطین در آن حضور می‌یابند. (مجادلات و اختلاف‌ها را شیاطین در خانه‌ها ایجاد می‌کنند.)
...0938
به حمدا... در کشور ما تعداد دستگاه و نهادهایی که هم از جرمها و فسادها پیشگیری کنند و هم با عناصر و عوامل آن برخورد کنند زیاد است. نهایت انتظار می‌رود مسئولین محترم دستگاه‌های ذیربط در جهت ریشه‌کنی فساد با یکدیگر همکاری‌های صمیمانه و متقابل داشته باشند.
...0938
1941- ابراهیم اجاقی هستم از شاهین دژ. باسلام. مجددا روزنامه آفتاب به دست ما نمی‌رسد. من عاشق آفتاب یزد هستم. برای من تسکین روحیه است. با شماره من تماس بگیرید. از همه کارکنان روزنامه و آقای مظفری کمال تشکر را دارم. (12/6)
آفتاب یزد: لطفا شماره تماس خود و آدرس دقیق منطقه خود را هم اعلام کنید.
0019- سه قلم کالای معمولی از فروشگاه خریدم 130 هزار تومان پول دادم، برای یک بسته ماکارونی، یک بسته پنیر و یک بسته بیسکوییت. واقعا دیگر توان خرید نداریم. قیمت هیچ کالایی سرجای خود نیست. دائما در حال افزایش قیمتیم. ما با یک حقوق ثابت چه کنیم؟! (13/6)
0555- چشم مسئولان روشن! سکه چهار میلیون و هفتصد هزار تومان شد! انگار دیگر نظارت‌ها را رها کردند.
آن‌وقت مردم باید در این همه فشار زندگی کنند. (13/6)
1624- آقای مطهری نماینده محترم مجلس! شما خودتان هم چندان واضح در مورد مسائل اتفاق افتاده در سخنرانی‌تان در گلپایگان صحبت نکردید. در روز عیدغدیر از غدیر صحبت کردید، اما در جواب سوال کسی که از افزایش قیمت پراید سوال کرد پاسخی ندادید یا اگر دادید چه بود؟ (10/6)
آفتاب یزد: آقای مطهری به سوالات مردمی پاسخ داده‌اند ولی این سوال که پس از سخنرانی پرسیده شده در موقع خودش سوال نشده است.
1612- همین که اروپایی‌ها سعی در حفظ برجام دارند و با آمریکا مخالفت می‌کنند نشان از دیپلماسی درست دولت دارد. فراموش نکردیم زمان دولت قبل کل دنیا در مقابل ما بود. همین اروپایی‌ها چقدر علیه ما قطعنامه صادر کردند؟!(10/6)
1602- مگر قرار نبود گوشی موبایل ارزان شود، پس چه شد؟ عده‌ای را هم دستگیر کردند. چه شد؟! (10/6)
1557- آقای رئیس‌جمهور با این سبک برخورد کاری نمی‌تواند بکند. ایشان می‌گوید وحدت داشته باشیم. در حالی که برخی‌ها کمر همت بسته‌اند دولت را زمین بزنند. متاسفانه برخی‌ها علاقه‌ای به وحدت ندارند، چون منافع شخصی برایشان مهم‌تر است. (10/6)
1530- آقای ذاکری عزیز! مسئولان به پوشش من هم اعتراض نمی‌کنند. باور کنید لباس‌های کهنه و پاره می‌پوشم. مسئولان به لباس کهنه ما کاری ندارند. (10/6)
1541- متاسفانه برخی افراد اظهارنظرهای غیر تخصصی در امور دیگر می‌کنند و در نتیجه مشکلات کشور روز به روز بیشتر می‌شود. (10/6)
1541- متاسفانه برخی افراد اظهارنظرهای غیر تخصصی در امور دیگر می‌کنند که به تخصص آنها هم هیچ ارتباطی ندارد. در نتیجه مشکلات کشور روز به روز بیشتر می‌شود. اینگونه باشد باید گفت شعار شایسته‌سالاری با پارتی‌سالاری عوض شده است! (10/6)
1521-‌ هنوز تحریم‌های اصلی شروع نشده و قرار است در آبان ماه عملی شود این همه دچار مشکل شده‌ایم. واقعا مدیران دولتی برای آن فکری کرده اند؟ (10/6)
آفتاب یزد: بسیاری از این مشکلات منشا و تحریم ندارد بلکه در اثر بی‌تدبیری است.
1510- آیا با محاکمه اخلال‌گران بازار ارز مشکل بازار ارز حل می‌شود؟ لطفا پاسخ دهید. (10/6)
1504- رفتم گوشی موبایل بخرم قیمت چند برابری می‌دهند. می‌گویم چرا آن‌قدر گران شده؟ می‌گویند جلو آن را گرفتند. می‌گویم من چه کنم گوشی لازم دارم، اما با این قیمت نمی‌توانم بخرم؟ فروشنده می‌گوید: فعلا نخر ما هم مانده‌ایم چه کنیم. این چه وضعیتی است برای مردم درست کردند. (10/6)
1447- من طرفدار وزرای دولت نیستم، اما برکناری آنها هم مشکلات را حل که نمی‌کند افزایش هم می‌دهد. وزارتخانه بدون وزیر و باسرپرست اداره شدن که راه به جایی نمی‌برد. سرپرست که کاری از دستش بر نمی‌آید. وزارتخانه چند ماه دچار بی‌برنامه‌گی می‌شود تا وزیر معرفی شود. چند ماه وقت تلف می‌شود بعد وزیر جدید تازه باید از اول
شروع کند. (10/6)
1440- متاسفانه روند افزایش قیمت‌ها به گونه‌ای است که از صد تا 150 درصد افزایش قیمت داریم. آن‌وقت مسئولین از تورم تک‌رقمی می‌گویند. بهتر نیست با مردم شفاف صحبت کنند. (10/6)
1253- در مورد دکتر مطهری و سخنرانی‌اش در گلپایگان مطلب داشتم. وقتی عکس آن شخص را دیدم که به وی حمله می‌کرد قیافه‌اش به نظرم آشنا می‌آمد. فکر کردم یکی از همان‌هاست که در شیراز به ماشین او آجر پرتاب کرده بود. (10/6)
0929- رفع مشکلات اقتصادی راه حل اقتصادی دارد و مبارزه امنیتی با مفاسد اقتصادی به زیرزمینی شدن بیشتر فساد و قاچاق منتهی می‌شود. (10/6)
0902- باید شهامت داشت و سد گتوند را که بدون مطالعه کارشناسی در مجاورت کوه نمک ساخته شده و باعث شوری آب کارون و صدمه به محیط زیست شده از آب خالی کنیم. در اقلیم خشک و کم‌آب ایران ثابت شده که سد به علت تبخیر شدید آب حداقل به ارتفاع سه متر در سال صرفه اقتصادی و محیط زیستی ندارد. (10/6)
0823- براساس پیمان مودت در سال 1955 بین ایران و آمریکا و حقوق بین‌الملل دولت ایران از آمریکا به دلیل عدم توجه به این پیمان در دیوان بین‌المللی لاهه شکایت کرده. امیدواریم این شکایت به نتیجه مطلوب برسد. (10/6)
1825- تبعیض در اهدا؛ هنوز متوجه نشدیم اهدای گروه و حق جذب دلبخواهی یا قانونی است؟ عده‌ای از کارگران و کارکنان مجموعه‌ای با این که سابقه کاری کمتری دارند از گروه و حق جذب برخوردارند، اما در میان آن‌ها معدود افرادی که پرسابقه‌ترند از مزایای مربوط برخوردار نیستند! (12/6)
1115- عطاءالله صفرپور، کمدین و سیاه‌باز خوشنام و درخشان استان گلستان به علت بیماری درگذشت. این ضایعه اسف‌بار را به شهروندان گرگانی و فرهنگ‌دوستان کشورمان تسلیت عرض می‌کنم.
روحش شاد. (12/6)
1945- شب‌های گذشته به مناسبت عید غدیر خم در پارک آب و آتش، محمد معتمدی خواننده و ستاره آواز کشورمان کنسرت خیابانی برگزار کرد و علاقه‌مندان به موسیقی بدون خرید بلیت به تماشای آن رفتند. شمار مراجعان به‌قدری زیاد بود که صندلی‌ها گنجایش نداشت و عده‌ای مجبور شدند از ابتدا تا انتهای برنامه سرپا بایستند و از شنیدن صدای خوش معتمدی لذت ببرند. جا دارد از برگزارکنندگان و همچنین خواننده پرطرفدار و مردمی قدردانی
کنیم. (12/6)

پاسخ منطقه 8 شهرداری به یک پیام مردمی
در خصوص پیام مندرج در روزنامه آفتاب یزد با موضوع بازگشایی چهارراه تلفنخانه، پاسخ کارشناسی این حوزه به شهروند عزیز ساکن منطقه 8 به شرح ذیل تقدیم می‌شود:
با توجه به تمایلات سفر شهروندان، دسترسی جنوب به شمال در تقاطع آیت تلفنخانه و آمارهای مبدا- مقصد برداشته شده است و براساس تحقیقات، پس از بازگشایی دسترسی درخواست شده، حجم ترافیک قابل ملاحظه‌ای به تقاطع جذب می‌شود. همچنین براساس شبیه‌سازی‌های نرم‌افزاری و با توجه به تغییر فازبندی مورد نیاز به منظور پاسخگویی به مبادلات حرکتی، پس از بازگشایی، تراکم ترافیک و تاخیر در تقاطع افزایش خواهد یافت و بازگشایی تقاطع فقط موجب 5 درصد بهبود متوسط طول سفر می‌شود که این موضوع تراکم ترافیک و تاخیر در تقاطع را افزایش می‌دهد.ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام